صفحه 52 از 59 نخستنخست ... 2424344454647484950515253545556575859 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 511 تا 520 , از مجموع 583

موضوع: شانس پذیرش گرایش های مختلف رشته زیست شناسی ( ژنتیک ، بیوشیمی و .....)

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش گرایش های مختلف رشته زیست شناسی ( ژنتیک ، بیوشیمی و .....)

نقل قول نوشته اصلی توسط moon222 نمایش پست ها
    سلام وقتتون به خیر

من لیسانس بیوتک خوندم و ارشد امسال بیوتک پزشکی دانشگاه اصفهان وزارت بهداشت و همچنین بیوشیمی دانشگاه تهران IBB وزارت علوم قبول شدم و اصلا نمیدونم کدوم رو باید برم تا برای اپلای کردن دردکتری رشته بیوتک پزشکی احتمال پذیرشم برای آمریکا افزایش پیدا کنه.به رشته ارجحیت بدم یا اعتبار دانشگاه رو در اولویت قرار بدم؟
    البته با در نظر گرفتن اینکه چه در رشته بیوشیمی و چه در بیوتک ارشد میتونم کار تحقیقاتیم رو در زمینه بیوتک مولکولی یا پزشکی انجام بدم.آیا داشتن مدرک ارشد بیوشیمی میتونه مشکلی برای پذیرش در رشته بیوتک پزشکی ایجاد کنه ؟چون فکر میکنم مدرک دانشگاه تهران و اساتیدش از اعتبار بیشتری برخوردار باشند و بشه رزومه بهتری ساخت.ممنون میشم نظرتون رو بفرمایید.
    برای ادامه تحصیل ادامه دادن در وزارت علوم راحتتره..
    دانشگاه زیاد اهمیت چندانی نداره...مهم معدلتونه و مقاله خوب
    نه مشکلی ایجاد نمیکنه

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش گرایش های مختلف رشته زیست شناسی ( ژنتیک ، بیوشیمی و .....)

نقل قول نوشته اصلی توسط rashinkhalaj نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز
    من کارشناس زیست گیاهی هستم و در حال حاضر ارشد فیزیولوژی جانوری می خونم
    و می خوام دوباره ارشد بخونم برای apply کردم
    لطفا اگر دانشگاه مناسب که بتونم apply کنم و یا سایتی که بتونم اساتیدی پیدا کنم که مرتبط با رشته ی من می باشد به من معرفی کنید ممنون می شم
    دوست عزیز سوالتون خیلی کلی هستش..شما اول ببینین کدوم کشور مقصدتونه و کدوم دانشگاه ها مدنظرتونه
    تو قسمت دپارتمان دانشگاه ها اسم سوپروایزرای رشتتونو نوشتن که با چه زمینه ای کار میکنن

پیش فرض پاسخ : یک سوال مهم در مورد تحصیلات در رشته های زیرمجموعۀ زیست شناسی

نقل قول نوشته اصلی توسط ALISEIFABF نمایش پست ها
    سلام،
    دوستان من فارغ التحصیل رشتۀ برق هستم ولی جدیداً به گروهی از رشته های زیر مجموعۀ زیست شناسی علاقمند شده ام و قصد دارم توی اون زمینه مطالعه کنم، لطفاً دوستان با توجه به شرایط نظراتشون رو بفرمایند: من به موضوعاتی مثل مهندسی ژنتیک، سلولهای بنیادی، بیوتکنولوژی، داروسازی مدرن، علوم سلولی و مولکولی، ژنتیک و نظیر اینها علاقۀ شدیدی پیدا کرده‏‏ ام حالا شما بفرمائید که داخل ایران یا خارج از ایران چه رشته ای رو و در کدوم دانشگاه بخونم که همۀ این موضوعات رو پوشش بده؟ راهی هست که از این اتلاف وقت (مختص دانشگاههای ایرانه) جلوگیری کرد و سریعتر درس رو به پایان رسوند؟
    از همه تشکر می‏کنم بابت همکاری.
    دوست عزیز
    مطالعه منظورتون کدوم مقطع هستش..به نطرم خیلی مشکل میشه براتون از برق به این شاخه ها تغییر جهت بدین

پیش فرض پاسخ : شرایط پذیرش گرایش های مختلف رشته زیست شناسی ( ژنتیک ، بیوشیمی و .....)

نقل قول نوشته اصلی توسط yasamannymeria نمایش پست ها
    با سلام.
    من دانشجوی سال سوم کارشناسی میکروبیولوژی هستم.می خواستم ببینم که میتونم با این مدرک در رشته هماتولوژی در اروپا ادامه تحصیل بدم؟کلا تو چه رشته هایی میتونم تحصیل کنم. ممنون میشم اگه کسی میدونه بهم کمک کنه .
    بله میتونین..مهم زبانه..

نقل قول نوشته اصلی توسط houmannnnn نمایش پست ها
    سلام
    من دانشجوی میکروبیولوژی ام.دانشگاه سراسری خوب.برای فاند گرفتن از کانادا یا امریکاحتما باید معدا الف شد یا مثلا نمر ه ی gre هم خیلی تاثیر داره؟درسته که میشه مستقیم از لیسانس دکتری گرفت؟
    ممنون
    سلام اره میشه
    و با توجه به این باید هم معلتون خوب باشه هم نمره زبان و هم جی ار ای

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Biology/Guilan University

سلام
    برای فاند گرفتن توی مقطع دکترا، (با فرض اینکه بقیه گزینه ها مثل زبان و مقاله و ... اوکی هست) اینکه صرفا دانشگاه "تهران" ارشد خونده باشیم و مهر این دانشگاه پای مدرکمون باشه تاثیر مثبتی داره تو این پروسه و احتمال دریافت فاند رو بیشتر میکنه؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Marina23 نمایش پست ها
    سلام
    برای فاند گرفتن توی مقطع دکترا، (با فرض اینکه بقیه گزینه ها مثل زبان و مقاله و ... اوکی هست) اینکه صرفا دانشگاه "تهران" ارشد خونده باشیم و مهر این دانشگاه پای مدرکمون باشه تاثیر مثبتی داره تو این پروسه و احتمال دریافت فاند رو بیشتر میکنه؟؟
    سلام دوست عزیز،

اسم دانشگاه هم میتونه تاثیر مثبت داشته باشه هم میتونه تاثیری نداشته باشه. اساس اینکه میگن اسم دانشگاه میتونه تاثیر مثبت داشته باشه معمولا به این خاطر هست که اگر هم دانشگاهی های شما قبلا از دانشگاه فلان پذیرش گرفته باشن و اونجا آدم های موفقی بوده باشن، شانس پذیرش گرفتن شما از اون دانشگاه بالا میره. به این دلیل که کمیته پذیرش راحت تر میتونه اعتماد کنه. این مطلب در مورد هر دانشگاهی در ایران و یا آمریکا میتونه صادق باشه. برای مثال اگر شما از بهترین دانشگاه ایران به دانشگاهی متوسط در آمریکا اپلای کنید که تاحالا دانشجوی ایرانی نداشته و بر همون اساس هم دانشگاه شما را نمیشناسن، حتی با پرونده قوی شانس بالایی برای پذیرش ندارید.
    نکته اینجاست که کلا دانشگاه های ایران و اساتید ایرانی آنچنان آوازه بین المللی ندارن که فقط اسمشون آنچنان نفوذی ایجاد کنه که مثلا اسم دانشگاه پرینستون یا هاروارد و ... ایجاد میکنه. برای همین موضوع من به همه افرادی که اپلای میکنند پیشنهاد میکنم با سال بالایی های خودشون که در اپلای کردن موفق بودن مشورت کنند.

یک نکته دیگه هم تا جایی که من اطلاع دارم پذیرش دوره دکترا، با به اصطلاح تحصیلات تکمیلی، در دانشگاههای معتبر آمریکا در رشته های علوم پایه مثل بیو همیشه با فاند هست و کسی بدون گرفتن فاند پذیرش نمی گیره. البته ممکن هست این موضوع مثال نقض هم داشته باشه.
    موفق باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Biology/Guilan University

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali7788 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز،

اسم دانشگاه هم میتونه تاثیر مثبت داشته باشه هم میتونه تاثیری نداشته باشه. اساس اینکه میگن اسم دانشگاه میتونه تاثیر مثبت داشته باشه معمولا به این خاطر هست که اگر هم دانشگاهی های شما قبلا از دانشگاه فلان پذیرش گرفته باشن و اونجا آدم های موفقی بوده باشن، شانس پذیرش گرفتن شما از اون دانشگاه بالا میره. به این دلیل که کمیته پذیرش راحت تر میتونه اعتماد کنه. این مطلب در مورد هر دانشگاهی در ایران و یا آمریکا میتونه صادق باشه. برای مثال اگر شما از بهترین دانشگاه ایران به دانشگاهی متوسط در آمریکا اپلای کنید که تاحالا دانشجوی ایرانی نداشته و بر همون اساس هم دانشگاه شما را نمیشناسن، حتی با پرونده قوی شانس بالایی برای پذیرش ندارید.
    نکته اینجاست که کلا دانشگاه های ایران و اساتید ایرانی آنچنان آوازه بین المللی ندارن که فقط اسمشون آنچنان نفوذی ایجاد کنه که مثلا اسم دانشگاه پرینستون یا هاروارد و ... ایجاد میکنه. برای همین موضوع من به همه افرادی که اپلای میکنند پیشنهاد میکنم با سال بالایی های خودشون که در اپلای کردن موفق بودن مشورت کنند.

یک نکته دیگه هم تا جایی که من اطلاع دارم پذیرش دوره دکترا، با به اصطلاح تحصیلات تکمیلی، در دانشگاههای معتبر آمریکا در رشته های علوم پایه مثل بیو همیشه با فاند هست و کسی بدون گرفتن فاند پذیرش نمی گیره. البته ممکن هست این موضوع مثال نقض هم داشته باشه.
    موفق باشید

بسیار ممنونم از پاسختون دوست عزیز
    بله درسته، من هم بخاطر دریافت فاند هست که اپلای رو به تاخیر انداختم تا بتونم برای دکترا با فاند پذیرش بگیرم.
    من خیلی دنبال افرادی که رشته تکوین میخونن میگردم تا بتونم باهاشون راجع به رشته خودم صحبت کنم اما متاسفانه این رشته مثل رشته های بیوشیمی و بیوتکنولوژی و ... پرطرفدار نیست. شما اطلاعی از وضعیت این رشته ( ترجیحا در کشورهای انگلیسی زبان) دارید؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط fahimenegini19 نمایش پست ها
    سلام اره میشه
    و با توجه به این باید هم معلتون خوب باشه هم نمره زبان و هم جی ار ای
    مرسی
    برای دکتری مستقیم حتما باید مقاله داشت؟منظورم اینه که اسمم به عنوانه نفر اول باشه ؟با ت
    وجه به این که دانشجوی کارشناسیم نمیتونم به عنوانه نفر اول مقاله بدم باید با استادام کار کنم
    مرسی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Medical laboratory science

سلام دوستان من کارشناس علوم ازمایشگاهی هستم معدل لیسانسم 15.69
    2تا مقاله دارم 1 دونه هم مقایسه ای میخوام برای ارشد ژنتیک فاند کامل بگیرم
    کدوم دانشگاه بهتره و راحتتر فاند میده؟
    من نمیدونم کدوم دانشگاه های ایمونو یا هماتو داره
    چون پرسیدم گفتن اون رشته ها حتما باید پزشک باشی تا بتونی پذیرش بگیری

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)