صفحه 70 از 83 نخستنخست ... 20606162636465666768697071727374757677787980 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 691 تا 700 , از مجموع 822

موضوع: مشاوره در خصوص آمادگی برای امتحان GMAT !

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مشاوره در خصوص آمادگی برای امتحان GMAT !

نقل قول نوشته اصلی توسط Gclub نمایش پست ها
    والا بخش وربالش خیلی مشکلتره نسبت به جی آر ایی...
    اتفاقا چیزی که من دیدم و شنیدم کوانت gmat از gre سخت تره.
    وربالش چون لغت زیادی لازم نداره میشه با تست و تمرین نمره نسبتا خوبی گرفت.
    بدی gre اینه که خوندنش خیلی زمان بره یه مدت خیلی زیادی رو فقط باید واسه لغت صرف کرد.
    خودمم موندم بین جیمت و جی آر ای کدومو بدم.

نقل قول نوشته اصلی توسط azxs نمایش پست ها
    بدی gre اینه که خوندنش خیلی زمان بره یه مدت خیلی زیادی رو فقط باید واسه لغت صرف کرد.
    دوست عزیز اتفاقا تو وربال جیمت با زدن تست و تمرین زیاد نمرتون تغییر زیادی نمیکنه!!!
    یعنی مثلا در بهترین شرایط(نزدیک به ایده آل) ممکنه نمره وربالتون 10نمره بیشتر بشه!!
    وربال جیمت خیلی به درک مطلب و سرعت خواندن متون انگلیسی(تا حدی پیچیده بعضا) و فهم و هضم اونا برمیگرده!تنها قسمتی از وربال که با خواندن و زدن تست زیاد میشه توش پیشرفت نسبتا خوبی داشت scهستش وگرنه دو بخش دیگه نتیجه ارتباط چندین ساله شما با زبان انگلیسی و متونشه و خیلی بعیده تو 3_4ماه تغییر زیاد و چشمگیری رخ بده!
    این البته نظر من و تجربه من بود
    مطمعنا دوستان با تجربه تری هم هستن که نظر بدن
    موفق باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط shahmnb نمایش پست ها
    دوست عزیز اتفاقا تو وربال جیمت با زدن تست و تمرین زیاد نمرتون تغییر زیادی نمیکنه!!!
    یعنی مثلا در بهترین شرایط(نزدیک به ایده آل) ممکنه نمره وربالتون 10نمره بیشتر بشه!!
    وربال جیمت خیلی به درک مطلب و سرعت خواندن متون انگلیسی(تا حدی پیچیده بعضا) و فهم و هضم اونا برمیگرده!تنها قسمتی از وربال که با خواندن و زدن تست زیاد میشه توش پیشرفت نسبتا خوبی داشت scهستش وگرنه دو بخش دیگه نتیجه ارتباط چندین ساله شما با زبان انگلیسی و متونشه و خیلی بعیده تو 3_4ماه تغییر زیاد و چشمگیری رخ بده!
    این البته نظر من و تجربه من بود
    مطمعنا دوستان با تجربه تری هم هستن که نظر بدن
    موفق باشید
    ممنون از راهنماییتون
    یه نکته هست که من واقعا تو قسمت ریدینگ یا استدلال جیمت مشکل آنچنانی ندارم اتفاقا بیشترین نگرانیم مربوط به گرامر و scهست .کوانت جیمت سخت تره من یکی از دغدغه هام اسن سخت تر بودنه و اینکه شنیدم و تو سایت دانشگاه ها خوندم admission committee ها به کسی جیمت میده به این چشم نگاه میکنن که طرف واقعا و فقط و فقط دنبال بیزنس اسکوله، این پوانی هست که نمیشه نادیده گرفت،جیمت لغت زیاد و پیچیده ای نمیخاد و تحلیلی تره و البته فرسایشی تر.من هفت الی هشت ماه متوسط روزانه دوساعت میتونم وقت بذارم بازم به نظرتون سرمایه گذاری روی جی آر ای بهتره؟ البته شایدم جاییو من اشتباه میکنم ممنون میشم اگه بتونین کمکم کنین

ممنون از راهنماییتون
    یه نکته هست که من واقعا تو قسمت ریدینگ یا استدلال جیمت مشکل آنچنانی ندارم اتفاقا بیشترین نگرانیم مربوط به گرامر و scهست .کوانت جیمت سخت تره من یکی از دغدغه هام اسن سخت تر بودنه و اینکه شنیدم و تو سایت دانشگاه ها خوندم admission committee ها به کسی جیمت میده به این چشم نگاه میکنن که طرف واقعا و فقط و فقط دنبال بیزنس اسکوله، این پوانی هست که نمیشه نادیده گرفت،جیمت لغت زیاد و پیچیده ای نمیخاد و تحلیلی تره و البته فرسایشی تر.من هفت الی هشت ماه متوسط روزانه دوساعت میتونم وقت بذارم بازم به نظرتون سرمایه گذاری روی جی آر ای بهتره؟ البته شایدم جاییو من اشتباه میکنم ممنون میشم اگه بتونین کمکم کنین
    دوست عزیز برای اینکه یکم بتونید در انتخاب بین این دو امتحان خیالتون راحت بشه اینکارو میتونید بکنید:
    از سایت خود جیمت(mba.com) دو تا آزمون آزمایشی(کامپیوتری) هست، اونو دانلود کنید و یکیشو دقیقا در شرایط واقعی آزمون با زمان تعیین شده آزمون در منزل امتحان بدید(یعنی کامل 4 ساعت بشینید و امتحان بدید)!مباحث بخش کوانت را اگرم فراموش کردید مشکلی نیست چون هدف اینه که ببینید نمره وربالتون چند میشه!(به نمره کوانت توجهی نکنید چون با کمی تمرین و تلاش میتونید نمره48-49 بگیرید(البته اگه بیس ریاضی خوبی نسبتا داشته باشید و حداقل دبیرستان رشتتون مثلا ریاضی بوده باشه)!!!
    هدف این آزمون آزمایشی اینه که ببینید تو وربال واقعا چیکار میکنید! نمره ای که در وربال میارید را همونطور که گفتم خیلی نمیتونید افزایش شدید بدید با چند ماه خواندن(البته اگه خیلی زیادی با استعداد باشید شاید بشه ولی معمولا نمیشه)
    نمره ای که تو این آزمون میگیرید در قسمت وربال را حداکثر بشه 10 نمره زیاد کرد!
    تو جیمت اگه 700 به بالا میخواید حتما باید وربال را 34-35 بگیرید!مثلا وربال 37 و کوانت 51 حدود 740 میشه نمرتون!
    با این توضیحات ببینید کدوم امتحان بهتره برای شما(کلا اگه حافظتون خوبه و حفظی هستید و میتونید 8 ماه لغت حفظ کنید پشت هم بهتره جی آر ای بدید)

موفق باشید

ApplyAbroad Hero

Post پاسخ : مشاوره در خصوص آمادگی برای امتحان GMAT !

یک نکته مهم در این تصمیم گیری اینه که نمیشه بر اساس نظر یک جماعت با تعداد محدود تصمیم بگیرید، مثلا یکی تو این تاپیک میگه GMAT خیلی سخته و غوله، بعد یکی دیگه تو فلان تاپیک میگه از GMAT غول نسازید!
    هر دو نظر به احتمال زیاد کاملا صادقانه گفته شدند، اما تجربه فردی یک فرده. تجربه فردی یک نفر یا چند نفر، نمی تونه راهنمای کلی دیگران باشه. من بر اساس تجربیاتی که دیدم و خوندم اینطوری می تونم نظر بدم:

- بارها گفته شده که GMAT بیشتر مبنای منطقی داره. GRE بیشتر حفظی (میگم بیشتر، چون GRE هم به reasoning نیاز داره).
    افرادی که مهارت استدلال منطقی- ریاضی اونها قویتره، معمولا GMAT را راحت تر می یابند و افرادی که بهتر می تونند حفظ کنند GRE را. (البته قانون مطلق نیست، به طور متوسط)

- برای همین من به کسانی که سابقه مهندسی دارند، معمولا GMAT را توصیه می کنم.

- زمان آماده شدن برای GMAT کمتر از زمان لازم برای GRE هست

- یادگیری لغات GRE صرفا اتلاف وقت برای یک امتحان نیست، بلکه تا حدی نوعی سرمایه گذاری هم هست؛ بعدا در خوندن یا نوشتن نوشتجات اکادمیک به کارتون میاد

- اینکه سوالات GRE یا GMAT در کوانت، مثلا، نسبت به آزمون دیگه سختتر باشه، خود به خود مزیتی رقابتی برای کسی ایجاد نمی کنه: چیزی که برای شما آسونه، برای دیگران هم آسونه و بر عکس. شما باید ببینید کجا شما بهتر می تونید عمل کنید. شاید همین سخت بودن GMAT در کوانت به نفع شما باشه و بتونید ازش بهره ببیرید، اگر عملکرد شما در بخش ریاضی خوب باشه

- گرفتن یک نمره خیلی خیلی بالا ( معادل 700+ در GMAT) در GRE تا جایی که من در نتایج ایرانی ها دیدم، خیلی نادره، مگر کسی زبانش خیلی قوی باشه

- عوامل دیگه هم را در نظر داشته باشید: GMAT در ایران ارائه نمیشه و ...

- راحتترین راه برای تصمیم گیری دیدن نمونه های سوالات هر دو آزمون هست تا ببینید کدوم بیشتر به استایل شما می خوره و کدوم برای شما مناسبتره

- در نهایت: گرفتن نمره خوب، در هر دو آزمون، کار آسونی نیست و نیاز به استعداد و تلاش و کار فراوان داره.
    inactive account

دوستان کسی ویدویو های مگوش رو برای gmat نداره؟
    ویدویوهای مگوش برای gre حداقل برای قسمت وربال قابل استفاده برای gmat هم هست؟

ApplyAbroad Hero

من ویدئو های gre مگوش را ندیدم و به صورت تخصصی و حرفه ای با verbal آزمون GRE آشنا نیستم ...
    اما حدس می زنم که این ویدئو ها احتمالا برای مباحث Reading Comprehension و Analytical Writing Assessment آزمون GMAT تا حدی مفید باشند. برای دو مبحث دیگه وربال جیمت فکر نمی کنم، به خصوص برای SC
    inactive account

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    PhD in Management at Illinois Institute of Technology

سلام دوستان
    پیشاپیش بابت وقتی که میزارید و به سوالاتم جواب میدید تشکر میکنم

اول از همه اینکه من حوالی آبان امسال میخوام میخوام آزمون جیمت بدم
    رشته خودم ام بی ای هست
    تقریبا تو همون زمان تافل هم میخوام امتحان بدم

ممنون میشم به این سوالام جواب بدید:
    1. چه منابعی رو برای خوندن جیمت توصیه میکنید.(بخش های مختلفش) من کتاب OG 2015 رو از بخش کتابخونه دانلود کردم و شروعش کردم. تو این تاپیک خیلی گیج شدم چون یه مقدار از منابعی که معرفی شده مربوط بود به زمان آزمون قدیم و نمیدونم که این منابع بازم به درد میخورن یا نه.
    2.آیا برای آزمون جیمت نیاز هست تا از یه سورس جداگانه لغت خوند؟ یا همین که همزمان برای تافل هم میخونم کفایت میکنه؟
    3.چقدر طول میکشه تا نتیجه آزمون بیاد؟
    4.برای ثبت نام به کجا باید مراجعه کنم؟

میدونم که جواب سوالام به احتمال خیلی زیاد تو پست های قبلی این تاپیک هست ولی انصافا پیدا کردنشون سخته... )
    ممنون میشم راهنماییم کنید

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط pouya_hn نمایش پست ها
    سلام دوستان
    پیشاپیش بابت وقتی که میزارید و به سوالاتم جواب میدید تشکر میکنم

اول از همه اینکه من حوالی آبان امسال میخوام میخوام آزمون جیمت بدم
    رشته خودم ام بی ای هست
    تقریبا تو همون زمان تافل هم میخوام امتحان بدم

ممنون میشم به این سوالام جواب بدید:
    1. چه منابعی رو برای خوندن جیمت توصیه میکنید.(بخش های مختلفش) من کتاب OG 2015 رو از بخش کتابخونه دانلود کردم و شروعش کردم. تو این تاپیک خیلی گیج شدم چون یه مقدار از منابعی که معرفی شده مربوط بود به زمان آزمون قدیم و نمیدونم که این منابع بازم به درد میخورن یا نه.
    2.آیا برای آزمون جیمت نیاز هست تا از یه سورس جداگانه لغت خوند؟ یا همین که همزمان برای تافل هم میخونم کفایت میکنه؟
    3.چقدر طول میکشه تا نتیجه آزمون بیاد؟
    4.برای ثبت نام به کجا باید مراجعه کنم؟

میدونم که جواب سوالام به احتمال خیلی زیاد تو پست های قبلی این تاپیک هست ولی انصافا پیدا کردنشون سخته... )
    ممنون میشم راهنماییم کنید
    سلام

1. ببینید دو جور منبع داریم: منبع درسی و منبع تستی.

بهترین منبع تست کتاب های official guide هستند، کتاب جامع و کتاب های کوچکتر مختص verbal و quant

بّرای درس:

Quant: خود OG یک مرور مختصری داره. ریاضیات gmat در حد دبیرستانه و لذا منابعی که لازم دارید در همون حد هستند. کتاب های Manhattan هم خوبن. منابع دیگه ای هم هست ...

Verbal: سه بخش داره:
    SC: بهترین منبع کتاب Manhattan ه
    CR: مبگن CR bible کتاب خوبیه. Manhattan هم کتابی داره برای این بخش. اما اولی معروفتره. در نهایت خودتون می دونید که نیازی به کتاب دارید و کدوم کتاب را ترجیح میدین
    RC: بیشتر تمرین می طلبه تا خوندن منبع خاصبی. باز هم Manhattan و کتاب های دیگه ای هست.

2. خیر، لغت محور نیست. اما توصیه شدید می کنم که از منابع مناسب بخونید، از همه رقم از biology و فیزیک گرفته تا ستاره شناسی و ... برای تقویت مهارت خوندن و آشنایی با لغت و گرامر و idiom

3. نتیجه بخش های اصلی ظرف دو سه دقیقه بعد از امتحام حاضره. می مونه Writing که 20 روزه فکر می کنم گفتن میاد. البته زودتر میاد معمولا.
    4. www.mba.com
    inactive account

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    PhD in Management at Illinois Institute of Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط sysco نمایش پست ها
    سلام

1. ببینید دو جور منبع داریم: منبع درسی و منبع تستی.

بهترین منبع تست کتاب های official guide هستند، کتاب جامع و کتاب های کوچکتر مختص verbal و quant

بّرای درس:

Quant: خود OG یک مرور مختصری داره. ریاضیات gmat در حد دبیرستانه و لذا منابعی که لازم دارید در همون حد هستند. کتاب های Manhattan هم خوبن. منابع دیگه ای هم هست ...

Verbal: سه بخش داره:
    SC: بهترین منبع کتاب Manhattan ه
    CR: مبگن CR bible کتاب خوبیه. Manhattan هم کتابی داره برای این بخش. اما اولی معروفتره. در نهایت خودتون می دونید که نیازی به کتاب دارید و کدوم کتاب را ترجیح میدین
    RC: بیشتر تمرین می طلبه تا خوندن منبع خاصبی. باز هم Manhattan و کتاب های دیگه ای هست.

2. خیر، لغت محور نیست. اما توصیه شدید می کنم که از منابع مناسب بخونید، از همه رقم از biology و فیزیک گرفته تا ستاره شناسی و ... برای تقویت مهارت خوندن و آشنایی با لغت و گرامر و idiom

3. نتیجه بخش های اصلی ظرف دو سه دقیقه بعد از امتحام حاضره. می مونه Writing که 20 روزه فکر می کنم گفتن میاد. البته زودتر میاد معمولا.
    4. www.mba.com
    ممنون از پاسختون
    اینطور که من متوجه شدم، کتاب The Official Guide for GMAT Review 2015 یک منبع تسته. درسته؟ من یه نگاهی بهش انداختم و برای هر بخش تقریبا میشه گفت حدود 130-140 تا تست داره و البته یه توضیح مختصر هم در اولش داره

ولی یه سوالی بدون پاسخ موند برام
    تو بخش کتابخونه که رفتم فیر این کتاب بقیه منابع مربوط میشدن به سال های 2012-2013 و میخواستم بدونم که آیا این منابع هنوز هم قابل استفاده هستند؟
    برای نمونه کتاب منهتن ادیشن 4 در کتابخونه بود، آیا این نسخه آخرشه؟

بازم ممنون از اینکه به سرعت پاسخ دادید

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)