نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9

موضوع: تحصیل در فرانسه با دیپلم فنی؟؟

Junior Member

پیش فرض تحصیل در فرانسه با دیپلم فنی؟؟

با سلام
    بنده مدتیست پیگیر شرایط تحصیل در دانشگاه های فرانسه هستم؛به یکی از مراکز اموزش فرانسه مراجعه کردم و در مورد شرایط خود صحبت کردم و شخص مسئول به بنده گفت که مشکلی منباب تحصیلات ندارم و سفارت فرانسه تمامی امور مربوط به تحصیل در یکی از دانشگاه های دولتی فرانسه را خودش برای بنده انجام می ده و تنها مسئله قبولی در امتحان زبانی است که سفارت می گیره.(و این به نظر خودم خیلی مشکوکهیعنی فرانسه به همین سادگی پذیرش می ده اونم در یک دانشگاه دولتی!!)

این در حالیست که بنده در مورد پذیرش مدرک خودم هنوز تردید دارم. بنده دارای دیپلم فنی هستم(یعنی در هنرستان تحصیل کرده ام)، ایا این مسئله(داشتن دیپلم فنی) از نظر سفارت مشکلی ایجاد نمی کنه؟شرط تحصیل در رشته های نظری و تمام کردن دوره ی پیش دانشگاهی وجود نداره؟(مثل المان)

ممنون می شم دوستان این شبه را برای بنده رفع کنند(به سایت سفارت هم سر زدم و مطلبی که به طور مستقیم به این مسئله پاسخ داده باشه پیدا نکردم).

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

پیش فرض پاسخ : تحصیل در فرانسه با دیپلم فنی؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Forel نمایش پست ها
    با سلام
    بنده مدتیست پیگیر شرایط تحصیل در دانشگاه های فرانسه هستم؛به یکی از مراکز اموزش فرانسه مراجعه کردم و در مورد شرایط خود صحبت کردم و شخص مسئول به بنده گفت که مشکلی منباب تحصیلات ندارم و سفارت فرانسه تمامی امور مربوط به تحصیل در یکی از دانشگاه های دولتی فرانسه را خودش برای بنده انجام می ده و تنها مسئله قبولی در امتحان زبانی است که سفارت می گیره.(و این به نظر خودم خیلی مشکوکهیعنی فرانسه به همین سادگی پذیرش می ده اونم در یک دانشگاه دولتی!!)

این در حالیست که بنده در مورد پذیرش مدرک خودم هنوز تردید دارم. بنده دارای دیپلم فنی هستم(یعنی در هنرستان تحصیل کرده ام)، ایا این مسئله(داشتن دیپلم فنی) از نظر سفارت مشکلی ایجاد نمی کنه؟شرط تحصیل در رشته های نظری و تمام کردن دوره ی پیش دانشگاهی وجود نداره؟(مثل المان)

ممنون می شم دوستان این شبه را برای بنده رفع کنند(به سایت سفارت هم سر زدم و مطلبی که به طور مستقیم به این مسئله پاسخ داده باشه پیدا نکردم).

اگر مي خواهيد براي ليسانس پذيرش بگيريد، سفارت خودش كاراتونو انجام مي ده. 3 تا انتخاب براي دانشگاه ها هم داريد. ولي بايد براي امتحان TCF آماده باشيد. در مورد ديپلم فني جايي نخوندم كه مشكل داشته باشه. ولي براي اطمينان بيشتر مي تونيد با سفارت فرانسه تماس بگيريد و از خودشون بپرسيد.

Junior Member

چه جالب!
    3 تا انتخاب براي دانشگاه ها هم داريد.
    یعنی خود سفارت سه تا دانشگاه را به دلخواه انتخاب می کنه؟(دولتی هستند؟)؛ممکنه نمره ی TCF را خوب بگیرم ولی سفارت تایید نکنه(یا یه همچین چیزی)؟

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط Forel نمایش پست ها
    چه جالب!

یعنی خود سفارت سه تا دانشگاه را به دلخواه انتخاب می کنه؟(دولتی هستند؟)؛ممکنه نمره ی TCF را خوب بگیرم ولی سفارت تایید نکنه(یا یه همچین چیزی)؟
    خودمون انتخاب مي كنيم. چون الان كه فرمشو نگاه كردم 3 تا جاي خالي براي انتخاب نوشته:
    1er choix universite
    2 eme choix universite
    3 eme choix universite
    خوب چون از كلمه choix استفاده شده يعني اينكه خودتون انتخاب مي كنين!!
    ضمنا من نمي دونم نمره TCF رو چند بايد بگيرم، اگه كسي مي دونه لطفا بگه.

Junior Member

بنده با سفارت تماس گرفتم گفتند باید اسمتون را برای شرکت در جلسه ی تشریح ثبت و شرکت کنید تا به تمام سوالاتتون جواب بدیم(ظاهرن 15 هر ماه هست).

ApplyAbroad Hero samanjan آواتار ها

بنده با سفارت تماس گرفتم گفتند باید اسمتون را برای شرکت در جلسه ی تشریح ثبت و شرکت کنید تا به تمام سوالاتتون جواب بدیم(ظاهرن 15 هر ماه هست).
    سلام دوست عزیز میشه شماره سفارت را بدی و باید با کدام داخلی صحبت کنم .

آیا برای ثبت نام جلسه تشریحی باید زنگ بزنم اسم را بنویسم یا باید بیام تهران

Junior Member

سلام دوست عزیز میشه شماره سفارت را بدی و باید با کدام داخلی صحبت کنم .
    با این شماره ها 66705041-021 و 66705042-021 تماس بگیرید؛ بخش فعالیت های فرهنگی.(با تشکر از اقای ارش).

آیا برای ثبت نام جلسه تشریحی باید زنگ بزنم اسم را بنویسم یا باید بیام تهران
    زمانی که بنده تماس گرفتم گفتند دو هفته ی دیگه(یعنی همین هفته سه شنبه؛اول ماه) تماس بگیرید تا اسمتون را در لیست مورد نظر ثبت کنند.

Junior Member

@ Forel
    سلام،
    منم دیپلم فنی حرفه ای هستم و فوق دیپلم دانشگاه آزاد دارم (گرافیک خوندم) میخوام اقدام کنم امسال واسه فرانسه. اما چند وقت پیش که رفتم دارالترجمه واسه ترجه مدارکم، بهم گفتن که کسایی که مدرک فنی حرفه ای دارن (البته فقط کسایی که پیش دانشگاهی نخوندن و مستقیماً رفتن دانشگاه ، که منم شاملش میشم ): ) سفارت فرانسه مدرکشونو بعنوان دیپلم قبول نداره. یعنی سیستم آموزشیشون با ما فرق داره. حالا نمیدونم شما پیش دانشگاهی خوندین یا نه؟

ApplyAbroad Champion
    halandoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

ادامه پیگیری ها در تاپیک تحصیل در فرانسه.
    این تاپیک به دلیل موازی بودن با تاپیک دیگر قفل شد.
    That is not your aptitude that is your attitude that make your altitude.
    For a greater goal, Sacrifices must be made.
    As you sow, so shall you reap