صفحه 48 از 59 نخستنخست ... 383940414243444546474849505152535455565758 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 471 تا 480 , از مجموع 583

موضوع: شانس پذیرش گرایش های مختلف رشته زیست شناسی ( ژنتیک ، بیوشیمی و .....)

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش گرایش های مختلف رشته زیست شناسی ( ژنتیک ، بیوشیمی و .....)

سلام. من ترم 6 کارشناسی سلولی و مولکولی دانشگاه فردوسی هستم. معدل من تا اینجا 18.10 هست.(فقط چهار واحد عمومی پاس کردم و بقیش دروس تخصصی من هست.) یک سال سابقه کار پژوهشی دارم و الآن هم دارم مقاله نهایی رو نگارش میکنم. دبیرستان هم جزو استعداد های درخشان(سمپاد) بودم.
    با فرض تافل و GRE خوب از چه دانشگاه هایی امکان دریافت فول فاند خواهم داشت و با توجه به اینکه دو ترم از تحصیل من باقی مانده چه کارهایی میتونم برای افزایش شانس خودم برای گرفتن پذیرش در دانشگاه های زیر 50 (آمریکا) انجام بدم؟
    من توصیه نامه های خوبی هم میتونم بگیرم. استاد من خودشون محقق دانشگاه استنفورد هستن و هنوز با اونجا لینک دارن.
    میخوام برای pHD مستقیم رشته علوم اعصاب(نوروساینس) اقدام کنم.

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش گرایش های مختلف رشته زیست شناسی ( ژنتیک ، بیوشیمی و .....)

سلام.دانشجوی ارشد بیوتکنولوژی در کشاورزی هستم با معدل16.25 .متاسفانه نتونستم اطلاعاتی در مورد دکتری رشته بیوتکنولوژی در کانادا و امریکا پیدا کنم .آیا دانشگاه های کانادا و امریکا اصلا گرایش بیوتکنولوژی رو دارن ؟(ترجیحا بیوتکنولوژی پزشکی)از کجا باید اطلاعاتی به دست بیارم .هنوز کار پایان نامه مو شروع نکردم اما موضوع قوی انتخاب کردم و احتمالا دو مقاله isi میتونم دربیارم.در صورتی که بتونم نمره ایتلس و gre خوب بگیرم شانس برای پذیرش دارم؟می دونم متاسفانه معدلم خوب نیست اما اگر مقاله قوی و نمره زبان خوب بگیرم شانس دارم؟
    ویرایش توسط katymiller : January 23rd, 2016 در ساعت 08:41 PM

Junior Member

سلام،من این سایتو تازه پیدا کردم،امیدوارم که اینجا بالاخره بتونم جواب سوالامو پیدا کنم،چون مشاوری که از نحوه پذیرش و شانس پذیرش رشته های مختلف اطلاعات داشته باشه من که نتونستم تا حالا پیدا کنم،من سوالم اینه،شانس پذیرش کدوم یکی از گرایش های زیست شناسی برای دانشگاه های خارج از کشور بیشتره؟واینکه از همه گرایش ها میشه بعد از کارشناسی در آزمون پزشکی شرکت کرد؟توروخدا زود جوابمو بدید چون من عجله دارم و برای نیم سال دوم باید زود ثبت نام کنم.

Junior Member

سلام و خسته نباشید
    دوستان من چند تا سوال دارم. رشته های ژنتیک مولکولی، Clinical genetics و medical genetics و ژنتیک انسانی از نظر موقعیت های کاری و نوع کاری که انجام می دن چه تفاوتی دارند؟
    سوال دومم اینه که اگه کسی بخواد کار با رشته ی ژنتیک کار کلینیکال انجام بده و نه کار تحقیقاتی در کشورهایی مثل کانادا و آمریکا باید پزشکی خونده باشه؟ چون من کارشناس ارشد بیوشیمی هستم و خیلی به کار تحقیقاتی علاقه ندارم.
    ممنون می شم اگه پاسخ بدین.

Junior Member

سلام به همگی من حدود دو سال هست که لیسانس میکروبیولوژی با معدل 16.98 از دانشگاه آزاذ گرفتم .مدرک زبان ندارم اما زبانم خوبه و فکر میکنم بتونم آیلتس نمره خوبی به دست بیارم.قصد دارم برای رشته ایمنی پزشکی.خون شناسی یا ویروس شناسی در خارج از کشور اقدام کنم.میخواستم راهنمایی کنیدکدوم کشورها شانس بیشتری برای پذیرش دارم.هزینه هم برام مهمه.
    متشکرم

Junior Member

با سلام و آرزوی موفقیت هرچه تمام تر برای شما دوستان
    یه معرفی میکنمشرایطم رو و ازتون درخواست دارم که بهترین و کاملترین راهنمایی رو بهم بکنین.
    من لیسانس پرستاری از دانشگاه شهید بهشتی با معدل 14.5 و فوق لیسانی ژنتیک با معدل 16.5 از دانشگاه علوم و تحقیقات تهران رو دارم. در حال حاض تو CV سه مقاله هست که دوتاش IF 0.5 و 2.1 دارم که کار گروهی بوده اسم دوم سوم و اخر رو تو این مقالات دارم و مقاله استخراج از پایان نامم در مرحله REVITION دوم هستش که IF 1.1 رو داره و اسم اول هستم. از طرفی یک کتاب کار گروهی بوده که چاپ شده و تو بازار هست به اسم از لب تا لب تاپ. مدرک زبان ندارم و زبانم متوسط هستش در حال حاضر در کلاس های آمادگی ایلتس بعد از عید شرکت میکنم. چند نکته اینکه علاقه شدید به ادامه تحصیل در مقطع دکتری در رشته ژنتیک سرطان رو دارم. از طرفی از طرف استاد راهنمام قرار معرفی به یکی از اساتید دانشگاه Second univercity ایتالیا هست که این استاد ژنتیک سرطان فیلد کاریشون هست از طرفی با شرکت canparse قرار مشاوره جهت اقامت در کانادا رو دارم که امتیاز لازم رو کسب کردم. فقط لطفا من رو راهنمایی بفرمایین از این جهت که من چه کارهایی رو باید در اولویت انجام قرار بدم؟ کانادا یا ایتالیا یا چه دانشگاهی جهت گرفتن فول فاند بهتره انجام بدم؟ایا cv من جهت apply کردن خوب و مناسب هست یا اگر نه چه مواردی رو لازم داره؟من فقط و فقط بخاطر شرایط مالیم باید فول فاند بگیرم, مدرک زبان رو قبل از Apply باید داشته باشم یا میشه بعدش ارائه داد.؟
    ازتون ممنون میشم اطلاعات کاملی رو بهم بدین.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Biomedical Sciences

نقل قول نوشته اصلی توسط safora_t نمایش پست ها
    با سلام و آرزوی موفقیت هرچه تمام تر برای شما دوستان
    یه معرفی میکنمشرایطم رو و ازتون درخواست دارم که بهترین و کاملترین راهنمایی رو بهم بکنین.
    من لیسانس پرستاری از دانشگاه شهید بهشتی با معدل 14.5 و فوق لیسانی ژنتیک با معدل 16.5 از دانشگاه علوم و تحقیقات تهران رو دارم. در حال حاض تو CV سه مقاله هست که دوتاش IF 0.5 و 2.1 دارم که کار گروهی بوده اسم دوم سوم و اخر رو تو این مقالات دارم و مقاله استخراج از پایان نامم در مرحله REVITION دوم هستش که IF 1.1 رو داره و اسم اول هستم. از طرفی یک کتاب کار گروهی بوده که چاپ شده و تو بازار هست به اسم از لب تا لب تاپ. مدرک زبان ندارم و زبانم متوسط هستش در حال حاضر در کلاس های آمادگی ایلتس بعد از عید شرکت میکنم. چند نکته اینکه علاقه شدید به ادامه تحصیل در مقطع دکتری در رشته ژنتیک سرطان رو دارم. از طرفی از طرف استاد راهنمام قرار معرفی به یکی از اساتید دانشگاه Second univercity ایتالیا هست که این استاد ژنتیک سرطان فیلد کاریشون هست از طرفی با شرکت canparse قرار مشاوره جهت اقامت در کانادا رو دارم که امتیاز لازم رو کسب کردم. فقط لطفا من رو راهنمایی بفرمایین از این جهت که من چه کارهایی رو باید در اولویت انجام قرار بدم؟ کانادا یا ایتالیا یا چه دانشگاهی جهت گرفتن فول فاند بهتره انجام بدم؟ایا cv من جهت apply کردن خوب و مناسب هست یا اگر نه چه مواردی رو لازم داره؟من فقط و فقط بخاطر شرایط مالیم باید فول فاند بگیرم, مدرک زبان رو قبل از Apply باید داشته باشم یا میشه بعدش ارائه داد.؟
    ازتون ممنون میشم اطلاعات کاملی رو بهم بدین.
    سی وی خوبیه. یکی دو پوستر در کنگره های بین المللی داخل ایران یا ورک شاپ هم اگر داشتید دیگه تقریبا نشون میداد دانشجوی خوب و فعالی بودید. معدل هاتون برای دانشگاه های تاپ کانادا حالت لب مرز دارند ولی برای دانشگاه های خوب کانادا فکر کنم قابل قبول تر باشند. توصیه اول اینه که نمره آیلتس 7 یا بالاتر بیارین. بعدش پیدا کردن و مکاتبه با اساتید هست چون خیلی از این اساتید در حین مکاتبات جویای این میشن که نمره زبانت چند بوده. ژنتیک سرطان طیف گسترده ای داره. یک سری موضوعات خاص رو که واقعا علاقه مند هستید لیست کنید و بر حسب اونها استادا رو پیدا کنید و مکاتبه رو شروع کنید. در مقطع پی اچ دی هم مکاتبات بهتره با یک چیزی مثل "پیش-پروپوزال" (پروپوزال کوتاه) از طرف شما همراه باشه چون اولا شانس شما رو نسبت به بقیه متقاضیانی که با اون استاد مکاتبه میکنن بالاتر می بره ( چون بر خلاف بقیه فقط ابراز تمایل خالی نکردید و ایده و حرف و بحث دارید و توان دفاع از اون نظریه تون) و دوما ممکنه اون استاد بتونه با استفاده از خودتون پروپوزال رو بهینه سازی کنه و بفرسته برای موسسات مختلف که فاند و گرنت بگیره براش.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط clinical نمایش پست ها
    سی وی خوبیه. یکی دو پوستر در کنگره های بین المللی داخل ایران یا ورک شاپ هم اگر داشتید دیگه تقریبا نشون میداد دانشجوی خوب و فعالی بودید. معدل هاتون برای دانشگاه های تاپ کانادا حالت لب مرز دارند ولی برای دانشگاه های خوب کانادا فکر کنم قابل قبول تر باشند. توصیه اول اینه که نمره آیلتس 7 یا بالاتر بیارین. بعدش پیدا کردن و مکاتبه با اساتید هست چون خیلی از این اساتید در حین مکاتبات جویای این میشن که نمره زبانت چند بوده. ژنتیک سرطان طیف گسترده ای داره. یک سری موضوعات خاص رو که واقعا علاقه مند هستید لیست کنید و بر حسب اونها استادا رو پیدا کنید و مکاتبه رو شروع کنید. در مقطع پی اچ دی هم مکاتبات بهتره با یک چیزی مثل "پیش-پروپوزال" (پروپوزال کوتاه) از طرف شما همراه باشه چون اولا شانس شما رو نسبت به بقیه متقاضیانی که با اون استاد مکاتبه میکنن بالاتر می بره ( چون بر خلاف بقیه فقط ابراز تمایل خالی نکردید و ایده و حرف و بحث دارید و توان دفاع از اون نظریه تون) و دوما ممکنه اون استاد بتونه با استفاده از خودتون پروپوزال رو بهینه سازی کنه و بفرسته برای موسسات مختلف که فاند و گرنت بگیره براش.
    مرسی از حسن نظرتون و جوابتون شرکت در کنگره هم فکر کنم 3 یا 4 تا دارم ولی قسمتی که گفتین پیش-پروپوزال درست کنم رو متوجه نشدم ممکنه بیشتر توضیح بدین ممنون میشم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Biomedical Sciences

نقل قول نوشته اصلی توسط safora_t نمایش پست ها
    مرسی از حسن نظرتون و جوابتون شرکت در کنگره هم فکر کنم 3 یا 4 تا دارم ولی قسمتی که گفتین پیش-پروپوزال درست کنم رو متوجه نشدم ممکنه بیشتر توضیح بدین ممنون میشم
    منظورم نوشتن یک پروپوزال کوتاه در رابطه با علاقه خودتون و تخصص استاد (یا اساتید) مورد نظری هست که پیدا کردید از طریق سایت دانشگاه های کانادایی (چون علایق تحقیقاتی و مقالات اخیرشون رو لیست می کنند عموما در پروفایل های خودشون). نگارش پروپوزال الزاما به معنی تعیین کردن موضوع تز دکترا از الان نیست بلکه میتونه در قابل یک پروژه مکمل در دوره دکترا باشه چون دانشجویان دکترا اگر فاند RA بگیرن، به طور معمول فقط درگیر یک پروژه نمیشن و علاوه بر تزشون ممکنه در چندین پروژه دیگه هم نقش داشته باشند. این حرکت بیشتر یه نوع تضمین به حساب میاد و شانس شمارو نسبت به نصف بیشتر متقاضیانی که با اون استاد مکاتبه میکنن، افزایش میده برای دعوت شدن به بحث در اسکایپ و مراحل بعدی جهت موافقت ایشون و ...

درود
    من امسال کنکور دارم و به رشته ی زیست شناسی علاقه دارم و احساس می کنم که از گرایش های آن به میکروبیولوژی علاقه دارم.
    1-بازار کار در گرایش های زیست شناسی با هم فرق دارد؟ کدام بهتر است؟ یک مقایسه ی کلی از گرایش ها به من بدهید لطفاً.(در خارج منظورم هست)
    2-آیا میتوانم بعد از گرفتن کارشناسی برای ادامه ی تحصیل(ارشد) وارد دانشگاه های معتبر اروپا یا آمریکا شوم؟ شرایطش چیست؟
    3-با توجه به این که در هنگام انتخاب رشته هم رشته ی زیست شناسی سلولی مولکولی و هم زیست سناسی سلولی مولکولی با گرایش میکروبیولوژی قابل انتخاب هستند به نظرتان ابتدا سلولی مولکولی بخوانم بهتر است یا مستقیماً همان میکروبیولوژی بخوانم؟ کدام برای گرفتن پذیرش از خارج موثر تر است؟
    با سپاس

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)