صفحه 3 از 25 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 248

موضوع: تحصیل در رومانی

ApplyAbroad Veteran
    silence scream آواتار ها

پیش فرض پاسخ : تحصیل در رومانی

نقل قول نوشته اصلی توسط sepehr_jun نمایش پست ها
    دوست عزیز
    الان از دوستان و بستگان من در ایتالیا هستن که میگن هزینه یک دانشجو ماهیانه بیشتر از 1000 دلاره.
    نروژ و فنلاند هم که ماهی 1100 یورو رو شاخشه. حالا آلمان رو نمیدونم.
    درباره ی نروژ اطلاع ندارم و می دونم که گرونتر هست، شاید به همین میزان که شما می فرمایین!

اما گفته های سایر دوستان که الان مشغول تحصیل در کشورهایی که یاد کردید هستند، خلاف این موضوع رو نشون میده.
    از اون گذشته، وقتی دولت کشورهای یاد شده (فنلاند بطور مثال) میزان متوسط زندگی دانشجویی و به تبع گواهی ضمانت مالی که معین کرده، کمتر از این میزانی هست که شما مطرح فرمودید (باز هم فنلاند بطور مثال 6000 یورو در سال که میشه حدود 600 یورو در ماه)، بهتر نیست که شما اول از خودتون شروع کنید برای مستند و معتبر کردن فرمایشاتتون؟
    ویرایش توسط halandoon : February 14th, 2011 در ساعت 02:02 AM دلیل: ویرایش پست سپهر
    اراده ی مصممی که آرزوی بزرگی را همراهی می کند و ذهنی که شکست را نمی پذیرد، راه خود را از میان مشکلات پیدا خواهد نمود
    با دادن امتیاز + به دوستانی که به ما کمک میکنند ، روحیه همکاری و دوستی را در فروم ترویج کنیم
    آیا می دانستید می توانید حتی بصورت ناشناس، نتایج پذیرش خود را وارد نمایید!؟ دریغ نفرمایید که از شما دریغ نکردند

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط silence scream نمایش پست ها
    درباره ی نروژ اطلاع ندارم و می دونم که گرونتر هست، شاید به همین میزان که شما می فرمایین!

اما گفته های سایر دوستان که الان مشغول تحصیل در کشورهایی که یاد کردید هستند، خلاف این موضوع رو نشون میده.
    از اون گذشته، وقتی دولت کشورهای یاد شده (فنلاند بطور مثال) میزان متوسط زندگی دانشجویی و به تبع گواهی ضمانت مالی که معین کرده، کمتر از این میزانی هست که شما مطرح فرمودید (باز هم فنلاند بطور مثال 6000 یورو در سال که میشه حدود 600 یورو در ماه)، بهتر نیست که شما اول از خودتون شروع کنید برای مستند و معتبر کردن فرمایشاتتون؟
    600 euros is more enough to live in finland ,sweden and even norway.Although you can make the ends meet with sth around 450-500 euros. But! remember there is no ceiling if you want to spend
    more

ApplyAbroad Veteran
    sepehr_jun آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Petroleum Engineering science of Drilling and Extraction

دوست گرامی
    دوست صمیمی داشتم به نام sadegh_cpu که برای ادامه تحصیل به ایتالیا رفت و ایشون از هزینه های این کشور کلافه بوده و هست. از طرفی خواهر من و همسرشون هم الان در فلورانس ایتالیا مشغول زندگی و تحصیل هستند که اونها هم میگن هزینه ها بالای 1000 دلار هست ماهیانه. از بستگان دیگری هم دارم که در رم زندگی میکنند انها هم از هزینه زیاد شاکی هستند.
    ویرایش توسط halandoon : February 14th, 2011 در ساعت 02:11 AM دلیل: حذف چند جمله

Senior Member

دوست گرامی

شما از اعضای جدید این فروم هستید و زیاد اعضای قدیمی رو نمیشناسید. دوست صمیمی داشتم به نام sadegh_cpu که برای ادامه تحصیل به ایتالیا رفت و ایشون از هزینه های این کشور کلافه بوده و هست. از طرفی خواهر من و همسرشون هم الان در فلورانس ایتالیا مشغول زندگی و تحصیل هستند که اونها هم میگن هزینه ها بالای 1000 دلار هست ماهیانه. از بستگان دیگری هم دارم که در رم زندگی میکنند انها هم از هزینه زیاد شاکی هستند.

بهتر آن است که شما کمی بیشتر تجربه نشان بدید و به حرفهای زده شده در فروم کمتر اعتماد کنید.... بله خیلی ها هستند به خارج از کشور میرن و برای اینکه کمتر هزینه بکنند زوری 1 وعده غذا میخورند...

در هر صورت من دیگه در این بحث شرکت نمیکنم چون به حرف ها و مستندات خودم مطمئنم....
    در رابطه با مستند گویی شما خودت بهتر بود غیر از صادق به حرف دو نفر دیگه هم گوش میدادی... حالا من نمیدونم صادق رو چه حسابی گفته این رو اما کاملا اشتباه گفته....
    البته از یه نظر میشه حدس زد که اون درست گفته اما شما بد گرفتی... چون زندگی دانشجویی با خانوادگی یه مقدار فرق داره و احتمالا فامیلاش با هم اونقد خج میکنن در ماه!! و اون خرج شامل تفریح و مسافرت خارجی هفته ای یه بار رستوران رفتن و اینا میشه....

به هر حال من کاری به صادق ندارم!! (البته اگه پروفایلش بسته نبود میپرسیدم ازش)
    راجع به هزینه باید بگم که من فنلاندم و توی این مدت هم ایتالیا رفتم هم سوئد.... 1000 تا رفیق و دوست و غیره هم دارم توی تمام اروپا..
    اولا که کلا اروپا غیر از هزینه ی خونه بقیه چیزا نسبتا قیمتش برابره... (فقط به مالیات بستگی داره اگه فرق کنه) و خیلی از اجناس روی لیبل قیمتشون نمیزنن توی فلان کشور میزنن توی اتحادیه اروپا (مثلا کالای ایکس توی اروپا هست 6 یورو)
    دوما توی اروپا اگه شما خودت بخای آشپزی کنی و هفته ای یک بار بیرون بری هر کاری بکنی و 1000 وعده غذا بخوری بیشتر از 100 یورو نمیشه خرجت... اگه بازم شک داری توی فروم فنلاند و فروم سوئد میتونی ریز قیمت جنس ها رو پیدا کنی و خودت مقایسه کنی.... باور کن من روزی 3 وعده غذا میخورم و خرج خوراکم (با اینکه خیلی وقت ها هم دانشگاه غذا میخورم ، نوشیدنی هم میخورم، سیگار هم میکشم) حدود 100 یورو میشه (کمتر از 100 تا)....
    خرج خونه همیشه مهم ترین خرج و بیشترین خرجه که الان من 260 یورو دارم میدم... توی خیلی جا ها از این هم بیشتره...
    بقیه خرج ها مثل گشت و گذار و تلفن و لوازم خونه (مثل صابون و شامپو) و خرج های دیگه هم حدود 40 تا میشه که کلا میشه 400 یورو در ماه...

ببین این ها که من گفتم خرج دانشجویی بود.... وگرنه خود فنلاندی ها با حقوق 2500 تا مینالن که هزینه زیاده!!! توی تهران هم میشه با ماهی 150 تومن و اینکه گفتی دلار میتونم بگم خرج ماهیانه میشه حدود 600 دلار....
    من از کشور های فنلاند، سوئد، ایتالیا، آلمان، فرانسه و اسپانیا مطمئنم (الان یادم نیست دیگه!!) که خرجشون از 400 یورو هست تا 500 یورو....
    ویرایش توسط halandoon : February 14th, 2011 در ساعت 02:07 AM دلیل: حذف چند جمله
    دانشگاه واسا : http://www.applyabroad.org/forum/sho...A7%D9%87-VAASA
    این حساب کاربری از 28 فبریه غیر فعال میشود.

سلام دوستان
    من دارم تو رومانی در رشته پزشکی به زبان انگليسی درس ميخونم. ميخواستم بدونم که آيا مدرک پزشکی من در ايران ارزشيابی ميشه يا نه؟ کسی اين رو مطمئن ميدونه يا نه؟

با سلام

برای مطالعه در مورد سئوالی که مطرح فرمودید لینک زیر را مطالعه نمایید تا اونجا که من دیدم رومانی نبود یعنی ارزشیابی نمیشه!! ولی لینک رو فرستادم تا خودتون بتونید پیگیری کنید
    میتونید با ایمیلشون هم تماس بگیرید و استعلام بگیرید
    http://www.msrt.ir/sites/Grad_Dept/book.aspx

http://edd.behdasht.gov.ir/uploads/178_281_motabar.htm

اگر سئوالی هم بود بنده در خدمتم
    شقایق

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

آدرس سفارت جمهوری اسلامی ایران در بوخارست

BUCURESTI STR. LASCAR CATARGIU NR. 39
    تلفن
    3120493-5
    فاکس
    3120496

سفارت رومانی در ایران
    آدرس سایت اینترنتی:
    http://www.ambrotehran.com/

نشانی: خیابان بهارستان، خیابان فخرآباد، جنب کوچه مسجد فخرالدول، پلاک 12
    تلفن: 77539041- 77534658- 77525819
    نمابر:77509841

سلام مورد تایید نیستن!!!!!!
    یعنی من که خدمت دارم اجازه خروج بهم نمیدن؟

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط en milad نمایش پست ها
    سلام مورد تایید نیستن!!!!!!
    یعنی من که خدمت دارم اجازه خروج بهم نمیدن؟
    خیر. دوست عزیز برای دانشگاههای مورد قبول اقدام نمایید.

Senior Member mehrabounr آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Marketing PHD

یه سوالی
    اینکه میگن دانشگاههای رومانی جز لیست وزارت علوم نیست، یعنی چی؟
    اگه یکی بره اونجا درس بخونه، بعد بخواد برگرده ایران مقطع بعدی رو مثلا دکترا بخونه مشکل پیدا میکنه؟ آیا برای کار کردن هم این اعتبار از طرف وزارت علوم اهمیت داره؟

اینکه میگن دانشگاههای رومانی جز لیست وزارت علوم نیست،دقیقا یعنی چی؟
    اگه یکی از اونجا مدرک بگیره، اگه برگرده، باید بره مدرکش رو بده وزارت علوم به طور خاص بررسی کنن (یعنی به این دلیل که تعداد افرادی که میرن اونجا و برمیگردن انقدر کمه، وزارت علوم تا حالا وقت نذاشته مدارکش رو ارزشیابی کنه و برای همینه که جز لیست نیست) ؟
    یا اینکه مدارک اون کشور ارزشیابی شده و بعد به این نتیجه رسیدن که از نظر درسی سطح پایینی داره و اعتبار نداره، برای همین تو لیست دانشگاهها مورد تایید نمینویسن؟

بیشتر هم سوالم برای رشته های غیر پزشکی هست. (مدیریت)

بعد یه سوال دیگه هم اینکه مدرک کشورش رو خارج از ایران قبول دارن؟ یعنی اگه بخوای با ارشد اونجا برای جای دیگه اقدام کنی، شدنیه و مدرکش مورد قبوله؟ یا اینکه اعتبار دانشگاههاش تو دنیا کمه و مثل این میمونه که از دانشگاه ازاد یه روستا مدرک بگیری؟
    اگه میشه یه توضیحی در مورد اعتبار جهانی دانشگاهش بدید ممنون میشم.
    Sorry if you haven't received an answer from me. I don't check the forum any more. If you want to talk, find me on Linkedin or through email.
    Bear in mind I only have information about USA Business school and business PHD admissions.*Who ever says apply to top 30, say NO

ApplyAbroad Superstar

با سلام.
    دوستان کسی هست که اطلاعاتی در خصوص دانشگاه پلی تکنیک بخارست داشته باشه؟ هزینه اش؟ واقعاً کورسهای جالب مهندسی داره که خیلی ذهنم رو درگیر کرده. ممنون میشم دوستانی که اطلاع دارند کم در اختیار بگذارند.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)