صفحه 1 از 162 123456789101151101 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 1613

موضوع: سوال در مورد وسایل مورد نیاز برای بردن به آمریکا

Junior Member

پیش فرض سوال در مورد وسایل مورد نیاز برای بردن به آمریکا

سلام دوستان عزیز

من هفته بعد می رم به آمريکا از دوستاني که تجربه اين سفر رو دارند
    چند سوال داشتم: وسايل هايي که به نظرتون ضروري هست چي اند؟
    معمولا چه مدارکي در طول مسير لازم مي شه؟
    ممنون از توجه تان

محبوب

Member yasinhajizadeh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دکترای مهندسی طی کشی

پیش فرض پاسخ : سوال در مورد وسایل و مدارک مورد نیاز در سفر به آمریکا

سلام دوستان
    از کسایی که دارن میرن یه سوال داشتم. چه چیز هایی بهتره با خودمون ببریم. کسایی که رفتن چه تجربه ای دارن؟ با توجه به محدودیت بار باید یه بهینه سازی مهندسی کرد. ممنون میشم اگه نظر بدین. وسایل زندگی؟ خوراکی؟ دفتر کتاب؟ سبزی خشک بدرد می خوره؟
    با عرض پوزش از همه دوستان گرامی‌، به دلیل برخورد نامناسب مدیران انجمن، از ادامه فعالیت معذورم

tarhan
    Guest

[center][code][left][right][left]سلام، تمام مدارکتون و هر چیز مهمی‌ که گم کردنش باعث ددرسر می‌شه دستتون باشه،، خیلی‌ پیش میاد که یه چمدون تو پار گم بشه به خصوص برای پرواز‌هایی‌ که جوینت 2 ایرلاین هستن، اما مراقب باشید کیف مدارکتون رو،،،
    یه چیز مهم که با خودتون ببرید کوارتر یا همون 25 سنت امریکی ایعه اگه داشته باشید میتونید تلفن بزنید ،، 10 دلاری 5 دللتی 20 دلاری همراه داشته باشید،
    اگر از چیزی چن تا می‌برید همشو تو یه چمدون نذارید که اگه خدای ناکرد یکیش نیومد مشگل کمتر داشته باشید.
    من جای شما باشم،، کارت پستال چن تا خیلی‌ قشنگشو جدا می‌کنم میارم،،،اینجا خیلی‌ ا ازشما میخوان، یا چن تا صنایع دستی‌ کوچیک بد نیست بیارید، کتابها یا نوشتهیی که اینجا ممکن برای سمینار یا پرزنتیشن ازش استفاده کنید، بیارید، بقیش بسته به اینه که کدوم یلت میرید،، راستی‌ از تمام مدارکتون به خصوص پاس به چندین کپی‌ بگیرید داشته بشیدد.، فرم ای-94 رو از اینترنت مدلش رو پرینت کنید و یه دور پر کنید که تو هوا پیما گیج نشید، توی هوا پیما برای جلو گیری از جتلق هر چی‌ میتونید آب پرترقل بخورید،، در سرپ‌هایی‌ که در کشورهای مختلف دارید سعی‌ کنید نوشیدنی‌ بگیرید..چون جلوی جت لاگ رو آب میوه میگیره.. اگر میخواید اصلا تجربش نکنید توی هوا پیما حد السر هر 45 دقیق راه برید. و کشو قوس بیاید،،
    خیلی‌ اما کلا توجه جلب نکنید،،،

توی فرودگاه مواظب پولو پسو چمدون شدیدا باشید،، پول زیاد همراه نبرید یا اگه می‌برید جلوی چشم نباشه،،
    هواپیما خیلی‌ سرد می‌شه و جز یه پتوی نازک نمیدان، جورب ضخیم و لباس گرم همراه داشته باشید....

برگه ای-94 به اندازهٔ پاس مهمه ! مطمئن باشید که جا نمیزریدش،، مطمئن بعثهید مهر شده در فرودگاه به همراه ای-20 تون
    حالا خودتون تجربه می‌کنید و می‌بینید .
    سفر بخیر

ApplyAbroad Champion

نکاتی که tarhan گفته خیلی خوب و مفیده. من هم می‌خواستم اضافه کنم که هر چقدر کتاب درسی که می‌تونید با خودتون بیارید. خیلی از کتاب‌هایی که ما تو ایران با قیمت خیلی پایین می‌خریدیم در آمریکا حدود ۱۰۰ دلاره.
    بعضی‌ها می‌پرسند خوراکی باید با خودشون بیارند یا نه. به نظر من که چندان لازم نیست، ولی این خیلی بستگی به این داره که کجای آمریکا دارید می‌روید. اگر جنوب کالیفورنیا میاید تقریبا هیچی خوراکی لازم نخواهید داشت و تقریبا همه چیز این جا پیدا می‌شه.
    یک چیزی که شاید خنده‌دار به نظر برسه، ولی مفیده کیسه فریزره! اینجا کیسه فریزر به اون فرمی که تو ایران هست وجود نداره و بیشتر کیسه‌ها مال شرکتی به نام ziploc-ه که خیلی هم بهتر و کاراتر از کیسه فریزرهای ماست، ولی واسه کارای دم‌دستی و زندگی دانشجویی مقرون به صرفه نیست. بد نیست که اگر می‌تونید چند تا بسته کیسه فریزر با خودتون بیارید.
    اگر وسایل برقی (مثل ریش‌تراش) با خودتون میارید که فقط با برق ۲۲۰ کار می‌کنه، بهتره سعی کنید یک مبدل برق ۱۱۰ به ۲۲۰ هم از همون‌جا بخرید و با خودتون بیارید. به توان مصرفی وسیله برقی‌تون نگاه کنید و مبدلی بخرید که این مقدار توان رو بشه از خروجیش گرفت. ضمنا به خاطر محدودیت بار، حواستون به وزن مبدل هم باشه.
    اگر دانشگاه از قبل بهتون خونه یا اتاق داده که وسایل نداره، بهتره یک بالش کوچک و پتو باخودتون بیارید که چند شبی رو تا قبل از خریدن وسایل بتونید سر کنید.

Junior Member

سلام

یه سوال دارم ولی خدا وکیلی نخندید!
    به نظر شما می ارزه آدم یه پلوپز با مبدل ولتاژ با خودش ببره ؟
    قاصد روزان ابری، داروک ... کی‌ می‌رسد باران ؟

ApplyAbroad Champion

نقل قول نوشته اصلی توسط Reza_b
    سلام

یه سوال دارم ولی خدا وکیلی نخندید!
    به نظر شما می ارزه آدم یه پلوپز با مبدل ولتاژ با خودش ببره ؟
    اتفاقا سوال خوبیه. به نظر من نمی‌ارزه چون پلوپز توان مصرفی‌اش خیلی زیاده و شما باید یک مبدل خیلی بزرگ بگیرید که احتمالا حداقل ۲-۳ کیلو خواهد بود. ضمن این که اینجا هم پلوپز پیدا می‌شه، ولی خوب گرون‌تره.

Junior Member

سلام,
    اول از همه ممنون از نکات خيلی خوبی که اشاره کردين. من هم يه سوال در مورد چيزايی که ميشه برد آمريکا دارم! ميشه نظرتون در مورد بردن چيزايی مثل نرم افزار, فيلم, فتوکپی کتاب های اورجينال بدونم. من شنيدم به خاطر قانون کپی رايت خصوصآ در مورد نرم افزارها ممکنه تو فرودگاه گير بدن! آيا همچين چيزی صحت داره؟
    ممنون

ApplyAbroad Champion

نقل قول نوشته اصلی توسط behzad81
    سلام,
    اول از همه ممنون از نکات خيلی خوبی که اشاره کردين. من هم يه سوال در مورد چيزايی که ميشه برد آمريکا دارم! ميشه نظرتون در مورد بردن چيزايی مثل نرم افزار, فيلم, فتوکپی کتاب های اورجينال بدونم. من شنيدم به خاطر قانون کپی رايت خصوصآ در مورد نرم افزارها ممکنه تو فرودگاه گير بدن! آيا همچين چيزی صحت داره؟
    ممنون
    من تا به حال نشنیدم که برای کسی در این مورد مشکلی به وجود اومده باشه. شما می‌تونی ادعا کنی که نسخه اصلی رو خریدید و اینی که همراهتونه یک کپی از نسخه اصلیه. ولی به طور کلی کسی تو فرودگاه دنبال نقض کپی‌رایت نیست.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Ohio, USA

سلام

من چند تا سوال دارم در مورد بردن وسایل زیر به آمریکا، اوهایو. آیا ضرورین، به صرفه هستن یا نیازی نیست که ببریم، شاید بعضیاش مسخره به نظر برسه ولی بر اساس توصیه ی افراد دیگه است.

1- بردن دارو های عمومی مثل مسکن، سرما خوردگی، و ....

2- لباس تا جایی که میشه( لباس زیر ، جوراب،...برای مصرف سال!!!!) جین ، تی شرت....

3- پلو پز پارس خزر

4- کتاب

5-خوراکییای ایرانی مثله زعفرون، زرشک ....

در ضمن توصیه می کنین لپ تاپ از آمریکا بخرم یا دبی یا ایران؟
    گوشی موبایل از ایران ببریم اونجا کار می کنه؟؟ گوشیم دبلیو هشتصد ، سونی اریکسونه.

هر چیزه دیگه ای که لازمه راهنمایی کنید.

مرسی.
    میثم

با سلام
    حداکثر بار ی که می تونیم با خود ببریم چقدره ؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)