صفحه 46 از 59 نخستنخست ... 363738394041424344454647484950515253545556 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 451 تا 460 , از مجموع 583

موضوع: شانس پذیرش گرایش های مختلف رشته زیست شناسی ( ژنتیک ، بیوشیمی و .....)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش گرایش های مختلف رشته زیست شناسی ( ژنتیک ، بیوشیمی و .....)

نقل قول نوشته اصلی توسط inglorious نمایش پست ها
    سلام. با توجه به معدلتون، تصور نمیکنم برای دانشگاه های معمولی کانادا هم بیشتر از 10% شانس داشته باشید. پذیرش از دانشگاه هایی کانادایی به دانشجویان خارجی در رشته های علوم پایه عموماً نیاز به فاند داره و بدون این فاند پذیرش هم نمیدن معمولا. در نتیجه معدل شما برای متقاعد کردن استاد/دپارتمان کافی نیست. میشه گفت در 90 درصد موارد، دانشگاه های کانادایی معدل بالای 15 در 60 واحد آخر رو لازم دارن تا پرونده شمارو پررسی کنن و این 15 حداقل هست و تضمین کننده نیست. متاسفانه مقاله هم ندارید. احتمالاً شنیدین که پوزیشن و فاند برای ارشد در کانادا به نسبت کمتر از دکترا هست. بر فرض اگر نمره تافل بالای 95/آیلتس بالای 7 هم داشته باشید، باز مقاله و کار پژوهشی نیست در رزومه شما و این شانس شما رو کم میکنه با توجه به معدلتون.

من ندیدم به فاند اشاره کنید. در موارد نادری دیدم که استاد ممکنه موافقت کنه با شما اما بگه فاند نداره یا نمیتونه به شما فاند بده به هر جهت. در این مورد، سیستم به این صورت هست که پذیرش شما بدون فاند خواهد بود و شمارو موظف میکنن تا مبلغ شهریه و زندگی سالیانه رو به حساب دانشگاه واریز کنید و دانشگاه قسمت مربوط به هزینه زندگی رو به صورت ماهیانه به شما برمیگردونه بعد از ورود شما به کانادا. اما باز هم میگم این مساله پذیرش دادن در رشته های ما خیلی به فاند بستگی داره و در اکثر موارد فاند نباشه، پذیرش هم نمیدن.

اگر مساله مالی و فاند براتون مهم نیست، با معدل فعلی خودتون میتونید یا ارشد رو در ایران بخونید یا اینکه به سمت اروپا و دانشگاه های کم هزینه برین. مثلا دانشگاه های آلمان، بلژیک و فرانسه که شهریه های کمی دارن معمولا (حتی به نظر میاد برخی از دانشگاه های فنلاند و نروژ هم شهریه های کمی دارن). سراغ دارم با معدل محدوده 14 پذیرش گرفتن از دانشگاه های نسبتاً خوب (دانشگاه های زیر 500 در رنکینگ) آلمان و بلژیک.
    سلام
    ممنون از پاسخی که دادید
    من دو دل بودم برای این موضوع

آیا اگه من ارشد رو همینجا بگیرم و با معدل و رزومه جبران کنم امکان داره برای دکتری معدل کارشناسی رو در نظر نگیرند؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش گرایش های مختلف رشته زیست شناسی ( ژنتیک ، بیوشیمی و .....)

سلام
    کارشناسی علوم آزمایشگاهی - دانشگاه شهرکرد - معدل 15/5
    ارشد علوم پزشکی اصفهان در حال تحصیل...... معدل 18
    مقاله رو 3-4 تا دارم کار میکنم
    مدرک زیان ندارم تازه میخوام پیگیر بشم

برای phd میخوام اقدام کنم اول اینکه طرح و سزبازی هنوز نرفتم
    دوم اینکه دانشگاه حاصی نظرم نیست

فقط اگه ممکنه راهنماییم کنید یا اگر کسی را میشناسیذ معرفی کنید

ممنون

سلام
    من کنکور دادم
    میخواستم برم رشته زیست شناسی سلولی مولکولی ( علوم سلولس مولکولی )

اما دولتی در نمیام ولی میتونم ازاد تهران برم همین رشته رو

به نظرتون اینکه دانشگاه ازاد باشه خیلی روی اپلای تاثیر میزاره ؟

بالاخره ازاده و ....

چکار کنم > ؟ یه سال دیگه بمونم ؟

Junior Member

با سلام
    من دانشجوی سال اول کارشناسی زیست شناسی دانشگاه تهران هستم...گرایش جانوری...
    میخواستم بدونم برای مقطع ارشد برای پذیرش در دانشگاه های آمریکا با فاند چه رزومه ای مناسب خواهد بود...از معدل و زبان و...
    من برادر و خواهرم هم به در رشته های مهندسی تونستند چند سال قبل پذیرش گرفتند تو آمریکا...بودن اونا میتونه تاثیرگذار باشه در پذیرش گرفتن؟ ممنون

Junior Member

سلام،
    من کارشناسی میکروبیولوژی از دانشگاه آزاد واحد تهران پزشکی دارم با معدل 17.16 و کارشناسی ارشد میکروبیولوژی از دانشگاه الزهرا دارم با معدل 16.25. پنج سال سابقه کار هم دارم که مرتبط با رشته تحصیلیم هست.
    تافل 94 دارم و GRE هم دارم که خیلی بالا نیست، وربال 142، ریاضی 152 و رایتینگ 3. یک مقاله آی اس آی دارم با یک مقاله فارسی. 4 ارائه پوستر دارم.
    با این سوابقی که گفتم، مهر پارسال برای fall 2015
    2015 اپلای کردم، پنج دانشگاه آمریکایی و بورس دااد آلمان که متاسفانه از همه ریجکت شدم. خیلی ناراحتم، علت اصلی رو نمیدونم، یا GRE باید باشه یا موضوع پایان نامه ام.
    برای فیلد میکروبیولوژی محیطی اپلای کرده بودم. اگر بخوام امسال هم اپلای کنم باید چیکار کنم که پذیرش بگیرم با فاند؟ ممنون میشم راهنماییم کنید. آیا امکان داره دوباره برای مستر اپلای کنم، با توجه به اینکه کارشناسی ارشد دارم. یا اینکه میتونم برای فیلد میکروبیولوژی مدیکال مقطع phd اپلای کنم؟
    ممنون میشم پاسخ بدید.

Junior Member

سلام دوستان
    من لیسانس زیست شناسی از دانشگاه علوم و تحقیقات با معدل 15 هستم. مدرک زبان آلمانی C1 دارم
    میخوام ارشد ژنتیک پزشکی بخونم
    به نطرتون شانس دارم؟؟؟

Junior Member

سلام دوستان
    من لیسانس زیست شناسی از دانشگاه علوم و تحقیقات با معدل 15 هستم. مدرک زبان آلمانی C1 دارم
    میخوام ارشد ژنتیک پزشکی بخونم
    به نطرتون شانس دارم؟؟؟
    کلا واسه ارشد چه رشته‌ای پیشنهاد میکنین تو آلمان؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شرایط پذیرش گرایش های مختلف رشته زیست شناسی ( ژنتیک ، بیوشیمی و .....)

سلام
    رشته من گیاهپزشکی فوق بیماری شناسی دارم تصمیم دارم واسه دکتری در رشته بیوتکنولوژی در کشور سوئد اقدام کنم.ولی سایت دانشگاه هاشون سوئدیه. میشه راهنمایی کنید.

Junior Member

سلام من رشته ژنتیک هستم سال سومم تموم شده معدلم هم تا اینجا 17.5 هستش. میخواستم برای فوق در رشته ی ژنتیک انسانی یا ژنتیک پزشکی در المان یا هلند ادامه تحصیل بدم البته رایگان. میخواستم بدونم کدوم دانشگاه ها بهتره؟ زبانمم خوبه. و اینکه چه مدارکی لازم داره؟ یا اصلا من شانس رفتن برای ارشد دارم یا نه؟ ممنون

Member
    رشته و دانشگاه
    Microbiology - Shahid Beheshti University

شما برای زبانت اقدام کن و یه نمره تافل یا آیلتس بالا بگیر. در گام بعدی برو سراغ سایت topuniversities.com و تو سابجکت biological science رتبه بندی دانشگاها رو نگاه کن. نظر قطعی که نمیشه داد ولی در صورتی که آیلتس بالای 7 یا تافل 100 بیاری شانست واسه رتبه 50 تا 200 خوبه. مدارک دیگه هم شامل توصیه نامه اساتید (معمولا سه تا)، نوشتن رزومه، انگیزه نامه و ریز نمرات ترجمه شده رسمی تا پایان دوره ی تحصیلیته.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)