صفحه 625 از 627 نخستنخست ... 125525575615616617618619620621622623624625626627 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 6,241 تا 6,250 , از مجموع 6262

موضوع: درباره حساب بانکی و اثبات تمکن مالی

پیش فرض پاسخ : درباره حساب بانکی و اثبات تمکن مالی

سلام دوستان، اگر بخواهیم کسی رو معرفی کنین به عنوان ساپورتر جه مدارکی به غیر از گردش حساب باید تو پرونده بذاریم؟! باید شناسنامه و تعهد محضری باشه!؟

با سلام من پست های قبلی رو خوندم. الان میخواستم بپرسم من با همسرم و دخترم میخوام برم و برای دکترا فاند 21 هزار سالانه فاند دارم. میخواستم بدونم چقدر توی حساب ها من و همسرم باید موجودی باشد تا ریجت نکنند؟ من اسپانسرم پدرم هست و حدود 400 میلیون تو حساب دارد.

نقل قول نوشته اصلی توسط shabnamshadi نمایش پست ها
    با سلام من پست های قبلی رو خوندم. الان میخواستم بپرسم من با همسرم و دخترم میخوام برم و برای دکترا فاند 21 هزار سالانه فاند دارم. میخواستم بدونم چقدر توی حساب ها من و همسرم باید موجودی باشد تا ریجت نکنند؟ من اسپانسرم پدرم هست و حدود 400 میلیون تو حساب دارد.
    سلام ، ببینید شما 21 هزار تا فاند دارید. اول باید ببینید کل هزینه تحصیل چقدر است ؟ اگر این 21 هزار تا کلشو ساپورت کنه که شما فول فاند هستید و از شهریه اوکی هستید. اگر مثلا کلش میشه 30 هزار تا ، شما یه 9هزار تا فعلا کم دارید .
    به علاوه شما چون سه نفر هستید ، اگر خارج از کبک باشید 17 هزار تالازم دارین برای living expenses. اگر داخل کبک باشید 21225 دلار لازم دارید . ( برای هر سال ) .یعنی بطور خلاصه شما باید کل هزینه تحصیل و زندگی در طول مدت حضور در کانادا رو داشته باشید . حالا اینجا یه مشکل هست که خیلی ها میگن هزینه کل تحصیل به اضافه هزینه یک سال زندگی کافیه . این حرف سندیت نداره و براساس تجربه است . اگر براساس سایت IRCC بخوایم حساب کنیم میشه کل هزینه تحصیل + هزینه زندگی برای سال های لازم . ( یک سال - دوسال - هرچقدر درستون طول میشکه )
    حالا اگر شما درستون بیشتر از یک سال طول میکشه و میخواین هزینه زندگی فقط یک سال رو بذارید ، سعی کنید برای بقیه سال های درس یه مدرک مالی غیر نقدی ارایه بدین . مثلا زمین ماشین ، خونه . که آفیسر بفهمه توان مالی دارید. حالا با فرض اینکه فول فاند باشید و خارج از کبک ، باید 17 هزار دلار کانادا مینیمم داشته باشید که میشه حدود 370 میلیون تومان . ولی سعی کنید همیشه یه10 درصد همیشه بالاتر بگیرید و ضمن اینکه نرخ ارز هم در زمان بررسی پرونده قابل پیش بینی نیست . دست بالا بگیرید . 400 میلیون کمه به نظرم / شاید 500 میلیون! (با فرض فول فاند و خارج کبک )

نقل قول نوشته اصلی توسط sbenyamin نمایش پست ها
    سلام ، ببینید شما 21 هزار تا فاند دارید. اول باید ببینید کل هزینه تحصیل چقدر است ؟ اگر این 21 هزار تا کلشو ساپورت کنه که شما فول فاند هستید و از شهریه اوکی هستید. اگر مثلا کلش میشه 30 هزار تا ، شما یه 9هزار تا فعلا کم دارید .
    به علاوه شما چون سه نفر هستید ، اگر خارج از کبک باشید 17 هزار تالازم دارین برای living expenses. اگر داخل کبک باشید 21225 دلار لازم دارید . ( برای هر سال ) .یعنی بطور خلاصه شما باید کل هزینه تحصیل و زندگی در طول مدت حضور در کانادا رو داشته باشید . حالا اینجا یه مشکل هست که خیلی ها میگن هزینه کل تحصیل به اضافه هزینه یک سال زندگی کافیه . این حرف سندیت نداره و براساس تجربه است . اگر براساس سایت IRCC بخوایم حساب کنیم میشه کل هزینه تحصیل + هزینه زندگی برای سال های لازم . ( یک سال - دوسال - هرچقدر درستون طول میشکه )
    حالا اگر شما درستون بیشتر از یک سال طول میکشه و میخواین هزینه زندگی فقط یک سال رو بذارید ، سعی کنید برای بقیه سال های درس یه مدرک مالی غیر نقدی ارایه بدین . مثلا زمین ماشین ، خونه . که آفیسر بفهمه توان مالی دارید. حالا با فرض اینکه فول فاند باشید و خارج از کبک ، باید 17 هزار دلار کانادا مینیمم داشته باشید که میشه حدود 370 میلیون تومان . ولی سعی کنید همیشه یه10 درصد همیشه بالاتر بگیرید و ضمن اینکه نرخ ارز هم در زمان بررسی پرونده قابل پیش بینی نیست . دست بالا بگیرید . 400 میلیون کمه به نظرم / شاید 500 میلیون! (با فرض فول فاند و خارج کبک )
    سلام مجدد خیلی ممنون از توضیحاتتون الان تهیه کردن این مقدار پول در حساب شخصی خودمون مشکل است به نظرتون اگر پول کمتر اپلای کنم ریجکت میشم؟ چون در ایران کسی پول تو حساب بانکی نگه نمی داره طلا ماشین و زمین میخره . ایا حتما باید پول نقد حتما در حساب باشه؟ لازمه که ما همه رو بفروشیم تو حساب بانکی بزاریم؟ یا فقط اسپانسر باید این پولو داشته باشه کافیه و نیازی نیست تا ما در حسابمون داشته باشیم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط shabnamshadi نمایش پست ها
    سلام مجدد خیلی ممنون از توضیحاتتون الان تهیه کردن این مقدار پول در حساب شخصی خودمون مشکل است به نظرتون اگر پول کمتر اپلای کنم ریجکت میشم؟ چون در ایران کسی پول تو حساب بانکی نگه نمی داره طلا ماشین و زمین میخره . ایا حتما باید پول نقد حتما در حساب باشه؟ لازمه که ما همه رو بفروشیم تو حساب بانکی بزاریم؟ یا فقط اسپانسر باید این پولو داشته باشه کافیه و نیازی نیست تا ما در حسابمون داشته باشیم؟
    سلام ، کانادا معروفه به پولکی بودن . اگر مثلا 600 میلیون لازم دارید میشه 400 میلیون بذارید و بقیشو بصورت سند بذارید مثلا بگید ماشینم اینقدر پولشه یا فلان زمین برای بقیشه .
    بیشترش نقد باشه .
    معمولا میکن هزینه سال اول زندگی و هزینه کل تحصیل باشه تو حساب. هزینه سال های بعدی بصورت غیر نقدی هم قبوله .

سلام وقت بخیر

برای تمکن مالی شنیدم میشه از سهام های بورس استفاده کرد؟

کارگذاری مفید هستم چطور میشود اقدام کرد برای گرفتن تمکن ؟

Junior Member

درود بر همه .
    شاید سوالم تکراری باشه ولی ممنون میشم جواب بدید
    برای تمکن مالی اون قسمتی رو که سند ملکی یا ماشینی رو میخوایم بذاریم . باید ترجمه رسمی کنیم اون اسناد رو. ممنون میشم توضیح بدید.

نقل قول نوشته اصلی توسط benn2796 نمایش پست ها
    درود بر همه .
    شاید سوالم تکراری باشه ولی ممنون میشم جواب بدید
    برای تمکن مالی اون قسمتی رو که سند ملکی یا ماشینی رو میخوایم بذاریم . باید ترجمه رسمی کنیم اون اسناد رو. ممنون میشم توضیح بدید.
    سلام
    بله. تمام مدارک باید ترجمه شده باشند، مگر این که خود موسسه صادر کننده به انگیسی صادر کنه مدرک رو (مثل نامه تمکن بانک).
    فقط توجه داشته باشید که ارائه ملک برای تمکن مالی قابل قبول نیست. املاک شما در ایران فقط تای شما رو به ایران تقویت میکنه که نکته مثبت هست داشتنش.

Junior Member

سلام و عرض ادب
    عذر میخوام از دوستان با تجربه یک سوال درباره ی تمکن بانکی دارم, من حدود یکی دو ماه قبل اپلیکیشنم رو سابمیت کردم و مدارک کامل شامل نامه فاند استاد و نامه تمکن بانکی کافی رو که معمول هست و بالانس و کردیت و دبیت رو نشون میده برای شش ماه را اریه دادم, اما الان نامه ای برام فرستادن که ضمن درخواست سوالات کلاینت ازم فاند پروف رو هم خواستن ولی چیزی مبنی بر کافی نبودن تمکن یا دوباره گرفتن مطرح نشده فقط گفته لطفا فاند ارایه بدید!!
    (Please provide evidence of funds which are completely available, transferable and unencumbered by debt or other obligations. Evidence of account activity showing 6 months of deposit & withdrawal history must also be submitted. Evidence of assets such as a vehicle or potential income cannot be included in the calculation of available funds.)
    الان سوالم از دوستان اینه آیا تجربه مشابهی رو داشتن یا دیدن؟ و اینکه آیا در این مورد هم باید مثل سوالات کلاینت دوباره موارد قبلی براشون ارسال بشه؟ چون برام خیلی مشکل هست دوباره تمکن بخوام بگیرم؟

Member Garibaldi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics - SUT

در مورد تاثیر نداشتن املاک در تمکن مطمئنید؟ خب البته به نظرم باید همینطور هم باشه.
    ولی آیا برای همون تای باید املاک حتما به نام خود اپلیکنت باشند؟
    ملکی مثل باغ یا زمین کشاورزی که درآمد زا هم هست در صورتی که به نام ساپورتر باشه هم تاثیری در تمکن نداره؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط NNXIO1198 نمایش پست ها
    سلام
    بله. تمام مدارک باید ترجمه شده باشند، مگر این که خود موسسه صادر کننده به انگیسی صادر کنه مدرک رو (مثل نامه تمکن بانک).
    فقط توجه داشته باشید که ارائه ملک برای تمکن مالی قابل قبول نیست. املاک شما در ایران فقط تای شما رو به ایران تقویت میکنه که نکته مثبت هست داشتنش.
    96 nine or six

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)