صفحه 555 از 627 نخستنخست ... 55455505545546547548549550551552553554555556557558559560561562563564565605 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 5,541 تا 5,550 , از مجموع 6262

موضوع: درباره حساب بانکی و اثبات تمکن مالی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : درباره حساب بانکی و اثبات تمکن مالی

سلام دوستان

من پذیرشم از دانشگاه مونترال احتمالا تا دو ماه دیگه به دستم برسه و به این صورت هست که شهریه سالی 26k و هزینه زندگی هم که سالی 12k که میشه 38k.
    اما فاندی که به من تعلق میگیره سالی 20k هست که من 18 هزارتا کم میارم که میشه 60 میلیون.

من در حال حاضر فقط یک حساب سپرده بلند مدت دارم که یک ماه قبل افتتاح شد و فقط بیست میلیون توش هست و یک حساب جاری که مبلغ ناچیزی دارد ولی قصد دارم تا دو ماه دیگه که پذیرشم میاد خورد خورد یه مبلغی رو بهش اضافه کنیم تا برسونیمش به 40 میلیون.

حالا سوالم از شما دوستان گرامی این هست که

1- دو ماه دیگه من دقیقا باید از بانک چی رو بگیرم؟؟؟؟

2-آیا باید دو تا گواهی تمکن مالی برای این دو تا حساب رو بگیریم یا اینکه باید پرینت گردش چهارماهه اخیر این دو حساب رو بگیریم؟

3- این BS چیه دقیقا ؟ ایا همون گردش حساب چهارماهه اخیر هست یا گواهی تمکن مالی هستش؟

در ضمن ما میتونیم سند منزلمون که به نام پدرم هست ، سند شرکت پدرم ، فیش حقوقی پدرم ( بازنشسته هم هست ) و گردش چهارماهه اخیر حسابهای ایشون رو بگیریم ولی ظاهرا منم باید از خودم یه چیزی مثل همین حساب بانکی داشته باشم.

پیشایش از شما دوستان تشکر میکنم.

1.شما میرید به شعبه ی ارزی-ریالی، میگید گواهی بانکی انگلیسی از حسابتون میخواین. خودشون واردن خصوصا اگه شعبه های بزرگبرید. همون Bank statement هم بگین میفهمن. یه ورق کاغذه با مهر و امضای متصدیش، که برداشت، واریز و موجود حسابتون رو توی چند ماه اخیر به ریال و گاها به دلار نوشته.

2.شما برای هر حساب باید جداگانه درخواست گواهی کنین.

3.گواهی تمکن مالی، یعنی یک پرونده شامل مدارکی از مجموع دارایی های شما که سفارت به عنوان یک کمک مالی برای شما محسوب میکنه. از جمله Bank statement ها از حساب های مختلفتون، فیش حقوق والدینتون، نامه ی فاند از دانشگاه و ...

بهتره شما توی حسابتون چیزی داشته باشید تا نه تنها برای هدف تمکن مالی، بلکه برای تای هم استفاده بشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrsa1392 نمایش پست ها
    سلام دوستان

من پذیرشم از دانشگاه مونترال احتمالا تا دو ماه دیگه به دستم برسه و به این صورت هست که شهریه سالی 26k و هزینه زندگی هم که سالی 12k که میشه 38k.
    اما فاندی که به من تعلق میگیره سالی 20k هست که من 18 هزارتا کم میارم که میشه 60 میلیون.

من در حال حاضر فقط یک حساب سپرده بلند مدت دارم که یک ماه قبل افتتاح شد و فقط بیست میلیون توش هست و یک حساب جاری که مبلغ ناچیزی دارد ولی قصد دارم تا دو ماه دیگه که پذیرشم میاد خورد خورد یه مبلغی رو بهش اضافه کنیم تا برسونیمش به 40 میلیون.

حالا سوالم از شما دوستان گرامی این هست که

1- دو ماه دیگه من دقیقا باید از بانک چی رو بگیرم؟؟؟؟

2-آیا باید دو تا گواهی تمکن مالی برای این دو تا حساب رو بگیریم یا اینکه باید پرینت گردش چهارماهه اخیر این دو حساب رو بگیریم؟

3- این BS چیه دقیقا ؟ ایا همون گردش حساب چهارماهه اخیر هست یا گواهی تمکن مالی هستش؟

در ضمن ما میتونیم سند منزلمون که به نام پدرم هست ، سند شرکت پدرم ، فیش حقوقی پدرم ( بازنشسته هم هست ) و گردش چهارماهه اخیر حسابهای ایشون رو بگیریم ولی ظاهرا منم باید از خودم یه چیزی مثل همین حساب بانکی داشته باشم.

پیشایش از شما دوستان تشکر میکنم.
    "Be the change,you wanna see in the world"

Junior Member

سلام وقت بخير

اگر ممكنه بنده رو راهنمايي بفرماييد
    ١-پدر من سردفتر هست و توي حساب مربوط به دفترخانه ماهيانه چيزي حدود ٢٠ ميليون وارد حساب ميشه و به طبع خارج ميشه معني اش اينه كه اگر موجودي بگيريم مبلغ زيادي توش نيست فقط گردش خوبي داره ، خودم و همسرم هم مجموعا 120 ميليون ميتونيم توي حساب داشته باشيم ، چند تا ملك به نام پدرم هست , ايا اينا كافي هست يا اينكه حتما بايد موجودي حسابشون بالا باشه ؟ و اينكه حساب به نام دفترخانه هست ، اين موضوع رو ايراد نميگيرن ؟
    ٢- همسرم اقدام كننده ويزاي تحصيلي هستن كه براي مستر الكترونيك ١٨٠٠٠ شهريه دانشگاشونه ، مابايد چقدر تمكن مالي نشون بديم براي هر دو نفر ؟ اين مبلغ بايد ٤ ماه توي حساب باشه ؟
    ٣ - با توجه به اينكه سال ٨٩ فارغ التحصيل شدن ( بعد از اون دو سال سرباز بودن و سه سال سابقه كار تخصصي دارن ) ممكنه بخاطر گپ تحصيلي ريجكت بشن ؟ با توجه به اينكه هر دو با هم ميخوايم بريم و ايشون ٣١ سالشونه .
    ببخشيد طولاني شد اما جواب سوالاتمو پيدا نكردم .

با سلام.
    جواب سالاتون به طور دقیقتر توی پست های قبلی هستش. با این حال؛ شما برای ایالت کبک، علاوه بر پول شهریه، باید 11هزار برای اپلیکنت اصلی و 5.1هزار برای اپلیکنت اصلی موجودی در حساب نشون بدین. با احتساب 18هزار شهریه، این مبلغ حدود 34.1 هزار میشه که احتیاطا" کمی بیشترش بکنیم چیزی حدود 110 میلیون تومن میشه. از این لینک دقیقتر میتونید حساب کنید. بنا بر این حساب 120 میلیونی برای سال اول کافی به نظر میاد.من مطمئن نیستم سفارت تمکن لازم برای سال اول رو میخواد یا کل دوره، ولی توی این لینک فقط سال اول رو خواسته. گردش حساب اهمیت کمتری در مقابل موجود حساب داره، و مجموع موجودی های حسابتون باید کافی باشه. ضمنا این که حساب پدرتون باید به نحوی برای افسر ثابت بشه که متعلق به ایشونه. حالا روشش هاش رو خودتون بهتر میدونید.
    کسی به دلیل گپ تحصیلی ریجکت نمیشه، چون این مورد منفی نیستش. بلکه به خاظر ضعف در قانع کردن افسر نمیتونن پاس بشن در این مورد. شما با نوشتن استادی پلن قوی و توضیح فعالیت های این 4 ساله و توجیه کامل افسر برای دلیل تصمیم گیری برای ادامه تحصیل در این سن، میتونید ویزاتون رو بگیرید. به هر حال مستر، دوره ای هست که حدود 22-23 سالگی افراد براش اقدام مینن و شما بهتره روی این مورد به خوبی تمرکز کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط Arammm نمایش پست ها
    سلام وقت بخير

اگر ممكنه بنده رو راهنمايي بفرماييد
    ١-پدر من سردفتر هست و توي حساب مربوط به دفترخانه ماهيانه چيزي حدود ٢٠ ميليون وارد حساب ميشه و به طبع خارج ميشه معني اش اينه كه اگر موجودي بگيريم مبلغ زيادي توش نيست فقط گردش خوبي داره ، خودم و همسرم هم مجموعا 120 ميليون ميتونيم توي حساب داشته باشيم ، چند تا ملك به نام پدرم هست , ايا اينا كافي هست يا اينكه حتما بايد موجودي حسابشون بالا باشه ؟ و اينكه حساب به نام دفترخانه هست ، اين موضوع رو ايراد نميگيرن ؟
    ٢- همسرم اقدام كننده ويزاي تحصيلي هستن كه براي مستر الكترونيك ١٨٠٠٠ شهريه دانشگاشونه ، مابايد چقدر تمكن مالي نشون بديم براي هر دو نفر ؟ اين مبلغ بايد ٤ ماه توي حساب باشه ؟
    ٣ - با توجه به اينكه سال ٨٩ فارغ التحصيل شدن ( بعد از اون دو سال سرباز بودن و سه سال سابقه كار تخصصي دارن ) ممكنه بخاطر گپ تحصيلي ريجكت بشن ؟ با توجه به اينكه هر دو با هم ميخوايم بريم و ايشون ٣١ سالشونه .
    ببخشيد طولاني شد اما جواب سوالاتمو پيدا نكردم .
    "Be the change,you wanna see in the world"

دوستان یک سوال دارم که بارها پرسیده شده ولی بازم دقیق من نمیدونم. کسی که فول فانده به صورتی که میتونه شهریه و مقدار هزینه 10 هزار دلار+4 هزار دلار برای دانشجو و همراهش رو پوشش بده. بازم آیا مقدار پولی که توی حساب داریم و از بانک نامه میگیریم مهمه که مثلا چقدر باشه؟ در این صورت چقدر توی حساب داشته باشیم که منطقی و خوب باشه؟

Senior Member armita67 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UQAC-Material science and engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط LIMITED نمایش پست ها
    دوستان یک سوال دارم که بارها پرسیده شده ولی بازم دقیق من نمیدونم. کسی که فول فانده به صورتی که میتونه شهریه و مقدار هزینه 10 هزار دلار+4 هزار دلار برای دانشجو و همراهش رو پوشش بده. بازم آیا مقدار پولی که توی حساب داریم و از بانک نامه میگیریم مهمه که مثلا چقدر باشه؟ در این صورت چقدر توی حساب داشته باشیم که منطقی و خوب باشه؟
    سلام هر مقداری باشه توی حسابتون خیلی خوبه که از بانک نامه تمکن مالی بگیرید و بزارید برای سفارت.اگه فاند دارید و کل فاند هزینه هاتون رو خوب پوشش میده 30 میلیون تومن هم بسه (کلا برای دانشجو و همراهش) که بزارید البته خیلی از بچه ها رو من دیدم که با همون فاندی که داشتن به اضافه مقدار کمی پول برای سفارت اقدام کردن و ویزاشون اومد.بهتره نامه تمکن مالی رو ارائه بدید چون بیشتر صحبت افسرا اینه که اگه یه روزی فاند دانشجو قطع بشه از کجا دانشجو ساپورت مالی میشه .برای همین محض اطمینان باید بزارید.شاد و پیروز باشید.

Junior Member

دوستان همانطور که خبر دارید متاسفانه نرخ دلار در حال افزایش است و پیش بینی میشه تا 5000 تومان هم بره، که افزایش دلار امریکا شدیداً تاثیر روی دلار کانادا میزاره.
    سئوال من اینه، با توجه به اینکه ما برای ترم تابستان قصد اقدام داریم برای ضرر کمتر چه راهی میتونه مناسب باشه؟ فکر می کنم هر چه سریعتر پذیرش را بگیریم و برای ویزا اقدام کنیم خوب باشه، آیا میتونیم با توجه به اینکه برای ترم تابستان پذیرش داریم مثلاً Feb/2018 برای ویزا اقدام کنیم؟
    و اینکه راهی هست که من دلار بخرم، بعد بجای bank statement به یک صورتی سرمایه نقدی به دلار را نشون بدم؟
    راه دیگه ای به نظرتون میرسه؟
    یک مورد هم اینکه منزل ما بصورت رهن هست، آیا میتونم قرارداد را به عنوان سرمایه مالی نشون بدم؟ یکی از دوستان گفته بود فقط تای حساب میشه نه سرمایه، ممنون میشم بقیه دوستان هم راهنمایی کنن، خیلی برامون مهمه
    ممنونم!

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Danie1 نمایش پست ها
    دوستان همانطور که خبر دارید متاسفانه نرخ دلار در حال افزایش است و پیش بینی میشه تا 5000 تومان هم بره، که افزایش دلار امریکا شدیداً تاثیر روی دلار کانادا میزاره.
    سئوال من اینه، با توجه به اینکه ما برای ترم تابستان قصد اقدام داریم برای ضرر کمتر چه راهی میتونه مناسب باشه؟ فکر می کنم هر چه سریعتر پذیرش را بگیریم و برای ویزا اقدام کنیم خوب باشه، آیا میتونیم با توجه به اینکه برای ترم تابستان پذیرش داریم مثلاً Feb/2018 برای ویزا اقدام کنیم؟
    و اینکه راهی هست که من دلار بخرم، بعد بجای bank statement به یک صورتی سرمایه نقدی به دلار را نشون بدم؟
    یک مورد هم اینکه منزل ما بصورت رهن هست، آیا میتونم قرارداد را به عنوان سرمایه مالی نشون بدم؟ یکی از دوستان گفته بود فقط تای حساب میشه نه سرمایه، ممنون میشم بقیه دوستان هم راهنمایی کنن، خیلی برامون مهمه
    ممنونم!
    سلام دوست عزیز در مورد دلار متاسفانه شاید به همین صورت بالا بره در هر صورت قطعی نیست اما خوب بهتره برای bank statement شما مقدار پولی رو که در حسابتون هست رو ازش نامه تمکن مالی بگیرید (در نامه تمکن مالی خود بانک مربوطه ازتون میپرسه که برای کدوم سفارت میخواید و مقدار پول رو به دلار کانادا خودشون میزنن با مهر و امضای معتبر بانک در نامه لاتین بهتون تحویل میدن که احتیاج به دارالترجمه هم نیستش).
    اما در مورد دلار که گفتین میتونید یه مقدار دلار بخرید و نگه دارید شاید تا اون موقع که دارید میرید دلار بالاتر رفته باشه.در مورد ویزاتون هر چه سریع تر اقدام کنید بهتره و مشکلی هم نداره که برای ترم تابستون هستید.موفق باشید.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Danie1 نمایش پست ها
    ممنونم!
    ضمنا شما هر مدرکی که نشون بده که شما ملکی در ایران دارید در درجه اول نشون دهنده تای و یا وابستگی تون به ایران هستش و در درجه دوم نشون دهنده این هستش که شما موقعیت مالی خوبی هم دارید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط armita67 نمایش پست ها
    ضمنا شما هر مدرکی که نشون بده که شما ملکی در ایران دارید در درجه اول نشون دهنده تای و یا وابستگی تون به ایران هستش و در درجه دوم نشون دهنده این هستش که شما موقعیت مالی خوبی هم دارید.
    حقیقت اینکه من الان یک سوم هزینه یک سال را در حسابم دارم، ولی بقیه مبلغ را مجبورم قرض بگیرم، به نظر شما این قرارداد رهن میتونه دو سوم بقیه را پوشش بده؟
    سئوال دوم اینکه من در صندوق های سپرده گذاری بانک پول گذاشتم که سود بهتری میده، مشکل اینجاست که در برگه رسید این صندوق ها مبلغ سرمایه گذاری شده ذکر نمیشه، بلکه بصورت سهم نشون میده، مثلاً میگه 100 سهم خریداری شده، قائدتاً نمیشه این را بصورت سرمایه مالی پرینت و ارائه کرد، ولی به نظرم رسید، اگر مجبور بشم پول قرض بگیرم، از اونجایی که در یک بازه کوتاه مبلغ زیادی وارد حساب بانکی من شده، برای قانع کردن افسر بگم که قبلاً این بصورت سهم در سپرده های صندوق بانکی بوده، اون بنده خدا نمیدونه که هر سهم چه عددی هست، و قبول می کنه که میتونه هر مبلغی باشه، درسته یا ریاکاری هست؟
    از اونجاییکه پرینت 3-4 ماه بانکی باید ارائه بشه، اگر من یک دفعه این مبلغ را بریزم به حساب احتمال منفی شدن جواب وجود داره؟
    البته گردش حساب خوبی دارم، و میتونم بگم که جنس می خریدم و انبار می کردم برای فروش، که حقیقت هم همینه، نمیدونم قابل قبول هست یا خیر

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)