صفحه 7 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 98

موضوع: تمدید پاسپورت در حین تحصیل در کانادا

Junior Member aminjp64 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    U of Waterloo

پیش فرض پاسخ : تمدید پاسپورت در حین تحصیل در کانادا

سلام.
    برای نپرداختن هزینه تعویض پاسپورت، من توی سامانه تاک ثبت نام کردم و پرونده ی تحصیلی تشکیل دادم و مدارک (استادی پرمیت و ...) رو آپلود کردم. بهم کد رهگیری داد و گفت که:

درخواست الکترونیکی تشکیل پرونده تحصیلی شما با کد رهگیری ******* دریافت شد.
    درصورتی که تاکنون در کنسولی تشکیل پرونده نداده اید، لطفا برای رویت اصل مدارک بارگذاری شده به همراه اصل مدارک زیر و کد رهگیری فوق به کنسولی مراجعه نمایید.

انتظار نداشتم که حضور شخصی مورد احتیاج باشه. آیا جایی دارم اشتباه می کنم؟
    ممنون

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط aminjp64 نمایش پست ها
    سلام.
    برای نپرداختن هزینه تعویض پاسپورت، من توی سامانه تاک ثبت نام کردم و پرونده ی تحصیلی تشکیل دادم و مدارک (استادی پرمیت و ...) رو آپلود کردم. بهم کد رهگیری داد و گفت که:

درخواست الکترونیکی تشکیل پرونده تحصیلی شما با کد رهگیری ******* دریافت شد.
    درصورتی که تاکنون در کنسولی تشکیل پرونده نداده اید، لطفا برای رویت اصل مدارک بارگذاری شده به همراه اصل مدارک زیر و کد رهگیری فوق به کنسولی مراجعه نمایید.

انتظار نداشتم که حضور شخصی مورد احتیاج باشه. آیا جایی دارم اشتباه می کنم؟
    ممنون
    نه اشتباهی نکردید، مدارک رو همراه گذرنامه پیشین پست کنید، یه پرینت هم از اون صفحه ای که بارکد و کد رهگیری تاک داره در مدارکتون بذارید.
    لطفَن به جای فرستادنِ پیام خصوصی، پرسش ها یا نظراتتون رو در تاپیک های مربوط بیان کنید. در بخش کانادای ویکی این سایت اطلاعات تقریبن جامع و به روزی از شیوه ی درخواست ویزای دانشجویی و توریستی کانادا آورده شده. لطفَن پیش از ارسال پرسش این صفحه از ویکی را مطالعه کنید.

رشته و دانشگاه
    U of Waterloo

بسیار ممنون. من چطور باید متوجه بشوم که شامل تخفیف دانشجویی می شوم؟ در واقع مانی اردر که در مدارک ارسال می کنم می بایست شامل هزینه تعویض پاسپورت باشد یا تنها هزینه پست؟ آیا مانی اردر های جدا ارسال کنم برای هر کدام؟

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

بسیار ممنون. من چطور باید متوجه بشوم که شامل تخفیف دانشجویی می شوم؟ در واقع مانی اردر که در مدارک ارسال می کنم می بایست شامل هزینه تعویض پاسپورت باشد یا تنها هزینه پست؟ آیا مانی اردر های جدا ارسال کنم برای هر کدام؟
    اگر دانشجو هستید و در وزارت علوم پرونده دارید (و در صورت مشمولیت، معافیت تحصیلی دارید) گذرنامه و مهر دانشجویی رایگان دریافت می کنید. البته گذرنامه تنها یک بار رایگانه به ازای هر مقطع تحصیلی، اما مهر دانشجویی که برای هر سال تحصیلی جدا باید صادر بشه، همواره رایگانه. مانی اوردرتون تنها باید 40 دلار آمریکا بابت پست برگشت مدارک باشه.
    لطفَن به جای فرستادنِ پیام خصوصی، پرسش ها یا نظراتتون رو در تاپیک های مربوط بیان کنید. در بخش کانادای ویکی این سایت اطلاعات تقریبن جامع و به روزی از شیوه ی درخواست ویزای دانشجویی و توریستی کانادا آورده شده. لطفَن پیش از ارسال پرسش این صفحه از ویکی را مطالعه کنید.

رشته و دانشگاه
    U of Waterloo

ببخشید بابت طولانی شدن سوال. من دانشجو هستم و پایان خدمت دارم. پرونده خاصی در وزارت علوم ندارم چون هیچ بورسیه یا تعهدی باهاشون ندارم. فقط سامانه تاک را تکمیل و تشکیل پرونده دادم. سوالم این است که با این شرایط آیا من باید مطمئن باشم که خدمات رایگان دریافت می کنم و فقط مانی اردر چهل دلاری بفرستم؟ یعنی آیا فرض کنم که درخواست دانشجویی من صد در صد پذیرفته میشه؟

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

خب از اطرافیان من کسی تجربه ی این حالت رو نداشته. حدس می زنم مشکلی نباشه اما آگاهی دقیق ندارم. اگر اول وقت بهشون زنگ بزنید بهتون توضیح میدن. می تونید هم ایمیل بزنید.

ببخشید بابت طولانی شدن سوال. من دانشجو هستم و پایان خدمت دارم. پرونده خاصی در وزارت علوم ندارم چون هیچ بورسیه یا تعهدی باهاشون ندارم. فقط سامانه تاک را تکمیل و تشکیل پرونده دادم. سوالم این است که با این شرایط آیا من باید مطمئن باشم که خدمات رایگان دریافت می کنم و فقط مانی اردر چهل دلاری بفرستم؟ یعنی آیا فرض کنم که درخواست دانشجویی من صد در صد پذیرفته میشه؟

Junior Member

دوستان سلام،
    برای درخواست تجدید گذرنامه دانشجویی (پرداخت تنها ۴۰ دلار هزینه پست به صورت مانی اردر) در سایت حفاظت منافع اومده که فرم ۵۰ (درخواست نامه امور دانشجویی)، صفحه چاپ شده کد رهگیری تشکیل پرونده تحصیلی از تاک، تصویر گذرنامه شناسنامه و کارت ملی، تصویر اقامت معتبر (استادی پرمیت) و دو قطعه عکس جدید و ۴۰ دلار مانی اردر لازم هست. سوال من اینه که اولا وقتی گفته تصویر گذرنامه، یعنی اصل گذر نامه رو لازم نیست؟!
    آیا جایی برای آپلود این مدارک در سایت حفاظت منافع وجود داره؟
    لینکی هست برای چک کردن وضعیت در سایت حفاظت منافع، آیا بایستی اولا از اون طریق رحیستر کنیم و بعد پست کنیم؟
    و آخرین سوال هم اینکه من پرونده تحصیلی تشکیل دادم برای گرفتن ارز دانشجویی و اون صفحه بارکد دار رو ندارم (تایید شد اولین بار که میخواستم اقدام به گرفتن ارز دانشجویی کنم). چه چیزی رو باید در اختیارشون قرار بدم.
    خیلی خیلی ممنون میشم اگه با جزییات مراحل فرستادن فیزیکی/آپلود کردن مدارک لازم برای تجدید گذرنامه دانشجویی رو بگید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط amirhbll نمایش پست ها
    1. باید فرم 54 رو بذارید نه 61. فرم 61 برای افراد مقیمه که می خوان از تسهیلات دانشجویی استفاده کنند و به تشکیل پرونده در ایران و کارهای دیگه نیاز داره.
    2. هزینه 40 دلار آمریکا برای پست رو باید به شکل money order در وجه سفارت پاکستان (نامی از دفتر حافظ نیارید) توی پرونده اتون بذارید.
    3. متاسفانه راه خاصی برای تسریعش نیست. کسی از جانب شما حضوری بره هم توی دسته ی پستی ها (که یه ماه طول می کشه) قرار میدن. فقط در صورتی که خودتون شخصَن اونجا باشید سریع تر انجام میدن.
    4. این موضوع هنوز 100 درصد روشن نیست اما به نظر میاد که داشتن پرونده ی کامل در «سامانه ی تاک» وزارت خارجه برای هرگونه خدمات دانشجویی از جمله تعویض گذرنامه الزامی شده. برای این که در کارتون تاخیر اضافی ایجاد نشه در این سامانه ثبت نام کنید و پرونده ی تحصیلی تشکیل بدید و مدارکتون (همین استادی پرمیت و ...) رو آپلود کنید. نام کنسولگری مسئول رو هم «دفتر حافظ منافع واشنگتن» انتخاب کنید. پس از آپلود کردن مدارک اگر یکی دو روز گذشت و تایید نشد با دفتر امور دانشجویان خارج وزارت علوم تلفنی تماس بگیرید و ازشون بخواهید سریع تر تاییدش کنند.
    5. شاید اگر شرایط اضطراری رو توی یه یادداشت کوتاه به دفتر حافظ اطلاع بدید براتون تسریع کنند، امتحانش ضرری نداره. روی پاکت بنویسید فوری Urgent.

سلام، لطف می کنید با جزییات بگین که چه مدارکی لازم هست که تو سامانه تاک آپلود کنیم؟ "
    مدارکتون (همین استادی پرمیت و ...) "

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sahan نمایش پست ها
    سلام، لطف می کنید با جزییات بگین که چه مدارکی لازم هست که تو سامانه تاک آپلود کنیم؟ "
    مدارکتون (همین استادی پرمیت و ...) "
    در تاک حساب کاربری تشکیل بدید و «پرونده تحصیلی» باز کنید. فهرست مدارک مورد نیاز رو برای آپلود نمایش میده.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط amirhbll نمایش پست ها
    در تاک حساب کاربری تشکیل بدید و «پرونده تحصیلی» باز کنید. فهرست مدارک مورد نیاز رو برای آپلود نمایش میده.

ممنون که پاسخ دادین،

من سه سال پیش، پرونده تحصیلی تشکیل دادم و سیستم جمله خبری زیر را اعلام می کند، آیا دوباره باید همون مدارک رو آپلود کنم؟

"شما قبلا در سامانه تشکیل پرونده داده اید و نیازی به تشکیل پرونده مجدد ندارید. در صورتی که نیاز به اصلاح و یا تغییر مقطع تحصیلی دارید می توانید از این بخش استفاده کنید"

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)