صفحه 4 از 162 نخستنخست 123456789101112131454104 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 1613

موضوع: سوال در مورد وسایل مورد نیاز برای بردن به آمریکا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سوال در مورد وسایل و مدارک مورد نیاز در سفر به آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط emamian
    ا
    ظاهرا به محصولات کشاورزی گیر میدهند تو ساک تخمه گیاه ممنوعه .
    چيزهايي كه دوستان گفتن بياريد خوبه ولي در مورد گير دادنش هر چي بيشتر نگران باشيد و سخت بگيريد بدتره.ما كه همه چيز آورده بوديم و اصلا نگاه به ساك هامون هم نكردن.من توي ساك دستيم همه سبزي ها و پسته و تخمه و آلو و اجيل و زعفران و ... را گذاشته بودم . هر كس هم كه اومد و برامون چيزي آورد هيچ مشكلي براش پيش نيامد.البته ما چيزهاي عجيب غريب هم نياورده بوديم.مثلا شنيدم بعضي ها ماست كيسه انداخته و عرق بهار نارنج و ... ميارن كه خوب حق دارن گير بدن.

کساییکه ایالت های شمالی هستن مثل میشیگان ، میشه بگن چیا لازمه بیاریم؟

Junior Member

لباس گرم هرچي بياريد ضرر نداره.مگر اينكه مجبور به دادن هزينه اضافه بار بشيد كه ارزشش رو نداره.كلاه،شال گردن و دستكش خيلي ضروريه.البته اينجا همه اين چيزها پيدا ميشه ولي يه مقدار گرون تر.انتخاب با خودتونه.
    در مورد مواد غذايي،خرماي تازه ،ليمو عماني خوب و كشمش پلويي به سبك ايران معمولا در ايالت هاي شمالي به راحتي نميشه پيدا كرد چون ايراني ها كم هستن و فروشگاه هاي ايراني هم خرما و ليمو عماني به دردبخور ندارن.ايالت هاي شمالي هم كه نخل و خرما ندارن. همه اينهارو توي شيكاگو ميشه پيدا كرد ولي فكر كنم خيلي به شما نزديك نباشه.
    بقيه وسايل مورد نياز هم كه مثل جاهاي ديگه آمريكاست و تفاوتي نداره.

دوستان کسی در مورد بردن ساز به کانادا اطلاعاتی نداره ؟ Policy فرودگاها و هواپیماییهای چجوریه ؟ ساز با Soft Case رو میشه برد تو هواپیما ؟ اگه ببریم آیا باز هم میتونیم یه ساک دستی همراه خودمون داشته باشیم ؟ میشه کوله و ساک دستی داشته باشیم یا فقط یکیش ؟
    The things you own end up owning you

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Ohio, USA

به نام خدا

لیست وسایلی که من با خودم به آمریکا آوردم:

۱-لیست زیر بر اساس توصیه دانشجویان ساکن آمریکا ـ اقوام و دوستان اپلای ابراد AA و در نهایت خودم و خانواده ام تهیه شده و حتما یک سری از وسایل رو از یاد بردیم و یک سری رو اضافی انتخاب کردیم.

۲- شاید بسیاری از وسایل غیر ضروری به نظر برسه و اینکه در آمریکا هم این وسایل موجود و چه بسا با کیفیت و شاید قیمت ارزون تر!! ولی من با توجه به اینکه تا با محیط جدید آشنایی پیدا کنم زمان لازمه و اینکه هزینه ی اولیه رو تا جایی که بشه کم کنم و در ضمن در همون شبه اول که وارد خونه ی جدید میشم وسایل اولیه رو در اختیار داشته باشم این لیست رو تهیه کردم.

۳-در نهایت به علت محدودیت بار باید بر اساس الویت وسایل رو انتخاب کنید. یا هزینه ی اضافه بار و پرداخت کنید. من یک چمدون اضافی (۳۲ کیلو) بردم و اضافه بار پرداخت کردم. من با ترکیش پرواز داشتم و بار مجاز ۲ چمدون ۳۲ کلیویی بود. البته باید فکر جابجایی چمدون ها رو در فرودگاه ها بکنید.

لباس گرم*:

بوت
    شال گردن
    کلاه
    دستکش کش
    پالتو
    کاپشن
    پلیور
    لباس گرم تو خونه

* مقصد من شمال آمریکا (Midwest) و در زمستون ( ژانویه) بود.

لباس*:

شلوار (جین و پارچه ای)
    کت شلوار (۱)
    کفش
    کفش اسپورت
    جوراب ( تعداد زیاد)
    زیر پیراهن و لباس زیر ( تعداد زیاد)
    لباس تو خونه

*لباس تو آمریکا به مراتب گرون تر از ایرانه و تنها در حراجی ها قیمت ها تا حدی قابل قبول میشه.( یادآوری می کنم این نظره شخصیه و با توجه به در آمد و منطقه ی زندگی متفاوته)
    ۱- کت شوار در امریکا بسیار گرونه . هر چند که در سال فقط چند بار بیشتر از کت شلوار استفاده نمی شه ولی به نظرم یک دست لازمه. در ضمن برای خانم ها هم کت شلوار یا کت دامن رسمی لازمه.

لوازم بهداشتی برای روز های اولیه*:

صابون
    شامپو
    مسواک و خمیر دندون
    وسایل اصلاح صورت
    لیف

* بهتره که همون روز اول که کلی کاره اداری دارین خرید این وسایل شما رو دچار مشکل نکنه!

مواد غذایی*:

زرشک
    زعفران
    دارچین
    سبزی خشک
    آلو
    رب انار
    میوه ی خشک
    آجیل
    کشمش

* من نگران بودم که تو فرودگاه به خوراکی ها گیر بدن ولی اصلا مشکلی نبود. در کل خوراکی های خشک شده مشکلی نداره ولی میوه جات تازه مشکل سازه.

سایر موارد:

عینک اضافی
    پتو
    بالشت (بالش)
    ملحفه و رو تختی و رو بالشتی (بالش)
    قاشق و چنگال
    چاقو
    سیخ
    لیوان
    قابلامه
    تابه (تاوه)
    بشقاب
    کاسه
    پیش دستی
    دم کنی و دست گیره
    در باز کن
    سینی کوچیک
    کف گیر
    اسکاچ
    سفره کوچیک
    قیچی
    قوری کوچیک
    فلاسک کوچیک
    ظرف غذا
    دم پایی (رو فرشی و دستشویی)
    رنده
    آفتابه کوچیک
    پاکت فریز۱
    کیف کوله
    کیف پاسپورتی
    کیف کمری
    کیف لپ تاپ۲
    بر چسب فونت فارسی
    ساک کوچیک برای سفر
    عکس یادگاری
    کتاب و جزوه۳
    تقویم ایرانی
    ساعت زنگ دار
    کارت پستال
    تابلو
    وسایل تزیینی که نشون دهنده ی فرهنگ ایرانی باشه
    دارو و جعبه ی کمک های اولیه۴
    ناخن گیر
    حوله ی صورت و حموم
    سی دی و دی وی دی از عکس ها و نرم افزار ها و آهنگ ها و کتاب الکترونیک (E-Book) و سی دی کینگ ۵
    سوغاتی برای استاد و مسول آموزش
    اتوی کوچیک سفری که با الکترولیز کار می کنه!

۱- یکی از بچه ها تو AA گفته بود که پاکت فریزر تو آمریکا پیدا نمیشه!!پس منم گفتم چون وزنی نداره چند بسته می برم. راستش تا حالا هم نرفتم ببینم اینجا پیدا میشه یا نه!

۲- من تصمیم گرفته بودم که لپ تاپ رو از آمریکا بخرم.( با توجه به توصیه ی بچه ها ی AA)

۳- می گفتن تا جایی که می تونین کتاب بیارین ولی تا الان زیاد به دردم نخورده و با توجه به اینکه کتاب ها خیلی سنگین ان بهتره که منابع درساتون رو بپرسین بعد تو ایران کتاب آفست شو بخرین و کتاب غیر ضروری نیارین و اشتباه من رو نکنین.

۴- دختر عمه ام که پزشک ان تهیه اش کردن که شامل:

آموکسی سیلین
    قرص سرما خوردگی
    استامینوفین کدیین
    قرص برم هگزین
    لوراتادین
    پماد تترا سایکلین
    قطره ی سیپروفلوکساسین
    قطره ی بتا متازون
    دارو برای اسهال و دل پیچه
    دارو برای سینوزیت
    بتادین
    چسب زخم
    قیچی کوچک
    باند
    گاز استریل
    پنبه
    یک جفت دسکش
    یک عدد ماسک
    چند نوع مسکن
    و......
    بود.

*لطفا دقت کنید که من جهت اطلاع دارو ها را نام بردم و شما باید با پزشک مشورت کنید و موارد استفاده و عوارض جانبی دارو ها رو یادداشت کنید. به عنوان مثال خواب آور بودن و .... من هم نحوه ی استفاده و عوارض دارو ها را یادداشت کردم.

** شاید به نظر خیلی ها این دارو ها ضروری نباشه و به ذهن همه خطور کنه که در آمریکا این دارو ها پیدا می شه. درسته ولی به نظرم داشتن یک سری داروهای اولیه تو خونه ضروریه خصوصا که دیگه اعضای خانواده در مواقع بیماری در کنارمون نیستند تا کمکمون کنند.

*** احتمال اینکه تو فرودگاه به دارو ها ایراد بگیرن هست . من نسخه ی دکتر هم در جعبه ی دارو ها گذاشتم که اگه خدای نکرده تو فرودگاه آمریکا ایراد گرفتن بهشون نشون بدم و خوشبختانه که مشکلی پیش نیومد. پس این نکته رو در نظر بگیرین.

۵- من نگران بودم به سی دی ها ایراد بگیرن و شاید چک کنن ولی مشکلی پیش نیومد. شما این نکته رو در نظر داشته باشین.

در نهایت یک تعداد وسیله ی دیگه بود که من به علت اضافه بار حذف کردم. که مهم ترینش پلو پز ۱۱۰ ولت کوچیک بود. با توجه به توصیه ی بچه ها ی AA پلو پز های موجود در آمریکا برنج باب دل ما نمی پزه و برنج باب دل چینی ها(شل و نرم!) در می یاد. ولی منم خودم به ناچار یه پلو پز اینجا(آمریکا) خریدم و اصلا راضی نیستم.
    یادتون باشه جا واسه سوغاتی هم بذارین و گرنه مثل من باید یادگاری و سوغاتی دوستان و اقوامتون رو که در شب های آخر بهتون هدیه میدن و واقعا با ارزشن رو بذارین خونه واسه خواهر و برادرتون!! البته ما به آشنایان درجه یک گفتیم گه چی لازم داریم و اونها زحمت کشیدن و اونو خریدن مثلا پتو....
    اگه جا داشتین کتاب شعر مثل دیوان حافظ و مثنوی (با ترجمه ی انگلیسی هم خوبه داشته بتشین)
    در آخر هم اگه اهل واجبات و دعا هستین قبله نما و جا نماز سفری چاره سازه.
    التماس دعا
    میثم
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست
    ویرایش توسط sardarafra : November 24th, 2010 در ساعت 03:50 PM

Senior Member

من يه سوال از دوستاني که شهرهاي شمالي و سرد امريکا زندگي ميکنن، دارم.
    من شنيدم که توي کانادا اينقدر هوا سرده، لباسهاي گرم، بوت و حتي پتو هايي که دارن واقعا با ايران فرق داره و فايده نداره که از ايران اين چيزها رو ببريم و با توجه به سرماي هوا، حتما بايد از اونجا تهيه کنيم. ميخواستم بدونم در امريکا چطوره؟ شهرهاي سردش که از تهران خيلي سردتره، باز بايد از نظر وسايل و لباسهاي گرم، مجهز باشيم؟ و اينکه اگه اينا رو از ايران تهيه کنيم، ديگه لازم نيست که از اونجا بخريم؟ و يا منظور دوستان فقط واسه يه مدت کوتاهه که اولش اونجا لنگ نباشيم؟

جناب ميثم، خيلي واسم جالب بود. هيچ وقت فکر نميکردم که پسرها هم همچين ليستي تهيه کنن و ببرن! راستي مگه رب انار خشکه که شما بردين؟!!

ApplyAbroad Champion

میثم جان، ممنون از پست کامل و جامع‌ات. این لیستی که شما نوشتی تقریبا تو مایه‌های اسباب‌کشی بود و اگر یک مبل هم میاوردی، فکر نکنم که در آمریکا به چیز دیگه‌ای نیاز پیدا می‌کردی!

در جواب niva باید بگم که شهرهای سرد آمریکا (شمال و شمال شرق) در زمستون فرق چندانی با شهرهای سرد کانادا ندارند و به نظر من هم لباس‌های زمستونی ایران برای این شهرها چندان کارساز نیست.

برای گرفتن قیمت حدودی خیلی اجناس بد نیست سری به وب سایت http://amazon.com بزنید. روی amazon تقریبا همه چیز پیدا می‌شه و قیمت‌هاش نسبت به قیمت‌های عادی (غیر حراج) معمولا خوبه. برای گرفتن قیمت لباس هم می‌تونید سری به سایت http://www.kohls.com بزنید. می‌شه گفت kohls از نظر قیمتی (و کیفیتی) معمولا پایینه. اگر دنبال لباس‌های بهتر باشید می‌تونید سری به سایت http://www.macys.com بزنید. macys اگر حراج نباشه معمولاً قیمت‌هاش بالاست و به درد زندگی دانشجویی نمی‌خوره.
    فکر می‌کنم اگر نگاهی به این سایت‌ها بیاندازید از قیمت حدودی اجناس در آمریکا اطلاع پیدا می‌کنید و راحت‌تر می‌تونید تصمیم بگیرید که چه چیزهایی با خودتون بیارید.

Junior Member

در مورد پلو پز من از همين جا خريدم و خيلي هم راضي هستم.همه جاي آمريكا وال مارت پيدا ميشه اونجا ميتونيد دنبال پلوپز و بخار پز AROMAبگرديد.فكر مي كنم حدود ٣٠ دلار باشه.سفيد رنگه و روش ٤ تا دكمه داره.دستور پخت هم داره كه طبق همون عمل كنيد درست درمياد ولي بستگي به برنج هم داره.بعضي از برنج ها ذاتشون خرابه مثل برنج صدف كه با هر ترفندي درست كنيد شفته درمياد.ولي برنج آريا و آرماني خيلي خوب هستند كه كاملا با پلوپز عالي درميان.

ليمو عماني هم به ليست بالا اضافه كنيد.
    كيسه فريزر به شكل ايران نيست ولي زيپ كيپ دارن كه جنسش از مال ايران خيلي بهتره و سايز ها و قيمت هاي مختلف داره .در بعضي موارد مي تونه چند بار مصرف هم باشه(اگه پاره نشده باشه).

به من سفارش شده بود كه اگر چاي ساز١١٠ ولتي پيدا كردم در ايران با خودم بيارم.كه نتونستم پيدا كنم و يك سالي با كتري وقوري سر كردم .اگر كسي دنبالش هست نياره اينجا با قيمت ٤٠ دلار مي تونه تهيه كنه.

در مورد لباس گرم،لا اقل توي شهري كه ما هستيم لباس هاي خيلي خيلي گرم ايران جواب ميده ولي پالتو و باروني معمولي نه.اصولا براي تحمل سرماي اينجا بايد چند چند تا پوشيد به جاي يه دونه كلفت و گرم.(البته خودشون هم اين كار رو مي كنند.)بوت هاي مخصوص هم دارن ولي با مال ايران هم مشكلي نيست.كلاه و شال گردن و دستكش هم هيچ فرقي وجود نداره.ولي اگر تونستيد شلوار نازك ولي گرم براي زير شلوارتون در زمستون بياريد كه اصلا ضرر نداره.
    پتو هم به نظر من پتو هاي اينجا خيلي نازكند ولي گرم مي كنند با اين حال اگه دوست داشتيد و جاتون اجازه داد پتو هم بياريد.من خودم پتوي پر آوردم كه كل پاييز و زمستون و بهار سرد اينجارو پوشش داد.

نقل قول نوشته اصلی توسط Z.S
    در مورد پلو پز من از همين جا خريدم و خيلي هم راضي هستم.همه جاي آمريكا وال مارت پيدا ميشه اونجا ميتونيد دنبال پلوپز و بخار پز AROMAبگرديد.فكر مي كنم حدود ٣٠ دلار باشه.سفيد رنگه و روش ٤ تا دكمه داره.دستور پخت هم داره كه طبق همون عمل كنيد درست درمياد ولي بستگي به برنج هم داره.بعضي از برنج ها ذاتشون خرابه مثل برنج صدف كه با هر ترفندي درست كنيد شفته درمياد.ولي برنج آريا و آرماني خيلي خوب هستند كه كاملا با پلوپز عالي درميان.

ليمو عماني هم به ليست بالا اضافه كنيد.
    كيسه فريزر به شكل ايران نيست ولي زيپ كيپ دارن كه جنسش از مال ايران خيلي بهتره و سايز ها و قيمت هاي مختلف داره .در بعضي موارد مي تونه چند بار مصرف هم باشه(اگه پاره نشده باشه).

به من سفارش شده بود كه اگر چاي ساز١١٠ ولتي پيدا كردم در ايران با خودم بيارم.كه نتونستم پيدا كنم و يك سالي با كتري وقوري سر كردم .اگر كسي دنبالش هست نياره اينجا با قيمت ٤٠ دلار مي تونه تهيه كنه.

در مورد لباس گرم،لا اقل توي شهري كه ما هستيم لباس هاي خيلي خيلي گرم ايران جواب ميده ولي پالتو و باروني معمولي نه.اصولا براي تحمل سرماي اينجا بايد چند چند تا پوشيد به جاي يه دونه كلفت و گرم.(البته خودشون هم اين كار رو مي كنند.)بوت هاي مخصوص هم دارن ولي با مال ايران هم مشكلي نيست.كلاه و شال گردن و دستكش هم هيچ فرقي وجود نداره.ولي اگر تونستيد شلوار نازك ولي گرم براي زير شلوارتون در زمستون بياريد كه اصلا ضرر نداره.
    پتو هم به نظر من پتو هاي اينجا خيلي نازكند ولي گرم مي كنند با اين حال اگه دوست داشتيد و جاتون اجازه داد پتو هم بياريد.من خودم پتوي پر آوردم كه كل پاييز و زمستون و بهار سرد اينجارو پوشش داد.
    این اطلاعات مال کدوم شهره؟

Junior Member

ايالت ويسكانسين

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)