صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 31

موضوع: Post Doctorate---مشکل سربازی

ApplyAbroad Veteran
    qwerty123456 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : Post Doctorate---مشکل سربازی

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidtam64 نمایش پست ها
    قضیه معافیت تحصیلی ندادن به غایبین جدیه؟
    یعنی واقعا نمیشه معافیت تحصیلی گرفت؟
    خیر،
    اتفاقا در پرسش و پاسخ های رایج نیز به این موضوع اشاره شده است تا شما بزحمت نیفتید سوال تکراری بپرسید دوست عزیز.
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...l=1#post314929
    برای برآوردن میزان هوشمندی یک حاکم، نخستین روش این است که ببینید چه افرادی را به دور خود گرد آورده است.

- جان ماکسول

Junior Member

پیش فرض پاسخ : معافیت تحصیلی برای دوره پسا دکتری

نقل قول نوشته اصلی توسط Hwoarang نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان،

سئوال من از دوستان مطلع اینه که آیا واسه پسا دکتری (داخل یا خارج) هم میشه معافیت گرفت؟ کسی از دوستان اطلاعات یا تجربه ای راجع به این موضوع داره؟
    تا اونجايي كه من اطلاع دارم قبلآ ميدادن ولي دو سه سالي هس كه ديگه امكانش نيس.چون مقطع تحصيلي حساب نميشه!!

Member vahidM آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Marketing-Freie Universität Berlin

نقل قول نوشته اصلی توسط Hwoarang نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان،

سئوال من از دوستان مطلع اینه که آیا واسه پسا دکتری (داخل یا خارج) هم میشه معافیت گرفت؟ کسی از دوستان اطلاعات یا تجربه ای راجع به این موضوع داره؟
    سلام دوست من، در قانون نظام وظیفه به صراحت اینو نگفته. اما به نظر می رسه که در حالت عادی نمی شه برای پست دکتری معافیت گرفت. چون بالاترین مقطع تحصیلی از نظر سازمان سنجش و وزارت علوم دکتری حرفه ای یا دکتری تخصصی (PhD) هست و پست دکتری دوره تحصیلی محسوب نمیشه. با اینحال اگر عضو بنیاد نخبگان باشید باید بتونید معافیت بگیرید. در سومین مورد از بند الف تسهیلات نظام وظیفه اش گفته که اعضای بنیاد برای دوره های تحصیلی که به طور معمول معافیت ندارند می تونن معافیت بگیرن.
    بازم واسه اطلاعات دقیق تر بهتره از خود نظام وظیفه بپرسین. اینجا هم نتیجش رو بگین که چه بهتر، بقیه هم استفاده می کنن.

http://www.mehrnews.com/fa/NewsDetai...NewsID=1737328

وی در خصوص سقف تحصیلی و استفاده از این معافیت در مقاطع بالاتر علمی، اظهار داشت: پیش از این، ادامه تحصیل تا سطح دکتری تخصصی امکان پذیر بود که این مورد نیز در قانون جدید مورد بازنگری قرار گرفت و هم اکنون مشمولانی که قصد ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر نیز داشته باشند، می توانند از معافیت تحصیلی استفاده کنند.

صدرالسادات ادامه داد: در حال حاضر با توجه به اجرای قانون جدید خدمت نظام وظیفه، تا هر مقطعی که وزارت علوم به عنوان یک مقطع تحصیلی در داخل یا خارج از کشور تعریف کند، استفاده از معافیت تحصیلی امکان پذیر است به شرطی که تمام فرجه های قانونی برای ادامه تحصیل رعایت شود و مشمول وارد غیبت نشده باشد.

Junior Member

سلام،
    من بلاخره نفهميدم پسادكتری مقطع تحصيلی حساب ميشه يا نه؟ اگه اينطور نيست منظور صدرالسادات از اين جمله چيه؟

پیش از این ادامه تحصیل تا سطح دکتری تخصصی امکان‌پذیر بود که این مورد نیز در قانون جدید مورد بازنگری قرارگرفت و هم‌اکنون مشمولانی که قصد ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر نیز داشته باشند، می‌توانند از معافیت تحصیلی استفاده کنند.

Junior Member

دوستان کسی‌ راجع به این معافیت تحصیلی جدید برای دکترای تخصصی اطلاعی داره:
    "وی همچنین با اشاره به اینکه در قانون جدید امکان ادامه تحصیل و صدور معافیت تحصیلی برای دانشجویان مقطع دکتری تا سطح تخصص فراهم شده است به ایسنا گفت: در گذشته تنها دانشجویان می‌توانستند تا دکتری عمومی از معافیت تحصیلی بهره بگیرند و برای ادامه تحصیل باید ابتدا به سربازی اعزام می‌شدند که در قانون جدید، این مسئله نیز حل شد."
    http://www.sarbazi.us/?p=2389

می‌خواستم بدونم این دختری تخصصی شاملpost doc هم هست؟

Junior Member

سلام دوستان،
    بالاخره برای دوره فوق دکتری معافیت تحصیلی صادر می شه یا نه؟ کسی تجربه ای داره؟

Junior Member

دوستان حالا اگه ايران واسه اش مهم نباشه چی؟ من از امريکا واسه post-doc و ويزای j1 دعوت نامه دارم. خدمتم معاف تحصيلی ام فعلا اما واسه دکترام بوده و از امروز در اصل فراری حساب میشم اما جون خارح از ايرانم فعلا میتونم اقدام کنم. الان برم سفارت امريکا بدون کارت پايان خدمت و معافيت چی ميشه؟ ايا واجبه؟ راهی داره واسه دور زدن؟ کسی نظری يا پيشنهادی داره؟ ممنون میشم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hambos نمایش پست ها
    دوستان حالا اگه ايران واسه اش مهم نباشه چی؟ من از امريکا واسه post-doc و ويزای j1 دعوت نامه دارم. خدمتم معاف تحصيلی ام فعلا اما واسه دکترام بوده و از امروز در اصل فراری حساب میشم اما جون خارح از ايرانم فعلا میتونم اقدام کنم. الان برم سفارت امريکا بدون کارت پايان خدمت و معافيت چی ميشه؟ ايا واجبه؟ راهی داره واسه دور زدن؟ کسی نظری يا پيشنهادی داره؟ ممنون میشم.
    سلام دوست عزیز. معافیت تحصیلی قبلیتون را ترجمه کنید و همراه خودتون ببرید سفارت امریکا. مشکلی پیش نمیاد. پست داک معمولا 1 ساله هست و شما هنوز مجاز هستی خارج از کشور بمونی. شرایط من هم مثل شماست تقریبا. دکترا از دانمارک و پست داک امریکا فعلا منتظر ویزا هستم از دبی.

Junior Member

سلام دوستان، چنانچه از قانون نظام وظيفه در ارتباط با خروج از كشور براى دوره پست داك آگاهى داريد، لطفاً به اشتراك بگذاريد

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)