صفحه 56 از 59 نخستنخست ... 64647484950515253545556575859 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 551 تا 560 , از مجموع 583

موضوع: شانس پذیرش گرایش های مختلف رشته زیست شناسی ( ژنتیک ، بیوشیمی و .....)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش گرایش های مختلف رشته زیست شناسی ( ژنتیک ، بیوشیمی و .....)

سلام،شرايط پذيرش فوق ژنتيك پزشكي در آلمان چي هست ؟؟منظورم معدل و زبان و رشته كارشناسي و ... و اينكه آيا آزمون ورودي داره يانه؟؟اسم اين رشته در آلمان دقيقا چي هست؟؟و يك سوال ديگه اينكه براي ورود به پزشكي با ليسانس زيست در آلمان آزمون ورودي هم داره؟؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش گرایش های مختلف رشته زیست شناسی ( ژنتیک ، بیوشیمی و .....)

در كل به نظرتون براي فوق ژنتيك پزشكي اقدام كنم بهتره يا دكتري؟؟از نظر جنبه هاي مختلف،و اينكه آيا اين رشته در مقطع فوق در آلمان هست يا فقط دكتري هست؟؟

Junior Member

سلام میبخشید من فارغ التحصیل ارشد ژنتیک دانشگاه تربیت مدرس هستم میخوام واسه دکتری ژنتیک پزشکی همراه با فاند در یکی از دانشگاه های کانادا اقدام کنم حالا میخوام مقالمو چاپ کنم میخوام ببینم بین ژورنال های ISI OR SCOPUS فرقی از نظر دادن فاند وجود داره؟ یعنی یکی به اون یکی برتری داشته باشه؟ممنون میشم منو راهنمایی کنید سپاسگزارم

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط ezonoobi نمایش پست ها
    سلام میبخشید من فارغ التحصیل ارشد ژنتیک دانشگاه تربیت مدرس هستم میخوام واسه دکتری ژنتیک پزشکی همراه با فاند در یکی از دانشگاه های کانادا اقدام کنم حالا میخوام مقالمو چاپ کنم میخوام ببینم بین ژورنال های ISI OR SCOPUS فرقی از نظر دادن فاند وجود داره؟ یعنی یکی به اون یکی برتری داشته باشه؟ممنون میشم منو راهنمایی کنید سپاسگزارم
    سلام
    نمایه ISI به SCOPUS برتری داره (بطور کلی) و به احتمال زیاد از نظر اساتید رزومه ی شما قویتر هست با داشتن مقالات بهتر و شانس فاند شما افزایش. لطفا در مورد فاند در دانشگاه های کانادا در بخش کانادا مطالعه کنید. موفق باشید

Junior Member

سلام.
    سؤال من این است که مرتبط بودن رشته در فرآیند اپلای phd چه‌قدر تاثیرگذاره.
    مثلا برای اپلای phd نوروساینس، ارشد کدوم رشته رو در آزمون شرکت کنم بهتره؟ از فیزیولوژی جانوری شانسی هست؟ یا سلولی مولکولی مناسب‌تره؟ اگه رشته‌ی دیگه‌ای هم هست که نزدیک به نوروساینس هست لطفا معرفی کنید. ممنون.

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط maede_o نمایش پست ها
    سلام.
    سؤال من این است که مرتبط بودن رشته در فرآیند اپلای phd چه‌قدر تاثیرگذاره.
    مثلا برای اپلای phd نوروساینس، ارشد کدوم رشته رو در آزمون شرکت کنم بهتره؟ از فیزیولوژی جانوری شانسی هست؟ یا سلولی مولکولی مناسب‌تره؟ اگه رشته‌ی دیگه‌ای هم هست که نزدیک به نوروساینس هست لطفا معرفی کنید. ممنون.
    سلام
    تز شما دارای اهمیت هست و اگر مقاله ای بتونید چاپ کنید باید مرتبط باشند. این دو رشته خیلی با هم فرقی ندارند برای اپلای نوروساینس. هر کدام علاقه دارید انتخاب کنید.
    از رشته های متفاوت وارد نوروساینس می شوند مثل علوم شناختی یا برق یا کامپیوتر یا ریاضی یا گرایش های مختلف زیست شناسی یا مهندسی پزشکی. موفق باشید

Junior Member

سلام
    من لیسانس بازرگانی دارم و چون علاقه ای به بیزینس ندارم میخوام که دوباره لیسانس بخونم . در مورد پذیرش گرفتن که رشته های پزشکی و پیراپزشکی کلی مشکلات دارن و ترجیح دادم در رشته ای مثل زیست سلولی مولکولی یا ژنتیک مجددا ادامه تحصیل بدم(لیسانس مجدد) . شنیدم که میشه از لیسانس مستقیم به دکترا اپلای کرد . میخواستم بدونم اگر بتونم در دوره ی لیسانس با معدل عالی و زبان عالی و حتی الامکان با مقاله و کارهای ازمایشگاهی اقدام کنم می تونم برای امریکا یا کانادا فول فاند بشم؟ یا بهتره ارشد رو هم در ایران بخونم؟
    دوستی گفتن اگر ایران لیسانس بگیرم و در اروپا (در دانشگاهی رایگان) مدرک بگیرم شانس بیشتری دارم. با توجه به اینکه اگر بخوام امسال برم سر کلاس کارشناسی 25 سالمه و شاید برای دکترا 30 الی 32 سالم بشه . میخوام بدونم سنم مشکلی ایجاد نمی کنه؟

با عرض سلام خدمت دوستان
    دوستان لطف میفرمایند بر اساس شواهد و تجارب که آیا من شانس گرفتن پذیرش همراه با فاند تحصیلی رو در مقطع دکترادارم یا خیر. رشته تحصیلیم هم میکروبیولوژی است در هر دو مقطع ارشد و لیسانس
    1. دو مقاله ISI که البته ژورنالها هنوز ایمکت ندارند ولی در اسکوپوس و تامسون رویترز ایندکس شده و بقول خودمون ISI LISTED هستند
    2. کتابی رو هم از پایان نامه ام توسط انتشاراتی در آلمان به زبان انگلیسی چاپ کرده ام.
    3. سابقه ترجمه کتاب رو هم دارم منتها منتشر نشده.
    4. داوری 6 مقاله رو در یکی از ژورنالهای ISI از انتشارات وایلی رو دارم.
    5. معدل لیسانس 16.60 و ارشد 15.81 میباشد ولی معدل شصت واحد ترم آخر لیسانسم بالای هجده است.
    6. در حال حاضر دارم خودم رو برای آزمون آیلتس آماده میکنم. امیدوارم بین 6.5 تا هفت بگیرم.
    با این تفاسیر میشه پذیرش همراه با فاند برای مقطع دکترا بگیرم ؟

من لیسانس رو از دانشگاه ازاد واحد اراک و فوق رو از آزاد قم گرفتم. من درسم بد نبود ولی خب طی یک مسایلی کل وروردی ما در دوره ارشد با معدل بالا فارغ التحصیل نشدند و اکثرا تو رنج 15-16 بودند.
    الان هم همیشه این وسواس و نگرانی رو دارم که معدل ارشدم 15.81 هستش مشکل ساز بشه که شاید هم بیراه نیست.

بنده بدلیل شرایطی بتونم مدرک ایلتس رو بگیرم هنر کردم و دیگه وقتی برای GRE برام نمیمونه. بنابراین امریکا برام منتفی میشه. بیشتر فوکوسم روی کانادا، استرالیا، نیوزلند و شمال اروپا که همون کشورهای اسکاندیناوی باشن هستش. توقعی روی دانشگاه سطح بالاشون ندارم چون میدونم رزومم تاپ نیستش. دانشگاه های متوسط هم بتونم پذیرش همراه با فاد بگیرم برام کافیه. حقیقتش بیشتر میخوام از طریق تحصیل بتونم اقامت بگیرم اگه امکانش باشه.

Junior Member

سلام، من ۱۹ سالمه و ترم ۳ رشته میکروبیولوژی هستم و تا الان معدلم ۱۳.۷۵ (متاسفانه) هستش و درحال یادگیری زبان هم هستم،
    امکانش هست واسه ی لیسانس همین رشته تو اروپا بتونم ادامه تحصیل بدم؟؟
    کسی دانشگاه یا کشوریو برای پیشنهاد داره؟؟
    فقط اینکه زبان تدریس اون دانشگاه در این‌ مقطع انگلیسی باشه!
    ممنون میشم اگر کسی راهنماییم کنه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی ارشدبیولوژی سلولی و مولکولی دانشگاه شیراز

با سلام دوستان
    چند تا سوال داشتم ممنون میشم که کمکم کنید
    من لیسانس ژنتیک دارم و به تازکی در کنکور کارشناسی ارشد در رشته زیست شناسی سلولی و مولکولی پذیرفته شدم و میخوام بعد از ارشد برای مقطع دکترا پذیرش ایمونولوژی رو بگیرم,ایا این کار شدنیه ؟ با چه گرایشهایی از رشته ی زیست شناسی میشه اینکارو کرد ؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)