صفحه 92 از 162 نخستنخست ... 42828384858687888990919293949596979899100101102142 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 911 تا 920 , از مجموع 1613

موضوع: سوال در مورد وسایل مورد نیاز برای بردن به آمریکا

Member
    رشته و دانشگاه
    atomic physics

پیش فرض پاسخ : سوال در مورد وسایل مورد نیاز برای بردن به آمریکا

دوستان من هر چى که تونستم دارو اوردم حتى بارمو نگاشم نکردن اين امريکايى ها... فقط فرودگاه شيراز الکي يه چمدونم و باز کرد که به زور بسته بودمش. الکى گفت بازش کن ميخواست گير بده.
    اگه مياىيد امريکاى شمالى گرم بپوشيد اما داخل هواپىما اين قدر هم که دوستان ميگن سرد نميشه.
    پتوى جنس خوب حتما بياريد چون اينجا يه پتو در حد مسافرتى بايد 40-50$ هزينه کنيد.
    کلى خوراکى خوشمزه که دوست داريد بياريد، اينو که ميگم واسه اينه که تا کلى وقت هوس چيزايى ميکنيد که تو ايران شايد خيلى هم دوست نداشتيد. مثلا من اصلا سوهان خور نبودم... اما يکى از استادام سوغاتى به من سوهان داد و از وقتى امدم اينجا عجيب بهم مزه داده.
    عدس و نخود و لوبيا و اينا هم بياريد نميگيرند.
    از همه دوستانتون عکس يادگارى بگيريد و با خودتون بياريد.
    اينجا معضل من قابلمه بود حتما 2تا چدن جنس خوب بياريد که اينجا گرونه.
    بالش پر هم اگه مىتونيد بياريد... اينجا خيلي به درد ميخوره و گردنتون سالم ميمونه.
    اگه ميتونستم خوش خواب هم از ايران مي اوردم طبى اينجا بايد بالاى 1000$ هزينه کنيد.
    موفق باشيد.
    ابر آمد و زار بر سر سبزه گریست
    بی باده گل رنگ نمی شاید زیست
    این سبزه که امروز تماشاگه ماست
    تا سبزۀ خاک ما تماشاگه کیست

Member
    رشته و دانشگاه
    atomic physics

دوستان اگر کسى فرش ابريشم مياره با خودش، خيلي مراقب باشه که توى فرودگاه ايران ازش باج نگيرن که ردش کنند. اگه بتونىد بياريد سود کرديد...
    گرچه اينجا امريکايى ها خيلى فرش شناس نيستند و فقط تو خونه هاى ميليونرا فرش ايراني ميبينيد... با اين تفاسير دوست من يه فرش انتيک ابرىشم اينجا خريد $300 و فروخت $4500.
    اگه اهل هنر خاصى هستيد حتما وسايلش رو با خودتون بياريد اىنجا به هنر خيلى بها ميدن. و ميتونيد يه راه درامد داشته باشيد.

Member
    رشته و دانشگاه
    atomic physics

در مورد قاب عکس که دوستمون گفتند اينجا گرونه و از ايران بياريد، بهتره همين جا بگم که اينجا من از goodwill هزار مدل متنوع قاب عکس خريدم دونه اى 99¢
    بشقاب چيني، ديس چيني، ليوان کريستال، انواع جا ادويه برندهاى مختلف نمک پاش، زير بشقاب شيک، کفگير، و خيلى چىزاى ديگه خريدم دونه اى 99¢
    پس الکى بار نزنيد اين چيزا رو بياريد...از فروشگاه هاى 1$ هم خيلى وسيله اوليه ميتونيد تهيه کنيد.
    پلاستيک فريزر: انقدر دوستان گفتند بياريد که من به اندازه کل دکتراى خودم و بچه هام اوردم با خودم اما اينجا تو فروشگاه يه دلارى 100 تاش يه دلاره...
    با خودتون لباس زير جنس خوب بياريد. و يه چيز مهم: مينى افتابه واسه تو خونه. راستى الکى کارت پستال نياريد که در برابر کارتهاى اينجا خيلى ضايع هست.
    اما من اگه مي
    تونستم هيچ کدام از اينها رو نمي اوردم.... فقط مامانم رو مى اوردم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط royal65 نمایش پست ها
    در مورد قاب عکس که دوستمون گفتند اينجا گرونه و از ايران بياريد، بهتره همين جا بگم که اينجا من از goodwill هزار مدل متنوع قاب عکس خريدم دونه اى 99¢
    بشقاب چيني، ديس چيني، ليوان کريستال، انواع جا ادويه برندهاى مختلف نمک پاش، زير بشقاب شيک، کفگير، و خيلى چىزاى ديگه خريدم دونه اى 99¢
    پس الکى بار نزنيد اين چيزا رو بياريد...از فروشگاه هاى 1$ هم خيلى وسيله اوليه ميتونيد تهيه کنيد.
    پلاستيک فريزر: انقدر دوستان گفتند بياريد که من به اندازه کل دکتراى خودم و بچه هام اوردم با خودم اما اينجا تو فروشگاه يه دلارى 100 تاش يه دلاره...
    با خودتون لباس زير جنس خوب بياريد. و يه چيز مهم: مينى افتابه واسه تو خونه. راستى الکى کارت پستال نياريد که در برابر کارتهاى اينجا خيلى ضايع هست.
    اما من اگه مي
    تونستم هيچ کدام از اينها رو نمي اوردم.... فقط مامانم رو مى اوردم.
    منم گفته های دوستمون رو تصدیق میکنم ی چیزایی اینجا گرونه ولی همه چی هست مثل نبات ، نمکدون ، قوری که همشون بزرگ هستند و توی فروشگاه های چینی ، ژاپنی و ایرانی میشه گیر آورد . در خصوص آفتابه که بحث زیاد شده ولی به نظر من ی شیر میگرید 25 دلار یا خیلی کمتر این شیر که من گرفتم این قیمت بود شیک و تمیز ، هر وقتم خواستید از اون خونه برید بازش کنید با خودتون ببرید . برای خورد و خوراک فروشگاههای هندی رو فراموش نکنید خیلی چیزایی که فکرش رو هم نمیکنید دارن مثلا ی پنیر فرانسوی دارن که مزه پنیر لیقوان رو میده پینرهای بلغاری هم دارن ، سبزیجات تازه و خیلی چیزای دیگه که به ذائقه ما نزدیکه و نکته آخر اینکه ما در کالیفرنیا هستیم چیزی نیست که در ایران باشه و اینجا نباشه از کله پاچه و حلیم و نون سنگک و بربری گرفته تا انواع ادویه و ... فقط چون همه چی در 3000 ضرب میشه خوب نسبتا گرونه دیگه

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hamid_h671 نمایش پست ها
    منم گفته های دوستمون رو تصدیق میکنم ی چیزایی اینجا گرونه ولی همه چی هست مثل نبات ، نمکدون ، قوری که همشون بزرگ هستند و توی فروشگاه های چینی ، ژاپنی و ایرانی میشه گیر آورد . در خصوص آفتابه که بحث زیاد شده ولی به نظر من ی شیر میگرید 25 دلار یا خیلی کمتر این شیر که من گرفتم این قیمت بود شیک و تمیز ، هر وقتم خواستید از اون خونه برید بازش کنید با خودتون ببرید . برای خورد و خوراک فروشگاههای هندی رو فراموش نکنید خیلی چیزایی که فکرش رو هم نمیکنید دارن مثلا ی پنیر فرانسوی دارن که مزه پنیر لیقوان رو میده پینرهای بلغاری هم دارن ، سبزیجات تازه و خیلی چیزای دیگه که به ذائقه ما نزدیکه و نکته آخر اینکه ما در کالیفرنیا هستیم چیزی نیست که در ایران باشه و اینجا نباشه از کله پاچه و حلیم و نون سنگک و بربری گرفته تا انواع ادویه و ... فقط چون همه چی در 3000 ضرب میشه خوب نسبتا گرونه دیگه
    من هم تقریبا همه چیزو اینجا گیر اوردم اما نون سنگک و بربری را نه دیگه. گیرم نیامده. لواش گبرم اومده. ولی نفهمیدم شیر را گرفتید باهاش چه کار می کنید؟
    من دوش دستی کوچولو گرفتم با شلنگ دراز! الان قیمتش یادم نیست. تو مایه های 10 دلار اینا بود فکر کنم. زدمش به شیر حمام. چون شلنگش درازه تا دست شویی هم میاد. دیگه نیازی هم به آفتابه و اینا نیست!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط nt نمایش پست ها
    من هم تقریبا همه چیزو اینجا گیر اوردم اما نون سنگک و بربری را نه دیگه. گیرم نیامده. لواش گبرم اومده. ولی نفهمیدم شیر را گرفتید باهاش چه کار می کنید؟
    من دوش دستی کوچولو گرفتم با شلنگ دراز! الان قیمتش یادم نیست. تو مایه های 10 دلار اینا بود فکر کنم. زدمش به شیر حمام. چون شلنگش درازه تا دست شویی هم میاد. دیگه نیازی هم به آفتابه و اینا نیست!
    در خصوص نون سنگک و بربری ما در فروشگاه هندی و در فروشگاه ایرانی پیدا کردیم ولی ما الان دیگه نون لواش و ماست و پنیر رو خودمون درست میکنیم خیلی هم خوب نهایت 1 ساعت یا کمتر وقت میگیره !!! یواش یواش خودکفا میشید
    منظورم همون شیر و شلنگهای مرسوم توی ایرانه ، بد نوشتم ، که با ی سه راهه سر راه خروجی آب واسه سیفون توالت قرار میگیره .

Member
    رشته و دانشگاه
    atomic physics

نقل قول نوشته اصلی توسط nt نمایش پست ها
    من هم تقریبا همه چیزو اینجا گیر اوردم اما نون سنگک و بربری را نه دیگه. گیرم نیامده. لواش گبرم اومده. ت!
    دوست عزيز نون بربرى و سنگک هم توى سايت کالامالا گيرت مياد فقط با هزينه شيپينگ يه کم گرون در مياد.
    www.kalamala.com

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    EE Stanford

سلام دوستان

من به پدر و مادرم گفتم از ایران برام فرش ماشینی 6 متری بیارن با توجه به اینکه تو چمدون جا نمیشه چه جوری باید بسته بندیش کنند؟ یعنی رولش کنند یا بدن فرودگاه این کار رو کنه؟
    به نظرتون شانس اینکه ازشون بگبیرن ونذارن بیارن چقدره؟
    حالا اگه دو تا قاالیچه و احیانا تابلو فرش هم تو چمدوشون باشه مشکلی پیش می اد؟
    یه سوال دیگه اینکه به نظرتون میشه سفال های ظریف مینا رو تو چمدون گذاشت و سالم برسند؟
    پدر و مادر من از تهران دبی سانفرانسیسکو می ان .

باسپاس

Member
    رشته و دانشگاه
    atomic physics

نقل قول نوشته اصلی توسط koochak نمایش پست ها
    سلام دوستان

من به پدر و مادرم گفتم از ایران برام فرش ماشینی 6 متری بیارن با توجه به اینکه تو چمدون جا نمیشه چه جوری باید بسته بندیش کنند؟ یعنی رولش کنند یا بدن فرودگاه این کار رو کنه؟
    به نظرتون شانس اینکه ازشون بگیرن ونذارن بیارن چقدره؟
    درود دوست عزیز فرش ماشینی که اینجا هم گیر میاد حالا یه کم کیفیتش فرق داره. اما من اینجا فرش ابریشم 1 متری ( ترکیبی از مصنوعی و طبیعی) رو از گودویل خریدم 6 دلار که در حد نو هم بود نقشه زیبایی هم داره. توی فرودگاه ایران به همه چیز آدم گیر میدن. موقعی که ما میخواستیم از ایران خارج بشیم ماموره گیر داده بود چرا شما داری اسباب کشی میکنی؟ چون یه سبد واسه آبکش توی وسیله ها دیده بود.
    قالیچه های کوچک ریسکش کمتره که بیارن چون حداقل نمیتونن گیر بدن که خیلی بزرگه.
    واسه سفال های مینا هم بگید حسابی بپیچندش و وسط چمدون بذارن طوریش نمیشه.
    سفرشون به سلامت. موفق باشید.

Junior Member

یه ساز من بخام همرام ببرم چکار کنم؟ کسی تجربه‌ای/پیشنهادی داره؟
    میخام یه کمونچه (و وسایلش) رو همرام ببرم. اینجوری که توی سایت QatarAirways‌دیدم، نوشته آلات موسیقی به صورت وسايل دستی داخل هواپیما میشه (مگر اینکه حجمش زیاد باشه).
    جایی گیر نمیدن؟ اگه داخل ساک بذارم سالم میرسه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)