صفحه 101 از 162 نخستنخست ... 51919293949596979899100101102103104105106107108109110111151 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,001 تا 1,010 , از مجموع 1613

موضوع: سوال در مورد وسایل مورد نیاز برای بردن به آمریکا

Member
    رشته و دانشگاه
    Medicine

پیش فرض پاسخ : سوال در مورد وسایل مورد نیاز برای بردن به آمریکا

اگر جزو موارد ممنوعه نیست اقدامات احتیاطی رو رعایت کنید، مثلا تو چتد تا کیسه بپیچید، و ترجیحا ظرفش پلاستیکی باشه نه شیشه ای. من با خودم عرق نعناع و گلاب آوردم و خوشبختانه سالم رسید. اگه یه بار دیگه بیام ایران حتما با خورم آبلیمو هم میارم!!! این چیزا اینجا کم پیدا می شه و گرونتر از ایرانه. تو شهر ما که اصلا نیست و فقط باید اینترنتی و کلی گرونتر خرید.

البته اینجا عسل فراوونه و ارزون، مطمئن نیستم به دردسرش بیارزه.

نقل قول نوشته اصلی توسط hani2013 نمایش پست ها
    سلام دوستان،

آیا همراه داشتن چیزهای آبکی مثل شربت، عسل و... در سفر به آمریکا مشکلی داره؟ ممنوعیتی در این زمینه وجود داره؟ از کجا میشه فهمید همراه داشتن چه چیزهایی غیرمجازه؟
    من میرم LAX
    مرسی از همگی

ApplyAbroad Superstar houtcivil آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Hila1488 نمایش پست ها
    آیا می شه تو خونه فیلم (ایرانی و خارجی) و نرم افزار از سایت های ایرانی دانلود کرد؟
    بله که میشه. کتاب رو هم میشه دانلود کرد.

پ.ن.: اصولا در این گونه موارد متخلف اصلی اون کسی هست که سایت را ایجاد کرده است و اگر قرار به برخوردی باشد، باید با متحلف اصلی برخورد گردد.

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

نقل قول نوشته اصلی توسط Sina Aryana نمایش پست ها
    درود،
    ممنون از راهنمایی. من روتر را از سوید خریدم و تقریبا قویترین روتری هست که داشتم. فقط یک مورد امکان داره پیش بیاد که با شبکه آمریکا کامپتیبل نباشه. ممکنه برند روتری که شما استفاده می کنید بفرکایید؟
    با سپاس
    ما اينجا چيزي به اسم "شبكه آمريكا" نداريم. چه در بحث موبايل و چه در بحث اينترنت ارائه دهندگان خدمات مخابراتي و ارتباطي از پروتكلهاي متفاوتي استفاده مي كنن. اينكه روتر شما قابل استفاده باشه يا نه بستگي به ISP شما داره و اينكه با چه روشي اينترنت بهتون بدن. همه ISP ها رويه يكساني ندارن. به نظر من اگه روتر خوبي داريد با خودتون بياريد. وزن زيادي كه نداره. فوقش اينه كه اون ISP كه در شهرتون مشتركش ميشيد روتر شما رو قبول نمي كنه و مجبور ميشيد از روترهاي پيشنهادي خودشون استفاده كنيد.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

Member
    رشته و دانشگاه
    Medicine

بچه ها من بعد از مدتها به این قسمت اومدم و یه چند صفحه ای رو خوندم، نکاتی به ذهنم رسید که احتمالا به بعضی ها کمک کنه. شما چیزهایی که می خواید برای خودتون بیارین یه جوری تنظیم کنید که چند ماه اول که نا آشنایید پولتون الکی حروم نشه. مثالها:
    0- کیسه فریزر یکی دو بسته بسه تا دستتون بیاد از کجا باید چیزی با قیمت مناسب پیدا کنید، نه اینکه چند کیلو بیارید!!
    1- من اولش اینجا دستکش یه بار مصرف پلاستیکی پیدا نمی کردم و کلی به خودم فحش دادم که چرا با خودم نیاوردم (من خیلی کارها مثل جمع کردن آشغالها رو با این دستکش یه بار مصرف ها انجام می دم). چند ماهی معطل بودم تا بالاخره یه چیز خوب با کیفیت بسیار بالاتر از ایران توی dollar tree پیدا کردم.
    2- سبد پلاستیکی پیدا کردن جزو مشکلات بزرگ زندگی من بود، چون اینجا زیر 4 دلار پیدا نکردم (الی 20 دلار!)، تا اینکه چند وقت پیش تو قسمت یه دلاری تارگت چند تا سبد فینگیلی پیدا کردم.
    3- پودر لیمو عمانی هم مارک سحرخیز خیلی خوش عطره، اگه اهلش هستین بیارین. اگه جا دارین یه سری ادویه بیارین، من اینجا یه ظرف فسقلی زردچوبه گرفتم 4 دلار.
    4- یه مقدار سوغاتی برای استاد و مسوول آموزش و ... هم که لازمه. یه سری شیرینیهای ایران اگه اهلش هستین، مثل سوهان، پشمک، باقلوا.
    5- من هنوز تو شهر خودمون چاقوی میوه خوری پیدا نکردم، همه چاقو ها چاقوی غذا خوری یا چاقوی آشپزخونه است، خیار رو مجبورم با چاقوی آشپزخونه پوست بکنم هنوز!! گفتم دوستان این بار از ایران برام بیارن.
    6- قوری و کتری خریدش یه ذره سخته، من در نهایت تونستم بعد از چند ماه که با نحوه خرید از ebay آشنتا شدم قوری خوب پیدا کنم، ولی چند ماه اول قوری نداشتیم، فقط کتری از ross گرفته بودیم 15 دلار.چون تو شهر ما مغازه ایرانی و چینی و این چیزا نیست، این چیزا پیدا نمی شه.
    7- اینجا قیمتها خیلی متنوعه، من یه لباس مجلسی شیک برای خواهرم گرفتم از jcpenny و یکی از macy's فرستادم ایران، هر کردوم 10 دلار!!! خوب همون رو با قیمت اصلی باید 120 دلار پیاده می شدم. مساله سر زمان بندی مناسب و کوپن بازی برای خریده که مسلما چند ماه طول می کشه تا دستتون بیاد.
    8- من اصلا با حرف یعضی بچه ها در مورد آوردن پتو موافق نیستم، من پتو سفری از والمارت گرفتم 5 دلار، پتوی درست و حسابی دو نفره هم 25 دلار توkmart هست. ما ست کامل پتو و ملافه و رو بالشی و ... رو از تارگت تومایه های 35 دلار گرفتیم. ولی رو تختی یا روبالشی تک گرونتر بود.
    9- عمرا با خودتون نخود لوبیا نیارن!! اولا که قابلیت سبز شدن داره، ثانیاخیلی جاها دارن حتی والمارت داره، نمی دونم چطوری بعضی بچه ها پیدا نکردن.
    10- اگه جا کم داشتین، بین آجیل و سوهان، سوهان رو انتخاب کنید چون اینجا آجیل فت و فراوونه و قیمتش هم خوب در میاد ولی سوهان خیلی کمه.
    11- در مورد لباس گرم تو هواپیما، الان بعید می دونم خیلی سرد بشه تو هواپیما، ما اکتبر اومدیم البته چون بچه ها گفته بودن یه عالمه لباس برده بودیم و مشکلی پیش نیومد ولی خداییش سرد شد وقتی از رو قطب رد میشد. هله هوله و خوراکی هم با خودتون تو هواپیما ببرین. ما با ترکیش رفتیم که انقدر غذاشون بدمزه و ماسیده بود که درسته ریختیم دور.

اصولا می خواین چمدون ببندین اولویت بندی کنین اول چیزای مهم رو بیارین، چند دست لباس، کیف و کفش، کتابایی که لازم دارین و خلاصه ضروریات زندگی. بعد هر چی جا داشتین یه چیزایی بیارین. تمام قضیه سر اینه که یه مقدار از چیزها ی اولیه داشته باشین تا دستتون بیاد چی رو از کجا بخرین. اینجا یک جنس ثابت تو هر مغازه ای یه قیمته، چه برسه به تنوع تو مارک که خودش باعث تنوع در قیمت می شه. باید بدونید چی رو ازکجا بخرید که خوب در بیاد، که برای بار هزارم می گم زمان می بره.
    من شخصا 100 کیلو کتاب فریت کردم که تو قسمت فریت بار توضیحش رو نوشتم، کیلویی سه دلار. اگه می دونستم برای دمپایی و سبد و بعضی چیزای دیگه باید انقدر پول بدم 5 کیلو بیشتر فریت می کردم کلی چیز دیگه هم می آوردم. (توضیح اینکه چون ما زمستون اومدیم هیچ جا دمپایی پلاستیکی یا به قول خودشون صندل نیود، ما 10 دلار واسه یه دمپایی ساده خرج کردیم. الان که تابستونه حتی flipflop یه دلاری هم راحت پیدا می شه)
    ویرایش توسط vita_nuova : July 18th, 2014 در ساعت 01:20 AM

Member
    رشته و دانشگاه
    Medicine

کاملا با نظرتون مخالفم. برای یکی از دوستان ما به علت همین دانلودها اخطار اومد از طرف دانشگاه. کسی که ایجاد کرده سایت رو کار غیر قانونی کرده کسی هم که دانلود کرده داره کار غیر قانونی می کنه.

نقل قول نوشته اصلی توسط houtcivil نمایش پست ها
    بله که میشه. کتاب رو هم میشه دانلود کرد.

پ.ن.: اصولا در این گونه موارد متخلف اصلی اون کسی هست که سایت را ایجاد کرده است و اگر قرار به برخوردی باشد، باید با متحلف اصلی برخورد گردد.

Junior Member

آیا نرم افزارهای خارجی مثل فتوشاپ رو می شه از سایت های ایرانی (P30world و P30download) دانلود کرد؟

من یک سوال نیمچه بی ربط دارم.
    من کلی کتاب از لیسانسم دارم. ولی گرایش ارشدم طوری هست که اونا دیگه لازم نشد. فکر هم نمی کنم واسه دکتری لازم شه. از طرف دیگه چون TA استادم هستم میترسم برای تدریس اینا لازم بشه. با توجه به محدودیت بار و گرونی کتاب اونجا، نمیدونم چیکار کنم. تازه اگه لازم شه من فقط بلدم از رو کتاب جزوه های قدیمی خودم بخونم. چیکار کنم؟؟؟؟

ApplyAbroad Guru smonabav آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط zsha نمایش پست ها
    من یک سوال نیمچه بی ربط دارم.
    من کلی کتاب از لیسانسم دارم. ولی گرایش ارشدم طوری هست که اونا دیگه لازم نشد. فکر هم نمی کنم واسه دکتری لازم شه. از طرف دیگه چون TA استادم هستم میترسم برای تدریس اینا لازم بشه. با توجه به محدودیت بار و گرونی کتاب اونجا، نمیدونم چیکار کنم. تازه اگه لازم شه من فقط بلدم از رو کتاب جزوه های قدیمی خودم بخونم. چیکار کنم؟؟؟؟
    اگر خیلی اصرار دارید که کتاب ها رو با خودتون ببرید، میتونید کتاب ها رو اسکن کنید و فایلش رو ببرید با خودتون
    لطفا از پرسیدن سوالاتی که قابل طرح در فروم هستند به صورت پیام خصوصی خودداری کنید.

لطفا قبل از طرح سوال، از قابلیتی که فروم در اختیار شما گذاشته و اسمش "جـسـتـجـو" است، استفاده نمائید!!
    اهــدای سلول بنیادی - اهـــدای عضو - محک

نقل قول نوشته اصلی توسط smonabav نمایش پست ها
    اگر خیلی اصرار دارید که کتاب ها رو با خودتون ببرید، میتونید کتاب ها رو اسکن کنید و فایلش رو ببرید با خودتون
    اسکن با احتساب صفحه ای 500 تومن، برای کتاب 500 صفحه ای کلا 250 هزار تومن درمیاد. می صرفه به نظرتون دوست من؟ کتاب 25 تومن بیشتر قیمت نداره ها. دو کیلو هم بیشتر وزن نداره.
    ویرایش توسط zsha : July 19th, 2014 در ساعت 03:01 AM
    کسی که از ره تقوا قدم برون ننهاد - به عزم میکده کنون سر سفر دارد
    دل شکسته ی حافظ به خاک خواهد برد - چو لاله داغ هوایی که بر جگر دارد

ApplyAbroad Guru smonabav آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط zsha نمایش پست ها
    اسکن با احتساب صفحه ای 500 تومن، برای کتاب 500 صفحه ای کلا 250 هزار تومن درمیاد. می صرفه به نظرتون دوست من؟ کتاب 25 تومن بیشتر قیمت نداره ها. دو کیلو هم بیشتر وزن نداره.
    من خودم پارسال صفحه ای 80 تومان دادم برای اسکن کتاب، تووی میدوون انقلاب بگردی، میتونی قیمت های خوبی پیدا کنی
    لطفا از پرسیدن سوالاتی که قابل طرح در فروم هستند به صورت پیام خصوصی خودداری کنید.

لطفا قبل از طرح سوال، از قابلیتی که فروم در اختیار شما گذاشته و اسمش "جـسـتـجـو" است، استفاده نمائید!!
    اهــدای سلول بنیادی - اهـــدای عضو - محک

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)