صفحه 57 از 162 نخستنخست ... 7474849505152535455565758596061626364656667107157 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 561 تا 570 , از مجموع 1613

موضوع: سوال در مورد وسایل مورد نیاز برای بردن به آمریکا

پیش فرض پاسخ : سوال در مورد وسایل مورد نیاز در سفر به آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط altera نمایش پست ها
    می بخشین
    من یه سری لوازم الکترونیکی، برد الکترونیکی دارم با خودم میبرم، آیا مجاز به بردن اش در بار هستم؟
    ممنون
    اگر تعداد زیاد باشه به احتمال بالا اذیت میشید. چون علامت سوال هستش براشون
    well begun is half done

Member mrjalali آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Advanced managemant - CGU

نقل قول نوشته اصلی توسط altera نمایش پست ها
    می بخشین
    من یه سری لوازم الکترونیکی، برد الکترونیکی دارم با خودم میبرم، آیا مجاز به بردن اش در بار هستم؟
    ممنون
    علاوه بر نظرات دوستان در بالا، اضافه کنم نحوه چیدمانش توی ساکتون خیلی مهمه. چون همه بارها از زیر چندین دستگاه رد میشه. ترکیب یه سری مدار الکترونیکی و مثلا یه ظرف از توی دستگاه به نظر یه بمب میاد. اونوقت یا شما رو برمیگردونن تا ساکتون رو باز کنید یا خودشون ترتیبشو برات میدن.
    من این اتفاق دقیقا در یک سفر به آلمان برام افتاد. هارد درایو، دوربین دیجیتال و ژل ریش کنار هم باعث شد منو از دم در هواپیما برگردونن همون قسمت تحویل بار و بعد در کنار یه عالمه گارد ضد بمب و اینا بعد اینکه عکس رو نشونم دادن و کلی من توضیح دادم اجازه دادن در ساک رو که گذاشته بودن اون وسط باز کنم و وسایل رو نشونشون بدم. شانس آوردم که از پرواز جا نموندم و ضمنن تو آلمان بودم و همه نایس بودن. تو آمریکا عمرن اگه ریسک کنن. بنابر این تا جائیکه می تونید ریسک نکنین.
    ویرایش توسط M1KE : March 30th, 2013 در ساعت 11:27 AM دلیل: اطلاع داده شد
    به دریا که می اندیشم، بهانه ای برای جاری شدن پیدا می کنم؛
    باید بروم؛ تا دریا راهی نیست اما تا دریایی شدن راه بسیار است.

Junior Member

سلام با تشکر از همه دوستان در مورد اطلاعات مفیدشون، من خیلی از صفحه ها رو خوندم ولی مربوط به سالهای گذشته بودند با توجه به نرخ دلار در حال حاضر آیا باز هم به نظرتون نباید چیزی با خودمون بیاریم؟ و هنوز می ارزه که بخوایم وسایل موردنیازمون رو اعم از وسایل برقی و پوشاک و .. رو از امریکا تهیه کنیم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط sa9y13 نمایش پست ها
    سلام با تشکر از همه دوستان در مورد اطلاعات مفیدشون، من خیلی از صفحه ها رو خوندم ولی مربوط به سالهای گذشته بودند با توجه به نرخ دلار در حال حاضر آیا باز هم به نظرتون نباید چیزی با خودمون بیاریم؟ و هنوز می ارزه که بخوایم وسایل موردنیازمون رو اعم از وسایل برقی و پوشاک و .. رو از امریکا تهیه کنیم؟
    شما عملا لوازم برقی نمی تونید بیارید چون اینجا برق 110 ولت هست و ضمنا من فکر نمی کنم اوردم مبدل با توجه به وزن منطقی باشه.
    در مورد قیمت ها با شما موافقم. به نظر من هر چه قدر که دارید با خودتون بیارید اما چیزهای عجیب و غریب نخرید.
    بیشتر علت اینکه دوستان پیشنهاد می کنند شما خرید را اینجا (امریکا) انجام بدهید صرفا به خاطر قیمت ها نیست. علت های زیاد دیگری هم دخیل هست مثلا سبک لباس پوشیدن . جنس لباس ها با توجه به اب و هوا. مثلا اینجایی که ما هستیم بشدت مرطوب هست و عملا من نمی تونستم لباس نخی که به درد اینجا بخوره را در ایران پیدا کنم. یا مثلا اینجا به ندرت من پسر های جوان با شلوار روی پارچه ای دیدم. یا لی می پوشند- یا شلوارک . ... برای خانم ها مثلا خود من می خواستم از ایران تیشرت بخرم همش برچسب با یک سری عکس و کلمات نامربوط انگلیسی بود که خب اصلا اینجا مرسوم نیست و همه تیشرت ها ساده ساده است و مثلا مارک ان به صورت گلدوزی خیلی کوچیک روی بلیز دیده میشه.
    پیشنهاد من: اگر قرار است کمک هزینه مالی دریافت کنید خیلی نگران نباشید ولی اگر با هزینه شخصی می ایید حتما تا می توانید برای خودتان مایحتاج لازمه را بیاورید.
    یک سری لوازم هم هست که شما باید حتما با خودتون بیارید مثل لباس زیر- کت و شلوار یا کت و دامن - کفش - یک سری مواد خوراکی مثل سبزی خشک و نبات و کشک - مسواک و نخ دندان - حوله اگر مدل لباسی ان را دوست دارید - بالش اگر نسبت به ان حساس هستید - کتاب - و ...
    با وجود این موارد لازم فکر نمی کنم چمدان شما دیگر جای خالی داشته باشد.
    موفق باشید
    زندگی خوب حق هر ایرانی است.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sharifi_s نمایش پست ها
    شما عملا لوازم برقی نمی تونید بیارید چون اینجا برق 110 ولت هست و ضمنا من فکر نمی کنم اوردم مبدل با توجه به وزن منطقی باشه.
    در مورد قیمت ها با شما موافقم. به نظر من هر چه قدر که دارید با خودتون بیارید اما چیزهای عجیب و غریب نخرید.
    بیشتر علت اینکه دوستان پیشنهاد می کنند شما خرید را اینجا (امریکا) انجام بدهید صرفا به خاطر قیمت ها نیست. علت های زیاد دیگری هم دخیل هست مثلا سبک لباس پوشیدن . جنس لباس ها با توجه به اب و هوا. مثلا اینجایی که ما هستیم بشدت مرطوب هست و عملا من نمی تونستم لباس نخی که به درد اینجا بخوره را در ایران پیدا کنم. یا مثلا اینجا به ندرت من پسر های جوان با شلوار روی پارچه ای دیدم. یا لی می پوشند- یا شلوارک . ... برای خانم ها مثلا خود من می خواستم از ایران تیشرت بخرم همش برچسب با یک سری عکس و کلمات نامربوط انگلیسی بود که خب اصلا اینجا مرسوم نیست و همه تیشرت ها ساده ساده است و مثلا مارک ان به صورت گلدوزی خیلی کوچیک روی بلیز دیده میشه.
    پیشنهاد من: اگر قرار است کمک هزینه مالی دریافت کنید خیلی نگران نباشید ولی اگر با هزینه شخصی می ایید حتما تا می توانید برای خودتان مایحتاج لازمه را بیاورید.
    یک سری لوازم هم هست که شما باید حتما با خودتون بیارید مثل لباس زیر- کت و شلوار یا کت و دامن - کفش - یک سری مواد خوراکی مثل سبزی خشک و نبات و کشک - مسواک و نخ دندان - حوله اگر مدل لباسی ان را دوست دارید - بالش اگر نسبت به ان حساس هستید - کتاب - و ...
    با وجود این موارد لازم فکر نمی کنم چمدان شما دیگر جای خالی داشته باشد.
    موفق باشید
    اگر اشتباه نکنم شما خانم شریفی هستیدقبلا کامنت های مفیدتون رو خونده بودم ، ممنون از وقتی که میذارید
    من متاهل هستم و تمام وسایل خونه رو دارم چیز جدیدی نمیخوام بخرم، ولی راستش دلم نمیاد این همه وسیله رو بدم بره) اولش میخواستم خیلی هاش رو بیارم ولی وقتی این تاپیک رو خوندم دیدم انگار زیاد عقلانی نیست، فقط اینکه قبلا بچه ها با دلار 1000 قیمت ها بنظرشون کم بود اونور، الان شرایط خیلی فرق کرده
    کمک هزینه تحصیلی هم میگیریم ولی زیاد نیست حدود 1200 دلار ماهانه
    بنظرتون این چیزا رو با خودم بیارم با این تفاسیر: چای ساز،پلوپز، اتو، سشوار،اپیلیدی ،اتو مو و ..
    سوال دیگه اینکه استفاده از مبدل باعث افزایش مصرف برق میشه؟
    ممنون از راهنماییتون

راستی من میخواستم فرد کنم بارهامو، تو چمدون نمیذارم - البته هنوز در این باره تحقیقی نکردم..
    ویرایش توسط haley : August 12th, 2015 در ساعت 11:21 AM دلیل: ترکیب پست ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sa9y13 نمایش پست ها
    اگر اشتباه نکنم شما خانم شریفی هستیدقبلا کامنت های مفیدتون رو خونده بودم ، ممنون از وقتی که میذارید
    من متاهل هستم و تمام وسایل خونه رو دارم چیز جدیدی نمیخوام بخرم، ولی راستش دلم نمیاد این همه وسیله رو بدم بره) اولش میخواستم خیلی هاش رو بیارم ولی وقتی این تاپیک رو خوندم دیدم انگار زیاد عقلانی نیست، فقط اینکه قبلا بچه ها با دلار 1000 قیمت ها بنظرشون کم بود اونور، الان شرایط خیلی فرق کرده
    کمک هزینه تحصیلی هم میگیریم ولی زیاد نیست حدود 1200 دلار ماهانه
    بنظرتون این چیزا رو با خودم بیارم با این تفاسیر: چای ساز،پلوپز، اتو، سشوار،اپیلیدی ،اتو مو و ..
    سوال دیگه اینکه استفاده از مبدل باعث افزایش مصرف برق میشه؟
    ممنون از راهنماییتون
    سلام
    ما هم شرایط مشابه شما را داشتیم. من تازه 3 سال بود که ازدواج کرده بودم و حتی خیلی از وسایلم را هنوز برای یک بار هم استفاده نکرده بودم. ما حتی اولش می خواستیم یک سری وسایل را مثل مایکروویو و ... با پست بفرستیم. ولی بعدا با تحقیق فهمیدیم که خیلی کار بی ارزشی است و فقط خودمون رو اذیت خواهیم کرد. من همه وسایلم را فروختم. من فقط بیش از 100 تیکه کریستال نو داشتم که برام کادو اورده بودند و حتی بسته انها را هم باز نکرده بودم. ولی زندگی گل من گلی ایران به درد زندگی دانشجویی اینجا نمی خورد. باید یادمان باشد ما یک سری وسایل لازم داریم صرفا برای 4 سال و بعد با پیدا کردن کار زندگی شما از این رو به ان رو خواهد شد و تمام وسایل شما در ایران و اینجا صرفا می شود حقوق یک ماه شما.
    من قیمت یک سری وسایلی که خریدم اینجا می نویسم تا برای دوستان متاعل شروع زندگی در اینجا ارامش بخش بشود .
    راههای مختلفی برای جمع کردن وسایل هست. اکثرا دوستان دست دوم می خرند چون اینجا مثلا شرکت CORTیا home furniture (برای وسایل خانه) می اید به یک شرکتی برای یک هفته یک دست مبل را به قیمت 3000 دلار کرایه می دهد. بعد که مبل برگشت ان را دوباره شسته و به قیمت 300 دلار به اسم دست دوم می فروشد. همین طور تلویزیون و میز نهار خوری و ....
    بعضی دوستان هم هستند که ترجیح می دهند نو بخرند و مثلا یک صندلی چرمی بزرگ که به شکل راحتی تبدیل می شود و همین طور جای راحتی برای پا دارد و فکر نمی کنم شبیه ان را ایران پیدا کنید قیمت ان 400 دلار است. مثلا ترجیع می دهند 2 عدد از این بخرند.
    راه دوم خرید از دوستانی است که درسشان تمام شده و دارند می روند و وسایل خود را می فروشند.
    راه سوم خرید از سایت craigslist.org است که امریکایی ها وسایل خود را برای فروش می گذارند. که می شود با قیمت های مناسب هر چیزی که مایل هستید را خریداری کنید.

من خودم ست کامل وسایل منزل شامل یک دست مبل چهار نفره (اینجا معنی ست چهار نفره است) با یک میز عسلی و یک میز بزرگ. یک میز نهار خوری با چهار تا صندلی - یک تلویزیون 27 اینچ ال سی دی - یک تخت خواب سایز کویین - یک تشک پهن - میز ارایش که 6 تا کشوی بزرگ دارد و کامل مثل درایور می ماند و یک عسلی کنار تخت. همه اینها دست دوم از شرکت کورت خریدم و فقط تشک تخت نو بود. قیمت 1200 + 100 مالیات + 90 هزینه حمل و نقل. روی هم 1400 دلار شد. خیلی هم راضی هستم .
    شرکت اساس را اوردن کارگر ها همه وسایل را با سلیقه من چیدند و حتی چندین باز جابجا هم کردند. در اخر همه رو دست مال کشیدند و خوشبو کننده هم زندند و رفتند. کل مبل ها شسته شده بود و از نو مشما پیچ شرکتی شده بود.
    برای وسایل اشپزخانه من همه چیز را از امازون نو خریدم مثلا وایکروویو 40 دلار. مخلوط کن سایز کوچک 13 دلار + چای ساز 10 دلار + تستر نان 10 دلار و ...
    بشقاب و ظروف و میز تلویزیون و سشوار و .... را هم از یک ایرانی گرفتم که درسشان تمام شده بود و داشتند بر می گشتند.
    همین دیگه هیچ کس نمی اد اینها رو بگه. ولی من همه زندگی خودم و گفتم برین حالشو ببرید و اینقدر نگران نباشید. به جای اساس کشی سبک بال با یک مبلغ پول که می تونید جمع کنی بزارید جیبتون و بیایید اینجا و زندگی جدیدی تجربه کنید.
    لازم هم نیست همه وسایل را یک جا بخرید اینجا دیگر غرغر مادر و پدر ها نیست که چرا فلان چیز و نداری و ... خرد خرد با سر حوصله وسایل زندگی را با سلیقه خودتان جمع کنید و از زندگی دانشجویی لذت ببرید. این هم یک طور تجربه زندگی هست دیگر .
    ما یک بند خدایی که الان درسشان 30 سال پیش تمام شده و زندگی ان چنانی دارند به خانه ما امدند و کلی یاد دوران دانشجویی کردند و لذت بردند. برای من هم ارامش بخش بود وقتی احساس کردم 10 سال دیگه من هم خاطره خوبی از دوران دانشجویی خواهم داشت.
    موفق باشید.
    زندگی خوب حق هر ایرانی است.

Junior Member abolfazl_av آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    شیمی

تو مجموع پست ها میشه فهمید که یکی از ضروری ترین چیزایی که باید ببریم لباسه. حالا سوال اینه که با توجه به گرونیای روز افزون ایران هنوزم به صرفه هست که به فرض لباس رو از ایران بخریم؟ مثلا من جای سرد سیر تو شمال آمریکا می خوام برم و لباسای اینجام برای اون منطقه مناسب نیستند حالا از اینجا بگیرم یا از اونور؟ بحث دیگه ای هم بود که راجع به مد و این حرفا بود یا مثلا لباس های ورزشی مثل کفش کوهنوردی، ... در کل همه جور لباس از این گرفتن به صرفه تره؟ البته با کوپن و حراجی کاری ندارم قیمت اصلی رو منظورمه

Senior Member mdemehri آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazl_av نمایش پست ها
    تو مجموع پست ها میشه فهمید که یکی از ضروری ترین چیزایی که باید ببریم لباسه. حالا سوال اینه که با توجه به گرونیای روز افزون ایران هنوزم به صرفه هست که به فرض لباس رو از ایران بخریم؟ مثلا من جای سرد سیر تو شمال آمریکا می خوام برم و لباسای اینجام برای اون منطقه مناسب نیستند حالا از اینجا بگیرم یا از اونور؟ بحث دیگه ای هم بود که راجع به مد و این حرفا بود یا مثلا لباس های ورزشی مثل کفش کوهنوردی، ... در کل همه جور لباس از این گرفتن به صرفه تره؟ البته با کوپن و حراجی کاری ندارم قیمت اصلی رو منظورمه
    به نظر من بار خودتون رو با لباس سنگین نکنید. چند تا لباس گرم + یه کاپشن بیارید بقیه رو اینجا بخرید.
    وقتی یکی به سئوالتون جواب می ده از روی وظیفه نیست، از رو لطفه....اینو یاد بگیرید که تشکر کنید.... آفرین!
    از پاسخ به هر گونه سئوال شخصی معذوریم. حتی شما دوست عزیز

Junior Member

سلام به همه دوستان
    یه سوال داشتم البته ببخشید که کلا راجبه اون سوال میکنم ولی میخواستم ببیم دوستانی که تازه رفتن و تجربش دارن چی کار باید کرد
    من میخوام سیگار با حودم ببرم چون خیلی گرونه
    از دوستان سیگاری و غیره سیگاری خواهش میکنم جواب بدن که من چقدر مجاز به بردن هستم
    واینکه با باکس ببرم یا باز کنم بریزم تو ساکم
    من میخوام 3 باکس ببرم باحودم ( یکی چمدون یکی کیف درون پرواز و یکی نصف نصف تو هر چمدون)با پرواز ایران ایر میرم و ادامه با بریتیش و اونجا مهمه...
    مخصوصا واسه بردن داخل هواپیما ایا مجاز به بردن داخل هواپیما هستم...
    با تشکر

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazl_av نمایش پست ها
    لباس واقعا ضروریه مخصوصا لباس گرم... واقعا لباس گرونه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)