صفحه 626 از 627 نخستنخست ... 126526576616617618619620621622623624625626627 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 6,251 تا 6,260 , از مجموع 6262

موضوع: درباره حساب بانکی و اثبات تمکن مالی

پیش فرض پاسخ : درباره حساب بانکی و اثبات تمکن مالی

نقل قول نوشته اصلی توسط ashkan_007 نمایش پست ها
    سلام و عرض ادب
    عذر میخوام از دوستان با تجربه یک سوال درباره ی تمکن بانکی دارم, من حدود یکی دو ماه قبل اپلیکیشنم رو سابمیت کردم و مدارک کامل شامل نامه فاند استاد و نامه تمکن بانکی کافی رو که معمول هست و بالانس و کردیت و دبیت رو نشون میده برای شش ماه را اریه دادم, اما الان نامه ای برام فرستادن که ضمن درخواست سوالات کلاینت ازم فاند پروف رو هم خواستن ولی چیزی مبنی بر کافی نبودن تمکن یا دوباره گرفتن مطرح نشده فقط گفته لطفا فاند ارایه بدید!!
    (Please provide evidence of funds which are completely available, transferable and unencumbered by debt or other obligations. Evidence of account activity showing 6 months of deposit & withdrawal history must also be submitted. Evidence of assets such as a vehicle or potential income cannot be included in the calculation of available funds.)
    الان سوالم از دوستان اینه آیا تجربه مشابهی رو داشتن یا دیدن؟ و اینکه آیا در این مورد هم باید مثل سوالات کلاینت دوباره موارد قبلی براشون ارسال بشه؟ چون برام خیلی مشکل هست دوباره تمکن بخوام بگیرم؟
    دوست عزیز، موضوعی که اشاره کردید بسیار مهم و جدیه.

تصور من اینه که شما فقط برگه تک صفحه ای تمکن مالی که بانک به زبان لاتین صادر میکنه رو ضمیمه پرونده خود کردید و اعلام کردین که به این میزان فاند دسترسی دارید( انشالله و قطعا که داکیومنت اصل بوده و دستکاری نشده) . حال افیسر مهاجرت از شما تاریخچه حسابی رو میخواد که در نهایت به شما دسترسی به اون موجودی نهایی که در روی اون برگه تمکن نوشته شده رو اثبات کرده.

به بیان ساده تر، افیسر میخواد ببینه ایا پولی که در اون برگه تمکن درقالب موجودی نوشته شده است، ایا پیش از صدور گواهی یا تاریخ های نزدیک به صدور گواهی بصورت یک یا چند تراکنش بزرگ وارد حساب شما شده ( که یعنی احتمالا از کسی قرض کردید ) و یا اینکه حساب شما بطور میانگین اون موجودی یا نزدیک به اون رو نگه داشته است.

این موضوع رو خیلی جدی بگیرید. شما یک فرصت برای پاسخ مناسب و درست به نگرانی افیسر دارید و اون پاسخ شما میتونه شمشیر دو لب باشه.
    The content provided by me on this website intends to provide general information on Canadian residency and citizenship matters. It is not intended to be legal advice, may not be up to date, and you should consult with a regulated consultant or a lawyer before acting or failing to act, on any information contained in articles written by me

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Soheilhs نمایش پست ها
    دوست عزیز، موضوعی که اشاره کردید بسیار مهم و جدیه.

تصور من اینه که شما فقط برگه تک صفحه ای تمکن مالی که بانک به زبان لاتین صادر میکنه رو ضمیمه پرونده خود کردید و اعلام کردین که به این میزان فاند دسترسی دارید( انشالله و قطعا که داکیومنت اصل بوده و دستکاری نشده) . حال افیسر مهاجرت از شما تاریخچه حسابی رو میخواد که در نهایت به شما دسترسی به اون موجودی نهایی که در روی اون برگه تمکن نوشته شده رو اثبات کرده.

به بیان ساده تر، افیسر میخواد ببینه ایا پولی که در اون برگه تمکن درقالب موجودی نوشته شده است، ایا پیش از صدور گواهی یا تاریخ های نزدیک به صدور گواهی بصورت یک یا چند تراکنش بزرگ وارد حساب شما شده ( که یعنی احتمالا از کسی قرض کردید ) و یا اینکه حساب شما بطور میانگین اون موجودی یا نزدیک به اون رو نگه داشته است.

این موضوع رو خیلی جدی بگیرید. شما یک فرصت برای پاسخ مناسب و درست به نگرانی افیسر دارید و اون پاسخ شما میتونه شمشیر دو لب باشه.
    ممنون از پاسختون دوست عزیز.
    بله تمکن مالی که بنده ارایه کردم همون تک صفحه است که بانک به زبان لاتین صادر میکنه و قطعا اصل بود و هیچگونه مشکلی نداشت ضمن اینکه من یک تعهدنامه هم از ساپورترم که پدرم هستن ارایه دادم که ایشون هر هزینه ی اضافه ای باشه رو تقبل میکنه. علاوه بر اون من فول فاند هم بودم و نامه فاند استاد رو هم ارایه کردم.
    الان واقعا برام سخته بخوام اون مبلغ رو دوباره تمکن بگیرم و نمیدونم باید چکار کنم. شما چه روش و چه پاسخی رو پیشنهاد میکنین؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ashkan_007 نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون دوست عزیز.
    بله تمکن مالی که بنده ارایه کردم همون تک صفحه است که بانک به زبان لاتین صادر میکنه و قطعا اصل بود و هیچگونه مشکلی نداشت ضمن اینکه من یک تعهدنامه هم از ساپورترم که پدرم هستن ارایه دادم که ایشون هر هزینه ی اضافه ای باشه رو تقبل میکنه. علاوه بر اون من فول فاند هم بودم و نامه فاند استاد رو هم ارایه کردم.
    الان واقعا برام سخته بخوام اون مبلغ رو دوباره تمکن بگیرم و نمیدونم باید چکار کنم. شما چه روش و چه پاسخی رو پیشنهاد میکنین؟
    دوست عزيز، اصلا بحث سخت بودن اينكه بايد دوباره تمكن بگيريد نيست. افيسر ميخواد بفهمه اون پول كه در حساب شما روي برگه تمكن نوشته شده چطور بدست اومد (وارد حساب بانكي شده ) و اينكه ايا همچنان موجوده يا يهو بعده ارائه گزارش خالي شده، اگر خالي شده كجا رفته و چرا.

من هيچ اطلاعاتي از پرونده شما و مدارك سابميت شده ندارم و نميتونم كمك بيشتري انجام بدم. اما موضوع به اين مهمي رو حتما با يك وكيل يا مشاور قانوني مهاجرت در ميان بگذاريد. نميخوام بترسونمتون اما فايل شما جاي حساسي است.
    The content provided by me on this website intends to provide general information on Canadian residency and citizenship matters. It is not intended to be legal advice, may not be up to date, and you should consult with a regulated consultant or a lawyer before acting or failing to act, on any information contained in articles written by me

Junior Member

سلام دوستان عزیز

حتی اگه در نامه پذیرش اشاره شده باشه که من فلان قدر فاند سالیانه میگیرم ، بازم نیاز به نامه تمکن مالی هست؟
    یعنی ارائه گواهی تمکن هیچ ربطی به داشتن یا نداشتن فاند نداره و همیشه باید ارائه بشه؟

Junior Member

سلام دوستان
    بانک نمکن لاتینی که به من داده بر اساس دلار 3300 تومنی هست و رقم خیلی بالاست .میشه لطفا بگید یه جاهایی مثل نامه فایننشیال ساپورت باید اعداد به صورت دلار روز نوشته بشه یا همونی که توی تمکن بانک هست؟

ممنون از شما

نقل قول نوشته اصلی توسط AZA_H نمایش پست ها
    سلام دوستان
    بانک نمکن لاتینی که به من داده بر اساس دلار 3300 تومنی هست و رقم خیلی بالاست .میشه لطفا بگید یه جاهایی مثل نامه فایننشیال ساپورت باید اعداد به صورت دلار روز نوشته بشه یا همونی که توی تمکن بانک هست؟

ممنون از شما
    سلام

همین رقم اکی هست. بانک ها دلار رو با همین نرخ می زنن تو نامه تمکن.

سلام
    من الان 18000 تا فاند گرفتم
    8000 تا شهریه دانشگاه هستش
    10000 میمونه رو دستم که میشه هزینه زندگی (طبق سایت CIC کانادا)
    _ الان این فاند طبق اسناد تمام هزینه های من رو پوشش میده

1- بنظر شما چقدر دیگه داخل بانک به عنوان تمکن نیاز هست باشه؟
    2- خودم که چیزی ندارم. چطور میتونم ساپورترم رو که استرالیا هست رو معرفی کنم. چه مدرکی لازمه

پیشاپیش ممنون

Junior Member

سلام دوستان
    لطفا پاسخ من زو بدید هرچی توی اینترنت گشتم هیچ کسی رو پیدا نکردم مشکل من رو داشته باشه... من امروز نامه تمکن مالی رو رفتم از بانک گرفتم و دیدم با نرخ ارز نیمایی حساب کرده ازشون پرسیدم مگه با ارز دولتی محاسبه نمیکنید گفتند ۱۰ روز هست به تمام بانک ها ابلاغ شده که با ارز نیمایی محاسبه کنن و تمکن بدن.. من برای مجارستان اقدام کردم حالا نمیدونم چه اتفاقی میوفته حتی همسرم هم یه تمکن مالی از بانک دیگه گرفته اونم با ارز نیمایی هست و یهو معادل دلاری پولمون خیلی پایین اومده.... کسی هست چنین مسئله ای داشتخ باشه و سفارت رفته باشه؟
    خیلی ممنون میشم جوابمو بدید من و همسرم خیلی نگران این موضوع هستیم

Junior Member

سلام دوستان. الان دانشگاه به من گفته نامه تمکن 36 هزار دلار داشته باش. من حدود سیصد تو حسابم. ملک و ماشین نشون بدم قبوله؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Sharamir نمایش پست ها
    سلام دوستان. الان دانشگاه به من گفته نامه تمکن 36 هزار دلار داشته باش. من حدود سیصد تو حسابم. ملک و ماشین نشون بدم قبوله؟
    اره ولی حتما داخل explanation letter یه توضیح بده که حدودا چقدر قیمت ملک و ماشینه و شما میخوای اینارو بفروشی ، البته ماشین کافیه ملکو که نمیخواد بگی میخوام بفروشم . چون سیصد تومان به تنهایی کمه ولی بگی اونا هم بک آپ هستن کافیه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)