صفحه 152 از 162 نخستنخست ... 52102142143144145146147148149150151152153154155156157158159160161 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,511 تا 1,520 , از مجموع 1613

موضوع: سوال در مورد وسایل مورد نیاز برای بردن به آمریکا

ApplyAbroad Guru smonabav آواتار ها

پیش فرض پاسخ : سوال در مورد وسایل مورد نیاز برای بردن به آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط mrtt66 نمایش پست ها
    تشکر از پاسخ دوستان
    سوالی که برام پیش اومده و حرفهای متفاوتی هم شنیدم رو ممنون میشم جواب بدید. امیدوارم جای درستی مطرح کرده باشم. برای جابجایی پول نقد توی فرودگاه امام بالای 5 تا که فکر نکنم موردی باشه یعنی تجربه خودمه که گیر ندادند. اما برای ورود به امریکا برای اولین بار اگر دو نفرمون بیشتر از 20K داشته باشیم دیکلیر کنیم مشکلی پیش نمیاد و میشه برد یا خیر؟ حدود پول نقد 27 تا 30 K هستش. ممنونم
    طبق قانون شما اگر بالای 10 هزار دلار (هر نفر) داشته باشید باید در "فرم آبی" اعلام کنید

https://help.cbp.gov/app/answers/det...-into-or-leave

اگر اعلام کنید این مبلغ رو کسی از شما نمیپرسه از کجا آوردی این پول رو! ولی اگر اعلام نکنید و به هر دلیلی متوجه بشن که مبلغ رو اعلام نکردید، براتون دردسر ایجاد میشه
    لطفا از پرسیدن سوالاتی که قابل طرح در فروم هستند به صورت پیام خصوصی خودداری کنید.

لطفا قبل از طرح سوال، از قابلیتی که فروم در اختیار شما گذاشته و اسمش "جـسـتـجـو" است، استفاده نمائید!!
    اهــدای سلول بنیادی - اهـــدای عضو - محک

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط mrtt66 نمایش پست ها
    تشکر از پاسخ دوستان
    سوالی که برام پیش اومده و حرفهای متفاوتی هم شنیدم رو ممنون میشم جواب بدید. امیدوارم جای درستی مطرح کرده باشم. برای جابجایی پول نقد توی فرودگاه امام بالای 5 تا که فکر نکنم موردی باشه یعنی تجربه خودمه که گیر ندادند. اما برای ورود به امریکا برای اولین بار اگر دو نفرمون بیشتر از 20K داشته باشیم دیکلیر کنیم مشکلی پیش نمیاد و میشه برد یا خیر؟ حدود پول نقد 27 تا 30 K هستش. ممنونم
    همون طور که دوستان گفتن، فقط کافیه که اعلام کنید این مقدار پول همراهتون هست. همین.

طبق تجربه شخصی خودم هم مشکلی پیش نیومد. آفیسر ازم پرسید انقدر پول داری؟ گفتم بله. گفت یعنی من الآن کل وسایلت رو بگردم دیگه پولی پیدا نمیکنم؟ گفتم چرا. 4-5 لیره هم همراهمه گفت "نه منظورم مقدار قابل توجه پوله". گفتم نه. و تموم شد. خیلی هم مهربون بود
    «وَيْلٌ لِكُلِّ هُمَزَةٍ لُمَزَةٍ»
    وای بر هر عيب جوی سخن چين
    سوره همزه، آیه ۱

Junior Member

سلام.
    میخواستم بپرسم از دوستان کسی میدونه که اگر بخوایم دوتا لب تاپ با خودمون ببریم مشکلی ایجاد میشه یا نه؟
    بلیطمو پرواز اتحاد گرفتم.

نقل قول نوشته اصلی توسط sroozbeh نمایش پست ها
    سلام.
    میخواستم بپرسم از دوستان کسی میدونه که اگر بخوایم دوتا لب تاپ با خودمون ببریم مشکلی ایجاد میشه یا نه؟
    خیر جز وسایل شخصی تون حساب میشه و مشکلی نداره
    لطفا از پرسیدن سوالاتی که قابل طرح در فروم هستند به صورت پیام خصوصی خودداری کنید.

لطفا قبل از طرح سوال، از قابلیتی که فروم در اختیار شما گذاشته و اسمش "جـسـتـجـو" است، استفاده نمائید!!

ApplyAbroad Superstar houtcivil آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sroozbeh نمایش پست ها
    سلام.
    تاییدیه حرف دوست گرامی smonabav
    هیچگونه مسکلی به هیچ عنوان بوجود نمیاد و این مسئله به شرکت هواپیمایی نیز دخلی نداره.

نقل قول نوشته اصلی توسط smonabav نمایش پست ها
    طبق قانون شما اگر بالای 10 هزار دلار (هر نفر) داشته باشید باید در "فرم آبی" اعلام کنید

https://help.cbp.gov/app/answers/det...-into-or-leave

اگر اعلام کنید این مبلغ رو کسی از شما نمیپرسه از کجا آوردی این پول رو! ولی اگر اعلام نکنید و به هر دلیلی متوجه بشن که مبلغ رو اعلام نکردید، براتون دردسر ایجاد میشه
    قاعدتا می بایست اعلام بشه و مشکلی پیش نمیاد. اما نکته ای که شما اشاره کردید و می بایست اصلاح کنم اینه که درسته مبالغ بالای ۱۰ هزار تا باید اعلام بشه ولی این به ازای هر نفر نیست. یعنی اگه شما دو نفر باشید مبلغی که همراهتون هست مثلا ۱۱ هزار تا هست باید اعلام بشه. نمیتونید بگید خودم ۶هزارتا و همسرم ۵ هزار تا داره، پس نیازی نداریم اعلام کنیم.
    منبع

نقل قول نوشته اصلی توسط YDaniel نمایش پست ها
    قاعدتا می بایست اعلام بشه و مشکلی پیش نمیاد. اما نکته ای که شما اشاره کردید و می بایست اصلاح کنم اینه که درسته مبالغ بالای ۱۰ هزار تا باید اعلام بشه ولی این به ازای هر نفر نیست. یعنی اگه شما دو نفر باشید مبلغی که همراهتون هست مثلا ۱۱ هزار تا هست باید اعلام بشه. نمیتونید بگید خودم ۶هزارتا و همسرم ۵ هزار تا داره، پس نیازی نداریم اعلام کنیم.
    منبع
    درسته من اون 10 هزار تا رو برای یک نفر دانشجو (بدون F2) ذکر کردم، دلیل اینکه سایت CBP رو هم به عنوان منبع ذکر کردم همین بود که دوستان برای تقویت چشم شون هم شده نگاهی به اون سایت بندازند و ببینند که در مورد اعضای خانواده صراحتا اعلام شده که اگر بیشتر از 10 هزار تا هست، نمیتونند اون رو بین اعضا تقسیم کنند

Please be aware, if persons/family members traveling together have $10,000 or more, they cannot divide the currency between each other to avoid declaring the currency

با سلام. یه سوال دارم. من ماه آینده میام آمریکا.کلی کتاب باید ببرم(به خاطر رشتم) که واجبن و حدودا 25 کیلو میشن و کلی جا میگیرن. من PDF همه کتابامو دارم. به نظر شما اگه فقط فایل پی دی اف رو بیارم و اونجا یه پرینتر بخرم و از هر قسمت کتابام که می خوام پرینت بگیرم از نظر قوانین کپی رایت مشکلی نیست؟ کلا اگه کتابیم اونجا لازمم شد از سایت ها دانلود کنم و قسمتی رو که می خوام پرینت بگیرم؟؟ ممنون.

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

نقل قول نوشته اصلی توسط masoudmahmoodi نمایش پست ها
    با سلام. یه سوال دارم. من ماه آینده میام آمریکا.کلی کتاب باید ببرم(به خاطر رشتم) که واجبن و حدودا 25 کیلو میشن و کلی جا میگیرن. من PDF همه کتابامو دارم. به نظر شما اگه فقط فایل پی دی اف رو بیارم و اونجا یه پرینتر بخرم و از هر قسمت کتابام که می خوام پرینت بگیرم از نظر قوانین کپی رایت مشکلی نیست؟ کلا اگه کتابیم اونجا لازمم شد از سایت ها دانلود کنم و قسمتی رو که می خوام پرینت بگیرم؟؟ ممنون.
    وبسایتهای متفرقه که pdf کتابها رو بدون اجازه ناشر یا مؤلف کتاب میذارن غیرقانونین و از کامپیوترهای دانشگاه نمی تونید برای داونلود کردن کتاب یا موزیک از این جور وبسایتها استفاده کنید. گاهی اوقات وبسایت ناشر یا مؤلف pdf کتابها رو در اختیار میذارن که استفاده از اینها مجازه. همچنین کتابخونه ها نسخه الکترونیکی خیلی کتابها و مقاله ها رو در اختیار مشترکین میذارن که اینها رو هم بدون مشکل می تونید از طریق وبسایت کتابخونه دانشگاهتون استفاده کنید. پرینت گرفتن قسمتهایی از کتاب برای مطالعه شخصی آکادمیک تحت عنوان fair use رایجه و مشکلی نداره. گوگل هم به همین صورت امکان دسترسی رایگان به خیلی کتابها رو فراهم می کنه و برای اینکه از لحاظ ظاهری قانون رو رعایت کنه، کتاب رو به صورت کامل نمی ذاره و برخی صفحات رو حذف می کنه.

این بحث قانونی قضیه بود. در قسمت راههای رایگان دانلود مقاله و کتاب در همین فروم وبسایتهای زیادی برای دانلود رایگان کتاب معرفی شده. تا وقتی از کامپیوترهای دانشگاه برای داونلود کردن از این وبسایتهای غیرمجاز استفاده نکنید، کسی نمیاد سراغ شما که ببینه توی کامپیوتر شخصیتون از این pdf های غیرمجاز دارید یا نه.

ولی از این حرفها گذشته، شما هر کتابی رو که بخواهید از طریق شبکه کتابخونه های ایالتتون می تونید تقاضا کنید که براتون بفرستن و بعد در صورت نیاز برخی صفحاتش رو اسکن کنید و پرینت بگیرید. من توی این چند سالی که در آمریکا دانشجو بودم هیچ وقت نشده که کتابی رو مجبور بشم بخرم. هر کتابی که می خواستم حتی اگه کتابخونه دانشگاهمون نداشت، از طریق شبکه کتابخونه های ایالتی تقاضا کردم و حداکثر ظرف یک هفته به دستم رسیده.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

ممنون. اگه از اینترنت خارج دانشگاه مثلا خونه استفاده کنم چی؟ راستی استاد مهراد یه سواله دیگه هم راجع به پول دارم اونم اینکه اگه به غیر از وجه نقد همراه است کارت ویزا کارت 2000 دلاری و کارت شتابی ایران همرام باشه باید ان ها را هم تو فرم هواپیما بنویسم مبلغشو؟ آیا اینا جدا از اون سقف 10000 دلار هستند؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)