نقل قول نوشته اصلی توسط Hyperion نمایش پست ها
درود دوستان،
من امسال کنکور کارشناسی دارم و هدفم اینه که تو مقطع کارشناسی نرم افزار و فیزیک بخونم (مجبورم به یه سری دلایل!!) و بعد از کارشناسی مستقیم برای دکتری فیزیک اپلای کنم، تاپ 10 :-"
فیزیک نظری، فعلا دید درستی از مباحث ندارم طبیعتا و نمیدونم تو چه گرایشی میخوام تحصیل کنم ولی خب به نسبیت، گرانش، کوانتوم، سیاه چاله ها و ذرات بنیادی وحشتناک علاقه دارم و احتمالا پی یکی از همینا می‌رم.
حالا چون خودم میدونم که خیلی قضیه‌م بلند پروازانست و برای رسیدن بهش کلی باید تلاش کنم تصمیم گرفتم بلافاصله بعد کنکور درس و زبان خوندن رو شروع کنم، ولی خب چون بنده طفل بی بصیرتی بیش نیستم D: نمیدونم چه جور اپروچی باید داشته باشم و با چه کیفیتی و چطوری مطالعه کنم و پیش برم! چه تو تابستون چه دوران کارشناسی.
می‌شه لطف کنید و منو راهنمایی کنید؟ می‌دونم الان نباید تو سایت باشم ولی اینجوری بعد کنکورم که بیام اینجا رو چک کنم یه سری راهنمایی دارم برای شروع کار D:

پیشاپیش متشکرم بابت وقتی که می‌ذارید و راهنمایی می‌کنید.
سلام
تعداد کمی از افراد هستن که بهشون اجازه داده می شه دو رشته همزمان برای لیسانس بخونن. اونم من مثلا برقو فیزیک رو دیدم، یا مکانیکو فیزیک. که یکم مرتبط تر هستن. و واقعا هندل کردن فیزیک با یه رشته ی دیگه سخت هم هست.
من پیشنهاد می کنم الان تمرکزتون روی همون کنکور باشه، چون الان هیچی از اینده ی شما مشخص نیست.
قدم اول اینکه که تو یکی از چنتا دانشگاه برتر ایران برای لیسانس قبول بشید.
فیزیک هم واقعا اون چیزی نیست که آدم قبل از ورود بهش فکر میکنه. خیلی از افراد با علاقه میان و واقعا زده می شن. مخصوصا همون فیزیک نظری که شما دنبالش هستید. برنامه ی الانتون فقط یه نتیجه ی عالی توی کنکور باشه، چون کنکور ایران چیزی نیست که بشه پیش بینی کرد و براش برنامه ریخت
ایشالا بعد از ورود به دانشگاه اینجا منتظرتون هستیم