صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 32

موضوع: فیزیک نظری

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Theoretical Physics - Universidade Federal de Juiz de Fora

پیش فرض پاسخ : فیزیک نظری

من به دوستانی که میخوان فیزیک نظری رو ادامه بدن پیشنهاد میکنم بیشتر به استاد راهنما توجه کنن تا اسم دانشگاه. فیزیک نظری مثل مهندسی نیست که امکانات و پول زیاد بخواد.
    مثلا کشور برزیل یا هند کشورهای خیلی خوبی واسه فیزیک نظری هستند که از خیلی از دانشگاههای اروپا و آمریکا بهتر کار میکنن. خوبیه برزیل نسبت به هند اینه که تو برزیل به شما ساپورت مالی کامل میدن. حتی واسه مستر. برزیل الان قدرت نهم اقتصاد دنیاست و به گزارش اکونومیکس تا سال 2014 قدرت پنجم میشه. یعنی بالاتر از فرانسه و انگلیس. الانم به شدت داره روی دانشگاههاش و توسعه نیروی انسانی سرمایه گذاری میکنه.
    واسه پذیرش تافل هم نمیخواد و فقط باید زبان پرتغالی یاد گرفت که خیلی شبیه فرانسوی و اسپانیایی هستش.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    لرزه شناسی, تهران شمال

من لیسانس فیزیک دارم میخوام برای ادامه تحصیل در خارج از ایران اقدام کنم اطلاعاتی میخواستم از نحوه پذیرش دانشگاه های برزیل که گفتید و گرفتن بورس کامل

Junior Member

من دانشجوی ارشد فیزیک هستم گرایش انرژی های بالا( نظریه ی ابر ریسمان) ... میخوام برا مقصع دکترا پدیرش بگیرم ...کانادا یا اروپا... میشه یکم راهنماییم کنین!
    میخواستم بدونم سایت خاصی وجود داره که من بتونم بر اساس گرایشم دنبال دانشگاه بگردم؟؟!! ممنون

Banned
    رشته و دانشگاه
    برق-کنترل

شاخه ای از فیزیک که به زمان و مکان ،سفر در زمان ،سیاه چاله ها،نسبیت و... می پردازد کدام گرایش است؟

Junior Member

سلام!
    من الان 17 سال سن دارم و امسال كنكور سراسري دادم و از مهر دانشجوي فيزيك شريف يا تهرانم.من به فيزيك نظري و مخصوصا نظريه ريسمانها بسيار بسيار علاقه مندم وخيلي مايلم بعد از ليسانس از دانشگاههاي تاپ امريكا(رنك زير 20) براي دكتري پيوسته پذيرش همراه با فاند بگيرم.از نظر زبان الان وضعيت خوبي دارم و پس اين چهار سال به راحتي مي تونم در تافل gre general و نمره خوبي كسب كنم.پايه رياضي و فيزيكم نسبتا قويه و توي دانشگاه تمام سعيم رو براي معدل بالا مي كنم.
    البته ميدونم اين كار خيلي سخته و تلاش زيادي رو مي طلبه اما به خاطر علاقه ي بسيار زيادم از هيچ تلاشي دريغ نمي كنم ممنون ميشم اگه لطف بفرماييد راهنماييم كنيد كه براي رسيدن به اين هدف چه كارهايي رو بايد انجام بدم.با توجه به اينكه خيلي آماتورم واقعا به راهنمايي استادان عزيز نيازمندم.
    يك سوال ديگه هم داشتم.من قبلا فيزيك هاليدي مكانيك و الكتريسيته و مغناطيسش رو ناقص خوندم.شما چه توصيه اي براي تابستون من داريد؟هاليدي رو از منبع زبان اصليش كامل كنم يا كلپنر و نايفه رو شروع كنم؟خودم دومي رو ترجيح ميدم.به نظر شما براي زبان چه كنم؟قبلا كتابهاي (Essential Words for the Toefl(Barron's و 504 رو ناقص خوندم علاوه بر كامل كردن اين دو تا چه كار كنم؟
    ببخشيد خيلي سوال پرسيدم.واقعا به راهنمايي نيازمندم.اميدوارم من رو كه نسبت به شما خيلي در سطح پايينتري هستم و هنوز اول راهم راهنمايي كنيد.پيشاپيش از پاسخ گوييتون بسيار متشكرم.

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    PSYc-NSR University of Columbia

نقل قول نوشته اصلی توسط Zombie نمایش پست ها
    سلام!
    من الان 17 سال سن دارم و امسال كنكور سراسري دادم و از مهر دانشجوي فيزيك شريف يا تهرانم.من به فيزيك نظري و مخصوصا نظريه ريسمانها بسيار بسيار علاقه مندم وخيلي مايلم بعد از ليسانس از دانشگاههاي تاپ امريكا(رنك زير 20) براي دكتري پيوسته پذيرش همراه با فاند بگيرم.از نظر زبان الان وضعيت خوبي دارم و پس اين چهار سال به راحتي مي تونم در تافل gre general و نمره خوبي كسب كنم.پايه رياضي و فيزيكم نسبتا قويه و توي دانشگاه تمام سعيم رو براي معدل بالا مي كنم.
    البته ميدونم اين كار خيلي سخته و تلاش زيادي رو مي طلبه اما به خاطر علاقه ي بسيار زيادم از هيچ تلاشي دريغ نمي كنم ممنون ميشم اگه لطف بفرماييد راهنماييم كنيد كه براي رسيدن به اين هدف چه كارهايي رو بايد انجام بدم.با توجه به اينكه خيلي آماتورم واقعا به راهنمايي استادان عزيز نيازمندم.
    يك سوال ديگه هم داشتم.من قبلا فيزيك هاليدي مكانيك و الكتريسيته و مغناطيسش رو ناقص خوندم.شما چه توصيه اي براي تابستون من داريد؟هاليدي رو از منبع زبان اصليش كامل كنم يا كلپنر و نايفه رو شروع كنم؟خودم دومي رو ترجيح ميدم.به نظر شما براي زبان چه كنم؟قبلا كتابهاي (Essential Words for the Toefl(Barron's و 504 رو ناقص خوندم علاوه بر كامل كردن اين دو تا چه كار كنم؟
    ببخشيد خيلي سوال پرسيدم.واقعا به راهنمايي نيازمندم.اميدوارم من رو كه نسبت به شما خيلي در سطح پايينتري هستم و هنوز اول راهم راهنمايي كنيد.پيشاپيش از پاسخ گوييتون بسيار متشكرم.
    سلام !
    حاجی خیلی ساده بگم از این همه اعتماد به نفست شدیدا خوشم اومد.نمیخوام توصیه ای برات داشته باشم جز ارزوی موفقیت فقط چند نکته رو برات روشن کنم :
    1- فک کنم شما پنج شنبه و یا جمعه کنکور دادین و خیلی زوده خودتونو تو شریف یا تهران یا پلی تکنیک ببینید (نقل قول از لوتار : همیشه خوش بین باش اما یادت باشد که گاهی در اوج خوشی بد میبینی)
    2- داشنگاه رنک زیر 20 آمریکا با فاند بسیار بسیار بسیار همت می خواد.شما باید آنقدر قوی باشید خصوصا در موارد مربوط به رشته خودتون که وقتی رزومه کاری و تحصیلیتونو برای دانشگاهی می فرستید فقط به معدل نگاه نکنید.من خودم برای اکثر دانشگاه های آمریکا اقدام کردم و حتی با معدل بالا و سابقه کار و مفاله باز هم فاند ندادن.مگر خوش شانسی و رزومه و SOP فوق العاده تاپ (رجوع به نقل قول)
    3-شما همه چیزو ناقص خوندین ×××× این یعنی اینکه نیاز دارین از اول شروع کنید×××سر خودتون کلاه نذارین که آره من اینو بلدم برم بعدی هر وقت تونسیتی یکیشو کامل کنی برو بعدی.انتخاب با سلیقه خودت (نقل قول از خودم : هروقت تونسنی ی روغن عوض کنی برو تعویض روغنی شاگرد شو)پس اینکه من اینو بلدم و اینو ناقص خوندم هنوز ابتدای راهه به قول معرف "ب" بسم الله س
    4-برات آرزوی موفقیت میکنم.بهتره به روش های تحقیق،روش های جستجو و مقاله نویسی،کار با کامپیوتر خصوصا نرم افزار های مربوط به رشته خودت و موارد مشابه هم توجه خاصی داشته باشی و صد و صد و صد و صد البته ریاضیات

در پناه ایزد آتش اهورا مزدا موفق باشی
    از پاسخ به سوالات عمومی در بخش پیغام خصوصی معدوزم

Senior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط pioneer66 نمایش پست ها
    من دانشجوی ارشد فیزیک هستم گرایش انرژی های بالا( نظریه ی ابر ریسمان) ... میخوام برا مقصع دکترا پدیرش بگیرم ...کانادا یا اروپا... میشه یکم راهنماییم کنین!
    میخواستم بدونم سایت خاصی وجود داره که من بتونم بر اساس گرایشم دنبال دانشگاه بگردم؟؟!! ممنون
    در جواب شما دوست گرامی !
    دوره دکتری در اکثر کشورها بصورت دوره های تحقیقی هستش،توضیحاتش بسیار طولانی و بسیار مفصله توصیه من اینه که به فروم کشورها برید،سپس در فروم های دوره دکتری با توجه به توصیه و تجربه دوستان اقدام نمایید.چراکه بحث یک یا دو و یا سه کشور نیست بسیار زیادن و شرایط بسیاری در پذیرش و انتخاب موثره.پس اگر به توصیه من توجه نمایید مسلما جواب بهتری خواهید گرفت.
    موفق باشید.

Senior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط arghanon نمایش پست ها
    من لیسانس فیزیک دارم میخوام برای ادامه تحصیل در خارج از ایران اقدام کنم اطلاعاتی میخواستم از نحوه پذیرش دانشگاه های برزیل که گفتید و گرفتن بورس کامل
    دوست گرامی در خصوص برزیل من تا به الان مطلب خاصی در فروم ندیدم.چند سایت براتون میذارم امیدوارم مورد قبولتون باشه :
    http://www.studyinbrazil.org/en/
    دانشگا های تاپ برزیل :
    http://www.topuniversities.com/country-guides/brazil/
    رشته های قابل تحصیل به انگلیسی در برزیل:
    http://www.nesobrazil.org/dutch-stud...s-in-english-1

Junior Member

جناب ahsan-khodami قبل از هر صحبتي از اين كه پاسخ داديد بسيار سپاس گزارم.
    من در دبيرستان دانش آموز بدي نبودم و با توجه به سابقه ي درسيم و كنكورم ميدونم كه مي تونم يه دانشگاه خوب قبول شم.ميدونم كه اعتماد به نفسم بالاست اما خيالباف نيستم و به توانايي انسان ايمان دارم و ميدونم اگه يه نفر چهارسال روي موضوعي با علاقه ي تمام متمركز شه حتما موفق ميشه.
    در مورد اين كه اطلاعاتم ناقصه كاملا با شما موافقم و از هشدارتون متشكرم.حتما سعي ميكنم به تسلط برسم.
    شما درست مي فرماييد و من ميدونم كه واقعا راه سختي در پيش دارم و به تلاش و برنامه ي منسجمي احتياج دارم و از اون جايي كه من از مسايل زيادي مطلع نيستم واقعا به راهنمايي افراد باتجربه اي مثل شما نيازمندم.
    ممنون ميشم دوستان ديگه هم پاسخ روشن بدن.

Senior Member
    رشته و دانشگاه

Smile پاسخ : فیزیک نظری

نقل قول نوشته اصلی توسط Zombie نمایش پست ها
    جناب ahsan-khodami قبل از هر صحبتي از اين كه پاسخ داديد بسيار سپاس گزارم.
    من در دبيرستان دانش آموز بدي نبودم و با توجه به سابقه ي درسيم و كنكورم ميدونم كه مي تونم يه دانشگاه خوب قبول شم.ميدونم كه اعتماد به نفسم بالاست اما خيالباف نيستم و به توانايي انسان ايمان دارم و ميدونم اگه يه نفر چهارسال روي موضوعي با علاقه ي تمام متمركز شه حتما موفق ميشه.
    در مورد اين كه اطلاعاتم ناقصه كاملا با شما موافقم و از هشدارتون متشكرم.حتما سعي ميكنم به تسلط برسم.
    شما درست مي فرماييد و من ميدونم كه واقعا راه سختي در پيش دارم و به تلاش و برنامه ي منسجمي احتياج دارم و از اون جايي كه من از مسايل زيادي مطلع نيستم واقعا به راهنمايي افراد باتجربه اي مثل شما نيازمندم.
    ممنون ميشم دوستان ديگه هم پاسخ روشن بدن.
    دوست گرامی !
    همواره خوشبینی باعث شده است که خیلی به وضعیت ها ایمان داشت.آدمی همه کارها را در توان خود دارد و می تواند اما متاسفانه در این دوران و خصوصا در این مملکت حتی امید به یک ساعت بعد با توجه به این وضعیت امری با ریسک بسیار بالاست.نمونه های بارز را می توان دید از جمله اینکه دانشجوی معدل الف دانشگاه "ص.ش" ترم 6 از دانشگاه اخراج شد و ...
    من در عرایضم بهتون گفتم که این حس واعتماد به نفس شما ستودنیست.ان شالا که همواره تا این حد با امید و پشتکار بتوانید به آنچه که می خواهید برسید.ان شالا که روزی رسد که شما را مثال دوستان دیپر در دانشگاه های تراز اول دنیا ببینیم.مطمئن باشید آنروز ما هم به عنوان یک هموطن به شما افتخار خواهیم کرد.

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)