صفحه 3 از 83 نخستنخست 1234567891011121353 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 822

موضوع: مشاوره در خصوص آمادگی برای امتحان GMAT !

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مشاوره در خصوص آمادگی برای امتحان GMAT !

مرسی از راهنماییتون.اگه سه 4 ماهه بشه خوند که خیلی خوبه . یکی که VERBARL رو درس میداد، به من فقط کناب BARRON'S رو پیشنهاد کرد.اگه فکر میکنید که کتابای دیگه ای رو برای هر کدوم از 2 بخش باید بخونم ، ممنون میشم اگه بهم بگید.
    قبلا متشکرم،

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrshad
    مرسی از راهنماییتون.اگه سه 4 ماهه بشه خوند که خیلی خوبه . یکی که VERBARL رو درس میداد، به من فقط کناب BARRON'S رو پیشنهاد کرد.اگه فکر میکنید که کتابای دیگه ای رو برای هر کدوم از 2 بخش باید بخونم ، ممنون میشم اگه بهم بگید.
    قبلا متشکرم،
    یر خلاف پیشنهادی که به شما برای کتاب بارونز شده، من بهتون پیشنهاد می کنم که تمرکزتون رو بذارید روی کتابهای Official Guide. کتاب زرد رنگ و بنفش رنگ که کاملا می تونه کمکتون کنه و همه نکته ها رو تو خوش داره. همچنین برای بخش SC هم پیشنهاد من کتاب منهتن هست. علاوه بر اینها اگر وقت داشتید مجموعه 1000 تستها بسیار مفید هستند.

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

قبلا متشکرم،
    بر خلاف پیشنهاد ایشون من اصلآ این کتاب رو توصیه نمی کنم .. وقت تلف کردن محض ه ... شاید برای اینکه تنها کتاب GMAT رسمی offset شده توی بازار و خیلی جاها راحت می تونین بخرین پیشنهاد داده ... اما تنها به درد این می خوره و یه بار سریع از روش بخونین که دستتون بیاد داستان چیه ... برای تمرین و برای حرفه ای شدن مناسب نیست ...

بقیه توصیه های hagh رو من هم دارم !

Junior Member

بازم ممنون از راهنماییتون.چونکه پایه ریاضیم خیلی قوی نیست، فکر کنم لازم باشه همزمان با خوندن این کتابها،تو ریاضیات مقطع دبیرستان مهارت کامل پیدا کنم.به هر حال مرسی از اینکه وقت میذارین جوابها رو میدین.

Junior Member

دوستان، از بین شما کسی هست که این کتابهای OG/Manhattan رو داشته باشه و بخواد بفروشه ؟ چون من تو دو تا سایت پیداشون کردم ولی نمیشه پرینت گرفت واز طرفی نمیدونم که چقدر محتوای قابل اطمینا نی دارن ! یا اینکه کتاب فروشی ای میشناسین که بشه ازشون تهیه کرد؟ اگر هم از تجربیات خودتون بگین ممنون میشم : اینکه شماها خودتون کلا چقدر وقت گذاشتین و منابعتون کتاب بود با Pdf/Ebook و... و همینطور اگر امتحان دادید چه نمره ای گرفتید؟ دمتون گرم

دوستان، از بین شما کسی هست که این کتابهای OG/Manhattan رو داشته باشه و بخواد بفروشه ؟ چون من تو دو تا سایت پیداشون کردم ولی نمیشه پرینت گرفت واز طرفی نمیدونم که چقدر محتوای قابل اطمینا نی دارن ! یا اینکه کتاب فروشی ای میشناسین که بشه ازشون تهیه کرد؟ اگر هم از تجربیات خودتون بگین ممنون میشم : اینکه شماها خودتون کلا چقدر وقت گذاشتین و منابعتون کتاب بود با Pdf/Ebook و... و همینطور اگر امتحان دادید چه نمره ای گرفتید؟ دمتون گرم
    اگر کسی میشناسی خارج از ایران، میتونی بهش بگی برایت بخره و پست کنه. همینطور ممکنه که کتابفروشی اکادمی تو انقلاب بتونه برات بگیره
    میزان وقت به فرد بستگی داره و نمیشه یک قاعده کلی گفت. اما اگر زبانتون نسبتا خوبه (تافل بالای 90) و وقت هم داری، به نظرم با 2-3 ساعت خوندن برای 2-3 ماه میتونید نمره نسبتا خوبی بیارید.

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

نقل قول نوشته اصلی توسط haagh
    اما اگر زبانتون نسبتا خوبه (تافل بالای 90) و وقت هم داری، به نظرم با 2-3 ساعت خوندن برای 2-3 ماه میتونید نمره نسبتا خوبی بیارید.
    حق جان ... والا ما که تجربه عینی از دادن امتحان نداریم اما اینطور که ما خوندیم فکر کنم خیلی بیشتر از این حرفا لازم داره و زیادم نمی شه با تافل و نمره تافل ارزیابی ش کرد ... البته بستگی هم داره که نمره نسبتآ خوب برای آدم چه معنی داره !؟!؟ ... اما چیزه جالب اینه که من توی movie های you tube هم دیدم همه گفتن اول باید ببینین که برای چه Business school ایی چه نمره ای لازم دارین بعد بخونین ... یعنی باتوجه به نمره ای که لازم دارین باید زور بزنین ! ... این جالب بود برای خودم ! ...

چیزی که من فکر می کنم اینکه بچه ها اول امتحان تافل یا آیلتس بدن تا اصلآ ببینن چند مرده حلاجه امتحان زبان هستند ... نمره بالای 80-85 خوبه که بتونه GMAT رو شروع کنه ...
    اما اینکه چقدر وقت باید گذاشت به نظر من معقول 3 تا 4 ماه روزی 4 تا 5 ساعت ه ...
    البته اینا قانون نیستند ... برداشت شخصی من با تافل 96 و آیلتس 7 و دو ماه خوندن GMAT ه ...

کلآ GMAT تنها عیبش اینه که هزینه فرصت امتحان خیلی بالاست ... با هزینه سفر حدود 4 تا 5 برابر امتحان GRE باید خرج کنی ... همین آدم رو به شدت محتاط می کنه ! ...

نقل قول نوشته اصلی توسط Some14Myself
    حق جان ... والا ما که تجربه عینی از دادن امتحان نداریم اما اینطور که ما خوندیم فکر کنم خیلی بیشتر از این حرفا لازم داره و زیادم نمی شه با تافل و نمره تافل ارزیابی ش کرد ... البته بستگی هم داره که نمره نسبتآ خوب برای آدم چه معنی داره !؟!؟ ... اما چیزه جالب اینه که من توی movie های you tube هم دیدم همه گفتن اول باید ببینین که برای چه Business school ایی چه نمره ای لازم دارین بعد بخونین ... یعنی باتوجه به نمره ای که لازم دارین باید زور بزنین ! ... این جالب بود برای خودم ! ...

چیزی که من فکر می کنم اینکه بچه ها اول امتحان تافل یا آیلتس بدن تا اصلآ ببینن چند مرده حلاجه امتحان زبان هستند ... نمره بالای 80-85 خوبه که بتونه GMAT رو شروع کنه ...
    اما اینکه چقدر وقت باید گذاشت به نظر من معقول 3 تا 4 ماه روزی 4 تا 5 ساعت ه ...
    البته اینا قانون نیستند ... برداشت شخصی من با تافل 96 و آیلتس 7 و دو ماه خوندن GMAT ه ...

کلآ GMAT تنها عیبش اینه که هزینه فرصت امتحان خیلی بالاست ... با هزینه سفر حدود 4 تا 5 برابر امتحان GRE باید خرج کنی ... همین آدم رو به شدت محتاط می کنه ! ...
    سلام
    موافقم با حرفت، علی الخصوص هزینه GMAT
    و یک نکته. درسته که باید ببینی هر busines school چه نمره ای رو مخواد. اما قاعده نسبتا کلی اینه که minimum requirement اکثر دانشگاه ها 600 هستش. اما واقعا نمره 600 نمره خوبی نیست. اگر مقاله های زیادی نداری و معدل بالای 18-19 هم نداری و یک سابقه واقعا درخشان نداری باید رو فکر 700 به بالا برای top 100 امریکا باشی. در غیر اینصورت بایید همش به امید شانس و هزار تا مساله دیگه باشی.
    من که امسال با 660 اپلای کردم. هنوز جواب قطعی دانشگاه ها رو نگرفتم. اما دارم میبینم که 660 نمره خوبی نیست برای اپلای.

Junior Member

راستش من خودم با معدل 14 توقع زیادی ندارم.حقیقتش مهمتر فعلا برام اینه که پام توی آمریکا یا کانادا باز بشه تا اینکه دانشگاه خیلی خوب بخوام برم.( صادقانه بگم دیگه :-[).گرچه خیلی جاها دیدم که معدل براشون معیار نیست ولی نمره GMAT خیلی تا ثیر گذاره انگار.
    اینم بگم که مثلا اگه تو سایت دانشگاه Stanford برین که جزو Top ها هست، میبینید که Minimum requirement برای GMAT نمیخواد که این خودش برام جالب بود.! و دیگه اینکه دانشگاه Golden Gate آمریکا یه میل برام زد که میتونم بجای MBA برای Marketing اپلای کنم که GMAT نمیخواد .چون واحدهای ترم اولش با MBA مشترکن، میتونم برای ترم دوم همونجا Gmat بدم و MBA بخونم که اگه اینطوری باشه حداقل کسی استرس GMAT دادن رو قبل از اپلای دیگه نداره.نظرتون چیه؟
    haagh جان ، من که پیش شماها تازه کارم ولی والا اگه نمره 660 برای ماها که انگلیسی زبان نیستیم خوب نیست پس دیگه چه نمره ای خوبه؟ چون من توی فرومbeatthegmat هم که نگاه میکنم میبینم اونایی که 700 به بالا گرفتن اکثرا اونایین که زبان مادریشون انگلیسی بوده !
    اینجوری یکم نا امید کنندس که! البته خوب مشخصه که انتظاراتی که شما دارید نسبت به انتطارات من بیشتره پس زحمتی هم که میکشین بیشتر .
    با کتابقروشی آکادمی هم که لطف کردی گفتی تماس گرفتم .مرسی ازت.بهم گفتن که ISBN کتاب رو بهشون بدم تا بیارن برام.به نظرتون به غیر از SC منهاتن ، Critical reasoning manhattan رو هم بگیرم یا OG ها بهترن؟ ببخشید طولانی شد .ممنون ازتون

Member mrjalali آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Advanced managemant - CGU

راستش من خودم با معدل 14 توقع زیادی ندارم.حقیقتش مهمتر فعلا برام اینه که پام توی آمریکا یا کانادا باز بشه تا اینکه دانشگاه خیلی خوب بخوام برم.( صادقانه بگم دیگه :-[).گرچه خیلی جاها دیدم که معدل براشون معیار نیست ولی نمره GMAT خیلی تا ثیر گذاره انگار.
    اینم بگم که مثلا اگه تو سایت دانشگاه Stanford برین که جزو Top ها هست، میبینید که Minimum requirement برای GMAT نمیخواد که این خودش برام جالب بود.! و دیگه اینکه دانشگاه Golden Gate آمریکا یه میل برام زد که میتونم بجای MBA برای Marketing اپلای کنم که GMAT نمیخواد .چون واحدهای ترم اولش با MBA مشترکن، میتونم برای ترم دوم همونجا Gmat بدم و MBA بخونم که اگه اینطوری باشه حداقل کسی استرس GMAT دادن رو قبل از اپلای دیگه نداره.نظرتون چیه؟
    haagh جان ، من که پیش شماها تازه کارم ولی والا اگه نمره 660 برای ماها که انگلیسی زبان نیستیم خوب نیست پس دیگه چه نمره ای خوبه؟ چون من توی فرومbeatthegmat هم که نگاه میکنم میبینم اونایی که 700 به بالا گرفتن اکثرا اونایین که زبان مادریشون انگلیسی بوده !
    اینجوری یکم نا امید کنندس که! البته خوب مشخصه که انتظاراتی که شما دارید نسبت به انتطارات من بیشتره پس زحمتی هم که میکشین بیشتر .
    با کتابقروشی آکادمی هم که لطف کردی گفتی تماس گرفتم .مرسی ازت.بهم گفتن که ISBN کتاب رو بهشون بدم تا بیارن برام.به نظرتون به غیر از SC منهاتن ، Critical reasoning manhattan رو هم بگیرم یا OG ها بهترن؟ ببخشید طولانی شد .ممنون ازتون
    سلام
    1- اینجوری نیست که نمره بالای Gmat مال انگلیسی زبانها باشه. همین پارسال اکثر بچه های MBA شریف جی مت بالای 700 داشتن. تازه یکیشون که 780 شده بود. هرچند از پاییز گذشته امتحان Gmat سختتر شده.
    2- اکثر دانشگاههایی که من دیدم برای Gmat مینیمم ندارن. از اونجائیکه معمولا رشته MBA برای دانشگاه یک منبع درآمد حساب میشه معمولا دانشگاه از همه می خواد مدارک رو ارسال کنن اونوقت اونم بهترینها رو انتخاب می کنه. این طوری هم تعداد متقاضیش بالا می ره و همیشه مشتری داره.
    3- اگه هدفت MBA خوندن و رسیدن به آمریکا یا کاناداست به نظر من یکم رنک دانشگاه هدفت رو بیاری پایین مشکلت حل می شه. یه تبی که بچه های ایران دارن (البته حق هم میدم به همه) اینه که همه دنبال تاپترین دانشگاههای دنیا هستند. (البته نمیگم این بده ها) اما اگه یه نگاهی به نتایج ریجکت بندازی می بینی اوضاع چه جوریه. مهم اینه که واقع بین باشی و موقع اپلای کردن جو گیر نشی(به خصوص در رشته ما). اونوقت کلی موقعیت و دانشگاه پیش روت میاد که لزوما جزو بهترینهای دنیا نیستند اما در مقایسه از دانشگاههای ایران که خیلی خیلی بهترن. حداقل اینه که بری اونجا فرصتهای بسیار بهتر و نابتری گیرت میاد. چه برای کار چه برای ادامه تحصیل. این جو TOP 100 به نظر من بیشتر مال رشته های فنی.
    4- من خودم حتی رشته DBA دیدم که Gmat نمی خواست. پس نا امید نباش.
    5-تجربه من به من میگه فقط خواستنه مهمه. اگه واقعا بخوای، تردید نکن بدون جی مت یا ببا نمره پایین هم کارت درست میشه. مهم اینه که دقیقا بدونی چی میخوای و داری چیکار میکنی.
    6- علیرغم تمام حرفهای بالا، تمام تلاشت رو برای بدست آوردن بالاترین نمره ممکن انجام بده. اینهایی که گفتم مال بعد از معلوم شدن نمره جی مت بود. شما که وقت مناسبی داری انشاءالله یه نمره عالی میگیری و یه پذیرش خوب هم میگیری. اینایی که گفتم مال این بود که خیلی استرس و نگرانس نداشته باشی در مورد جی مت.
    به دریا که می اندیشم، بهانه ای برای جاری شدن پیدا می کنم؛
    باید بروم؛ تا دریا راهی نیست اما تا دریایی شدن راه بسیار است.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)