صفحه 53 از 83 نخستنخست ... 3434445464748495051525354555657585960616263 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 521 تا 530 , از مجموع 822

موضوع: مشاوره در خصوص آمادگی برای امتحان GMAT !

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مشاوره در خصوص آمادگی برای امتحان GMAT !

دوستان سلام

من یه سؤال دارم که شاید یه کم بی ربط به موضوع بحث باشه ولی نتونستم جای مناسبتری برای طرح سوالم پیدا کنم! ممنون می شم اگه دوستانی که نمرات خوب تافل و جی مت گرفتن، راهنمایی ام کنن...

من زبانم در حد متوسطه. یک سال وقت دارم که امتحان تافل و جی مت بدم و مسلماً با هدف فاند گرفتن باید 700 جی مت و 100 تافل رو بیارم.

اولین چیزی که ذهنمو درگیر کرده اینه که بهتره اول رو تافل چندماه وقت بذارم بعد برم سراغ جی مت ، یا برعکس ؟؟

خوشبختانه! شاغل نیستم و همه روزمو می تونم وقت بذارم. راستی یه تافل آزمایشی هم دادم نمره ام 60 شد ! :-(

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    حسابداری، دانشگاه تربیت مدرس

فكر ميكنم اگه جي مت رو استارت بزنيد خيلي بهتر باشه! چون خوندن براي جيمت بطور اتوماتيك سطح زبانتون رو را ارتقا ميده اما اگه بخواييد با تافل شروع كنيد ممكنه چندين ماه وقت بزاريد كه تاثير خيلي زيادي روي ارتقا سطح دانسته هاتون براي جيمت نميذاره براي اينكه تنها مهارت ريدينگ تافل هست كه تقريبا با جيمت مشتركه!! بعدش هم با كمبود زمان براي جي مت مواجه خواهيد شد. البته چون شما فول تايم وقتتون آزاده بهتره كه هر دوتا رو با هم پيش ببريد.
    موفق باشيد

Senior Member Gclub آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Dibaa نمایش پست ها
    دوستان سلام

من یه سؤال دارم که شاید یه کم بی ربط به موضوع بحث باشه ولی نتونستم جای مناسبتری برای طرح سوالم پیدا کنم! ممنون می شم اگه دوستانی که نمرات خوب تافل و جی مت گرفتن، راهنمایی ام کنن...

من زبانم در حد متوسطه. یک سال وقت دارم که امتحان تافل و جی مت بدم و مسلماً با هدف فاند گرفتن باید 700 جی مت و 100 تافل رو بیارم.

اولین چیزی که ذهنمو درگیر کرده اینه که بهتره اول رو تافل چندماه وقت بذارم بعد برم سراغ جی مت ، یا برعکس ؟؟

خوشبختانه! شاغل نیستم و همه روزمو می تونم وقت بذارم. راستی یه تافل آزمایشی هم دادم نمره ام 60 شد ! :-(

اگر یکسال وقت دارید پیشنهاد می کنم برنامه زیر رو اجرا کنید: (این پلن رو با توجه به تجربیات خودم و دوستانم که یکسال اخیر رو روی جیمت وقت گذاشتیم عرض می کنم)

فرض می کنم که شما سال 2014 ادمیشن می خواهید.

1. اول تکلیف تافل رذو مشخص کنید اگه پایه تون 60 شده پس حدود 6 ماهی وقت می بره تا بالای 90 بیارید. روی دایره لغتهاتون کار کنید و همچنین یک دوره مفصل گرامر بخونید و روزی یک تست Reading بزنید.این سه بخش روی هرچه بیشتر نیرو بگذارید بعدها هم بدردتون می خوره.

2. بعد از اینکه تافل رو دادین و یک تست PREP جیمت زدین اونوقت با توجه به تارگت های زیر و نمره اتون برنامه ریزی کنید:
    الف. اگر فاند می خواهید ( PHD ) پس تارگت شما میشه جیمت 640+ --> هرچی جیمت بالاتر دانشگاه بهتر
    ب. اگر مستر می خواهید با فاند >> جیمت 600+
    ج. اگر مستر می خواهید بدون فاند جیمت 530+

حالا اگه شما مثلا نمره PREP خودتون شده 400 بعد میخواهید 700 بشید . دوستانه می گم 2 سال تایم می خواد. و معلومات زبان خودتون رو باید خیلی وسیع کنید .
    اما اگه 400 شدین و یه نمره 550+ می خواهید می تونید توی 5-6 ماه جمعش کنید

اینایی هم که میگن جیمت 700 ربطی به معلومات پایه زبان نداره حرفشون منطقی نیست و پایه و اساسی نداره

پیش فرض پاسخ : تجربیات شرکت در امتحان GMAT ( با ذکر منابع و نحوه مسافرت و نمره)

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsansystem نمایش پست ها
    در نهایت کوانتم خوب شد ولی وربال گند زدم ... کوانت 42 و وربال 19 در نهایت هم 510 شدم ...
    حالا سوال ... به نظر شما با این نمره چیکار میتونم بکنم و اینکه من شنیدم وربال ما خارجیا براشون زیاد مهم نیست و اون رو از تافل یا آیلتس میفهمن و کوانت براشون مهم تره .. این تا چه حد درسته ؟
    دوست من اگه می خوای با هزینه خودت بری و سالی چیزی حدود 38000 دلار تا 50000 دلار رو می تونی هزینه کنی می تونی با همین نمره خیلی جاها پذیرش برای MBA بگیری اما اگه می خوای هزینه هات رو آف کنی و احتمالا یه چیزی هم بگیری خب این نمره اصلا خوب نیست...

کوانت 42
    وربال 19
    اورال 510
    به نظر شما چه دانشگاههایی اپلای کنم؟ برای دکترا امیدی هست؟ یا میشه پذیرش با فاند گرفت برای MBA؟
    When You Think It Is Impossible, Be Sure That Someone Did It Before

Junior Member Iron_man آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA-FINANCE, MMU

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsansystem نمایش پست ها
    کوانت 42
    وربال 19
    اورال 510
    به نظر شما چه دانشگاههایی اپلای کنم؟ برای دکترا امیدی هست؟ یا میشه پذیرش با فاند گرفت برای MBA؟
    دوست عزیز. پست شما خارج از محدوده موضوع هستش ولی به هر حال جواب می دم.
    نمره کمتر از 600 ( تا اونجایی که می دونم و البته حرف من وحی مُنزل نیست ) تقریباً هیچ شانسی برای Fund گرفتن نداره. یعنی اصلاً وقت خودتون رو برای Fund تلف نکنید. همونطور که یکی از دوستان گفتن اگه بخواید با هزینه شخصیتون تحصیل کنید احتمالش خوب خیلی بیشتر هست ولی خوب بازم 100 درصد نیست. اگه سابقه کار حداقل 2-3 سال یا مقاله ای ارائه دادید یا چاپ کردید و معدل بالای 3.6 از 4 دارید خوب قطعاً شانستون خیلی افزایش پیدا می کنه برای گرفتن پذیرش. برای دکترا هم شانس گرفتن Fund که اصلاً ندارید مگر Resume فوق عالی داشته باشید که admission senate رو مجاب کنه بهتون Fund بده. واقع بین باشید و منطقی Apply کنید. GMAT برای دکترا هم یه ضرورت هست برای رشته های مدیریت. کسی به جز شما از CV شما و معدلتون و بقیه شرایط و Essay ها و SOP خبر نداره. اگه خیلی قوی باشه دانشگاههایی هستند که GMAT رو حالا به خاطر CV عالی تا یه حدی Ignore کنن. ولی یه چیزی رو صادقانه بگم من فقط در صورتی با نمره ای مثل شما 510، Apply می کردم که تمام Deadline ها رسیده باشه و وقتی برای امتحان مجدد نداشته باشم. در این صورت دیگه چاره ای نیست. امیدوارم تونسته باشم کمکی کرده باشم. حرف آخرم فاصله بین نمره 510 و 600 خیلی کوتاه هست. خیلی کوتاه تر از اون چیزی که فکرش رو بکنید اما بازم تضمینی برای گرفتن Fund نیست. موفق باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط Iron_man نمایش پست ها
    نمره کمتر از 600 ( تا اونجایی که می دونم و البته حرف من وحی مُنزل نیست ) تقریباً هیچ شانسی برای Fund گرفتن نداره. یعنی اصلاً وقت خودتون رو برای Fund تلف نکنید.
    این جمله دارای fallacy Equivocate می باشد:

اشکال بر سر لغت FUND بکار رفته شده می باشد که دو معنی رایج برای آن هست :
    یکی آنکه مبلغ کمک هزینه مالی از طرف دانشگاه ارایه می شود مثلا می توان 5000 دلار را نیز فاند حساب کرد که دانشگاه ها معمولا به Financial Aid می شناسند

دومین معنی در بین ایرانیها متداول است که به گرفتن پول از دانشگاه برای پوشش کل هزینه های تحصیل شامل Tuition , Residency و ... می گویند.

حالا با این فرضیات می توان گفت:
    1. آیا با نمره 600--- 550+ می توان فاند ( با تعریف اول ) گرفت؟ جواب: بله احتمالش زیاده ولی معلوم نیست این مقدار کمک مالی دانشگاه چقدر از کل هزینه های دانشجویی را تامین کند.
    2. آیا با نمره 550--600 می توان فاند ( با تعریف دوم ) گرفت؟ جواب: تاکنون همچین دانشگاهی توی آمریکا نتونستم پیدا کنم. اما توی کشورهای اطراف و همسایه دانشگاهی رو سراغ دارم که برای فوق Tuition Weave می کنه و خوابگاه دانشجویی در اختیار میذاره و همچنین مبلغی هم برای تامین مخارج دانشجویی پرداخت می کنه. و این شرایط برای همه دانشجویان فوق لیسانس تقریبا برقراره...و فقط کافیه ادمیشن بگیرید

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

نقل قول نوشته اصلی توسط Gclub نمایش پست ها
    این جمله دارای fallacy Equivocate می باشد:

اشکال بر سر لغت FUND بکار رفته شده می باشد که دو معنی رایج برای آن هست :
    یکی آنکه مبلغ کمک هزینه مالی از طرف دانشگاه ارایه می شود مثلا می توان 5000 دلار را نیز فاند حساب کرد که دانشگاه ها معمولا به Financial Aid می شناسند

دومین معنی در بین ایرانیها متداول است که به گرفتن پول از دانشگاه برای پوشش کل هزینه های تحصیل شامل Tuition , Residency و ... می گویند.

حالا با این فرضیات می توان گفت:
    1. آیا با نمره 600--- 550+ می توان فاند ( با تعریف اول ) گرفت؟ جواب: بله احتمالش زیاده ولی معلوم نیست این مقدار کمک مالی دانشگاه چقدر از کل هزینه های دانشجویی را تامین کند.
    2. آیا با نمره 550--600 می توان فاند ( با تعریف دوم ) گرفت؟ جواب: تاکنون همچین دانشگاهی توی آمریکا نتونستم پیدا کنم. اما توی کشورهای اطراف و همسایه دانشگاهی رو سراغ دارم که برای فوق Tuition Weave می کنه و خوابگاه دانشجویی در اختیار میذاره و همچنین مبلغی هم برای تامین مخارج دانشجویی پرداخت می کنه. و این شرایط برای همه دانشجویان فوق لیسانس تقریبا برقراره...و فقط کافیه ادمیشن بگیرید
    فرمایشات حضرتعالی این شبه رو ایجاد میکنه که مگه دانشگاهی هست که صرفا به خاطر جیمت بالا در رشته MBA پذیرش همراه با بورس کامل و پرداخت کمک خرجی بدهد ؟
    به نظرم شما به شدت در این زمینه اشتباه میکنین و کلا دانشگاهی (منظورم ایالات متحده و کاناداست) وجود نداره که کل هزینه های شما رو حذف کند و کمک خرجی هم به شما بدهد... (عرض من در مورد MBA هست)

در خصوص دانشگاه های خوب و متوسط صحبت میکنم وگرنه دانشگاه ضعیف مطمئنا مد نظر نیست...
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

نقل قول نوشته اصلی توسط KavehKaveh نمایش پست ها
    فرمایشات حضرتعالی این شبه رو ایجاد میکنه که مگه دانشگاهی هست که صرفا به خاطر جیمت بالا در رشته MBA پذیرش همراه با بورس کامل و پرداخت کمک خرجی بدهد ؟
    والا من نگفتم صرفا به خاطر جیمت بالا (650+) tuition رو آف می کنند و کمک خرجی می دهند {روی صرفا تاکید می کنم چون قطعا سایر موارد اپلیکشن شما هم مورد بررسی قرار می گیرد مثل رزومه و SOP , ...} .
    ولی با فرض مناسب بودن سایر شرایط شما می توان گفت که جیمت بسیار بالا این امکان را برای شما تسهیل می کند.
    با چند تا از دانشگاه ها که خودم صحبت کردم گفتند ما اپلیکیشن ها رو بر اساس نمره جیمت Sort می کنیم و بعد سایر موارد را برای هر دانشجو بررسی می کنیم اگر همه چیز کامل بود آنگاه ادمیشن و فاند (به معنی اولی که در آن کامنت نوشتم ) ها را تخصیص می دهیم.

لطفا در مورد دانشگاه خوب و متوسط هم معلوم کنید منظورتون از خوب و متوسط چه معیاریه؟

ضمنا در کامنت خودم نوشتم برای فوق لیسانس که می تونه لزوما MBA نباشه!! و رشته های دیگری هم هستند که فوق لیسانس هستند و نمره GMAT برای ادمیشن می خواهند.

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

نقل قول نوشته اصلی توسط Gclub نمایش پست ها
    والا من نگفتم صرفا به خاطر جیمت بالا (650+) tuition رو آف می کنند و کمک خرجی می دهند {روی صرفا تاکید می کنم چون قطعا سایر موارد اپلیکشن شما هم مورد بررسی قرار می گیرد مثل رزومه و SOP , ...} .
    ولی با فرض مناسب بودن سایر شرایط شما می توان گفت که جیمت بسیار بالا این امکان را برای شما تسهیل می کند.
    با چند تا از دانشگاه ها که خودم صحبت کردم گفتند ما اپلیکیشن ها رو بر اساس نمره جیمت Sort می کنیم و بعد سایر موارد را برای هر دانشجو بررسی می کنیم اگر همه چیز کامل بود آنگاه ادمیشن و فاند (به معنی اولی که در آن کامنت نوشتم ) ها را تخصیص می دهیم.

لطفا در مورد دانشگاه خوب و متوسط هم معلوم کنید منظورتون از خوب و متوسط چه معیاریه؟

ضمنا در کامنت خودم نوشتم برای فوق لیسانس که می تونه لزوما MBA نباشه!! و رشته های دیگری هم هستند که فوق لیسانس هستند و نمره GMAT برای ادمیشن می خواهند.

من تنها عرضم در خصوص MBA است
    میتونم بگم که حتی جزو 200 تا دانشگاه اول آمریکا و کانادا ، شاید حتی بالاتر هم ، شما دانشگاهی رو پیدا نمیکنین که تحت هر شرایطی به شما فاند کامل و کمک هزینه بده...
    رشته MBA ذاتا برای کسب درآمد است ، هم دانشگاه کسب درآمد میکنه و هم دانشجو در آینده...

یه دانشگاهی که مثلا سالی 1000 نفر اپلای میکنن و 70-80 نفر رو میخواد هیچ وقت نمیاد یه جیمت 750 با یه رزومه عالی رو بهش بورس 100% بده و از 100 هزار دلار بگذره ،چرا چون جیمتش زیاده !!!! نه جانم ، نفر بعدی نمره جیمتشون 740 هست و میگیرن و 100 هزارتا هم میزارن تو جیبشون....

این فرضیه شما غلطه
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)