صفحه 602 از 627 نخستنخست ... 102502552592593594595596597598599600601602603604605606607608609610611612 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 6,011 تا 6,020 , از مجموع 6262

موضوع: درباره حساب بانکی و اثبات تمکن مالی

پیش فرض پاسخ : درباره حساب بانکی و اثبات تمکن مالی

سلام دوستان
    من چندتا سوال دارم. من الان میخوام برای استارتاپ ویزای کانادا اپلای کنم، بعد اینجا نوشته فقط 12 هزار دلار و خورده ای برای یکسال میخواد(https://www.canada.ca/en/immigration...ess-class.html) یعنی من باید همینقدر پول تو حسابم تو ایران باشه(فکر کنم میشه حدود 150 میلیون؟) و نامه ی همین رو بگیرم و ببرم مصاحبه سفارت؟

همچنین من یه حساب بورس آتی دارم، که درواقع بهش میگن حساب در اختیار بورس. این حساب و کل موجودیش مال منه ولی به عنوان وجه ضمانت معاملات بورس در اختیار بورس کالا هست و اگر موجودیشو بخوام باید زنگ بزنم بورس کالا برام بریزه به یه حساب آزادم که بتونم برداشت کنم ازش. خواستم بگم تامه تمکن از این حساب در اختیار بورس هم میشه گرفت دیگه(خودم میگم 99.9% میشه گرفت ولی خواستم ببینم کسی تجربه ای نداشته؟).

*** البته من میتونم یه روزه کل موجودیم رو منتقل کنم به حساب ازادم، ولی مسئله اینه که کل موجودی حساب ازاد من 10 میلیونه! و گردش خیلی پایین. ولی اون حسابم که در اختیار بورسه، چند صد میلیون موجودی داره و هر روز چند ده میلیون مبلغش کم و زیاد میشه.(جفتش هم توی بانک سامان هستش).

همچنین اون پایین برای اثباتش زده:

• cash
    • documents that show property or capital payable to you (such as stocks, bonds, debentures, treasury bills, etc.) or
    • documents that guarantee payment of a set amount of money, which are payable to you (such as bankers' drafts, cheques, travelers' cheques or money orders

توش سند ملکی نیست. یعنی سند ملکی رو قبول ندارن؟
    درواقع میشه ادم هیچ پولی در بانک نداشته باشه و به جاش یه ملک تو تهران داشته باشه و سندش رو ارائه بده؟(ملک تهرانم الان زیر 500 میلیون نداریم که).

Junior Member

سلام عرض ادب خدمت دوستان عزیز. چند تا سوال داشتم ممنون میشم جواب بدید.
    حساب بانکی خودم برای اثبات تمکن مالی فکر نکنم کافی باشه. دوستم کانادا هستش نامه محضری حمایت مالی کل هزینه ها رو برام فرستاده آیا این برای اثبات تمکن مال کافی هستش؟ آیا دوستم میتونه به جای من صورت حساب بانکی ارائه کنه و اگر میتونه چه مقداری باید داشته باشه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Soley1991 نمایش پست ها
    سلام عرض ادب خدمت دوستان عزیز. چند تا سوال داشتم ممنون میشم جواب بدید.
    حساب بانکی خودم برای اثبات تمکن مالی فکر نکنم کافی باشه. دوستم کانادا هستش نامه محضری حمایت مالی کل هزینه ها رو برام فرستاده آیا این برای اثبات تمکن مال کافی هستش؟ آیا دوستم میتونه به جای من صورت حساب بانکی ارائه کنه و اگر میتونه چه مقداری باید داشته باشه؟
    بله میتونن اسپانسر بشن. شهریه یک سال دانشگاه + یک سال هزینه زندگی

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Alirezamou نمایش پست ها
    بله میتونن اسپانسر بشن. شهریه یک سال دانشگاه + یک سال هزینه زندگی
    سپاسگزارم که پاسخ دادید. هزینه یک سال زندگی هم 10000 دلاره درسته؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی ارشد مهندسی صنایع - دانشگاه شریف

سلام دوستان. من حسابی که پول توش داریم به نام همسرم است. الان هم جابجا کنم در حساب خودم دیگر به گردش چهار ماهه نمی رسد . فلذا ایشان را به عنوان اسپانسر معرفی می کنم. آیا نامه ای محضری می خواهد این موضوع و یا با نامه معمولی و امضا خودشون حل است؟

نقل قول نوشته اصلی توسط hkola نمایش پست ها
    سلام دوستان. من حسابی که پول توش داریم به نام همسرم است. الان هم جابجا کنم در حساب خودم دیگر به گردش چهار ماهه نمی رسد . فلذا ایشان را به عنوان اسپانسر معرفی می کنم. آیا نامه ای محضری می خواهد این موضوع و یا با نامه معمولی و امضا خودشون حل است؟
    نه ترجمه شناسنامه و عقدنامه کافیه

نقل قول نوشته اصلی توسط Soley1991 نمایش پست ها
    سپاسگزارم که پاسخ دادید. هزینه یک سال زندگی هم 10000 دلاره درسته؟
    بله درسته مینیمم البته

Junior Member

سلام وقت بخیر سه تا سوال داشتم.
    1. آیا دایی من میتونه ساپورتر من بشه؟ اگه مینونه با توجه به اینکه فاندم سالی 20.000 دلار هست چه مبلغ ریالی تو حساب باشه کفایت میکنه؟
    2. پدر من با مانده دائمی حدود 10 تومن (بابت گردش حساب ) اگر پول لازم جهت مانده حساب رو یکجا بریزم تو حسابش آیا مشکلی هست؟ مثلا یه دفعه 50-60 میلیون ریخته بشه افیسر نمیگه از کجا اوردی یه دفعه؟
    3. خود من هم حدود 20 تومن تو بورس دارم اونم بذارم؟
    بین این گزینه ها کدوم میتونه بهتر باشه 1و 3 مثلا یا 2 و 3 ؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadiiii نمایش پست ها
    به دلیل اینکه چند نفری از آشنایان نزدیک موقع برداشت دلار از حساب ارزی به مشکل خوردن و بانک دلار با نرخ دولتی بهشون برگردوند حاضر به باز کردن همچین حسابی نبودم و به دوستان هم توصیه میکنم این کارو نکنن!

رسید صرافی نداشتم و فقط توضیح دادم که این مقدار دلار دارم، البته تمکن مالی از بانک گرفتم و ضمیمه کردم.

چطور زمانی که حساب ارزی بوده و شخص دلار یا یورو در حساب ارزی قرار داده بعد دولت ارز دولتی برگشت داده ؟
    واحد پول که در مرحله اول مشخص بوده و توسط شخص به حساب ارزی واریز شده , دلار در قابل دلار بوده و یورو هم یورو

ریال در قبال مقدار به خصوصی واحد پول خارجی نبوده , بنده دقیق منظور شما متوجه نشدم در چه صورتی و چرا مشکل پیش اومده

موضوعی که البته من قبلا برام پیش اومد با بانک پاسارگاد دلار تحویل دادم حسابم هم ارزی دلار بود اما برای تمکن نیاز به یورو داشتم که اول بانک گفت چون دلار در حساب هست ما نمیتونیم به یورو تبدیل کنیم من به ناچار رفتم دلار از حساب خارج کردم چنج کردم به یورو با ضرر وقتی رفتم بانک مجدد پول در حساب قرار بدم نامه بگیرم گفتن که مشکل برطرف شده و میشه در حسابی که دلار هست هم نامه یورویی گرفت

در رابط با موردی که فرمودید برای خروج دلار از حساب ارزی اشنایان شما مشکلی پیش اومده بد نیست اینجا توضیح بدید یا حداقل از چه بانکی بوده تا برای همه اطلاع رسانی بشه

پ.ن : نقد داشتن ارز در مکان امن همیشه امن ترین راه هست اما طبق تجربه من گاها سفارت ها از جمله اروپایی ها این موضوع ممکنه به عنوان پول شویی برداشت کنن و شخص باید ترکینگ پول دقیق بهشون ارائه بده که اصلا پول از کجا اومده که برای خرید ارز صرف شده حداقل اتریش که اینطوره البته به موارد زیادی بستگی داره اما گاها ممکنه به دلیل کم بودن مبلغ ایرادی وارد نکنن اما در کیس های دیگه همین مورد که صرفا منبع پول ارزی صرفا گفتار بوده برای اونها قابل قبول نیست و در اخر کیس مهاجرتی , ویزا توریستی یا غیره ممکنه ریجکت باشه , بنده با بانک پاسارگاد مشکلی نداشتم که تایید سفارش اتریش هم هست , واریز و برداشت هم انجام دادم اما سایر بانک ها اطلاع ندارم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط iman_70 نمایش پست ها
    سلام وقت بخیر سه تا سوال داشتم.
    1. آیا دایی من میتونه ساپورتر من بشه؟ اگه مینونه با توجه به اینکه فاندم سالی 20.000 دلار هست چه مبلغ ریالی تو حساب باشه کفایت میکنه؟
    2. پدر من با مانده دائمی حدود 10 تومن (بابت گردش حساب ) اگر پول لازم جهت مانده حساب رو یکجا بریزم تو حسابش آیا مشکلی هست؟ مثلا یه دفعه 50-60 میلیون ریخته بشه افیسر نمیگه از کجا اوردی یه دفعه؟
    3. خود من هم حدود 20 تومن تو بورس دارم اونم بذارم؟
    بین این گزینه ها کدوم میتونه بهتر باشه 1و 3 مثلا یا 2 و 3 ؟
    سلام دوستان ممنون نظرتون رو بگین اگه اطلاعی دارین... در مورد گزینه 3 و 2 آیا برای منبع پول باید مدرک ارئه داد؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)