صفحه 4 از 4 نخستنخست 1234
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 32 , از مجموع 32

موضوع: فیزیک نظری

Local Moderator
    rtrt آواتار ها

پیش فرض پاسخ : فیزیک نظری

نقل قول نوشته اصلی توسط Hyperion نمایش پست ها
    درود دوستان،
    من امسال کنکور کارشناسی دارم و هدفم اینه که تو مقطع کارشناسی نرم افزار و فیزیک بخونم (مجبورم به یه سری دلایل!!) و بعد از کارشناسی مستقیم برای دکتری فیزیک اپلای کنم، تاپ 10 :-"
    فیزیک نظری، فعلا دید درستی از مباحث ندارم طبیعتا و نمیدونم تو چه گرایشی میخوام تحصیل کنم ولی خب به نسبیت، گرانش، کوانتوم، سیاه چاله ها و ذرات بنیادی وحشتناک علاقه دارم و احتمالا پی یکی از همینا می‌رم.
    حالا چون خودم میدونم که خیلی قضیه‌م بلند پروازانست و برای رسیدن بهش کلی باید تلاش کنم تصمیم گرفتم بلافاصله بعد کنکور درس و زبان خوندن رو شروع کنم، ولی خب چون بنده طفل بی بصیرتی بیش نیستم D: نمیدونم چه جور اپروچی باید داشته باشم و با چه کیفیتی و چطوری مطالعه کنم و پیش برم! چه تو تابستون چه دوران کارشناسی.
    می‌شه لطف کنید و منو راهنمایی کنید؟ می‌دونم الان نباید تو سایت باشم ولی اینجوری بعد کنکورم که بیام اینجا رو چک کنم یه سری راهنمایی دارم برای شروع کار D:

پیشاپیش متشکرم بابت وقتی که می‌ذارید و راهنمایی می‌کنید.
    سلام
    تعداد کمی از افراد هستن که بهشون اجازه داده می شه دو رشته همزمان برای لیسانس بخونن. اونم من مثلا برقو فیزیک رو دیدم، یا مکانیکو فیزیک. که یکم مرتبط تر هستن. و واقعا هندل کردن فیزیک با یه رشته ی دیگه سخت هم هست.
    من پیشنهاد می کنم الان تمرکزتون روی همون کنکور باشه، چون الان هیچی از اینده ی شما مشخص نیست.
    قدم اول اینکه که تو یکی از چنتا دانشگاه برتر ایران برای لیسانس قبول بشید.
    فیزیک هم واقعا اون چیزی نیست که آدم قبل از ورود بهش فکر میکنه. خیلی از افراد با علاقه میان و واقعا زده می شن. مخصوصا همون فیزیک نظری که شما دنبالش هستید. برنامه ی الانتون فقط یه نتیجه ی عالی توی کنکور باشه، چون کنکور ایران چیزی نیست که بشه پیش بینی کرد و براش برنامه ریخت
    ایشالا بعد از ورود به دانشگاه اینجا منتظرتون هستیم

پیش فرض پاسخ : فیزیک نظری

سلام دوستان عزیز.

من ۸ سال هست شیکاگو هستم. سال ۲۰۱۱ برای فوق لیسانس رشته فناوری اطلاعات اومدم شیکاگو... ولی در واقع به دنبال آرزوم یعنی کار کردن روی زمان و عامل هایی که روی زمان تاثیر می گزارند بود.. مثل گرانش... ولی چون لیسانسم رشته مهندسی کامپیتور بود. تنها راه گرفتن پذیرش با کمک استیاری از طریق رشته خودم بود.... خلاصه من ۲۰۱۱ اومدم آمریکا و ۲۰۱۳ فوق لیسانس گرفتم . و به عنوان مهندس شروع به کار کردم و در سال ۲۰۱۶ از طریق کارم گرین کارت گرفتم.. اینارو گفتم تا بگم تمام این مسیر برای این بوده که یک روزی بتونم رو این مساله زمان کار کنم.... الان مهندس ارشد شبکه هستم و درامدم خوبه..... ولی واقعا آرزوم و علاقم فهمیدم بحث فیزیک در مورد زمان هست که واقعا چه مکانیزمی باعث میشه زمان کند و یا سریع بشه در گرانش های مختلف...
    خیلی دوست دارم بتونم رو این ضمینه کار کنم.. ولی خوب کسب دارمد هم مهمه برای زندگی.. اگه بشه کارم رو نگه دارم و در کنارش فیزیک بخونم و یا حتی اگر راهم رو پیدا کردم. بتونم کاملا روی فیزیک تمرکز کنم..
    من دو سال پیش آزمایشگاه سرن در سوییس هم رفتم و تور گروهی اونحا شرکت کردم.. از این که راهی باشه تا بشه اونحا کار کرد ولی باید شهروند آمریکا بود که برای من هنوز دو سال دیگه مونده... آزمایشگاه فرمی لب هم که در سابرب شیگاکو هست چند باری رفتم.

داستان آمریکا اومدن من مفصل هست.... ولی تنها دلیل اومدن به آمریکا همین فهمیدم راجع به زمان و عوامل تاثیر گذار در زمان هست...

از دوستان و بزرگان هر کس بتونه منو راهنمایی کنه که چه رویکردی به این قضیه داشته باشم.. خیلی ممنون میشم...
    ۱- برای اینکه این قضیه رو دنبال کنم باید جی ار ای فیزیک و جنرال بدم... و برای دکتری یا ارشد فیزیک اقدام کنم.. که اون هم سوال اینجاست.. این بحث زمان جزو کدوم رشته فیزیک هست... کوانتم فیزیک؟ و این که کدوم دانشگاه و یا برنامه ای رو می شناسید که رو این قضیه تمرکز کرده باشند....
    ۲- آیا راهی هست که بشه این قضیه رو به صورت منفرد جلو برد؟ یا تنها راهش به صورت آکادمی و سنتی که ارشد و دکتری هست؟..... بهترین دانشگاه ها و موسساتی که رو این قضیه کار می کنند کدامند.

از همه دوستان بابت هر راهنمایی ممنونم..... این واقعا بزرگترین آرزوی منه.. ولی الان نمی دونم واقعا راه حل چی هست.

صفحه 4 از 4 نخستنخست 1234

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)