صفحه 106 از 162 نخستنخست ... 65696979899100101102103104105106107108109110111112113114115116156 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,051 تا 1,060 , از مجموع 1613

موضوع: سوال در مورد وسایل مورد نیاز برای بردن به آمریکا

Member
    رشته و دانشگاه
    Medicine

پیش فرض پاسخ : سوال در مورد وسایل و مدارک مورد نیاز در سفر به آمریکا

می شه بگید به نظر شما بچه ها چی بیارن خوبه؟ شما که زیرآب همه چی رو زدی!!
    البته من با خیلی از حرفای شما مثل پلوپز و ... موافقم، ولی بعضی هاش رو نه. تجربیات خودم رو می گم تا دوستان هر جور صلاح دونستن تصمیم بگیرن.
    - بعضی شهرها کوچیکن و تنوع فروشگاههاشون محدوده. شهر ما 40 هزار نفر جمعیت داره که از این بین با احتساب بچه های بالای دو سال کلا 12 نفر ایرانی توش زندگی می کنن!!! مسلما تو یه همچین شهری مغازه ایرانی که چه عرض کنم، مایحتاج ایرانی ها هم وجود نداره!!! مغازه های ملیتی دیگه هم نیست یا حداقل من بعد از نزدیک یک سال زندگی ندیدم. به عنوان مثال از نظر سبزی اینجا حتی نعناع بسته های 10-12 شاخه ای داره 2 دلار!!! بنابراین انتظار پیدا کردن سبزی های متفرقه رو نمی شه داشت چه برسه به سببزی های پیچیده ای مثل سبزی آش!!! من با خودم یک عالمه سبزی خشک آورده بودم که خوشبختانه هنوز ذخیره خوبی دارم! بنابراین تو این شهر خرید بسیاری از اقلام خرده ریز دردسر بزرگیه، مگر اینکه آدم بخواد آنلاین بخره که اونم محدودیت های خاص خودش رو داره.
    - شخصا برای درخواست اجازه کار ازم عکس 5*5 خواستن که برای دو قطعه عکس 15 دلار پیاده شدم.
    - در مورد اسکن کتاب من شخصا قیمت گرفتم اصلا برای اون مقدار کتابی که من داشتم نمی صرفید، در مورد خرید اسکنر هم پرسیدم گفتن این حجم کتاب تو رو اسکنر 2-3 میلیونی می تونه اسکن کنه که خوب اونم نمی صرفید.
    - حتی اگه چمدون رو بدون حضور شما چک کنن اگه چیزی رو غیر مجاز بدونن حتما دور می ریزن. ما تا حالا تو تمام پروازامون (چه ورود به امریکا چه پروازای داخلی) حداقل یکی از چمدون هامون رو چک کرده بودن و توش برگه چک کردن گذاشته بودن. به عنوان یه تجربه هم بگم: از دوستان خود من موقع ورود به امریکا کشک و زرشک رو ضبط کرده بودن.
    - چمدون برزنتی هیچ مشکلی ایجاد نمی کنه، سبکه و باعث می شه آدم بتونه بار بیشتری بیاره.
    - کیسه فریزر و خیلی چیزای دیگه برای کسی که اول کار میاد امریکا و به همه چی نا آشناست معضل بزرگیه. فقط با آوردن چند تا وسیله اولیه تا حدی که بار اجازه بده می شه از بسیاری از هزینه های نجومی اولیه پیشگیری کرد تا زمانی که راه و چاه خرید دست آدم بیاد. الان شخصا زیپ کیپ رو از dollare tree می خرم یه دلار که کمتر از مبلغی هست که شما گفتین، ولی اول که اومده بودیم و این فروشگاه رو نمی دونستم کجاست اگه از ایران با خودم نیاورده بودم باید 4-5 دلار بابتش پول می دادم.
    - من حداقل 4-5 دست چاقو گرفتم تا الان (از جمله چاقوی استیک خوری) ولی با هیچ کدوم نمی شه خیار پوست کند.
    - گلاب و عرق نعناع تو بسته های پلاستیکی تو ایران فروخته می شه که درشون پک هست، نه اینکه آدم بخواد خودش بریزه تو یه بسته پلاستیکی که کل چمدون آدم رو آبیاری کنه.-
    - شخصا حاضر نیستم برای بروفن 6-7 دلار پول بدم! ترجیح می دم از ایران بیارم (چنانکه آوردم)، از اثربخشی ش هم راضی هستم.
    - در مورد ادویه، اگه کسی جا داشته باشه توصیه می کنم برای اون اول یه ذره بیاره، البته نه نمک و فلفل. اون اول آدم انقدر خرید داره که بهتره دیگه ذهنش درگیر این حرفا نباشه. گذشته از بعضی ادویه ها که کم یابه و بعضی جاها (مثل شهر ما ) نیست (مثل گلپر یا پودر لیمو عمانی) آوردن خیلی از ادویه ها صرف اقتصادی داره. البته اگر از اون جور آدمها هستین که کلا ده دلار براتون ناچیزه که کلا بحثش جداست.
    - آوردن کنسرو برای چند روز اول بسیار مفیده، ما نیاورده بودیم و در نتیجه در عرض یک هفته اول که اولش تو هتل بودیم و بعدش هم یه خونه خالی، نزدیک 200 دلار هزینه غذا و اسنک برای یه خانواده سه نفره دادیم، البته از این بین فقط 37 دلار پول غذای درست و حسابی دادیم، بقیه اش همه اش رو از deli (همون غذا آماده خودمون!) گرفتیم.

خلاصه کلام اینکه دوستان عزیز، دودوتا چهار تا کنین ببینین چه جور آدمی هستین (از نظر ذائقه غذایی و مالی و سایر سلایق شخصی)، ببینین چه شهری دارین می رین و چقدر جا دارین، بعد تصمیم بگیرین که چی بیارین و چی نیارین!
    موفق باشین!

نقل قول نوشته اصلی توسط nimavojdani نمایش پست ها
    من تجربه خودم را می گم شاید به درد دوستان بخوره:
    - مواد خوراکی تنها چیزی که اینجا در دالاس من حداقل پیدا نکردم اون نوع باقالیه که برای پخت باقالی قاتوق (غذای گیلانی ها) استفاده میشه، و الا 95% مواد، در خود فروشگاه های آمریکایی هم پیدا میشه یک چیزهایی هم مثل سبزی های غذاها ، دوغ ، زرشک ، کشک، گلاب، عرق نعنا ، نان ایرانی ، لپه ، بستنی ایرانی و امثال این ها که در فروشگاه های آمریکایی پیدا نمیشه در فروشگاه های ایرانی و بسیاری از فروشگاه های عربی، خاورمیانه ای ، ترکی ، هندی و مدیترانه ای (البته بسته به نوع محصول) پیدا میشه. من بهتون توصیه می کنم اگه حداقل جایی میرید که ایرانی یا عرب زیاد داره، الکی بارتون را برای آوردن مواد غذایی سنگین نکنین باور کنید همه چی ( تاکید میکنم همه چی!) اینجا هست ، تنها استثنا که بهتون توصیه میکنم با خودتون بیارید زعفرونه و زرشک اون هم نه برای اینکه اینجا نیست به خاطر اینکه تفاوت قیمتش با ایران زیاده همچنین جای زیادی نمیگیره مثلا 10 مثقال زعفرون را ترجیحا بسابید بریزید داخل یه ظرف یا نمکدون با خودتون بیارید تا آخر دوران دانشجوییتون جواب میده. زرشک هم 1-2 کیلو برای مدت ها جوابتون را میده مگه اینکه علاقه عجیبی به زرشک پلو داشته باشید!
    ......

- یک چیزی هم به دوستان بگم، خود من هم چند سال پیش که میخواستم مهاجرت کنم، میومدم از این وبلاگ ها هی مطلب می خوندم ، همه هم اونقدر سخت میگرفتن که آدم فکر می کرد حالا چه خبره! بعد اومدم دیدم نه بابا حتی بار من را از ایکس ری هم رد نکردن، نه بگیر و ببندی بود نه چیزی. دیدم 95% مواد اولیه مصرفی ما ایرانی ها هم حتی در فروشگاه های آمریکایی (البته نه در بقالی سر کوچه تو فلان شهر 5000 نفری دانشگاهی ولی در فروشگاه های زنجیره ای مثل وال مارت یا تارگت یا سیف وی) پیدا میشه! اینقدر ذهن خورتون را درگیر مسائل بیهوده نکنید. راحت بگیرید! اگر راحت بگیرید، بعد متوجه میشید که اتفاقا چیز شاقی هم نیست، خیلی آسون تر از این حرف هایی است که می گن!

Member
    رشته و دانشگاه
    Medicine

پیش فرض پاسخ : سوال در مورد وسایل مورد نیاز برای بردن به آمریکا

جدي شركتها ٥-١٠ دلار ماهي مي گبرن؟ اين كه أصلا نمي صرفه كه! ما كلا روتر رو گرفتيم ٦٠ دلار!!!! البته همونطور كه گفتم ما داخل كمپوس هستيم و روتر پاي خودمونه.
    ةة
    نقل قول نوشته اصلی توسط nimavojdani نمایش پست ها
    -چند نفر دیدم گفته بودن که روتر یا مودم خریدن و از این داستان ها و میخوان با خودشون بیارن خدمتتون عرض کنم که اینجا اینترنش عمدتا یا کیبله یا فیبر اصلا روترش (البته بیشتر در مورد کیبل) در ایران موجود نیست، از این کارها نکنید بیاید اینجا مطمئن باشید در مدل مشابه ارزون ترش را هم پیدا می کنید. اکثر شرکت ها هم روتر جزو قرارداده یه چیزی حدود 5تا10 دلار بسته مدل، ماهانه میگیرن بهتون یک مورم هم میدن.

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

دوستان میشه گردو و چایی خشک برد؟ یا مشکل دارن اینا؟

نقل قول نوشته اصلی توسط vita_nuova نمایش پست ها
    جدي شركتها ٥-١٠ دلار ماهي مي گبرن؟ اين كه أصلا نمي صرفه كه! ما كلا روتر رو گرفتيم ٦٠ دلار!!!! البته همونطور كه گفتم ما داخل كمپوس هستيم و روتر پاي خودمونه.
    ةة
    بله مثلا الان تایم وارنر مودم معمولی را ماهی 4.99 و مودم وایرلس را ماهی 9.98 میگیره البته قیمت اون نوع مودمی که تایم وارنر برای وایرلسش بهتون میده 180 دلاره. ثانیا عرض کردم از ایران ارزش خریدن و آوردن نداره نگفتم که اینجا نخرید که! شما همون مودمی که خریدی را تو گودویل میتونی با 5 تا 10 دلار هم پیدا کنی، ولی این که یک مودمی که تو اینجا گارانتی نداره، بعد نمی دونی که با سیستم اینترنت اینجا کار میکنه یا نه و آداپتور یا حداقل دوشاخه اش مخصوص برق 220 و ایرانه را بخری ورداری بیاری اینجا به نظر من اشتباهه!

پیش فرض پاسخ : سوال در مورد وسایل و مدارک مورد نیاز در سفر به آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط vita_nuova نمایش پست ها
    می شه بگید به نظر شما بچه ها چی بیارن خوبه؟ شما که زیرآب همه چی رو زدی!!
    البته من با خیلی از حرفای شما مثل پلوپز و ... موافقم، ولی بعضی هاش رو نه. تجربیات خودم رو می گم تا دوستان هر جور صلاح دونستن تصمیم بگیرن.

- بعضی شهرها کوچیکن و تنوع فروشگاههاشون محدوده. شهر ما 40 هزار نفر جمعیت داره که از این بین با احتساب بچه های بالای دو سال کلا 12 نفر ایرانی توش زندگی می کنن!!! مسلما تو یه همچین شهری مغازه ایرانی که چه عرض کنم، مایحتاج ایرانی ها هم وجود نداره!!! مغازه های ملیتی دیگه هم نیست یا حداقل من بعد از نزدیک یک سال زندگی ندیدم. به عنوان مثال از نظر سبزی اینجا حتی نعناع بسته های 10-12 شاخه ای داره 2 دلار!!! بنابراین انتظار پیدا کردن سبزی های متفرقه رو نمی شه داشت چه برسه به سببزی های پیچیده ای مثل سبزی آش!!! من با خودم یک عالمه سبزی خشک آورده بودم که خوشبختانه هنوز ذخیره خوبی دارم! بنابراین تو این شهر خرید بسیاری از اقلام خرده ریز دردسر بزرگیه، مگر اینکه آدم بخواد آنلاین بخره که اونم محدودیت های خاص خودش رو داره.
    - شخصا برای درخواست اجازه کار ازم عکس 5*5 خواستن که برای دو قطعه عکس 15 دلار پیاده شدم.
    - در مورد اسکن کتاب من شخصا قیمت گرفتم اصلا برای اون مقدار کتابی که من داشتم نمی صرفید، در مورد خرید اسکنر هم پرسیدم گفتن این حجم کتاب تو رو اسکنر 2-3 میلیونی می تونه اسکن کنه که خوب اونم نمی صرفید.
    - حتی اگه چمدون رو بدون حضور شما چک کنن اگه چیزی رو غیر مجاز بدونن حتما دور می ریزن. ما تا حالا تو تمام پروازامون (چه ورود به امریکا چه پروازای داخلی) حداقل یکی از چمدون هامون رو چک کرده بودن و توش برگه چک کردن گذاشته بودن. به عنوان یه تجربه هم بگم: از دوستان خود من موقع ورود به امریکا کشک و زرشک رو ضبط کرده بودن.
    - چمدون برزنتی هیچ مشکلی ایجاد نمی کنه، سبکه و باعث می شه آدم بتونه بار بیشتری بیاره.
    ......
    خلاصه کلام اینکه دوستان عزیز، دودوتا چهار تا کنین ببینین چه جور آدمی هستین (از نظر ذائقه غذایی و مالی و سایر سلایق شخصی)، ببینین چه شهری دارین می رین و چقدر جا دارین، بعد تصمیم بگیرین که چی بیارین و چی نیارین!
    موفق باشین!
    بنده هم که همون اول گفتم تجربه شخصیم را میگیم تصمیم گیریش با خودتون! برای روشن شدن داستان چند نکته را توضیح بدم بالاخره شاید به درد دوستان من و شما که هنوز در ایران هستند بخوره.
    - بنده در همون اولین بند ذکر کردم که"مواد خوراکی
    تنها چیزی که اینجا دردالاس
    من
    پیدا نکردم"و در چند جای دیگر هم مجددا به اشکال دیگر تکرار کردم"البته
    نه در
    بقالی سر کوچه تو فلان شهر 5000 نفری دانشگاهی ولی در
    فروشگاه های زنجیره ای مثل وال مارت یا تارگت یا سیف وی"پس طبیعتا مطلب بنده شامل شما که خودتون میفرمایید یک شهر 40 هزار نفری دانشگاهی نمیشه، شامل آن دوستانی میشه که به شهرهایی مثل نیویورک، دالاس، هیوستون، لوس آنجلس، سانفرانسیسکو، آتلانتا و شهرهای بزرگ اینچنینی قصد دارن بیان که هم جمعیت زیادی دارن، هم ایرانی زیاده و هم تعداد زیاد از اقوام دیگری که از آن ها نام بردم نظیر عرب یا هندی داره. در مورد شهر های کوچک هم آوردن مقداری از یکسری از مواد اولیه برای اول بد نیست، اما به خود شما هم توضیه می کنم یک سری به سایت کالامالا و یا صدف بزنید تقریبا همه آن چیزهایی که شما لازم دارید را با قیمت معقول و هزینه مناسب حمل برای شما فراهم می کنند.

- در مورد عکس، بنده تجربه شخصی خودم را گفتم. بعد هم تصریح کردم که "معمولا نمی خواهند". بد نیست یک تعدادی عکس اگه از قبل دارند مثل باقی عکس ها سفارت با خودشون بیارند. بعد فرمودید 15 دلار دادید، یکی از دوستان که همین چند هفته پیش از ایران به اینجا آمده بود برای 6 عدد عکس 5*5 (با توجه به این که این اندازه در ایران متعارف نیست) ازش 24 هزار تومان گرفته بودند که حدود 8 دلار میشه پس حالا پرداخت 15 دلار برای عکس چیز عجیبی نیست. بعلاوه حداقل در شهرهای بزرگتر به علت وجود انتخاب های بیشتر با هزینه کمتر از این مقدار هم میشه عکس انداخت.
    - در مورد اسکن کتاب، من خودم موقعی که می خواستم بیام تا صفحه ای هزار تومان هم به من قیمت دادند، اما در نهایت با برگی 20 تومان عمده کتب و همه جزوه هام را اسکن کردم. دوستانی که بویژه در تهران زندگی می کنند اگر بگردند قیمت های مناسب هم می توانند پیدا کنند (یکی از دوستان اخیرا در کرج با برگی 50 تومان اسکن کرده بود خواستید پیام خصوصی بدین آدرس را بهتون می دم) بعلاوه اسکنر 2 تا 3 میلیونی؟! مگه می خواهید دستگاه زیراکس بخرید؟! یکی از دوستان دیگر که البته ایشون استرالیا مهاجرت کردن با یک دستگاه 3 کاره اسکنر، کپی و پرینت 90 هزار تومانی 10000 صفحه کتاب و جزوه هاشون را اسکن کردند البته 2-3 ماهی هر شب 1-2 ساعتی وقت گذاشتن ولی شدنی است.
    - بنده نگفتم که به هیچ وجه چمدان ها را نمی گردند گفتم چمدون های من را نگشتند، زیاد سخت نگیرید. در مورد مواد غذایی هم توضیح دادم حساسیت وجود داره ولی همونطور که شما هم فرمودید یقه کسی را نمی گیرند، اگه چیزی به نظرشون مجاز نیاد میندازنش دور همین. در مورد کشک و زرشک هم بسیاری از دوستان آوردن وقتی هم چمدونشون را گشتند برای طرف توضیح دادند که این ها چه هستند معمولا هم طرف قبول کرده البته چندین موردی هم شنیدم که قبول نکردن و دور انداختن(به شما قول می دم که آن طرفی که چمدون دوست شما را گشته اصلا نمیدونسته که کشک یا زرشک چی هست، اتفاقا چون نمی دونسته چی هست انداخته دور!)
    - بله چمدون برزنتی سبک تره، بنده هم نگفتم که لزوما مشکلی ایجاد میکنه ولی خود من در سفری، البته نه به آمریکا، بلکه در سفر بسیار کوتاه تر دبی به تهران، یکبار که یک چمدون من برزنتی بود، متاسفانه چون زیر قرار گرفته بود هم جر خورده بود و نیمی از وسایلش بیرون ریخته بود هم تمام وسایل داخلش بویژه شکلات ها همه کامل له شده بودن. به همین خاطر من توصیه ام این است که برای اینکه حداقل دغدغه خراب شدن بار همراه را نداشته باشید، از همین نوع چمدونن های معمولی (بنده همین امسال تو سفرم به ایرانی یک نمونه چینی اش را از میدان انقلاب خریدن 135 تومان) همراه خودشون بیارن.
    - در مورد کیسه فریزر هم بله 99 سنیش هم هست، بنده، هم کیفیت با آن زیپ لاک را عرض کردم 1.5 دلار، ثانیا ما داریم به دوستان اطلاعات میدیم که اون روز های اول که میان گیج نشن دیگه، فرضا هم اگر به قول شما حالا 4-5 دلار پیاده شدن، شما که اینجا زندگی می کنی دیگه میدونی 4-5 دلار اینجا اصلا رقمی نیست. آن اول آدم خیلی گنده تر از این اعداد باید پول پای چیزهای اینچنینی بده (گرچه الان در ایران هم 10-15 تومان زیاد رقمی محسوب نمیشه!)
    - در مورد چاقوی میوه خوری عرض کردم بله کمیاب است! راه چاره اش هم عرض کردم. اون مدل چاقوی استیک خوری هم که شما خریدی احتمالا از نوع استیل و مجلسی اش هست، آن نوعی که بنده عرض کردم را دوستانی که اینجا زندگی کردند چند سالی، میدونن چیه، باهاش خیار هم میشه پوست کند! (اتفاقا از این نوع چاقوها اخیرا خودم از وال مارت یک 4تایش را خریدم 2.5 دلار) البته حالا کسی هم اگر یکدست چاقوی میوه خوری خوب بیاره بد نیست. فراموش نکنید که خود چاقوهای میوه خوری موجود در ایران هم در نوع ارزون ترش چینی و در انواع گرون ترش برزیلی و یا آلمانی هستش، پس احتمال اینکه بشه اینجا هم پیداش کرد، هست.
    - در مورد عرق نعنا و گلاب و ... هم که توضیح دادم. از آنی هم که گفتم "
    داخل بطری پلاستیکی محکم و داخل بار" منظور این بود که نه در داخل ظرف شیشه و نه در بطری های نا مطمئن، والا اگر نمونه پلاستیکی پلمپ شدش هست (که البته در مورد گلاب دیدم ولی در مورد دیگر عرقیات اطلاعی ندارم) که بهتر، آن جوری مطمئن تره!
    - والله تا اونجایی که من میدونم بسته 10 تایی ژلوفن 1000-2000 تومنی تو ایران هست، پس 50 تاش 2 تا 4 دلاری میشه. البته دیروز رفته بودم داروخانه اتفاقا یاد این پست افتادم، دقت کردم دیدم مدل ارزون ترش هم هست 30 تاییش بود 3.5 دلار، استامینوفن هم بود بسته 30 تاییش 1 دلار. حالا شما اگه واقعا هر 1 دلاری که خرج می کنی برات اهمیت زیادی داره خوب میتونی با خودت بیاری.
    - همون جور که خودتون فرمودین تفاوت خرید ادویه از ایران با آمریکا به قولی در مجموع به 10 دلار هم نمیرسه. البته که ایران ارزون تره، ولی دوست عزیز من، اتفاقا بنده در طول کل آن پست خواستم همین مطلب را عرض کنم خدمت دوستان که شما قرار است که حداقل چند سال در اینجا زندگی کنید، واقعا تفاوت قیمت مجموع تمام موارد گفته شده در بالا با اینجا شاید به 100 دلار هم نرسه و بالاخره بعد از مدتی شما باید با شرایط قیمتی اینجا زندگی کنید، برای چه مدت میشه مواد اولیه ( کیسه فریزر و نمک و ادویه و کنسرو و...!) از ایران آورد؟ اگر دوستان آن نوع نگرشی را دارند که مثلا برای خریدن 5 کیلو میوه هر کیلو 500 تومان ارزانتر، هر هفته مثلا از آیت الله کاشانی پا میشن میرن تا سرچشمه یا میدان امام حسین! بله! با خودشون بیارن، شاید چند ده دلاری جلو افتادن! البته به این دوستان توصیه می کنم اصلا فکر تحصیل در خارج از ایران را از سر بیرون کنند، چون با این نوع نگاه و هزینه های اینجا، زندگی مطمئنا براشون زجرآور خواهد بود.
    - البته دادن نزدیک به 200 دلار هزینه خورد و خوراک برای 1 هفته یک خانواده 3 نفره به نظر من در آمریکا زیاد رقم زیادی نیست ( همینجوریش هم کم و بیش برای یک زندگی معمولی، یک خانواده 3 نفره همین حدود ها خرج دارن) ولی اگر قرار به خوردن غذای کنسروی باشد، قیمت این غذاها در اینجا با ایران زیاد متفاوت نیست مثلا الان تن ماهی را با 1 دلار و ساردین را با 70 سنت میشه خرید، یا اینکه از این غذاهای آماده فریز شده با هزینه ای بین 1 تا 3 دلار بسته به نوع غذا میشه یک بسته برنج و مرغ یا ماکارونی خرید. مرغ بریان هم یک عدد در دلی فروشگاه ها بین 4.99 تا 7 دلاره، هات داگ هم یک بسته 8 تاییش را به راحتی میشه با 1 تا 2 دلار تهیه کرد. پس به نظر من زیاد فرقی بین قیمت غذای کنسروی و آماده بین اینجا و ایران نیست، بلکه شاید اینجا کمی هم ارزان تر باشد. (شما احتمالا در آن مدت به علت بی اطلاعی، بیشتر از این فروشگاه های زنجیره ای غذاهای آماده نظیر مک دونالد خرید کردی، که خوب قبول دارم خصوصا روزهای اول برای یک فست فود معمولی برای 3 نفر بخوای 20 30 دلار پول بدی زور داره)
    - در آخر هم عرض کنم مطمئنا هدف عمده دوستانی که اینجا مطلب میزارن، از جمله خود شما، کمک به هموطنان عزیزی است که قصد مهاجرت (در این فروم معمولا از نوع تحصیلی) دارند، هست. هرکسی هم معمولا بر اساس تجربه خودش مطلبی را بیان میکنه، قبل از موضع گیری لطفا مطلب را کاملا بخونید بعد نظری عادلانه بدید. در نهایت هم آن کسی که تصمیم میگیرد خود هر شخصی است که پا در این راه میگذارد. راستی فرموده بودید "
    می شه بگید به نظر شما بچه ها چی بیارن خوبه؟ شما که زیرآب همه چی رو زدی!!" ! آیا به نظر شما بعد از معمولا 20-30 سال زندگی در سرزمین مادری هنگامی که از آن قرار است که خارج شویم و شاید حتی تا سالها فرصت دیگه ای برای باز گشتن به آن را پیدا نکنیم، تنها چیز هایی که میشه آورد مقداری سبزی خشک یا عرق نعنا است؟! من خودم هنوز ناراحتم که چرا چند سال اول هیچ آلبوم عکس و یادگاری از دوران خوش کودکی خودم به همراه نداشتم، همین! موید و پیروز باشید!
    ویرایش توسط nimavojdani : July 28th, 2014 در ساعت 06:10 AM

فقط من در مورد آبکش برای اونایی که پلو دمی می خورن نه کته یه چیزی اضافه کنم:

آبکشی که با آن پلو آبکش می کنند، تو تقریبا همه جای آمریکا خیلی سخت و با قیمت گرونتر پیدا میشه. اکثر آبکشهایی که اینا دارن سوراخهای تهش کمتر هست که باعث میشه آب جمع بشه و خوب از برنج تخلیه نشه. واسه همین اگه یه ذره بمونه پلوتون شفته میشه. اینم لینک آبکش فروشی آنلاین که البته این خوبشه: http://www.amazon.com/Tovolo-Stainle.../dp/B000O1DMAU
    همانطور که میبینید قیمتش 20 دلاره. راستی بهش میگن colander نه strainer

چاقو میوه خوری رو هم که بچه ها گفتن واقعا معضلیه.

اگه چایی خور هم هستید یه چیزی بگم: حواستون باشه قسمت اعظم کتری های آمریکا دستشون خم نمیشه که روش قوری بذاری. موقع خرید حواستون باشه. قوری چینی هم من ایران خریدیم 16 هزار تومن. در صورتی که تو آمریکا کمتر از 20 30 دلار نیست. تازه تفاله گیر هم نداره و تفاله چایی صاف میاد تو لیوانت.

استکان هم که اصلا و ابدا ندارن.
    ویرایش توسط zsha : July 28th, 2014 در ساعت 11:08 AM

نقل قول نوشته اصلی توسط zsha نمایش پست ها
    فقط من در مورد آبکش برای اونایی که پلو دمی می خورن نه کته یه چیزی اضافه کنم:

آبکشی که با آن پلو آبکش می کنند، تو تقریبا همه جای آمریکا خیلی سخت و با قیمت گرونتر پیدا میشه. اکثر آبکشهایی که اینا دارن سوراخهای تهش کمتر هست که باعث میشه آب جمع بشه و خوب از برنج تخلیه نشه. واسه همین اگه یه ذره بمونه پلوتون شفته میشه. اینم لینک آبکش فروشی آنلاین که البته این خوبشه: http://www.amazon.com/Tovolo-Stainle.../dp/B000O1DMAU
    همانطور که میبینید قیمتش 20 دلاره. راستی بهش میگن colander نه strainer

چاقو میوه خوری رو هم که بچه ها گفتن واقعا معضلیه.

اگه چایی خور هم هستید یه چیزی بگم: حواستون باشه قسمت اعظم کتری های آمریکا دستشون خم نمیشه که روش قوری بذاری. موقع خرید حواستون باشه. قوری چینی هم من ایران خریدیم 16 هزار تومن. در صورتی که تو آمریکا کمتر از 20 30 دلار نیست. تازه تفاله گیر هم نداره و تفاله چایی صاف میاد تو لیوانت.

استکان هم که اصلا و ابدا ندارن.
    البته دادن اطلاعات در مجموع چیزی بدی نیست بویژه که سلایق افراد متفاوته، ولی حضرت عباسی! دیگه بابا بیخیال یک چیزهایی شوید! بالاخره شما دارید میان یک سرزمین دیگه طبیعتا یک چیزهایی تغییر میکنه، بنده آمدم دیدم که ایجا قوری و کتری و استکان کمر باریک نیست، دارم چای کیسه ای داخل این لیوان های سرامیکی می خورم(گرچه در خود ایران هم الان نصف ملت همین مدلی چایی میخورن) الان مردم؟! چه بسا تشریف میارین اینجا خواهید دید که این چایی های کیسه ای اینجا به علت کیفیت بهتر، سگش هم میارزه به اون چای احمد دمی خودمون! یا در مورد آبکش بنده خودم هم اول پیدا نکردم 3-4 تا فروشگاه رفتم آخر سر با 2 دلار در والمارت یکدونه عالیش را پیدا کردم 100 درجه از آن آبکش هایی که در ایران بود هم بهتر. من اصولا برادرانه توضیه ام به اون دوستانی که اینقدر به فرهنگ مادری وابسته هستند که اگه شب قبل خواب دمکرده گل گاو زبونشون را نخورند و یا هفته ای یک بار یک آبگوشت با دنبه فراوان و نون سنگک و دوغ! میل نکنن خوابشون نمیبره، این هست که تصمیم به مهاجرت نگیرند بمانند در همان ایران در کنار خانواده و همه این آداب و سنن دوست داشتنی تکون هم نخورند!

Junior Member

بچه ها خمیردندون ، رنگ مو ، کرم مرطوب کننده مشکلی نداره ؟ بعد این قرص ژلوفن کدیین داره ؟ تاچند تا بیارم مشکل ساز نمیشه ؟ یه چیز دیگه حتما باید لیمو عمانی رو خرد کنیم؟ تنکس
    ..Let's fly somewhere else

ApplyAbroad Superstar houtcivil آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mandana67 نمایش پست ها
    بچه ها خمیردندون ، رنگ مو ، کرم مرطوب کننده مشکلی نداره ؟ بعد این قرص ژلوفن کدیین داره ؟ تاچند تا بیارم مشکل ساز نمیشه ؟ یه چیز دیگه حتما باید لیمو عمانی رو خرد کنیم؟ تنکس
    دوست عزیز
    هیچکدام مشکلی ندارد. نیاز به خرد کردن لیمو ندارید.
    من 10 بسته قرص ژلوفن کدیین رو با خودم آوردم.
    موفق باشید

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

نقل قول نوشته اصلی توسط aammott نمایش پست ها
    دوستان میشه گردو و چایی خشک برد؟ یا مشکل دارن اینا؟
    شما داريد به كشور گردو ميايد و بعد ميخواهيد گردو با خودتون بياريد؟ من همين چند روز پيش گردو خيلي خوب خريدم پوندي ٥ دلار. چاي خشك هم توي هر فروشگاهي كه بريد انواع و اقسامش هست. حتي خيلي چايهايي كه در ايران بهشون عادت داشتيد در فروشگاههاي عربها و پاكستانيه و هنديها به راحتي پيدا ميشه.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)