صفحه 21 از 25 نخستنخست ... 111213141516171819202122232425 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 201 تا 210 , از مجموع 248

موضوع: تحصیل در رومانی

Banned
    رشته و دانشگاه
    Master of power engineering

پیش فرض پاسخ : تحصیل در رومانی

سلام
    بچه ها من راجه به رومانی کمی نحقیق کردم به یه نتیجه ای رسیدم.من خیلی از متقاضیان رومانی رو دیدم که میخوان واسه رشته ای اقدام کنن که اصن ربطی به رشتشون نداره.مثلا طرف دیپلم کاردانش داره میخواد واسه دندانپزشکی اقدام کنه.یا یکی دیگه مهندسی برق داره و میخواد بره اونجا پزشکی بخونه.من یکم راجع به دانشگاه های رومانی افتادم توی شک.اینکه طرف با مهندسی برق(دانشگاه آزاد) بره رومانی و پزشکی بخونه یکم با عقل جور در نمیاد.من واقعا گیج شدم یکی کمک کنه.من خودم فکر میکنم این رومانی واسه این بچه پولدارا باشه که فقط برن یه مدرکی بگیرن.من این مغایرت ها رو توی زمینه های مثه کانادا یا دیگر کشورهای اروپایی ندیدم.در ضمن یه چیز دیگه که منو توی شک انداخته اینه که رومانی اصلا مدرک زبان نمیخواد که اینم خودش انگاری یه نمره منفی واسه رومانی.چون به هر حال گرفتن تافل یا آیلس به ما کمک میکنه که اونجا راحت تر ارتباط برقرار کنیم.

گفته های یک شهروند رومانیایی که مدرک دکتری برق هم داره و توی صنعت کار میکنه راجع به بخارست و هزینه های اونجا
    1-هزینه های بخارست خیلی گران است.
    2-پیدا کردن کار با زبان انگلیسی در بهترین حالت که دانشجو مهارت داشته باشه شاید پیدا بشه با حقوق بین 500 تا 700 یورو.
    3-هزینه غذا فوق العاده گران است.
    4-هزینه اجاره آپارتمان بین 150 تا 350 یورو در ماه.
    5- و مهمترین چیزی که گفت اینه که میزان حقوق در رومانی در اروپا جزو بدترین و کمترین حقوق هاست.
    با این تفاسیر فکر کنم باید قید رومانی رو زد.

امروزم با بحث پذیرش در رومانی در خدمتتون هستم.
    جدیدترین اطلاعاتی که از وزارت امور خارجه رومانی بدست آوردم در این کشور سالانه 85 بورس تحصلی برای لیسانس و مشتر و دکتری وجود داره.نکته جالبش اینجاست که سفیر اعظم رومانی دستور داده که اولویت بورس با متقاضیان غیر اروپایی باشه و از طرفی هم گفته برای ترویج و فرهنگ رومانیایی این بورس ها فقط برای تحصیل به زبان رومانیایی به دانشجویان داده میشه.(اگه ما زبان رومانیایی بلد بودیم دیگه بورس نمیخواستیم که آقای سفیر).
    خوابگاه هم رایگانه که شامل غذا نمیشه
    من دیشب با یه بنده خدایی که اهل رومانی هست راجع به حقوق حرف زدم که گفت حقوق در رومانی در پایین ترین سطح اروپاست.حالا با توجه به اطلاعت توی سایت سفارت حقوق ماهانه دانشجویانی که بورس میشن به شرح زیر است
    1-لیسانس:ماهی 65 یورو ــــــــــــــــــــــــــ ـــــــ>صفر نداره هااااا!!!! شصت و پنج یورو
    2-مستر ماهی 75 یورو
    3-دکتری ماهی 85 یورو

یعمی فرق لیسانس با دکتری فقط 20 یورو هست.این بنده خدا راست میگفت حقوق توی رومانی خیلی پایینه.

کلام آخر تحصیل در رومانی

من مدتی بود درباره تحصیل در رومانی تحقیق میکردم.با چندتا دانشجوی رومانیایی و دو تا از اساتید دانشگاه پلی تکنیک بخارست گفتگو داشتم که همه اونا خودشون رومانیایی بودن.به این نتیجه رسیدم (طبق گفته خودشون و البته سایت سفارت رومانی) نتیجه این شد که رومانی برای کسی خوبه که با پول خودش میخواد بره درس بخونه.اصلا چیزی به نام بورس یا فاند نمیدن (مخصوصا به ما آسیایی ها) و دانشجویان خارجی باید از کشور خودشون بورس بگیرن.
    خدمتتون عارضم که توی رومانی هزینه ها به نسبت حقوق خیلی بالاست.رومانی کشوری است که پایین ترین میزان حقوق در اروپا رو داره.
    و در کل بگم هر کی پول داره میتونه بره
    ویرایش توسط behnamhg : July 27th, 2015 در ساعت 01:36 PM دلیل: ترکیب پست

نقل قول نوشته اصلی توسط masoud_2271 نمایش پست ها
    مرسی از توضیحاتت
    من به یکی از اساتید دانشگاه ایمیل زدم و گفت همش انگلیسیه. این مشکلم حل شد
    اینکه اگه بخوایم رومانیایی یاد بگیریم چجوریه؟
    دانشگاه معماری بخارست هم نمیدونم به انگلیسی تدریس میکنن یا نه! هیچی هم توی سایتش نداره
    ی سال اول رو دانشگاه زبان و فرهنگ رومانیایی تدریس میکنه، به سطح مورد نظر رسیدین سال بعدش رشته مورد نظر رو شروع میکنین.
    Never Give UP

نقل قول نوشته اصلی توسط rezaramona نمایش پست ها
    ی سال اول رو دانشگاه زبان و فرهنگ رومانیایی تدریس میکنه، به سطح مورد نظر رسیدین سال بعدش رشته مورد نظر رو شروع میکنین.
    مرسی از جوابت
    یعنی توی همه دانشگاهها همینطوریه؟ یا فقط بعضی از دانشگاه ها؟
    و اینکه این یک سال اول که زبان و فرهنگ یاد میگیریم هزینه داره؟ اگه داره هزینه هاش از هزینه ی تحصیل دادیم جداست؟

مرسی از جوابت
    یعنی توی همه دانشگاهها همینطوریه؟ یا فقط بعضی از دانشگاه ها؟
    و اینکه این یک سال اول که زبان و فرهنگ یاد میگیریم هزینه داره؟ اگه داره هزینه هاش از هزینه ی تحصیل دادیم جداست؟
    دقیق یادم نیست ولی فک کنم طرفای 2000 یورو هزینه زبان بود، آره جدا از هزینه تحصیلی هر سال باید داده بشه هزینه همون سال.
    اینئ هم بستگی به کشور داره، هرجایی اینطوری نیست ولی رومانی داره این مورد رو.
    Never Give UP

یک سوال دارم، امیدوارم اون بچه ها که اطلاعاتی دارن جواب بدن، بعد از ترجمه مدارک تحصیلی نیازه که به تایید سفارت مربوطه برسه تا بفرستیم برای پذیرش؟
    Never Give UP

یک سوال دارم، امیدوارم اون بچه ها که اطلاعاتی دارن جواب بدن، بعد از ترجمه مدارک تحصیلی نیازه که به تایید سفارت مربوطه برسه تا بفرستیم برای پذیرش؟
    دقیقا منم همین سوال رو داشتم. امروز با سفارت تماس گرفتم و پس از پاسکاری های فراوان یکی آخرش بهم گفت لازم نیست به تایید ما برسه. برای ویزا فقط تاییدیه دانشگاه که شما رو قبول کرده کافیه به علاوه سند پرداخت هزینه دانشگاه

دقیقا منم همین سوال رو داشتم. امروز با سفارت تماس گرفتم و پس از پاسکاری های فراوان یکی آخرش بهم گفت لازم نیست به تایید ما برسه. برای ویزا فقط تاییدیه دانشگاه که شما رو قبول کرده کافیه به علاوه سند پرداخت هزینه دانشگاه
    خیلی ممنون، پس همون ترجمه و تایید دادگستری و اینا کافیه برا دانشگاها؟، چون تو این مورد خوب توضیح نداده سایت دانشگاه.
    طبق تجربه ای که شما دارین فقط ترجمه مدارک کافیه برا دانشگاه؟!، چون ددلاین هم فک کنم 28 آگوسته و دیگه کم کم باید بفرستیم.

بعد یه مدیکال سرتیفیکت (گواهی پزشکی) هم بین مدارک خواسته شده توسط دانشگاه بخارست هستش، خود شما یا کسی میدونه به چه شکل باید باشه و پیش چه دکتری باید بریم؟!
    Never Give UP

خیلی ممنون، پس همون ترجمه و تایید دادگستری و اینا کافیه برا دانشگاها؟، چون تو این مورد خوب توضیح نداده سایت دانشگاه.
    طبق تجربه ای که شما دارین فقط ترجمه مدارک کافیه برا دانشگاه؟!، چون ددلاین هم فک کنم 28 آگوسته و دیگه کم کم باید بفرستیم.

بعد یه مدیکال سرتیفیکت (گواهی پزشکی) هم بین مدارک خواسته شده توسط دانشگاه بخارست هستش، خود شما یا کسی میدونه به چه شکل باید باشه و پیش چه دکتری باید بریم؟!
    آره همون مهر دادگستری و امور خارجه کافیه واسه مدارک
    آره فقط ترجمه ی مدارک کافیه. دیپلم و ریز نمرات, پیش دانشگاهی و ریز نمرات و لیسانس و ریز نمرات. گواهی پزشکی و شناسنامه. همینا
    من رفتم پیش متخصص پاتولوژی و اون برام یه آرمایش خون نوشت. فقط ایدز, هپاتیت و یه بیماری دیگه که واسه بیماریهای مقاربتیه مهمه. اینارو نداشته باشی حله. بعدش دکتره برام نوشت که ایشون هیچ مشکلی واسه تحصیل در خارج نداره. منم همینه اول بردم نظام پزشکی تایید کرد و بعد بردم دارالترجمه و مهر دادگستری و امور خارجه.

سلام
    کسی از دوستان در مورد رشته دندانپزشکی در رومانی اطلاعات داره؟ میدونم تایید ایران نیست.میخوام بدونم کدوم دانشگاهش بهتره؟ میزان سخت گیری نسبت به هندوستان و مجارستان چقدره؟ امتیازات تحصیل در رومانی برای کار در اروپا در آینده چیه؟

سلام دوستان

از بچه های ایرانی کسی تو بخارست هست؟ من الان تو بخارست هستم و میخواستم اگه کسی اینجا هست باهاش آشنا بشم همدیگه رو ببینیم.
    ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)