صفحه 107 از 162 نخستنخست ... 757979899100101102103104105106107108109110111112113114115116117157 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,061 تا 1,070 , از مجموع 1613

موضوع: سوال در مورد وسایل مورد نیاز برای بردن به آمریکا

Member
    رشته و دانشگاه
    Medicine

پیش فرض پاسخ : سوال در مورد وسایل مورد نیاز برای بردن به آمریکا

به نظرم بد نيست شما براي فهميدن تفاوت مودم و روتر يه سرچي بكني، أينم يه لينك پيشنهادي:
    http://www.pcmag.com/encyclopedia/te...odem-vs-router
    اون دوستمون هم در مورد روتر پرسيده بود
    نقل قول نوشته اصلی توسط nimavojdani نمایش پست ها
    بله مثلا الان تایم وارنر مودم معمولی را ماهی 4.99 و مودم وایرلس را ماهی 9.98 میگیره البته قیمت اون نوع مودمی که تایم وارنر برای وایرلسش بهتون میده 180 دلاره. ثانیا عرض کردم از ایران ارزش خریدن و آوردن نداره نگفتم که اینجا نخرید که! شما همون مودمی که خریدی را تو گودویل میتونی با 5 تا 10 دلار هم پیدا کنی، ولی این که یک مودمی که تو اینجا گارانتی نداره، بعد نمی دونی که با سیستم اینترنت اینجا کار میکنه یا نه و آداپتور یا حداقل دوشاخه اش مخصوص برق 220 و ایرانه را بخری ورداری بیاری اینجا به نظر من اشتباهه!

Member
    رشته و دانشگاه
    Medicine

پیش فرض پاسخ : سوال در مورد وسایل و مدارک مورد نیاز در سفر به آمریکا

بنده هم که همون اول گفتم تجربه شخصیم را میگیم تصمیم گیریش با خودتون! برای روشن شدن داستان چند نکته را توضیح بدم
    بالاخره شاید به درد دوستان من و شما که هنوز در ایران هستند بخوره.
    - بنده در همون اولین بند ذکر کردم که"مواد خوراکی
    تنها چیزی که اینجا دردالاس
    من
    پیدا نکردم"و در چند جای دیگر هم مجددا به اشکال دیگر تکرار کردم"البته
    نه در
    بقالی سر کوچه تو فلان شهر 5000 نفری دانشگاهی ولی در
    فروشگاه های زنجیره ای مثل وال مارت یا تارگت یا سیف وی"پس طبیعتا مطلب بنده شامل شما که خودتون میفرمایید یک شهر 40 هزار نفری دانشگاهی نمیشه، شامل آن دوستانی میشه که به شهرهایی مثل نیویورک، دالاس، هیوستون، لوس آنجلس، سانفرانسیسکو، آتلانتا و شهرهای بزرگ اینچنینی قصد دارن بیان که هم جمعیت زیادی دارن، هم ایرانی زیاده و هم تعداد زیاد از اقوام دیگری که از آن ها نام بردم نظیر عرب یا هندی داره. در مورد شهر های کوچک هم آوردن مقداری از یکسری از مواد اولیه برای اول بد نیست، اما به خود شما هم توضیه می کنم یک سری به سایت کالامالا و یا صدف بزنید تقریبا همه آن چیزهایی که شما لازم دارید را با قیمت معقول و هزینه مناسب حمل برای شما فراهم می کنند.

- در مورد عکس، بنده تجربه شخصی خودم را گفتم. بعد هم تصریح کردم که "معمولا نمی خواهند". بد نیست یک تعدادی عکس اگه از قبل دارند مثل باقی عکس ها سفارت با خودشون بیارند. بعد فرمودید 15 دلار دادید، یکی از دوستان که همین چند هفته پیش از ایران به اینجا آمده بود برای 6 عدد عکس 5*5 (با توجه به این که این اندازه در ایران متعارف نیست) ازش
    ......
    ةمی شه بگید به نظر شما بچه ها چی بیارن خوبه؟ شما که زیرآب همه چی رو زدی!!" ! آیا به نظر شما بعد از معمولا 20-30 سال زندگی در سرزمین مادری هنگامی که از آن قرار است که خارج شویم و شاید حتی تا سالها فرصت دیگه ای برای باز گشتن به آن را پیدا نکنیم، تنها چیز هایی که میشه آورد مقداری سبزی خشک یا عرق نعنا است؟! من خودم هنوز ناراحتم که چرا چند سال اول هیچ آلبوم عکس و یادگاری از دوران خوش کودکی خودم به همراه نداشتم، همین! موید و پیروز باشید!

خوب همه مطالب گفته شده و بچه ها مي تونن خودشون تصميم بگيرن،من خيلي وارد جزييات نمي شم چون بالاخره خيلي إز بچه ها دستشون تو قيمت هست. اين سؤال مهم طرحه كه شما مي إز ايران أومدي كه قيمتهات تو مايه گوجه فرنگي خريدن إز نارمكه؟. پارسال من قيمتي كه براي اسكن كتاب إز تهران گرفتم بين ١٠٠-٢٥٠ تومن براي هر صفحه بود، در ضمن شما كه انقدر در زمينه اسكن يد طولا داري چرا چهأر تا دونه إز عكسات رو اسكن نكردي با خودت بياري؟؟؟
    سايت كا لا مالا هم خيلي إز اجناسش گرون تر إز فروشگاههاست، به عنوان مثال عرق نعناع سي درصد گرونتر إز فروشگاه إيراني ها تو لوس آنجلس هست. غذا هاي آماده اي مثل مرغ و سوسيس رو هم بسياري إز بچه ها محذوريت دارن، بنابراين انتخابهاشون محدوده. ما هم اگه فقط مي خواستيم يك هفته إز مك دونالد خريد كنيم هزينه مون حد اقل ٣٠٠-٤٠٠ دلار مي شد. در زمينه اختلاف قيمت زير ١٠٠ دلار بأيد عرض كنم كه اگه همه اختلاف هزينه ها رو جمع بزنب خيلي بيشتر إز اينا مي شه. در ضمن خيلي إز بچه ها هستن كه اولش ازايران دارن پول ميارن و تا زماني كه دلار در بيارن و دلار خرج كنن بأيد حساب كتاب پولشون رو دقيق تر داشته باشن.

بعدش هم اگه به نظر شما خوردن آبگوشت و استفاده إز عرق نعناع عقب موندگي حساب مي شه و همون بهتر كه اين جور افراد مهاجرت نكن بأيد بگم كه بهتره إفرادي كه طرز فكرشون آدما رو بر أساس معيارهاي بي پايه به دو دسته عقب مونده و پيشرفته تقسيم مي كنه زودتر مهاجرت كنن تا بلكه يه ذره فكر كردن رو ياد بگيرن!

Junior Member

به نظر من اگر افرادی که میخان در اینده مهاجرت کنن این مواردو کامل در نظر بگیرن با هیچ مشکلی مواجه نمیشن. با اینکه من در شهری هستم که ایرانی زیاد نیست و فروشگاه شرقی کمی داره ولی تمام این موارد درسته.
    بنده هم که همون اول گفتم تجربه شخصیم را میگیم تصمیم گیریش با خودتون! برای روشن شدن داستان چند نکته را توضیح بدم بالاخره شاید به درد دوستان من و شما که هنوز در ایران هستند بخوره.
    - بنده در همون اولین بند ذکر کردم که"مواد خوراکی
    تنها چیزی که اینجا دردالاس
    من
    پیدا نکردم"و در چند جای دیگر هم مجددا به اشکال دیگر تکرار کردم"البته
    نه در
    بقالی سر کوچه تو فلان شهر 5000 نفری دانشگاهی ولی در
    فروشگاه های زنجیره ای مثل وال مارت یا تارگت یا سیف وی"پس طبیعتا مطلب بنده شامل شما که خودتون میفرمایید یک شهر 40 هزار نفری دانشگاهی نمیشه، شامل آن دوستانی میشه که به شهرهایی مثل نیویورک، دالاس، هیوستون، لوس آنجلس، سانفرانسیسکو، آتلانتا و شهرهای بزرگ اینچنینی قصد دارن بیان که هم جمعیت زیادی دارن، هم ایرانی زیاده و هم تعداد زیاد از اقوام دیگری که از آن ها نام بردم نظیر عرب یا هندی داره. در مورد شهر های کوچک هم آوردن مقداری از یکسری از مواد اولیه برای اول بد نیست، اما به خود شما هم توضیه می کنم یک سری به سایت کالامالا و یا صدف بزنید تقریبا همه آن چیزهایی که شما لازم دارید را با قیمت معقول و هزینه مناسب حمل برای شما فراهم می کنند.

- البته دادن نزدیک به 200 دلار هزینه خورد و خوراک برای 1 هفته یک خانواده 3 نفره به نظر من در آمریکا زیاد رقم زیادی نیست ( همینجوریش هم کم و بیش برای یک زندگی معمولی، یک خانواده 3 نفره همین حدود ها خرج دارن) ولی اگر قرار به خوردن غذای کنسروی باشد، قیمت این غذاها در اینجا با ایران زیاد متفاوت نیست مثلا الان تن ماهی را با 1 دلار و ساردین را با 70 سنت میشه خرید، یا اینکه از این غذاهای آماده فریز شده با هزینه ای بین 1 تا 3 دلار بسته به نوع غذا میشه یک بسته برنج و مرغ یا ماکارونی خرید. مرغ بریان هم یک عدد در دلی فروشگاه ها بین 4.99 تا 7 دلاره، هات داگ هم یک بسته 8 تاییش را به راحتی میشه با 1 تا 2 دلار تهیه کرد. پس به نظر من زیاد فرقی بین قیمت غذای کنسروی و آماده بین اینجا و ایران نیست، بلکه شاید اینجا کمی هم ارزان تر باشد. (شما احتمالا در آن مدت به علت بی اطلاعی، بیشتر از این فروشگاه های زنجیره ای غذاهای آماده نظیر مک دونالد خرید کردی، که خوب قبول دارم خصوصا روزهای اول برای یک فست فود معمولی برای 3 نفر بخوای 20 30 دلار پول بدی زور داره)
    - در آخر هم عرض کنم مطمئنا هدف عمده دوستانی که اینجا مطلب میزارن، از جمله خود شما، کمک به هموطنان عزیزی است که قصد مهاجرت (در این فروم معمولا از نوع تحصیلی) دارند، هست. هرکسی هم معمولا بر اساس تجربه خودش مطلبی را بیان میکنه، قبل از موضع گیری لطفا مطلب را کاملا بخونید بعد نظری عادلانه بدید. در نهایت هم آن کسی که تصمیم میگیرد خود هر شخصی است که پا در این راه میگذارد. راستی فرموده بودید "
    می شه بگید به نظر شما بچه ها چی بیارن خوبه؟ شما که زیرآب همه چی رو زدی!!" ! آیا به نظر شما بعد از معمولا 20-30 سال زندگی در سرزمین مادری هنگامی که از آن قرار است که خارج شویم و شاید حتی تا سالها فرصت دیگه ای برای باز گشتن به آن را پیدا نکنیم، تنها چیز هایی که میشه آورد مقداری سبزی خشک یا عرق نعنا است؟! من خودم هنوز ناراحتم که چرا چند سال اول هیچ آلبوم عکس و یادگاری از دوران خوش کودکی خودم به همراه نداشتم، همین! موید و پیروز باشید!

Junior Member

سلام بچه هایه سوال:رب گوجه فرنگی و لیمو عمانی پر شده میشه ببریم؟ بعضی ها میگفتن ممکنه تو فرودگاه نذارن!

Member
    رشته و دانشگاه
    Medicine

نقل قول نوشته اصلی توسط serina1 نمایش پست ها
    سلام بچه هایه سوال:رب گوجه فرنگی و لیمو عمانی پر شده میشه ببریم؟ بعضی ها میگفتن ممکنه تو فرودگاه نذارن!
    سلام. رب گوجه تو Costco داره، ليمو عماني هم درسته نمي شه آورد ولي پودرش رو مي شه

Member
    رشته و دانشگاه
    Medicine

اين رو هم يادم رفت در مورد كشك بگم كه مأمور فرودگاه إز دوست ما پرسيده بود اين چيه، بعد كه دوست ما توضيح داده بود إز محصولات لبني هست اجازه ورود نداده بودن و گفته بودن بايد بره آزمايش بشه و غيره. بعدا همون كشك رو پست كردن امريكا، سالم و سلامت دستشون رسيد. بنابراين بعضي وقتها اطلاعات زيادي دادن هست كه دردسر إيجاد مي كنه!!!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط houtcivil نمایش پست ها
    دوست عزیز
    هیچکدام مشکلی ندارد. نیاز به خرد کردن لیمو ندارید.
    من 10 بسته قرص ژلوفن کدیین رو با خودم آوردم.
    موفق باشید
    ممنونم ، فقط خمیر دندون ، کرم مرطوب کننده و ادکلن رو میتونم تو کری آن با خودم ببرم ؟ تنکس
    ..Let's fly somewhere else

Member
    رشته و دانشگاه
    Medicine

نقل قول نوشته اصلی توسط mandana67 نمایش پست ها
    ممنونم ، فقط خمیر دندون ، کرم مرطوب کننده و ادکلن رو میتونم تو کری آن با خودم ببرم ؟ تنکس
    كلا حجم مايعات و يا چيزهايي كه حالت ژله اي دارن و قراره برن تو كري آن نبأ يد از يه مقدار خاصي (كه فكر كنم ٢٥٠ سي سي بود ولي مطمئن نسيتم) بيشتر باشه. البته همونطور كه بارها گفته شده ليمو عماني درسته احتمال گير دادن داره به خاطر هسته هاش.

Member
    رشته و دانشگاه
    Medicine

بنده هم که همون اول گفتم تجربه شخصیم را میگیم تصمیم گیریش با خودتون! برای روشن شدن داستان چند نکته را توضیح بدم بالاخره شاید به درد دوستان من و شما که هنوز در ایران هستند بخوره.
    ....
    - در مورد اسکن کتاب، من خودم موقعی که می خواستم بیام تا صفحه ای هزار تومان هم به من قیمت دادند، اما در نهایت با برگی 20 تومان عمده کتب و همه جزوه هام را اسکن کردم. دوستانی که بویژه در تهران زندگی می کنند اگر بگردند قیمت های مناسب هم می توانند پیدا کنند (یکی از دوستان اخیرا در کرج با برگی 50 تومان اسکن کرده بود خواستید پیام خصوصی بدین آدرس را بهتون می دم) بعلاوه اسکنر 2 تا 3 میلیونی؟! مگه می خواهید دستگاه زیراکس بخرید؟! یکی از دوستان دیگر که البته ایشون استرالیا مهاجرت کردن با یک دستگاه 3 کاره اسکنر، کپی و پرینت 90 هزار تومانی 10000 صفحه کتاب و جزوه هاشون را اسکن کردند البته 2-3 ماهی هر شب 1-2 ساعتی وقت گذاشتن ولی شدنی است.
    - بن
    در مورد اسكن يه چيز ديگه هم بگم. علت اينكه من دنبال پرينتر خوب بودم اين بود كه بذارم خودش ورق رو بكشه و با سرعت بالا اسكن كنه، چون سه ماه شبي دو ساعت كم كردن از كار براي من بيشتر از دو سه تومن در ميومد، به علاوه وقتش، كه بچه هايي كه ازدواج كردن و بچه كوچك دارن و سر كار مي رن اينو بيشتر درك مي كنن. البته مسلما دانشجو هايي كه از تعطيلات تابستون استفاده مي كنن و بجز كارهاي معمول قبل از سفر و مهاجرت مسووليت عمده ديگه اي ندارن جور ديگه اي به قضيه نگاه مي كنن. دليل ديگه اينكه گفتم از فريت كتابام راضي هستم اينه كه كتاباي من اكثرا اوريجينال بودن و اصلا نمي خواستم دل و روده شون رو براي يه اسكن در بيارم، به علاوه، اينجا كارم با هر كدوم كه تموم شده با قيمت مناسب تو ebay و آمازون فروختمشون و علاوه بر اينكه پول فريت دراومده تونستم با همون پول كتاباي ورژن جديدتر و فرمت kindle بخرم
    ویرایش توسط vita_nuova : July 29th, 2014 در ساعت 07:18 PM

Member teimouri_y آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Georgetown University, Applied Linguistics

نقل قول نوشته اصلی توسط vita_nuova نمایش پست ها
    در مورد اسكن يه چيز ديگه هم بگم. علت اينكه من دنبال پرينتر خوب بودم اين بود كه بذارم خودش ورق رو بكشه و با سرعت بالا اسكن كنه، چون سه ماه شبي دو ساعت كم كردن از كار براي من بيشتر از دو سه تومن در ميومد، به علاوه وقتش، كه بچه هايي كه ازدواج كردن و بچه كوچك دارن و سر كار مي رن اينو بيشتر درك مي كنن. البته مسلما دانشجو هايي كه از تعطيلات تابستون استفاده مي كنن و بجز كارهاي معمول قبل از سفر و مهاجرت مسووليت عمده ديگه اي ندارن جور ديگه اي به قضيه نگاه مي كنن. دليل ديگه اينكه گفتم از فريت كتابام راضي هستم اينه كه كتاباي من اكثرا اوريجينال بودن و اصلا نمي خواستم دل و روده شون رو براي يه اسكن در بيارم، به علاوه، اينجا كارم با هر كدوم كه تموم شده با قيمت مناسب تو ebay و آمازون فروختمشون و علاوه بر اينكه پول فريت دراومده تونستم با همون پول كتاباي ورژن جديدتر و فرمت kindle بخرم
    رفقا کسایی که دنبای اسکن کتاب هستند، اگه کتاباتون انگلیسی هستش قبل از اسکن به این سایت زیری برید که بیش از دو میلیون دویست هزار کتاب پی دی اف برا دانلود گذاشته. به احتمال زیاد اونجا بتونید یه نسخه از کتابتون رو پیدا کنید!
    لینک
    ویرایش توسط solaleh : August 1st, 2014 در ساعت 09:18 AM دلیل: تغییر لینک

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)