صفحه 616 از 627 نخستنخست ... 116516566606607608609610611612613614615616617618619620621622623624625626 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 6,151 تا 6,160 , از مجموع 6262

موضوع: درباره حساب بانکی و اثبات تمکن مالی

پیش فرض پاسخ : درباره حساب بانکی و اثبات تمکن مالی

نقل قول نوشته اصلی توسط northldv نمایش پست ها
    به موضوع مهمی اشاره داشتید. بنده چندتا سوال داشتم خدمتتون.
    ۱: درصورتی که شهریه دانشگاه برای مثال ۱۸۰۰۰ دلار + ۱۰۰۰۰ دلار بطور کل ۲۸۰۰۰ دلار باشه پس فرد متقاضی باید معادل 252 میلیون در حساب داشته باشه. در این حالت بانک مبلغ رو چیزی معادل ۸۰ هزار دلار اعلام می داره که اگه با دلار آزاد ۹۰۰۰ تومانی محاسبه بشه کاملا مخارج رو در بر میگیره. در این حالت ۸۰۰۰۰ دلار نمیتونه دید منفی در آفیسر ایجاد کنه کنه این فرد قصد بازگشت نداره؟

۲: کسایی که مثل من مدتی برای مثال ۸ ماه مبلغ رو روی ۵۰ تا ۶۰ هزاردلار حفظ کردن و الان بخوان مبلغ رو برای مثال به یکباره به ۱۰۰ هزار دلار افزایش بدن، باید منبعی برای پول مشخص کنند و یا آفیسر برای ویزای دانشجویی به منبع پول اهمیتی نمیده. برای مثال بنده تمایل دارم ۲۰۰ میلیون دیگه به حساب خودم در طی ۱-۲ روز اضافه کنم. آیا باید گردش و خرده حساب هم اضافه کنم و یا همون نامه تمکن ۱۰۰ هزار دلاری کفایت میکنه.

ممنون میشم اگه کسی اطلاعی داره راهنمایی بکنه.

میگم چرا ما ایرانیا انقد بحث رو پیچیده میکنیم. این بحث تمکین مالی هم شده مثل بحث مستر دومی و ریجکتی.. یکبار یه بنده خدایی مثلا 300 هزار تا توی حسابش بوده رجیکت شده حالا همه فک میکنن اگه پول زیاد داشته باشیم یا یکدفعه مبلغ کلانی انتقال بدیم سر حسابمون آفیسر فک میکنه دزدی کردیم مثلا و میگه ادم بدی هست و ویزا نمیده.
    بابا یک کلام بگو بابام پولداره.. اتفاقا نه تنها کانادا بلکه هر کشور بدبخت دیگری از خداش هم هست که بچه پولدار جذب کنه چون واسش ارز آوری داره. اون کسی که با 300 هزار تا ریجکت شده مطمئن باش مشکل دیگه ای داشته نه تمکین مالی.
    ایرانی بازی رو کنار بذارید قبل از امدن
    هیچ آخرتی وجود نداره. در سراسر تاریخ حکومت ها با ابزاری به نام پرستش خدا بر مردم سواری کرده اند. بهشت و جهنم شما همین دنیا هست.

Junior Member

با سلام خدمت دوستان عزیز.
    در رابطه با نرخ دلار، این دقیقا متن موجود در آفیسر نوت مربوط به پرونده ای هست که جدیدا ریجکت شده.
    given the situation in the country and the scarcity of foreign currency, the exchange rate is much higher that what is stated ( 1 US = 140K on free market as of end of Aug 2019 ) i
    حالا نکته ش چیه ؟
    اینکه آفیسر اگه بخواد ریجکت کنه ، براحتی با کوچکترین بهانه ای ریجکت میکنه !
    در نتیجه به نظر من بهانه ندین دستش ، حتی اگر موارد مشابه را چشم پوشی کرده باشن !
    اگر سراغ دارین کسایی را که با نرخ دلار دولتی اوکی شده کارشون ، کسایی هم هستن که به همون نرخ دلار بهشون گیر دادن.

سلام دوستان. من دو تا سوال داشتم.
    این مبلغی که برای تمکن درخواست میشه حتما باید چند ماهی تو حساب بوده باشه یا میشه واریز کرد و گواهی رو گرفت؟ منظورم در کوتاه مدت هست. مثلا یک هفته قبل از گرفتن گواهی؟ و این که آیا کل گواهی ها باید گزارش گردش مالی هم داشته باشند یا ممکنه از بانک درخواست بشه که فقط موجودی رو ذکر بکنه؟
    سوال دوم هم این که اگر چند واحد اپارتمان به اسم متقاضی باشه میشه از این استفاده کرد برای اثبات تمکن مالی؟
    ممنون.

سلام دوستان یه چیز شسته رفته بگم

میگم که توی این پست ها بحث شده که سند مالی و حساب بانکی یک تکیه گاه خوب هست بعنوان تای. حالا شخصی که هدفش موندن در کانادا پس از اتمام تحصیل هست و قصد نداره برگرده میاد یک سری سند خونه و ماشین حساب چندهزار دلاری ارائه میده به افیسر. سوالم اینه که آیا افیسر انقد بی تجربه هست که به این فکر نمیکنه که این دانشجو میتونه به راحتی همه اینا رو بفروشه و تبدیل به دلار بکنه و دیگه برنگرده به کشورش. داریم از وابستگی به کشور حرف میزنیم نه از پس مخارج کانادا بر اومدن.
    حقیقت اینه من سند و ملک و این چیزا ندارم. میتونم جاب افر فقط برای خودم و همسرم ارائه بدم و اسپانسر مالی در کانادا هم دارم که بگم از پس مخارجم بر میام. منتها برای متقاعد کردن افیسر اینا کافی هست؟ کسایی که تجربه دارن ممنون میشم پاسخی به من بدن و این مساله رو واسم شفاف کنن.
    یکی از دوستان این فروم میگفت که اگه بگم در کانادا اسپانسر مالی دارم تای رو ضعیف میکنه. بهتره اینو بگم یا نگم؟
    هیچ آخرتی وجود نداره. در سراسر تاریخ حکومت ها با ابزاری به نام پرستش خدا بر مردم سواری کرده اند. بهشت و جهنم شما همین دنیا هست.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط soubasa نمایش پست ها
    سلام دوستان یه چیز شسته رفته بگم

میگم که توی این پست ها بحث شده که سند مالی و حساب بانکی یک تکیه گاه خوب هست بعنوان تای. حالا شخصی که هدفش موندن در کانادا پس از اتمام تحصیل هست و قصد نداره برگرده میاد یک سری سند خونه و ماشین حساب چندهزار دلاری ارائه میده به افیسر. سوالم اینه که آیا افیسر انقد بی تجربه هست که به این فکر نمیکنه که این دانشجو میتونه به راحتی همه اینا رو بفروشه و تبدیل به دلار بکنه و دیگه برنگرده به کشورش. داریم از وابستگی به کشور حرف میزنیم نه از پس مخارج کانادا بر اومدن.
    حقیقت اینه من سند و ملک و این چیزا ندارم. میتونم جاب افر فقط برای خودم و همسرم ارائه بدم و اسپانسر مالی در کانادا هم دارم که بگم از پس مخارجم بر میام. منتها برای متقاعد کردن افیسر اینا کافی هست؟ کسایی که تجربه دارن ممنون میشم پاسخی به من بدن و این مساله رو واسم شفاف کنن.
    یکی از دوستان این فروم میگفت که اگه بگم در کانادا اسپانسر مالی دارم تای رو ضعیف میکنه. بهتره اینو بگم یا نگم؟
    جواب سوال اولتون
    افسر کل ماجرا رو بهتر از من و شما میدونه
    اون بحث وابستگی و اینا همش پوچ و الکی هست . اونا خودشو میدونن هدف تقریبا همه موندن است. منتهی کسانی رو گلچین میکنن که از نظر خودشون به چیزی برا عرضه دارن به کانادا.
    حتی واقعا اگر کسی قصد برگشت داشته باشه وقتی رسید ممکنه توپ هزار بار چرخ بخوره نظرش عوض بشه. یا حتی بر عکس.
    ولی در نهایت شما نباید رسما این رو اعلام کنید که میخواهید بمونید. هر چند اونا این رو میدونن.
    اسپانسر تو کانادا هم یکی از این بهانه هاست. کلا ویزا دانشجوی غیر فول فاند شانسی شده نه فقط کانادا همه جا

نقل قول نوشته اصلی توسط minaamin نمایش پست ها
    جواب سوال اولتون
    افسر کل ماجرا رو بهتر از من و شما میدونه
    اون بحث وابستگی و اینا همش پوچ و الکی هست . اونا خودشو میدونن هدف تقریبا همه موندن است. منتهی کسانی رو گلچین میکنن که از نظر خودشون به چیزی برا عرضه دارن به کانادا.
    حتی واقعا اگر کسی قصد برگشت داشته باشه وقتی رسید ممکنه توپ هزار بار چرخ بخوره نظرش عوض بشه. یا حتی بر عکس.
    ولی در نهایت شما نباید رسما این رو اعلام کنید که میخواهید بمونید. هر چند اونا این رو میدونن.
    اسپانسر تو کانادا هم یکی از این بهانه هاست. کلا ویزا دانشجوی غیر فول فاند شانسی شده نه فقط کانادا همه جا
    ممنون از وقتی که گذاشتید. من پذیرش Ph.D دارم میگیرم و فاند دارم با توجه به اطلاعات شما شرایط من چگونه هست؟ با همسرم میخوام اقدام کنم و برای ایشان اوپن ورک پرمیت بگیرم. ارائه دو جاب آفر همراه با نامه پذیرش با فاند بسنده میکنه؟

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط soubasa نمایش پست ها
    ممنون از وقتی که گذاشتید. من پذیرش Ph.D دارم میگیرم و فاند دارم با توجه به اطلاعات شما شرایط من چگونه هست؟ با همسرم میخوام اقدام کنم و برای ایشان اوپن ورک پرمیت بگیرم. ارائه دو جاب آفر همراه با نامه پذیرش با فاند بسنده میکنه؟
    خیر. شما به طوری باید نشان دهید که فردی در ایران ساپورتتون میکنه. این باعث میشه کا آفیسر قانع بشه که اولا شما ساپورت مالی کافی دارید و ثانیا تای در ایران دارید که بعد از تحصیلات به ایران باز میگردید
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

نقل قول نوشته اصلی توسط azizisepehr79 نمایش پست ها
    سلام دوستان. من دو تا سوال داشتم.
    این مبلغی که برای تمکن درخواست میشه حتما باید چند ماهی تو حساب بوده باشه یا میشه واریز کرد و گواهی رو گرفت؟ منظورم در کوتاه مدت هست. مثلا یک هفته قبل از گرفتن گواهی؟ و این که آیا کل گواهی ها باید گزارش گردش مالی هم داشته باشند یا ممکنه از بانک درخواست بشه که فقط موجودی رو ذکر بکنه؟
    سوال دوم هم این که اگر چند واحد اپارتمان به اسم متقاضی باشه میشه از این استفاده کرد برای اثبات تمکن مالی؟
    ممنون.
    سلام.
    طبق خواسته سفارت باید تمکن مالی با ذکر میانگین موجودی حساب در بازه زمانی ۶ ماهه ارائه کنید. (نیازی به ارائه گردش حساب نیست)
    اما عده ای بودن که با واریز مبلغ به حساب تنها موجودی حساب ارائه دادند و ویزا هم گرفتند. (اما این کار توصیه نمیشود)
    از اسناد املاک اغلب به عنوان اثبات تای استفاده میشود چون ماهیت نقدی ندارد.
    هر فکری و از هر ماهیتی که داشته باشیم همان فکر با همان ماهیت در زندگی ما وارد شده و در آن جای می گیرد

سلام ، من برای یک دانشگاه در ونکوور در مقطع مستر پذیرش گرفتم و طبق شرایط دانشگاه هزینه ترم اول را کامل ریختم. الان مقدار پولی که دارم (مجموع حساب خودم و مادرم ) 100 میلیون هست .
    1- امکانش هست که من اول کامل این پول رو بریزم تو حساب خودم و پرینت بگیرم ، بعد کامل این مبلغ رو بریزم تو حساب ماردم و پرینت بگری؟ سعی میکنم تو این مدت (که یک ماه هست) پول رو بین حساب خودم و مادرم گردش بدم . (الان نزدیک 7 ماه هست که پول حداقل 60 میلیون در حساب خودم هست ولی حساب مادرم فقط این یک ماه قرار هست که پر شود.
    2- منزل مادرم قولنامه هست و سند نیست ، همچنین ما وکالت نامه یک ملکی رو هم داریم. و سند ماشین ، آیا این ها به عنوان تای حساب میشه؟

Junior Member

سلام
    من از دانشگاه کویینز تو کانادا پذیرش فول فاند گرفتم
    متاهل هستم و همسرم همراهم میاد
    سند ملکی دارم و برادرم کاناداس
    حالا میخوام ببینم چقدر پول باید ثابت کنم دارم به عنوان تمکن و اینکه فول فاند چون برای یک نفر هست وقتی همسرم با من میاد و مخارجم زیاد میشه میتونم برادرم رو به عنوان اسپانسر مالی اون بخش اضافی مخارج معرفی کنم؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)