صفحه 2 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 98

موضوع: تمدید پاسپورت در حین تحصیل در کانادا

پیش فرض پاسخ : تجدید گذرنامه - نگه داشتن گذرنامه قبلی

نقل قول نوشته اصلی توسط مخ فی نمایش پست ها
    سلام و از چوابتون ممنونم. فقط خواستم بگم من ایران نیستم ها. سفارت ایران تو کانادا این کار رو برام انجام میده؟
    فرقی نمی کند .در هیچ جایی مرسوم نیست گذرنامه قدیمی آنهم وقتی ویزایی دارد ضبط شود.
    USA/Case creation date: Aug 2013
    Clearance Received: March 2014
    CANADA/CIO: Jan 2010
    Medical: Jan
    2014
    Issue Date: May 2014

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تمدید پاسپورت در حین تحصیل در کانادا

با سلام
    می خواستم ببینم با چه نوع پستی مدارک رو باید فرستاد؟
    تو سایت گفتن این هم جزو مدارک مورد نیاز است "پاکت پستی سفارشی جهت برگشت مدارک"
    تو قسمت انگلیسی سایت گفته: Please do not use the following courier companies, when sending your passport and forms to the Embassy: Purulator, DHL and UPS.
    آیا پست سفارشی دیگری هم هست؟
    با تشکر

پیش فرض پاسخ : تجدید گذرنامه - نگه داشتن گذرنامه قبلی

سلام
    دوست من الان دانشجوی کانادا است و ویزای multiple/ داشته ولی‌ شنبه گذرنامه شو گم کرده، حالا باید چه کنه؟ مدارک و از سایت خونده، مدت زمانش چقد طول میکشه؟
    مرسی‌

ApplyAbroad Hero Pedarbozorg آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Pearson نمایش پست ها
    تمدید ویزا و اجازه اقامت کاناداتون چه ربطی به سفارت ایران دارد؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط kiaei نمایش پست ها
    ربطي نداره.
    برای آیندگان:
    وقتی پاسپورت اعتبارش کم باشه (مثلا 8 ماه) سفارت کانادا هم بجای ویزای 4 ساله. یک ویزای 8 ماهه می ده
    بعد از ورود به کانادا باید تقاضای پاسپورت جدید کرد. و پاسپورت جدید که آماده شد باید مدارکتون را بفرستید سفارت کانادا در آمریکا بعد از حدود بیست روز تا یک ماه ویزای جدید هم در پاسپورت جدید می خوره

نکته مهم: آیندگان دقت کنید ! وقتی که پاسپورت جدید را در خارج از ایران می گیرید گاهی اون عباراتی که در صفحه 6 پاسپورت نوشته شده ( اجازه خروج از کشور به دفعات) را در پاسپورت نمی زنند. و شما اگه بخاهید بیایین خانواده تون را ببینید موقع بازگشت دوباره به کانادا در فرودگاه به شما می گن که ممنوع الخروج هستید!!!
    راه حلش هم اینه که وقتی اومدین ایران برید اداره گذرنامه و اون عبارات را در پاسپورت شما اضافه کنند.

Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering- University of Toronto

نقل قول نوشته اصلی توسط kiaei نمایش پست ها
    ممنونم pearson عزيز از سايتي كه معرفي كرديد اطلاعات خوبي در مورد تمديد پاسپورت داشت. فقط من تو اين سايت در مورد تمديد ويزاي خودم و همسرم چيزي پيدا نكردم. كسي چيزي مي دونه؟
    طبق قانون اعتبار ویزا وابسته به پاسپورت نیست.من از پاسپورت اکسپایر شده م برای سفر استفاده می کنم. یغنی پاسپورت قبلی رو همراه خودم به همراه جدیده می برم. تا حالا دو تا سفر هم ازش استفاده کردم. البته اگه می خواین ویزا رو طولانی تر کنین بحث دیگه ایه که من راجع بهش اطلاعی ندارم

Junior Member

من تقاضای ویزای 9 ماهه برای فرصت مطالعاتی داده بودم روزی که ویزام صادر شد پاسم 7 ماه اعتبار داشت. علت اینکه به من ویزای 6 ماهه دادن اینه؟
    من الان میتونم پاس جدید بگیرم؟ اگه اینکارو انجام بدم ویزام چی میشه؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering- University of Toronto

بله به همین دلیل 6 ماهه بهتون دادن. منظورتون ویزا هست یا پرمیت؟
    ویزا همونطور که می دونین برای وروده. اگه قرار نیس تا پایان فرصت مطالعاتی تون از کشور خارج بشین، احتیاجی به تمدید ویزا ندارین. اگه سوالتون راجع به ویزاس، همین طور که تو جواب قبلی گفتم اعتبار ویزا ربطی به اعتبار پاسپورت نداره. یعنی شما می تونین پاسپورت جدیدتون رو بگیرین و تا پایان زمان ویزاتون پاسپورت قبلیتون رو هم همراه داشته باشین و موقع ورود در گیت نشون بدین.

پرمیت رو دو ماه قبل از پایان زمانش باید در خواست تمدید بدین (بین 1-2 ماه طول می کشه). اول برای پاس جدید درخواست بدین بعد پرمیت رو تمدید کنین.
    امیدوارم تونسته باشم جواب سوالتون رو بدم.

نقل قول نوشته اصلی توسط ashafiei نمایش پست ها
    من تقاضای ویزای 9 ماهه برای فرصت مطالعاتی داده بودم روزی که ویزام صادر شد پاسم 7 ماه اعتبار داشت. علت اینکه به من ویزای 6 ماهه دادن اینه؟
    من الان میتونم پاس جدید بگیرم؟ اگه اینکارو انجام بدم ویزام چی میشه؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Pure Mathematics

سلام خدمت دوستان.
    میخواستم ببینم کسی اطلاعات جدیدی درباره ی نحوه ی درخواست و صدور پاسپورت جدید در کانادا داره؟
    یه سوال دیگه هم داشتم : اگه کسی مدت اعتبار پاسپورتش کم باشه و طبیعتا ویزاش زودتر از اتمام تحصیلاتش منقضی بشه، میتونه همزمان با انقضای ویزاش در حالیکه در کانادا هست تقاضای ویزای جدید کنه؟ در همچین حالتی سرنوشت استادی پرمیت چی میشه؟

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسي مكانيك

دوستان عزيز سلام قابل توجه دوستاني كه مدت اعتبار پاسپورتشان كمتر از مدت تحصيل آنها مي باشد مدت اعتبار ويزاي دانشجويي كانادا كه مالتيپل مي باشد بر اساس مدت اعتبار پاسپورت مي باشد مثلا اگه از اعتبار پاسپورتتان 2 سال مونده، ويزا صادره هم 2 سال اعتبار خواهد داشت كه در زمان تحصيل در كانادا نياز به تعويض پاسپورت و تمديد ويزاي دانشجويي خواهد بود كه با توجه به تعطيل بودن سفارت و دفتر كنسولگري ايران در كانادا، اين فرآيند زمان بر و هزينه بر خواهد بود. از پاسپورت من 21 ماه اعتبار باقي مونده بود كه من امروز با مراجعه به اداره گذرنامه و بيان همين موارد و گرفتن نامه از اداره گذرنامه و با مراجعه به دفتر پليس +10 پاسپورتم را ابطال كردم و تقاضاي پاسپورت جديد را دادم كه 8 تا 10 روز آينده آماده خواهد شد كه به مدت 5 سال اعتبار خواهد داشت و اگه خدا بخاد در صورت گرفتن ويزا، اعتبار آن 5 ساله خواهد بود كه در حين تحصيل دوره دكترا نياز به تعويض پاسپورت و تمديد ويزا نخواهد بود. لذا دوستاني كه شرايطي مانند من دارند ميتونند با مراجعه به اداره گذرنامه و دفتر پليس +10 تقاضاي پاسپورت جديد بدهند.

دوستان با بسته شدن سفارت ایران تو کانادا، سفارت چه کشوری حافظ منافع ایران هست؟ به کجا باید مراجعه کنیم؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)