صفحه 54 از 162 نخستنخست ... 4444546474849505152535455565758596061626364104154 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 531 تا 540 , از مجموع 1613

موضوع: سوال در مورد وسایل مورد نیاز برای بردن به آمریکا

Senior Member

پیش فرض پاسخ : سوال در مورد وسایل مورد نیاز در سفر به آمریکا

خاتم كاري يا فرش + چند كادوي صنايع دستي كوچك براي منشي و ساير همكاران

نقل قول نوشته اصلی توسط beti_2012 نمایش پست ها
    سلام

بچه ها به نظرتون بهترین سوغاتی که از ایران میشه واسه استادم ببرم چیه؟
    از اونجاییکه من اصفهانی هستم، به فکرم رسیده گز ببرم. ولی نگرانم توی فرودگاه گیر بدن. کسی نظر خاصی نداره؟
    I am so sorry that I brought souvenir for them! they do not understand it. Obviously there is always exceptional cases but most of the time, they will leave it on their desk.
    However it is your choice, just do not spend too much money! be a real Isfahanian! Just kidding
    well begun is half done

Junior Member

سلام
    نمیدونم اینجا جای درست پرسیدن سوالم هست یا نه ولی به نظرم یه تاپیک بره همچین موردی ساده ای درست نبود

و راستی خیلی سرچ کردم و علی رغم اینکه توقع داشتم این سوال بارها تو سایت مطرح شده باشه اصلا ندیدمش حالا نمیدونم مطرح نشده یا سرچ من ایراد داشته

پریز های برق آمریکا چه شکلیه ؟ تو تمام ایالت ها یکسانه ؟ برق همه جاش 110 هست؟

ممنون

ApplyAbroad Veteran
    hope آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Arashdn نمایش پست ها
    سلام
    نمیدونم اینجا جای درست پرسیدن سوالم هست یا نه ولی به نظرم یه تاپیک بره همچین موردی ساده ای درست نبود

و راستی خیلی سرچ کردم و علی رغم اینکه توقع داشتم این سوال بارها تو سایت مطرح شده باشه اصلا ندیدمش حالا نمیدونم مطرح نشده یا سرچ من ایراد داشته

پریز های برق آمریکا چه شکلیه ؟ تو تمام ایالت ها یکسانه ؟ برق همه جاش 110 هست؟

ممنون
    دو/سه شاخه برقشون این شکلیه : http://www.google.com/imgres?q=2-pin...:14,s:39,i:252

(تا جایی که من میدونم تو کل امریکا استاندارشون همینه)

نقل قول نوشته اصلی توسط beti_2012 نمایش پست ها
    سلام

بچه ها به نظرتون بهترین سوغاتی که از ایران میشه واسه استادم ببرم چیه؟
    از اونجاییکه من اصفهانی هستم، به فکرم رسیده گز ببرم. ولی نگرانم توی فرودگاه گیر بدن. کسی نظر خاصی نداره؟
    در فرودگاه به گز گیر نمی دهند. اصلا چرا باید گیر بدهند!!!!
    به همراه ما یک دوست اصفهانی هم بود و اتفاقا چند جعبه گز هم همراه داشت.
    موفق باشید
    زندگی خوب حق هر ایرانی است.

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    اینقدر به سبزی خشک و گز و پلوپز نچسبید اینا خیلی لازم تره!!:

آقا تا می تونید انواع و اقسام کابل رابط (دوربین موبایل شبکه HDMI و....) و تبدیل و ... هدست و هدفون و ... با خودتون بیارید این خرت و پرتها اینجا گرونه. یه دست پیچ گوشتی و یه آچار فرانسه کوچیک (نه خیلی کوجیک) هم برای روزهای اول که میرین خونه جدید خیلی لازمه + فارمتر.

شلوار جین های تنگ اینایی که تو ایران بیشتر مردم می پوشن نخرین بیارین اینجا مرسوم نیست مردها لباس تنگ بپوشن (خیلی از شلوارهایی که تو ایران اوکی هستش و خیلی هم همه با تیپتون حال می کنن اینجا تنگ حساب میشه!) کما اینکه 99 درصد خود پسرهای آمریکایی با شلوارک (نه تنبون!) میان دانشگاه و فقط هندی ها شبیه ایران ما لباس می پوشن. تی شرت هم اینجا فراوونه.

اگه اهل دوچرخه هستید یه قفل خوب با خودتون بیارین اینجا خوباش 15-16 دلار به بالاست و تا 70-80 تا هم میره.

وسایل برقی نخرید. اینجا هم بهتره هم ارزون تر.

کمربند چرمی خوب اگه بود بخرین اینجا گرونتره.

دو جفت دمپایی بیارین حتما لازمه روزهای اول.

در باز کن نوشابه و کنسرو و ... هم داشته باشین.

قابلمه ماهیتابه + لیوان و بشقاب و کارد و چنگال و قاشق برای مصرف شخصی روزهای اول.

ملحفه و روبالشی هم خیلی خوبه داشته باشیین.

همه اینا بخاطر اینه که اولا روزهای اول با پول ایران خرید می کنید و خوب قیمتها بالا به نظر میاد و دوم و اینکه اوایل کار نرید همه پولاتون رو صرف خرید این خرت و پرت ها کنید اونم احتمالا چون با فوشگاههای مختلف آنایی ندارین ممکنه گرون بخرید.
    در مورد لباس کاملا با شما موافق هستم ولی در مورد بقیه وسایل نه

این ها فقط بار سنگینی بود که من متاسفانه همشو اورد
    ما همون روزه های اول یک نمایشگاه برای کاریابی رفتیم از شیر مرغ تا جون ادمی زاد بهمون هدیه دادن. از اچار گرفته تا چسب و ...
    اینجا سیستم همه چیر متفاوت هست مثلا من دستگاه پانچ اورده بودم ولی برگه های اینها لتر هست نه آ4 و سه تا سوراخ می کنن نه چهار تا. پس کلاسوری هم که اورده بودم بیخود شد!!!!!
    اینجا خودکار خیلی گرونه ولی هر روز تو دانشگاه به یه بهانه ای جشن هست و دارن لیوان و خودکار و مداد به دانشجو ها هدیه می دن!!!!
    من قابلامه از ایران اوردم نسبت به ظروف اینجا به درد سطل اشغال هم نمی خوره.

فقط ملافه و رو بالشی - کمی سوغاتی - یه کم بدلی جات برای خانم ها. مسواک و نخ دندان - لباس زیر - و چیز های کوچیکی که خریدشون اینجا به صرفه نیست مثل همین جور چیز ها.
    من خودم که قبلا این مطالب رو اینجا می خوندم باور نکردم و فکر کردم بچه هایی که اینجا هستند وضعیت ایران رو یادشون رفته و یا خب یه جور هایی پول دارد هستند ولی خودم جزو هیچ کدوم نیستم....
    اگر شما بخواهید از فروشگاه ها خرید کنید حق با این دوستمون هست ولی بیشتر دانشگاه ها برای دانشجو های سال اول یک سری مراکز خرید وسایل نو و دسته دوم می گذارند . حتما انها رو چک کنید و از انجا خرید کنید. مثلا من خودم تمام ظروف مورد نیازم رو از این فروشگاه ها خریدم و مثلا یک سرویس ارگوپال 4 نفره که والمارت میده 60 دلار من با 15 دلار خریدم تازه خوبیش این بود که از مالیات هم معاف هست. به غیر از اون حتما زا طریق اینترنت و از سایت امازون خرید کنید چون برای دانشجوی های تازه وارد شیپینگ رایگان داره و معاف از مالیات هست و قیمت ها از فروشگاه ها ارزان تر است.
    موفق باشید
    زندگی خوب حق هر ایرانی است.

نقل قول نوشته اصلی توسط sharifi_s نمایش پست ها
    در مورد لباس کاملا با شما موافق هستم ولی در مورد بقیه وسایل نه

این ها فقط بار سنگینی بود که من متاسفانه همشو اورد
    ما همون روزه های اول یک نمایشگاه برای کاریابی رفتیم از شیر مرغ تا جون ادمی زاد بهمون هدیه دادن. از اچار گرفته تا چسب و ...
    اینجا سیستم همه چیر متفاوت هست مثلا من دستگاه پانچ اورده بودم ولی برگه های اینها لتر هست نه آ4 و سه تا سوراخ می کنن نه چهار تا. پس کلاسوری هم که اورده بودم بیخود شد!!!!!
    اینجا خودکار خیلی گرونه ولی هر روز تو دانشگاه به یه بهانه ای جشن هست و دارن لیوان و خودکار و مداد به دانشجو ها هدیه می دن!!!!
    من قابلامه از ایران اوردم نسبت به ظروف اینجا به درد سطل اشغال هم نمی خوره.

فقط ملافه و رو بالشی - کمی سوغاتی - یه کم بدلی جات برای خانم ها. مسواک و نخ دندان - لباس زیر - و چیز های کوچیکی که خریدشون اینجا به صرفه نیست مثل همین جور چیز ها.
    من خودم که قبلا این مطالب رو اینجا می خوندم باور نکردم و فکر کردم بچه هایی که اینجا هستند وضعیت ایران رو یادشون رفته و یا خب یه جور هایی پول دارد هستند ولی خودم جزو هیچ کدوم نیستم....
    اگر شما بخواهید از فروشگاه ها خرید کنید حق با این دوستمون هست ولی بیشتر دانشگاه ها برای دانشجو های سال اول یک سری مراکز خرید وسایل نو و دسته دوم می گذارند . حتما انها رو چک کنید و از انجا خرید کنید. مثلا من خودم تمام ظروف مورد نیازم رو از این فروشگاه ها خریدم و مثلا یک سرویس ارگوپال 4 نفره که والمارت میده 60 دلار من با 15 دلار خریدم تازه خوبیش این بود که از مالیات هم معاف هست. به غیر از اون حتما زا طریق اینترنت و از سایت امازون خرید کنید چون برای دانشجوی های تازه وارد شیپینگ رایگان داره و معاف از مالیات هست و قیمت ها از فروشگاه ها ارزان تر است.
    موفق باشید
    ,not every university provides this kind of offers
    so you might end up buying from Walmart,
    however this is not a bad thing
    because bringing all of these stuffs from home could be troublesome,
    well begun is half done

Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering - Islamic Azad University

سلام
    دوستان کسی میدونه که به داروی زیاد گیر میدن؟ نمیخام اونجا کلی پول برای ویزا و بلیط پیاده بشم. باید نسخه ترجمه شده داشته باشم؟
    باسپاس

Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical & Manufacturing Engineering - IUST

سلام
    1. به نظرتون سشوار و ریش تراش رو باخودم ببرم؟ اونوقت باید یه مبدل 110 به 220 هم باشه درسته؟
    2. به کارد میوه خوری گیر میدن؟
    3. میخاستم یه شیشه روغن حیوانی و عسل ببرم مشکلی نداره؟
    4. راستی شیلنگ واسه دستشویی فرنگی از کجا میشه گیر آورد؟
    ممنونم
    دوستانی که واسه اسپرینگ 2013 میرن SIUE پیام بدن

Member mrjalali آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Advanced managemant - CGU

نقل قول نوشته اصلی توسط panahi1361 نمایش پست ها
    سلام
    1. به نظرتون سشوار و ریش تراش رو باخودم ببرم؟ اونوقت باید یه مبدل 110 به 220 هم باشه درسته؟
    2. به کارد میوه خوری گیر میدن؟
    3. میخاستم یه شیشه روغن حیوانی و عسل ببرم مشکلی نداره؟
    4. راستی شیلنگ واسه دستشویی فرنگی از کجا میشه گیر آورد؟
    ممنونم
    1- اگه خودش تبدیل داره بیارید. وگرنه حتما براش مبدل 220 به 110 بگیرید. ریش تراش معمولا یا مبدل داره یا با هر دو ولتاز کار می کنه. من جای شما باشم به جای اینکه مبدل بگیرم و اونا رو بیارم میام اینجا می خرم. وزن مبدل زیاده.
    2- خیر. اگه تو بارتون باشه مشگلی نیست.
    3- در میزان کم مشکلی نیست. اما ظرفش یه جوری باشه که زیر دستگاه شک برانگیز نشه. بخصوص عسل اگه مایع هست.
    4- اگه جاهایی که میرید ایرانی زیاده (مثل کالیفرنیا) از فروشگاههای ایرانی می تونید بگیرید. بصورت آنلاین هم می تونید بخرید. خیلی نگران این موضوع نباشید. نهایتا با یه آبپاش کوچیک که توی همه فروشگاهها پیدا میشه مشکلتون حل میشه
    به دریا که می اندیشم، بهانه ای برای جاری شدن پیدا می کنم؛
    باید بروم؛ تا دریا راهی نیست اما تا دریایی شدن راه بسیار است.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)