صفحه 25 از 162 نخستنخست ... 15161718192021222324252627282930313233343575125 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 241 تا 250 , از مجموع 1613

موضوع: سوال در مورد وسایل مورد نیاز برای بردن به آمریکا

پیش فرض پاسخ : سوال در مورد وسایل و مدارک مورد نیاز در سفر به آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط he
    سارا خانم من از دوستام شنیدم که میشه مقدار زیادی دارو برد اما باید بین بارهات (چمدون ها و ساک) تقسیم کرد که کسی تو گیت بهشون مظنون نشه. درسته؟
    ضمناً مثل اینکه بعضی داروهای روتین مثل استامینوفن یا سرماخوردگی تو آمریکا از ایران خیلی گرونتر هستند. میشه یه محدوده تعداد یا حجم برای قرص و داروهای پرمصرفی که تو ایران ارزونتر از آمریکا هستش و میشه از ایران به مقدار زیاد برد، بگید تا ما در چک لیستی که تهیه می کنیم لحاظ کنیم؟
    ممنون!
    سلام
    راستش من رو روش درمانی خاصی برای بیماری های رایج مثل سرماخوردگی- سردرد و ... هستم و نباید از داروهای شیمیایی استفاده کنم- به همین جهت هم چندان از اوضاع قیمت دارو ها اطلاعی ندارم.
    اما می دونم که علاوه بر این که میتونید برخی از داروها رو همراه خودتون بیارین- امکان پست کردن اون ها هم وجود داره. البته این مطلب رو در مورد داروهایی مثل ایبوبروفن- قرص آهن و ویتامین ها مطمئن هستم اما در سایر موارد خودم تجربه ای نداشتم.
    من آن خاكستر سردم كه در من شعله هم عصيان هاست
    من آن پروانه آرامم كه در من فرياد همه طوفان هاست
    من آن مجنون سردم كه در من آتش ليلي است

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

من شخصا یه لیست بلندو بالا از انواع داروها داشتم که 2 تا کیسه پر شده بود و انواع داروها هم توش بود برای مواقع مورد نیاز. البته تو 2 تا چمدون تقسیمشون کردم و نسخه هم کنارشون گذاشته بودم ولی هرگز کسی چیزی دربارشون ازم نپرسید.
    اینجا دارو گرون هست من همین چندروز پیش رفتم دکتر و واسه 2 تا داروی معمولی و با داشتن بیمه 55 دلار پیاده شدم.
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط Sara.Sh
    سلام
    راستش من رو روش درمانی خاصی برای بیماری های رایج مثل سرماخوردگی- سردرد و ... هستم و نباید از داروهای شیمیایی استفاده کنم- به همین جهت هم چندان از اوضاع قیمت دارو ها اطلاعی ندارم.
    اما می دونم که علاوه بر این که میتونید برخی از داروها رو همراه خودتون بیارین- امکان پست کردن اون ها هم وجود داره. البته این مطلب رو در مورد داروهایی مثل ایبوبروفن- قرص آهن و ویتامین ها مطمئن هستم اما در سایر موارد خودم تجربه ای نداشتم.
    To Sara.Sh:
    ممنون از راهنمایی! میشه دستکم با کمک بچه ها یک چک لیست از این قرص و داروها بزارید اینجا تا دل همه قرص بشه؟

To Vahid1982:
    وحیدجان میشه لیستتو یه جوری اینجا بزاری تا امثال من از الان پیش بینی اش را کنند؟

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

وحیدجان میشه لیستتو یه جوری اینجا بزاری تا امثال من از الان پیش بینی اش را کنند؟
    والا من این لیست رو از تو همین سایت برداشته بودم. فقط دارو نبود خیلی چیزای دیگه هم تو لیست بود. خودم هم بهش یه سری داروی دیگه اضافه کرده بودم ولی الان لیست رو ندارم چون مال 7-6 ماه پیش بود ولی بگردید تو سایت پیدا میکنید نمیدونم کجا بود.
    شوپنهاور

Senior Member

در مورد دارو، گرچه اينجا گرونتره ولي به نظر من کيفيتش خيلي بهتر از مشابه ها توي ايرانه. من اولش که اومدم سرماخوردگي خيلي شديد گرفتم که اگه توي ايران بودم حتما بايد با آمپول خوب مي شدم. ولي اينجا رفتم يه بسته هايي واسه آنفلونزا گرفتم و استفاده کردم خيلي عالي بود! البته اگه واقعا کسي داروي خاصي توي ايران مصرف ميکنه بد نيست که با خودش بياره.
    در مورد بيمه هم فکر کنم بسته به بيمه دانشگاتون باشه. من 1 دارو واسه پوستم گرفتم که بدون بيمه حدود 230 بود ولي با بيمه 15 شد!!
    ولي آنتيبيوتيک رو به نظرم يه مقدار با خودتون بيارين. چون اينجا اگه طرف خيلي حالش بد باشه ميدن و اگه شما عادت به مصرف آنتيبيوتيک توي ايران داشته باشين، شايد دچار مشکل شين.
    ولي ويتامينها اينجا زياد پيدا ميشه و به نظرم اينجا بهتره و لازم نيست با خودتون بيارين.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط niva
    در مورد دارو، گرچه اينجا گرونتره ولي به نظر من کيفيتش خيلي بهتر از مشابه ها توي ايرانه. من اولش که اومدم سرماخوردگي خيلي شديد گرفتم که اگه توي ايران بودم حتما بايد با آمپول خوب مي شدم. ولي اينجا رفتم يه بسته هايي واسه آنفلونزا گرفتم و استفاده کردم خيلي عالي بود! البته اگه واقعا کسي داروي خاصي توي ايران مصرف ميکنه بد نيست که با خودش بياره.
    در مورد بيمه هم فکر کنم بسته به بيمه دانشگاتون باشه. من 1 دارو واسه پوستم گرفتم که بدون بيمه حدود 230 بود ولي با بيمه 15 شد!!
    ولي آنتيبيوتيک رو به نظرم يه مقدار با خودتون بيارين. چون اينجا اگه طرف خيلي حالش بد باشه ميدن و اگه شما عادت به مصرف آنتيبيوتيک توي ايران داشته باشين، شايد دچار مشکل شين.
    ولي ويتامينها اينجا زياد پيدا ميشه و به نظرم اينجا بهتره و لازم نيست با خودتون بيارين.
    ممنون از پاسخ مبسوط و کاملتان. در مورد قرص های روتین مثل سرماخوردگی، استامینوفن و قرص های ملین (چون امکان اسهال و بیماری های معدوی در منطقه ما بیشتره) نظرتان چیه؟ همینطور شربت سینه و شربت معده؟

ممنون از پاسخ مبسوط و کاملتان. در مورد قرص های روتین مثل سرماخوردگی، استامینوفن و قرص های ملین (چون امکان اسهال و بیماری های معدوی در منطقه ما بیشتره) نظرتان چیه؟ همینطور شربت سینه و شربت معده؟
    من یه داروخانه بار کردم اوردم با خودم!!!! برای دوره ی زمانی بیمه نشدید بیارید این هارو

باشد که از کسانی باشیم که این جهان را تازه می گردانند
    اشو زردشت

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط رامتین
    من یه داروخانه بار کردم اوردم با خودم!!!! برای دوره ی زمانی بیمه نشدید بیارید این هارو
    پس با توجه به گفته های دوستان تا اینجا، با اجازه بزرگترها من یه نتیجه گیری میکنم. (اگر کسی ایده دیگری داره یا فکر میکنه اشتباه می کنم، بگه تا اصلاحش کنم!)

برای بردن دارو به آمریکا:
    1 - حتی الامکان برای داروهایی که می بریم، از پزشک مربوطه در تهران گواهی داشته باشیم.
    2 - ترجیحاً به مقدار معقولی دارو ببریم که حتی اگه آفیسر پورت ورودی گیربود، نتونه بهمون ایرادی بگیره و اگر زیاد میبریم، بین بارهامون یا سایر افراد توی پرواز تقسیم کنیم.
    3 - در مورد نوع داروها، هر دارویی که کاربری عادی در بیماری های روتین داره را با فرض مصرف 2یا3 برابر نسبت به تهران، برای مدت مثلاً یک سال ببریم.

پانوشت:
    درمورد شخص خودم، من چون خیلی بچه خوبی هستم (بزنم به تخته!!)، سالی حداکثر یکی دو بار سرما می خورم و سابقه هیچ بیماری دیگری را ندارم اما به خاطر وضعیت آب و هوایی خاص جایی که میرم، بهم اکیداً توصیه شده چون به دفعات زیادی ممکنه سرما بخورم، با خودم مقادیر زیادی داروهای این بیماری را ببرم. نظرتان در مورد من چیه؟ داروی زیاد مثلاً چقدر؟ خصوصاً رامتین و وحید (که میگن زیاد با خودشان دارو بردن) میشه حدود زیاد را بگن؟ مثلاً نیم کیلو قرص سرماخوردگی یا 500 تا دونه قرص؟
    لطفاً تو یک کامنت ریز داروهای برده شده و حجم و مقدارشان را حدوداً بگید که بیش از این مزاحم دوستان نشم!

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

پس با توجه به گفته های دوستان تا اینجا، با اجازه بزرگترها من یه نتیجه گیری میکنم. (اگر کسی ایده دیگری داره یا فکر میکنه اشتباه می کنم، بگه تا اصلاحش کنم!)

برای بردن دارو به آمریکا:
    1 - حتی الامکان برای داروهایی که می بریم، از پزشک مربوطه در تهران گواهی داشته باشیم.
    2 - ترجیحاً به مقدار معقولی دارو ببریم که حتی اگه آفیسر پورت ورودی گیربود، نتونه بهمون ایرادی بگیره و اگر زیاد میبریم، بین بارهامون یا سایر افراد توی پرواز تقسیم کنیم.
    3 - در مورد نوع داروها، هر دارویی که کاربری عادی در بیماری های روتین داره را با فرض مصرف 2یا3 برابر نسبت به تهران، برای مدت مثلاً یک سال ببریم.

پانوشت:
    درمورد شخص خودم، من چون خیلی بچه خوبی هستم (بزنم به تخته!!)، سالی حداکثر یکی دو بار سرما می خورم و سابقه هیچ بیماری دیگری را ندارم اما به خاطر وضعیت آب و هوایی خاص جایی که میرم، بهم اکیداً توصیه شده چون به دفعات زیادی ممکنه سرما بخورم، با خودم مقادیر زیادی داروهای این بیماری را ببرم. نظرتان در مورد من چیه؟ داروی زیاد مثلاً چقدر؟ خصوصاً رامتین و وحید (که میگن زیاد با خودشان دارو بردن) میشه حدود زیاد را بگن؟ مثلاً نیم کیلو قرص سرماخوردگی یا 500 تا دونه قرص؟
    لطفاً تو یک کامنت ریز داروهای برده شده و حجم و مقدارشان را حدوداً بگید که بیش از این مزاحم دوستان نشم!
    ببین اینجا واسه سرماخوردگی و این چیزا داروی خوب زیاده. البته معمولا یه 10 درصدی هم الکل دارن که باعث میشه تخت بگیری بخوابی ;D اگه برات مشکل نداره میتونی از اینجا بخری ولی آوردن حداقل 50-40 تا cold stop توصیه میشه. 500 تا هم خواستی بیار کسی کاریت نداره. من خودم برای تیرویید قرص میخورم که 600 تا با خودم آوردم و یه 1 سالی کفاف میده. اینجا مریض بشی معمولا انتی بیوتیک بهت نمیدن و مخالف این چیزا هستن بیار یکم. من حتی باند و چسب زخم و بتادین و ... هم اوردم. با داروهات اگه نسخه داشته باشی و بذاری تو چمدون مطمئن باش هیج کس گیر نمیده بهت.
    شوپنهاور

Junior Member

می شه راهنمایی کنید که وکیوم بگ را دقیقآ از کجا می شه گیر آورد. دیدم دوستان گفتند بازار قسمت پلاستیک فروش ها. ولی یعنی اینقدر فراونه؟ اگر لطف کنید آدرس دقیقتر بدید ممنون می شم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)