صفحه 51 از 83 نخستنخست ... 414243444546474849505152535455565758596061 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 501 تا 510 , از مجموع 822

موضوع: مشاوره در خصوص آمادگی برای امتحان GMAT !

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ليسانس مهندسي كامپيوتر ، فوق ليسانس MBA

پیش فرض پاسخ : مشاوره در خصوص آمادگی برای امتحان GMAT !

اين سوالي كه براي خيلي از بچه ها پيش مياد، من تجربه خوندن هر دوش رو با هم دارم، و به نظر من اصلا مفيد نيست، شما اول تافل رو بخونيد و بعد كه تمام شد جيمت رو شروع كنيد. من در ابتدا زبانم خوب نبود و تافل خيلي از وقتمو گرفت، البته تافل رو ١٠٢ شدم اما در عوض جيمتم خوب نشد. البته من فاصله بين امتحان جيمت و تافلم كمتر از يك ماه بود. به هر حال اگر وقت داريد با هم نخونيد.
    ضمنا اين بسيار اشتباه هست كه اول جيمت رو بخونيد و بعد بريد سراغ تافل، اول اينكه در تافل شما مهارت گفتاري و شنيداري لازم داريد كه مخصوصا مهارت گفتار Speaking به اين راحتي ها حاصل نميشه حداقل براي من اينجوري بود كه با تمرين زياد نهايتا ٢٢ شدم
    دوم اينكه نحوه سوالات ريدينگ تافل اصل ربطي به جيمت نداره در تافل شما براي هر متن ١٢ سوال داريد در صورتي كه متن هاي جيمت ٣ يا ٤ سوال دارند، علاوه بر اين در جيمت ريدينگ هاي كوتاه داريم اما در تافل نه، Writing در تافل تعيين كننده است اما در جيمت نه
    در نوشتار جيمت ما بايد نقص استدلال متن رو پيدا كنيم و بعد در مورد اون بنويسيم اما در تافل شما هر چيزي مي توني بنويسي و اگر خوب از موضعي كه گرفتي دفاع كني نمره خوبي مي گيري
    ضمنا در مواردي گرامر جيمت زيادي سخت گيره مثلا من خودم در رايتينگ تافلم به دفعات از which براي modify كردن clause استفاده كردم
    كه اينكار به شدت در جيمت منع شده و بايد ing كرد، با اين حال رايتينگ من ٢٥ شد
    براي تقويت گرامر هم به نظر من شما كتاب گرامر GMATCLUB كه اخيرا مجاني شده رو بخون چون بسيارساده است و براي هر بخش تمرين داره
    اينطوري ديد خوبي نسبت به گرامر پيدا ميكني
    اميدوارم موفق باشيد

Senior Member mehrabounr آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Marketing PHD

نقل قول نوشته اصلی توسط Alice_in نمایش پست ها
    سلام دوستان ، من دارم برای تافل میخونم و تقریبا تازه شروع به خوندن کردم و سطح ام intermediate هستش، آیا منطقیه که تافل و جیمت رو باهم بخونم؟ خودم فکر می کنم هر دو امتحان ریدینگ و رایتینگ دارن و بخش SC جیمت هم میتونه به تافل کمک کنه نظر شما درباره با هم خوندن تافل و جیمت چیه؟
    من هر 2 رو با هم خوندم. به فاصله 1 هفته هم امتحان دادم. که کار اشتباهیه

جیمت و تافل(یا آیلتس) :
    هر دوی این امتحانها به دانش زبان نیاز دارن یعنی برای هر دو باید پایه و درک خوبی داشته باشید. منتها هر کدوم یه مدل و شیوه خاصی از شما امتحان میکنن

سطح زبانتون رو مشخص کنید.
    برای هر دو امتحان باید بتونید یه متن انگلیسی رو بخونید و درکش کنید. نمیگم کلمه به کلمه رو بدونید. باید بتونید کلیت و محتوی اون متن رو بفهمید.

برای اینکه سطح زبانتون رو ببینید چقدر هست، یه کتاب تافل رو باز کنید و 2 تا reading از توش رو بخونید. اگه تونستید از روش به صورت روان و بدون ایراد بخونید و در آخر هم متنش رو متوجه شدید، میتونید خودتون انتخاب کنید که کدوم امتحان رو بخونید. اگه متوجه نشدید و با درک کردن متن مشکل داشتید حتما حتما حتما از تافل شروع کنید.
    (میتونید فایلهای PDF,... کتابهای تافل رو از اینترنت دانلود کنید)

همزمان خواندن 2 تا یا جدا خواندن:
    بهترین حالت اینه که یکی رو بخونید، امتحانش رو بدید و بعد امتحان دوم رو شروع کنید ولی خب برای همه همچین موقعیت یا فرصتی نیست.

امتحانها رو جدا از هم بخونید و با هم ترکیبشون نکنید. اول یکی رو بخونید آماده که شدید دیگری رو شروع کنید.

کدام زمان بیشتری میبرد؟
    اگه پایه زبانتون خوب باشه، جمع کردن امتحان تافل خیلی راحتتر و سریعتر از جیمت هست.
    اگه پایه زبانتون خوب نباشه، هر 2 امتحان مشکل ساز خواهند شد

کدوم به دیگری کمک میکند؟
    جواب این مشکله

اگه تافل رو اول بخونید:
    پایه زبان شما تقویت میشه. مطالبی که شاید فراموش کرده بودید دوباره به ذهنتون برمیگرده و تازه میشه. مغزتون به خوندن به زبان انگلیسی عادت میکنه.

اینها باعث میشه که وقتی میخواید جیمت رو بخونید:
    خوندن متن انگلیسی براتون سخت نیست و در نتیجه وقت کمتری ازتون میگیره و در زمان مطالعتون صرفه جویی میشه.
    همینطور چون با خوندن تافل زبانتون تقویت شده، متنها و سوالات و درسهای جیمت رو راحتتر متوجه میشید و احساس نمیکنید یه سری مطالب گنگ و سخت رو باید یاد بگیرید (استرستون هم خیلی کمتر میشه)

منتها این ترتیب این مشکل رو ایجاد میکنه براتون که تافل به کلیات بیشتر اهمیت میده تا جزئیات. یعنی شما کلیت یه listening یا reading رو بفمید میتونید به سوالات جواب بدید یا حتی یه جاهایی اگه چیزی رو از دست دادید یا متوجه نشدید، میتونید حدس بزنید. این باعث میشه که توجهتون به جزئیات کم بشه. اونوقت تو جیمت این مسئله براتون مشکل ایجاد میکنه.

اگه جیمت رو اول بخونید:
    اولش براتون سخته تا عادت کنید به سختی مطالب یا پیچیدگی سوالها. اوایل سرعت پیشرفتتون خیلی کمه ولی بعد از یه مدتی که عادت کنید براتون روان میشه. جیمت دقت شما رو خیلی بالا میبره. درکتون رو هم زیاد میکنه

اینها باعث میشه وقتی میخواید تافل رو بعدش بخونید:
    وقت خیلی کمی روی قسمت ریدینگ بذارید. ریدینگها به نظرتون خیلی آسون برسه.
    بقیه قسمتها رو هم چون درکتون از زبان و مفاهیم خیلی بالا رفته، براتون نوشتن یا خوندن یا استفاده از لغات و گرامر راحتتر میشه و در نتیجه کلا تافل براتون آسون به نظر میرسه.

منتها جیمت شما رو به سمت توجه شدید به جزئیات سوق میده که خب برای تافل توجه به جزئیات باعث میشه که به سوال یا فایل لیسنینگتون درست توجه نکنید و سوالها رو از دست بدید یا اشتباه جواب بدید.
    بعدش هم جیمت با اسپیکینگ هیچ کاری نداره و در نتیجه این بخش دست نخورده باقی میمونه.

* ترکیب کردنشون از این بابت بده چون برای هر امتحان باید به یه چیز خاصی عادت کنید. مثلا همین که جزئیات خیلی اهمیت داره تو جیمت. شما اگه به سیستم تافل عادت کنید جیمت رو خراب میکنید. یا برعکسش.
    برای همین اول یه سیستم رو یاد بگیرید، عادت کنید بهش. تمرین کنید و بعد امتحانش رو بدید. بعد شروع کنید عادت کردن به نیازها و سیستم امتحان دیگه.
    والا خود خوندن مطالب این 2 تا با هم مشکلی ایجاد نمیکنه.مشکل سر تمرین حل کردن و تست زدن و امتحان دادن پیش میاد
    Sorry if you haven't received an answer from me. I don't check the forum any more. If you want to talk, find me on Linkedin or through email.
    Bear in mind I only have information about USA Business school and business PHD admissions.*Who ever says apply to top 30, say NO

Junior Member

سلام دوستان سوالي داشتم ممنون مي شم كه در اين زمينه راهنماييم نماييد.
    7dec امتحان دارم و يك ماه و نيم هست كه مي خوانم. منهتن ها رياضي را خوندم اما تست OG ها ش را نزدم. براي Verbal سرعتم خيلي كمه cr , scمنهتن 3 فصل را خواندم و rc را شروع نكردم.به نظرتون براي نمره 600 تاريخ امتحان را عوض كنم يا نه؟

Junior Member

سلام دوستان من قصد دارم حداکثر بهار 2013 امتحان GMAT ام رو بدم و تا مردادماه 2013 هم TOEFL رو شرکت کنم. برای GMAT نمره بالای 700 مدنظرمه و برایTOEFL باید بیشتر از 100 بشه نمره ام. چندماه پیش TOEFL امتحان دادم و 71 شدم. (R:17 L:15 S:18 W:21)
    من ارشد ریاضی کاربردی خوندم (البته شش سال پیش تموم کردم) و این شش سال هم تو بخش طرح و برنامه یکی از بانکهای خصوصی بودم. 14 تا مقاله داخلی و یه مقاله ISI دارم. معدل ارشدم 16 و معدل لیسانسم 17 (رتبه ممتاز دوره!) بوده. قصد دارم برای امریکا و کانادا و برا رشته Financial Economics یا Finance اپلای کنم . بدون فاند هم پامو از مرز بیرون نمی ذارم!

من تمام صفحات راهنمایی های بچه ها رو خوندم و الان نتیجه گیری از همه مسیرهایی که بچه ها رفتن، این مسیریه که برا Gmat ام چیدم:
    1.اول باید حتما prep جدید رو از mba.com دانلود کنم و بزنم. و چون مشابه زمانبندی امتحانه، سطح نمره و توانایی فعلی ام دستم می آد. بعد هم Diagnostic Test اول OG 13 رو بزنم و جوابهامو چک کنم تا نقاط ضعفمو بشناسم.
    2.بعد باید چند فیلم های منهتن رو ببینم تا دقیقا ببینم داستان چیه!
    3.بعد شروعم با خوندن مقدمه کتاب OG13 باشه... اونجوری خیلی ساده اطلاعات اولیه در مورد موضوع امتحان پیدا میکنم... میتونم توضیحات اول هر فصل رو هم بخونم تا کاملاً در جریان موضوع و نوع سوالات و این ماجراها قرار بگیرم...
    4.بعد Bible و منهتن ها رو بخونم. بعد هم کاپلان
    5.بعد هم تست های OG 11، 12 ، 13 ، OG Verbal و OG Quant
    6.آخر هم Cat منهتن و ...

اما هنوز چند تا سوال دارم که اگه دوستان با تجربه، به ویژه دوستانی که نمرات خوبی تو GMAT گرفتن، نظر بدن و راهنمایی ام کنن، کمک بزرگی بهم می کنن:

1.منابعی که باید بخونم همین هاست؟ یا تو برنامه ام باید کتابهای دیگه هم بگنجونم؟
    2.ترتیب خوندن منابع رو درست تشخیص دادم؟
    3.مهمتر از همه اینکه با توجه به سطح زبان من و plan من برای زمان بندی امتحان هام، برای هر کدوم چقدر باید وقت بذارم؟
    4.برای تقویت Vocab چیکار کنم؟
    5.سری کتابهای منهتن 2012 بخونم یا 2009 ؟ چه فرقی دارن با هم؟؟

راستی الان دارم کلاسهای فن ترجمه آموخته رو می رم (ترم 3) و تقریباً تو reading دارم یه کم راه می افتم.

اگه نکته دیگه ای هم در مورد وضعیتم و plan ام برا خوندن Gmat و Toefl به نظر صاحبنظران با تجربه موفق این امتحانها می رسه، ممنون می شم راهنمایی ام کنن.....
    ویرایش توسط shab_ : October 21st, 2012 در ساعت 12:58 PM دلیل: پاراگراف بندی

رشته و دانشگاه
    Marketing PHD

نقل قول نوشته اصلی توسط shab_ نمایش پست ها
    سلام دوستان من قصد دارم حداکثر بهار 2013 امتحان GMAT ام رو بدم
    نمره تافلی که آوردید، اگه واقعا سطحتون اونه، برای جیمت ضعیف هستید. مخصوصا جیمت باید روی قسمت reading تسلط بالا داشته باشید چون تو تمام قسمتهاش لازمتون هست. نمره 17 که تو تافل آوردید برای جیمت خیلی کمه. ولی خب اگه سطح وافعیتون نیست که هیچ

اگه سطح وافعیتون هست پیشنهاد میدم قبل از اینکه جیمت رو شروع کنید، بخش ریدینگ تافل رو بخونید. چون سطح شما رو میکشه بالا و تو جیمت بهتون کمک میکنه. میتونید یه کتاب آسون مثل لانگمن رو بخونید بعد برید یه کتاب سخت که فکر کنم کمریج رو میگن سختتره. فقط هم همین قسمت R رو کار کنید.
    بعد هم همزمان کتابهای داستان انگلیسی که ساده هستن رو بخونید تا عادت کنید. یه سری کتابهای داستان طبقه بندی شده تو بازارهست. تو هر درسش 10 تا لغت جدید یادتون میده .کتابهای سطح 1 و2 واقعا آسونه و میتونید جای کتاب داستان شبها بخونید از داستان جنایی و رمانتیک و ... همه جوره هم داره. سطحهای بالاترش مثلا 6 سخت میشه. ولی خب اگه از اون اولش رو بخونید زبانتون انقدر خوب میشه که بقیه هم براتون راحت خواهد بود.
    به خصوص خوندن این داستانها رو "درک مطلب" خیلی اثر داره

با این برنامه 2هفته تا 1 ماه روی این قسمت کار کنید تا قشنگ بتونید از پس بخش reading تافل بر بیاید. بعدش بیاید سراغ جیمت
    (بگم من باوجود اینکه اطرافیان میگن زبانم خوبه، همه این کارها رو کردم. پارسال برای 1 ماه هرشب یه داستان 2صفحه ای خوندم و خوابیدم تا عادت کردم به انگلیسی خوندن و تحلیل و درک اون متن. البته همزمان هم تافل رو خوندم چون فرصت نداشتم صبر کنم)

برنامه جیمت که نوشتید:
    دو تای اول یه کار رو میکنن. prep تست جیمت هست به صورت نرم افزاری طراحی شده که خب همه میگیم که یه تست بزنید که سطحتون رو بفهمید چطوریه بعد بر اساس اون بتونید برنامه ریزی کنید روی نقات قوت و ضعف و با توجه به وقتتون، تا بهترین نتیجه رو با این امکانات و شرایط بتونید بگیرید.
    اون diagnostic etst اول OG هم همون کار رو میکنه. فقط اینکه به صورت پرینتی هست.
    اگه از تست زدن و امتحان تستی خیلی وقته دور بودید، پیشنهاد میدم که کاغذی رو کار کنید و زمان هم نگیرید. فقط ببینید سوادتون اونقدر هست که بتونید سوالها رو جواب بدید یا نه.
    اگه اهل تست زدن هستید که نرم افزار رو استفاده کنید. البته اگه آخرش زمان کم آوردید وحشت نکنید. عادیه. بیشتر به تسلطتون به مطالب توجه کنید و ببینید از اون سوالهایی که جواب دادید چقدرش رو واقعا درست جواب دادید. (نه اینکه انتخاب شانسی بوده یا با دلیل اشتباه، شانسی گزینه درست رو زدید) یعنی حتما بعدش باید جوابهاتون رو بررسی کنید.

2- فیلمهای منهتن : من اینجا ندیدم کسی فیلمهای منهتن رو ببینه. فکر هم نمیکنم کسی به جز من فایلهاش رو دانلود کرده باشه. البته اگه منظوزتون Manhattan online 9 session class RECORDINGS هست. اینها 9 تا فایل با حجم 10 گیگ.فایل ویدویش هم اینطوری تهیه شده که منهتن که دوره آموزشی آنلاین داشته ، همون کلاس آنلاین رو ضبط کرده که حاضرهای توی اون کلاس، بتونن برگردن و مرورش کنن. بعد این فایلها به اینترنت راه پیدا کرده و ..... اولا حجمشون زیاده برای همین تو فروم نشده بذارمشون. بعدش به درد هم نمیخورن. خیلی ابتدایی هستن و حوصله سرمیبرن و امکان نداره تا تهش رو بشینید. کلش هم 20 ساعت نیست.
    اگه چیز دیگه ای رو منظورتونه، که خب نمیدونم

3-
    این کار رو بهتره قبل از زدن تست آزمایشی انجام بدید.
    اول کتاب OG اومده امتحان جیمت رو معرفی کرده. شما حتی برای اینکه ببینید چه سطحی هستید این دانش رو نیاز دارید. بدونید امتحان چه جور سوالهایی توش میاد در چه سطحی هست چقدر زمانه چندتا سوال داره و ...
    برای دونستنش هم هر کتاب جیمتی رو باز کنید اینها رو توش نوشته. ولی بهتره که از منبع اصلی بخونید که یه وقت اشتباه چاپی یا ... توش نداشته باشه.
    منبع اصلیش هم سایت MBA.com هست. اگه اون رو نمیتویند گزینه بعدی کتاب OG هست که توسط GMAC چاپ میشه و OFFICIAL هست.

4- ترتیب خوندن منابع جیمت:
    تا تست آزمایشی نزدید و نتیجش رو ندیدید و جوابهای تشریحیش رو کامل بررسی نکردید و نقاط ضهفتون رو نفهمیدید، برای خودتون برنامه ریزی نکنید.
    اینجا دوستانی هستن که برای CR حتی 1 روز هم وقت نذاشتن و نتیجه نهاییشون هم700+ بوده کسانی هم هستن که چندین ماه وقت گذاشتن و نتیجه خوبی نگرفتن. برای بقیه قسمتها هم همینطور. باید ببینید کجا رو ضعف دارید و کجا رو باید بیشتر کار کنید، بعد برید سراغ اون منابع

منابعی که اینجا هست خیلی خوبن منتها منابع دیگه هم هست. ممکنه خیلیهاش هم خوب باشه. ولی چون تو ایران در دسترس نیستن یا باید کلی هزینه بشه براشون برای همین اکثر بچه ها مجبورا به همینهایی که در دسترسه قناعت کنی. برای همین بین مثلا 3 تا منبع SC که دم دسته اونهایی که خوندن میگن منهتن بهتره. امیدوارم متوجه شده باشید منظورم رو

اگه واسه SC مشکل داشتید تا الان اکثرا میگن که منهتن خوبه.
    برای CR خیلیها میگن بایبل خوبه. بعضیها میگن منهتن خوبه. (من منهتن رو نضفه خوندم و خب میگم اگه پارسال بایبل رو وقت گذاشته بودم بهتر بود. امسال بایبل رو خوندم) کتابهای دیگه هم هست
    برای RC اینجا خیلیها مثل من این بخش رو ندید میگیرن. یعنی براش چیزی نمیخونن و یه راست میرن سر تست و تمرین. اگه فرصت دارید منهتن رو بخونید باز منابع دیگه هم هست.

برای ریاضی نظر زیاده. من کتابهای منهتن رو کامل خوندم و میگم که خوندنش برای کسی که میخواد نمره عالی بگیره ضروریه. خیلیها میگن ریاضی خوندن نداره و خب راست هم میگن.
    ببینید ریاضی جیمت سخت نیست. در حد ریاضی سوم دبیرستانه اونهم نه رشته ریاضی یعنی حسابان نیست. یه مقدار هم هندسه و یکم مسائل دیگه توش قاطیه. دانش ریاضی آنچنانی لازم نداره.
    منتها برای امتحان اینقدر سوال رو میپیچونن یا تو چندمرحله باید حلش کنید که "بیدقتی" و "کم آوردن زمان" و "درنظر نگرفتن یه نکته کوچیک" باعث میشه که شما سوال رو غلط جواب بدید
    سر همین توی ریاضی "تمرین" خیلی مهمه
    .
    خیلیها یه راست میرن سر تست و خب از توی تستها نکات رو یاد میگیرن یا بار اول تست رو غلط میزنن و جوابش رو میخونن و فرمولها براشون یادآوری میشه
    بعضیها از کتاب فارسی میخونن بعد تست .

شخصا میگم اگه وقت داریدمنهتن رو بخونند.
    منهتن ریاضی رو خیلی ریر ریز جلو رفته و زیادیه. یعنی وقت میبره و چیز زیادی هم نداره. منتها تو هر فصلش 1 نکته یا 1 مثالی داره که اگه اون رو دیده باشید سر امتحان هیچوقت اون اشتباه رو نمیکنید یا گول نمیخورید و سوال رو 100% درست جواب میدید. اگه ندیده باشید خب به دقتتون بستگی داره و احتمال اینکه نفهمید نکته رو زیاده
    یعنی ارزش منهتن به این نکته و اون 1 دونه مثاله هست. والا بقیش چیز زیادی نداره

برای همین "اگه وقتش رو دارید" بخونید. ندارید یه مسیر دیگه در پیش بگیرید

در هر صورتش توی کتابهای ریاضی منهتن کتاب word problems رو حتما یه مروری بکنید. کتاب هندسه اش هم مرور خوبی بر فرمولها هست و خیلی هم سریع تموم میشه میتونید 1 روزه کلش رو بخونید.

تو بخش ریاضی اختلاف نظر زیاده و همه هم جواب میگیرن. باید ببینید برای شما چه روشی بهتره.

کتاب کاپلان رو من نخوندم. اینجا شاید 30% بچه ها خونده باشن.

ببینید جیمت یه بخشیش خوندنه، یعنی شما آشنا بشید با امتحان و سوالاتش و اینکه از چی و در چه سطحیه و .... یه بخشیشم تمرینه.اون بخش دانش و آشنایی با انواع سوال رو از خیلی کتابها میتونید به دست بیارید.
    واسه همین شما تو هر بخش اگه 1 کتاب رو بخونید، کافیه. مگر اینکه ببینید درک یه کتاب براتون سخته یا با استراتژیش نمیتونید پیش برید، کتاب رو عوض کنید. به هر صورتش 1 کتاب مرجع برای هر بخش برای خودتون انتخاب میکنید و همون رو پیش میگیرید. این کتاب میتونه بایبل باشه یا کاپلان یا ....

برای بخش تمرین و تست خب هرچی بیشتر کار کنید روان میشه دستتون و عادت میکنید و سرعتتون هم بیشتر میشه. فقط منابع استاندارد رو استفاده کنید که جواب تشریحی هم دارن که بتونید برسی کنید درست جواب دادید یا نه و سوال هم غیر استاندارد نباشه که از آسونی الکی بهتون امید نده یا سخت نباشه دلشوره بگیرید.

اون OG ها هم همین قضیه تست هست. هرچی تست بیشتر بزنید بهتر. منتها از آخر شروع کنید. یعنی 13 بعد verbal بعد 12 بعدش اگه خواستید ریاضی رو بیشتر کار کنید quant بعدش برید سراغ CAT اگه باز فرصتش رو داشتید تا زمان امتحانتون برید سراغ OG 11 چون اون 4 تای اول رو که بزنید خیلی سوالها براتون تکراری خواهد شد.
    تازه اگه برنامه دارید منهتن رو هم بخرید که خب خود منهتن 6تا cat داره. بانک سوالاتش هم اگه اضافه کنید خودش کلی میشه.

این رو هم بگم که همه اینها زمان میبره. یعنی تمام این برنامه ریزیها ممکنه عملی نشه. یهو میبینید تازه درسها رو خوندید و 2 هفته بعدش هم امتحانتونه و یه تست هم نزدید. برای همین یه برنامه بینابینی بریزید. درس رو بخونید، یه مقداری تست هم کار کنید بعد اگه باز وقت داشتید برید سراغ تستهای اضافه و OG11 و تستهای GMATCLUB و beatthegmatو challenge های سایتها و .....

برای vocab:
    من شخصا نمیتونم لغت بخونم و حفظ کنم واسه همین هیچوقت دنبال یادگیری لعت به تنهایی نبودم.
    جیمت هم هیچوقت از شما نمیاد لعت رو مستقیما بپرسه یعنی توی متن هست.(GRE از شما معنی مستقیم لعت رو میخواد. ازتون میخواد معنیش رو بدونید و مترادف یا متضادش رو پیدا کنید یا ....) جیمت مثل GRE نیست برای همین لغت حفظ نکردن اونطوری بهتون آسیب شدیدی نمیزنه.
    منتها شما هر متنی رو که میخونید، از کتن آموزشی جیمت یا تمرینش یا تستش یا مقاله یا مطالعه آزادت یا ..... هر کدوم اینها رو بخونی مطمئن باش native هم که باشی باز برات لعت جدید توی اینها پیدا میشه. برای من و شما که دیگه هیچی. شما اگه همین لعتهایی که تو این متنها و تمرینهات میبینی رو یاد بگیری میتونی از پس جیمت بربیای.
    *بعضی از دوستان تو فروم پیشنهاد میدن که لغت رو حفظ کنید. کتاب برای لعت جیمت چندتایی هست منتها خیلی طولانین. یعنی سطح جیمت از تافل بالاتره ولی از نظر لغت از GRE پایینتره. میتونید از جزوه ها یا کتابهای لغت که توسط چندتا سایت مخصوص جیمت درست شدن استفاده کنید(تو فروم قبلا آپلود شدن) یا میتویند از کتابهای ی مثل 504,1100,... که بچه ها برای تافل استفاده میکنن کمک بگیرید

سر این لغت خوندن نظر زیاده.با توجه به توان و زمانتون و آشنایی که با خودتون دارید، خودتون انتخاب کنید

نفاوت منهتن 2012 و 2009 : تو همین بخش جیمت یه تاپیک هست که تفاوتشون رو تا یه حدی نوشته شده.اونجا رو چک کنید.
    توی این فروم من چندباری سوال کردم کسی هنوز نیومده بگه که هم نسخه 2009 رو خونده و هم 2012 رو و فلان نسخه بهتر بوده. اکثرا 2009 رو هنوز استفاده میکنن. خودم هم هر 2 رو دارم ولی 2009 رو میخونم
    توضیح خود منهتن هم این بود که CR تغییر اساسی کرده (من چک نکردم) ولی بقیه نه.فقط مثل اینکه رفرنسشون به Og13 شده و یه تغییرات جزئی .

در هر صورتش نسخه 2009 هنوز هم قابل استفاده هست و خوب هم کار میکنه. فقط 2012 یه کتاب جدید اضافه شده که برای بخش IR , AWA هست که تو سری 2009 همچین کتابی اصلا نبود. اون رو دیگه باید 2012 رو استفاده کنید. منتها فایل PDF رو من ندارم و پیدا نکردم.

ظاهرا یکی از موسسه هایی که کلاس آموزش جیمت داره (ztc) این کتاب manhattan IR به صورت محدود چاپ کرده و میفروشه. من چکش نکردم فقط چون تو سایت عضوم و برام newsletter میفرستن این رو برام فرستاده بودن. من نرفتم موسسشون ببینم چنده یا چجوریه. اگه کسی اطلاعات بیشتر داره بیاد بگه.

فکر کنم جواب همه رو دادم
    Sorry if you haven't received an answer from me. I don't check the forum any more. If you want to talk, find me on Linkedin or through email.
    Bear in mind I only have information about USA Business school and business PHD admissions.*Who ever says apply to top 30, say NO

رشته و دانشگاه
    Marketing PHD

سلام دوستان من قصد دارم حداکثر بهار 2013 امتحان GMAT ام رو بدم و تا مردادماه 2013 هم TOEFL رو شرکت کنم. برای GMAT نمره بالای 700 مدنظرمه و برایTOEFL باید بیشتر از 100 بشه نمره ام. چندماه پیش TOEFL امتحان دادم و 71 شدم. (R:17 L:15 S:18 W:21)
    من ارشد ریاضی کاربردی خوندم (البته شش سال پیش تموم کردم) و این شش سال هم تو بخش طرح و برنامه یکی از بانکهای خصوصی بودم. 14 تا مقاله داخلی و یه مقاله ISI دارم. معدل ارشدم 16 و معدل لیسانسم 17 (رتبه ممتاز دوره!) بوده. قصد دارم برای امریکا و کانادا و برا رشته Financial Economics یا Finance اپلای کنم . بدون فاند هم پامو از مرز بیرون نمی ذارم!

من تمام صفحات راهنمایی های بچه ها رو خوندم و الان نتیجه گیری از همه مسیرهایی که بچه ها رفتن، این مسیریه که برا Gmat ام چیدم:
    1.اول باید حتما prep جدید رو از mba.com دانلود کنم و بزنم. و چون مشابه زمانبندی امتحانه، سطح نمره و توانایی فعلی ام دستم می آد. بعد هم Diagnostic Test اول OG 13 رو بزنم و جوابهامو چک کنم تا نقاط ضعفمو بشناسم.
    2.بعد باید چند فیلم های منهتن رو ببینم تا دقیقا ببینم داستان چیه!
    3.بعد شروعم با خوندن مقدمه کتاب OG13 باشه... اونجوری خیلی ساده اطلاعات اولیه در مورد موضوع امتحان پیدا میکنم... میتونم توضیحات اول هر فصل رو هم بخونم تا کاملاً در جریان موضوع و نوع سوالات و این ماجراها قرار بگیرم...
    4.بعد Bible و منهتن ها رو بخونم. بعد هم کاپلان
    5.بعد هم تست های OG 11، 12 ، 13 ، OG Verbal و OG Quant
    6.آخر هم Cat منهتن و ...

اما هنوز چند تا سوال دارم که اگه دوستان با تجربه، به ویژه دوستانی که نمرات خوبی تو GMAT گرفتن، نظر بدن و راهنمایی ام کنن، کمک بزرگی بهم می کنن:

1.منابعی که باید بخونم همین هاست؟ یا تو برنامه ام باید کتابهای دیگه هم بگنجونم؟
    2.ترتیب خوندن منابع رو درست تشخیص دادم؟
    3.مهمتر از همه اینکه با توجه به سطح زبان من و plan من برای زمان بندی امتحان هام، برای هر کدوم چقدر باید وقت بذارم؟
    4.برای تقویت Vocab چیکار کنم؟
    5.سری کتابهای منهتن 2012 بخونم یا 2009 ؟ چه فرقی دارن با هم؟؟

راستی الان دارم کلاسهای فن ترجمه آموخته رو می رم (ترم 3) و تقریباً تو reading دارم یه کم راه می افتم.

اگه نکته دیگه ای هم در مورد وضعیتم و plan ام برا خوندن Gmat و Toefl به نظر صاحبنظران با تجربه موفق این امتحانها می رسه، ممنون می شم راهنمایی ام کنن.....
    روی این قضیه هم یه تحقیقی بکنید ببینید شاید براتون بهتر باشه: تافل رو اول بخونید و بدید و بعد برید سراغ جیمت.
    ممکنه اعتبار تافل که 2 ساله هست اولش فکر کنید که بده زود بدید و ... ولی یه فایده داره که خوندن تافل سطح زبان شما رو خیلی میبره بالا و تو جیمت خیلی کمکتون میکنه.
    تو تاپیکهای جیمت رو نگاه کنید(فکر کنم همین تاپیک بود) یکی از دوستان فکر کنم هفته پیش در مورد همزمان خوندن این 2 تا امتحان سوال کرده بودن که خب براشون همه pro-con رو نوشتم و نظرات بقیه دوستان هم هست. نگاه کنید ببینید بد نیست. در هر صورتش همه میگن "همزمانگ نخونید یکی رو بخونید و بعد دیگری. ترتیبش رو ولی....

Junior Member

خیلی ممنونم دوست مهربون
    قبلاً هم از راهنمایی هایی که به بچه ها داده بودین، متوجه شدم که صادقانه اطلاعاتتون رو با دوستانتون شیر می کنید تا اونها هم بتونن خوب پیش برن.
    ممنون که این همه وقت گذاشتین و به سوالهام جواب دادین.

سطح ریدینگم الان خیلی بهتره. شاید اگه الان امتحان بدم 24-25 بشم. کلاس فن ترجمه ای که رفتم خیلی بهم دید داده و کمکم کرده.

مطالبی که گفتین در مقایسه ترتیب زمانی دو تا امتحان رو هم قبلاً خوندم. من الان فقط دارم رو ریدینگ تافل کار می کنم و یه کم هم لغت می خونم. بقیه وقتم رو می خوام بذارم برا جی مت. من شاغلم و روزی 5 ساعت می تونم برا جیمت وقت بذارم. ممنون می شم اگه تو برنامه ریزی زمانی هم دوستان بهم کمک کنن. چه جوری زمانبندی کنم نرماله؟ و تا اوائل بهار می رسم یه امتحان خوب رو بدم و یه عالمه هم تست و کت کار کرده باشم؟؟

تاپیک منهتن 2012 رو هم پیدا نکردم!

راستی دوست مهربون:
    شما کی امتحان دادید و نمره تون چند شده؟ خیلی برام مهمه مسیری رو برم که قبلاً نتیجه خوب تو اون مسیر گرفته شده باشه ...
    ویرایش توسط shab_ : October 22nd, 2012 در ساعت 09:24 AM دلیل: پاراگراف بندی

رشته و دانشگاه
    Marketing PHD

خیلی ممنونم دوست مهربون
    قبلاً هم از راهنمایی هایی که به بچه ها داده بودین، متوجه شدم که صادقانه اطلاعاتتون رو با دوستانتون شیر می کنید تا اونها هم بتونن خوب پیش برن.
    ممنون که این همه وقت گذاشتین و به سوالهام جواب دادین.

سطح ریدینگم الان خیلی بهتره. شاید اگه الان امتحان بدم 24-25 بشم. کلاس فن ترجمه ای که رفتم خیلی بهم دید داده و کمکم کرده.

مطالبی که گفتین در مقایسه ترتیب زمانی دو تا امتحان رو هم قبلاً خوندم. من الان فقط دارم رو ریدینگ تافل کار می کنم و یه کم هم لغت می خونم. بقیه وقتم رو می خوام بذارم برا جی مت. من شاغلم و روزی 5 ساعت می تونم برا جیمت وقت بذارم. ممنون می شم اگه تو برنامه ریزی زمانی هم دوستان بهم کمک کنن. چه جوری زمانبندی کنم نرماله؟ و تا اوائل بهار می رسم یه امتحان خوب رو بدم و یه عالمه هم تست و کت کار کرده باشم؟؟

تاپیک منهتن 2012 رو هم پیدا نکردم!

راستی دوست مهربون:
    شما کی امتحان دادید و نمره تون چند شده؟ خیلی برام مهمه مسیری رو برم که قبلاً نتیجه خوب تو اون مسیر گرفته شده باشه ...
    خواهش میکنم. خوشحالم که شما اول زحمت کشیدید و تاپیکها رو خوندید و با اطلاعات و آمادگی دارید سوال میکنید (آخه خیلیها.....)

با ساعتی 5 ساعت به کلی کار میرسید.
    کلاسهای جیمتی که تو خارج هست، من دیدم برنامه ریزی که به بچه ها میدن، میگن برای خوندن جیمت به زمانی حدود 100 تا 120 ساعت وقت نیاز دارن. (120 ساعت مطالعه مفید)
    یعنی با حساب اونها! شما با روزی 4 ساعت خوندن نیاز به 30 روز دارید.

البته اون برنامه رو برای کسایی طراحی میکنن که اکثرا native هستن یا زبان رسمی دومشون انگلیسیه (مثل هند). ماها که زبانمون اونقدر خوب نیست خب یه مدتی از این ساعت مطالعمون صرف یادگرفتن لغت و گرامر میشه وبخشیش هم بابت سرعت کم تو مطالعه متن غیر فارسی از بین میره.

در هر صورتش اینجا خیلیها میگن که 3 ماه مطالعه وقت کافی هست برای جیمت. تو 3 ماه میشه روی همه چیش کار کرد و نتیجه هم گرفت به شرطی که بازیگوشی نکنید.

شما برای اینکه مطمون بشی از وضع ریدینگتون چندتا از تستهای ریدینگ تافل کتاب کمبریج رو بزن. اگه دیدید متنش رو خوب فهمیدید و تستها رو درک کردید، بیاید سر جیمت. اگه نه یکم دیگه با همین کلاس فن ترجمتون پیش برید بعد شروع کنید جیمت رو.

تا بهار که وقت زیاد هست. 5ماه وقته. اگه درست بخونید (یعنی منابعی که همپوشانی دارن رو نخونید و وقتتون رو اشتباهی صرف چیزهای به درد نخور یا تکراری نکنید) کاملا فرصت دارید برای اینکه همه کار بکنید.

منهتن تاپیک نداره. توی یکی از این تاپیکها پست رو گذاشته بودم که الان یادم نمیاد کجا بوده. تفاوتشون همونی بود که گفتم. (یعنی تا الان فقط اینقدر اطلاعات از اختلافشون در دست هست تا باز یه عده هر 2 رو مطالعه کنن و نظرشون رو بگن)

شما تاپیک "تجربیات شرکت در امتحان جیمت" رو حتما مطالعه کن. بچه هایی که برای دوستانشون ارزش قائل بودن، بعد از اینکه امتحانشون رو دادن ، چه خوب و چه بد، اومدن تجربشون رو گفتن که چی خوندن یا چی کار کردن و سر امتحان چی شده و نتیجشون چی بوده و چرا خوب یا بد شده، مطالعشون چی بوده و .... من هم نتیجه خودم رو همونجا گذاشتم میتونید بخونید.

"خیلی برام مهمه مسیری رو برم که قبلاً نتیجه خوب تو اون مسیر گرفته شده باشه ..." این مسیر رو از 2 راه میتونید پیدا کنید. کسایی که موفق شدن و کسایی که شکست خوردن و متوجه شدن مسیرشون غلط بوده. تو این فروم 90% کسایی که میان و سر میزنن و وقت میذارن جواب دیگران رو بدن جز دسته دوم هستن (از جمله خودم). معمولا کسایی که موفق شدن میرن دنبال کارهای دیگه خودشون و فعالیتشون تو فروم کم میشه و کمتر به بقیه کمک میکنن.

در هر صورتش من همیشه میگم، هر کسی هر نصیحتی کرد یا چیزی گفت خودتون روش فکر کنید و حتما تحقیق کنید که درست میگه یا نه چون نه طرف رو میشناسید نه میدونید سوادش چقدره نه میدونید چقدر اطلاعات داره و نه شخصیتش رو میشناسید که آیا میخواد رقیبهای خودش رو کم کنه یا نه واقعا از در دوستی کمک میکنه. برای جیمت هم همینه.

این فروم و افراد واطلاعاتشون هست. 2-3 تا فروم خارجی هم هست که بد نیست چکشون کنید تا مطمون بشید. beatthegmat و gmatclub. هردوشون تخصص جیمت دارن. توشون منابع مجانی، معرفی کتابها و منابعف معرفی شرکتها و موسسه های آموزشی، مشاوره و ... هست.
    * beatthegmat چندتا برنامه مطالعه داره (1ماهه تا 3 ماه) که میتونید مجانی دریافت کنید وبا اون پیش برید.

راستی این تاپیک رو هم نگاه کنید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrabounr نمایش پست ها
    با ساعتی 5 ساعت به کلی کار میرسید.
    کلاسهای جیمتی که تو خارج هست، من دیدم برنامه ریزی که به بچه ها میدن، میگن برای خوندن جیمت به زمانی حدود 100 تا 120 ساعت وقت نیاز دارن. (120 ساعت مطالعه مفید)
    یعنی با حساب اونها! شما با روزی 4 ساعت خوندن نیاز به 30 روز دارید.

البته اون برنامه رو برای کسایی طراحی میکنن که اکثرا native هستن یا زبان رسمی دومشون انگلیسیه (مثل هند). ماها که زبانمون اونقدر خوب نیست خب یه مدتی از این ساعت مطالعمون صرف یادگرفتن لغت و گرامر میشه وبخشیش هم بابت سرعت کم تو مطالعه متن غیر فارسی از بین میره.

در هر صورتش اینجا خیلیها میگن که 3 ماه مطالعه وقت کافی هست برای جیمت. تو 3 ماه میشه روی همه چیش کار کرد و نتیجه هم گرفت به شرطی که بازیگوشی نکنید.

.
    سلام. به نظر من هم سه ماه مطالعه، حدود 4 ساعت (به صورت مفید) کافی به نظر میرسه، ولی بعضی ها میگن سه چهار ماه اون هم بین 9 تا 12 ساعت در روز! آیا مطالعه بیشتر برای امتحان جیمت، نمره بیشتری رو به ارمغان میاره؟ اصلا برای مطالعه بیشتر ، منابع بیشتری وجود داره؟ چون فکر می کنم که با حدود 4 ساعت در روز منابع اصلی همشون خونده میشن. دوستان نظر شما در مورد زمان کافی برای مطالعه جی مت جیه؟

Senior Member Gclub آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Alice_in نمایش پست ها
    سلام. به نظر من هم سه ماه مطالعه، حدود 4 ساعت (به صورت مفید) کافی به نظر میرسه، ولی بعضی ها میگن سه چهار ماه اون هم بین 9 تا 12 ساعت در روز! آیا مطالعه بیشتر برای امتحان جیمت، نمره بیشتری رو به ارمغان میاره؟ اصلا برای مطالعه بیشتر ، منابع بیشتری وجود داره؟ چون فکر می کنم که با حدود 4 ساعت در روز منابع اصلی همشون خونده میشن. دوستان نظر شما در مورد زمان کافی برای مطالعه جی مت جیه؟
    جناب شما نمره اتون چند شده؟ در ضمن روز اول هم چند بوده؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)