صفحه 153 از 162 نخستنخست ... 53103143144145146147148149150151152153154155156157158159160161162 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,521 تا 1,530 , از مجموع 1613

موضوع: سوال در مورد وسایل مورد نیاز برای بردن به آمریکا

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

پیش فرض پاسخ : سوال در مورد وسایل مورد نیاز برای بردن به آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط masoudmahmoodi نمایش پست ها
    ممنون. اگه از اینترنت خارج دانشگاه مثلا خونه استفاده کنم چی؟ راستی استاد مهراد یه سواله دیگه هم راجع به پول دارم اونم اینکه اگه به غیر از وجه نقد همراه است کارت ویزا کارت 2000 دلاری و کارت شتابی ایران همرام باشه باید ان ها را هم تو فرم هواپیما بنویسم مبلغشو؟ آیا اینا جدا از اون سقف 10000 دلار هستند؟
    داونلود کردن از وبسایتهای اونجوری در هر حال غیرقانونیه. فرقش اینه که اگه از کامپیوترهای دانشگاه دانلود کنید احتمالش زیاده که مچتون رو بگیرن (الان کسانی میان میگن ما از کامپیوترهای دانشگاه داونلود کردیم و هیچ مشکلی پیش نیومد) ولی اگه از توی خونه داونلود کنید بعیده کسی بهتون گیر بده. ولی همونطور که گفتم واقعا احتیاجی به این کارها نیست. هر کتابی که بخواهید به صورت قانونی و رسمی میتونید از کتابخونه دانشگاه یا شبکه کتابخونه های ایالتی امانت بگیرید و pdf خیلی کتابها و مقاله ها از طریق وبسایت دانشگاهتون در دسترسه. این ذهنیتها مال ایرانه که ملت فکر می کنن باید همه زندگیشون رو با خودشون بیارن. پستهای قبلی رو بخونید و با خودتون چیزهایی بیارید که واقعا اینجا پیدا نمیشه یا خیلی نایاب و گرونه.

در مورد اعلام پول، کارت شتاب که نه. پولی که توی اون دارید در آمریکا در دسترس نیست. کارت ویزا رو مطمئن نیستم. ولی اینها توی فرودگاه نمیان چک کنن چقدر پول توی اون کارته. لینک آیین نامه در پستهای قبلی هست. ببینید چیزی در این مورد هست. یادم میاد تراول چک رو گفته بود باید اعلام کنید ولی یادم نمیاد چیزی در مورد گیفت کارت دیده باشم.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

با سلام. یه سوال دارم. من ماه آینده میام آمریکا.کلی کتاب باید ببرم(به خاطر رشتم) که واجبن و حدودا 25 کیلو میشن و کلی جا میگیرن. من PDF همه کتابامو دارم. به نظر شما اگه فقط فایل پی دی اف رو بیارم و اونجا یه پرینتر بخرم و از هر قسمت کتابام که می خوام پرینت بگیرم از نظر قوانین کپی رایت مشکلی نیست؟ کلا اگه کتابیم اونجا لازمم شد از سایت ها دانلود کنم و قسمتی رو که می خوام پرینت بگیرم؟؟ ممنون.
    نمیدونم چه رشته ای هستین شما ولی اگه رشته تون احیاناً پزشکی ه و کتابهای کاپلان یا فرست اید رو برای امتحانهای USMLE میخواین، تو گروههای تلگرامی بچه ها این کتابها رو میذارن و مستقیم میتونید دانلود کنید. با اینک همین هم غیر قانونی ه، ولی احتمال مشکلی پیش اومدن به نظرم کمتر ه.
    من در مورد چند تا کتابش که سرچ کردم کتابخونه ی دانشگاه کاپلانها رو نداشت، فرست اید هم یه ورژن خیلی قدیمی رو داشت. در مورد بقیه کتابخونه ها خبر ندارم. چون یه جورایی کتابهای وابسته به دوره های آموزشی خود کاپلان هستن و در واقع لکچر نوت هستن، احتمال اینکه تو همه ی کتابخونه ها بشه جدیدترین نسخه رو پیدا کرد ممکنه نباشه. ولی دیدم بعضی بچه ها گرفته ن. مشکل اینه که نمیشه توش نوت نوشت یا هایلایت کرد که ممکنه خیلی واجب باشه. فرست اید که قیمتش منطقی ه، 40 تا 50 دلاره ولی کاپانها گرونن. ولی در هر صورت یه گزینه ی دیگه اینه که از ebay دست دومش رو بخرید. با قیمتهای مناسب پیدا میشه.

الان دیدم که پزشکی نیستید! شرمنده. ولی پاک نمی کنم. شاید به درد کسی خورد.

خیلی ممنون. عذر می خوام یه سوال دیگه می پرسم. جدا از اون بحث پر کردن فرم تو هواپیما بعضی دوستان گفتن که بیشتر از 5000 دلار اگه از فرودگاه امام بخواین ببرین ممکنه بگیرن و دردسر بشه. من وهمسرم قصد داریم 30000 دلار ببریم. آیا ریسک بالایی داره؟

ApplyAbroad Superstar houtcivil آواتار ها

خیلی ممنون. عذر می خوام یه سوال دیگه می پرسم. جدا از اون بحث پر کردن فرم تو هواپیما بعضی دوستان گفتن که بیشتر از 5000 دلار اگه از فرودگاه امام بخواین ببرین ممکنه بگیرن و دردسر بشه. من وهمسرم قصد داریم 30000 دلار ببریم. آیا ریسک بالایی داره؟
    بله دوست گرامی
    این امکان وجود داره که دردسر ساز بشه
    اگر کسی رو در آمریکا میشناسید میتونید مقداری از پولتون رو از طریق صرافی به حساب ایشون انتقال دهید و ما بقی رو خودتون بیارید.

قانوناً بله، خروج بیش از 5 هزار دلار ممنوعه. ولی معمولاً نمیفهمن و گیر هم نمیدن. پولها رو بین بارهای دستی تون و بین خودتون تقسیم کنید و همه رو یک جا نذارید. حتمن هم تقریباً همه ش به جز یه مقدار کم برای توی راه رو اسکناس 100 دلاری بگیرید که حجم پول کمتر باشه. در هر صوذت اگه همبهتون گیر دادن، میتونیید اول از در التماس و خواهش دربیاین و عجز و لابه کنید که فاند ندارم و خرج دارم و مجبورم خرجمون رو با خودمون ببریم. معمولاً جواب میده. بوده مواردی هم که در نهایت یه شیرینی و رشوه ای دادن و رد شدن.

ApplyAbroad Veteran
    Alan_90 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Washington university in St. Louis/Biomedical Engineering

دوستان به نظرتون عینک آفتابی از ایران بگیریم بهتره یا امریکا؟ از نظر کیفیت و قیمت کجا به صرفه تره؟
    ببخشید سوال یه جوریه ولی مدتیه ذهنم رو مشغول کرده
    پیشاپیش عذر می خوام که نمی تونم در پیغام خصوصی، به سوالاتی که قابلیت مطرح شدن در فروم رو دارند، پاسخ دهم.

نقل قول نوشته اصلی توسط eghbalamidi نمایش پست ها
    دوستان به نظرتون عینک آفتابی از ایران بگیریم بهتره یا امریکا؟ از نظر کیفیت و قیمت کجا به صرفه تره؟
    ببخشید سوال یه جوریه ولی مدتیه ذهنم رو مشغول کرده
    آمریکا که از نظر کیفیت قطعا بهتر است. و قیمت مناسب رو هم میشه پیدا کرد.
    من باشم قطعا اینجا میگیرم!

سلام. برای تشکر از کمک ها و راهنمایی های دوستان دانشجو در آمریکا که در طول پروسه پذیرش و ویزا و... برامون وقت گذاشتند و کمک کردند چه هدیه ای رو پیشنهاد می دین ، که هم آوردنش بدون مشکل باشه و هم اینکه حس و انرژی خوب بهشون بده ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط jahaangard نمایش پست ها
    سلام. برای تشکر از کمک ها و راهنمایی های دوستان دانشجو در آمریکا که در طول پروسه پذیرش و ویزا و... برامون وقت گذاشتند و کمک کردند چه هدیه ای رو پیشنهاد می دین ، که هم آوردنش بدون مشکل باشه و هم اینکه حس و انرژی خوب بهشون بده ؟
    من از صنایع دستی شهر خودمون چندتا کوچکش که سبک بود رو گرفتم (که اضافه بار نخورم) و براشون بردم. یک سری از دوستان بسته های شیرینی مثل گز و یا سوهان میاورند. من اولی رو گرفتم چون به نظرم ماندگار بود.

نقل قول نوشته اصلی توسط DrHoda نمایش پست ها
    من یه توصیه ای دارم اونم اینکه کل پست های این تاپیک پاک بشن و فقط یه پست باشه تحت این مضمون: اینجا همه چیز هست!!

من وقتی طرح بودم اینقدر مواد اولیه غذاهای ایرانی راحت گیرم نمیومد!

نون سنگکک مشابه ایران تو شهر ما نیست ولی چیزی هم نیست که نبودنش مشکل ایجاد کنه. به نظر من فقط و فقط زعفران و زرشک بیارید چون مشابهش اینجا کیفیت انواع ایرانیش رو نداره، وزن و حجم زیادی هم نداره.
    سوپرمارکت های عربی یا هندی/پاکستانی علاوه بر ادویه های معمول ما، کلی ادویه دیگه هم دارن که من اصلن اسمشونم نشنیده بودم.
    حتا اگه تو یه مزرعه تو ایالت میسی سیپی هم زندگی کنید و هیچ سوپرمارکت اینترنشنالی اطرافتون نباشه، خرید آنلاین که هست! این سایت برند صدف ، اینم سایت برند گلچین. حتا رشته ی آشی هم دارن!! سبزی و اینها که جای خود داره.

آمازون هم خیلی از این محصولات رو داره.

دوستان، سبک بیاین اینور. چمدونتون رو با اقلام مصرفی پر نکنین. گیرم برنج ایرانی هم آوردین، آخرش که چی؟ یه گونی 10 کیلویی هم که بیارین بالاخره تموم میشه!!
    انواع دانه ها و ادویه ها در فروشگاه های هندی و با قیمت بسیار ارزان یافت میشود.

"فقط و فقط زعفران و زرشک بیارید" و البته اضافه کنم غوره خشک چون ابغوره های اینجا هم تازه و بدرد بخور نیس. برا ما ترشی خورها از واجبات هست.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)