صفحه 4 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 108

موضوع: پذیرش در مقطع کارشناسی از طریق سایت UCAS

Member

پیش فرض پاسخ : پذیرش برای مقطع کارشناسی

اگه کسی دانشجوی دانشگاه دولتی باشه بازم نیاز به امتحان sat هست؟(مثلا خود من سال 1 دانشگاه شیراز)
    بعدشم فکر کنم در مورد هزینه ها بچه ها خیلی دست پایین گرفتن چون با 1 محاسبه ساده عدد خیلی بزرگتری بدست میاد حداقل 150 میلیون نه 100 میلیون.
    در مورد بورس کامل دوره لیسانس لطف کنید بنویسید اینکه مثلا چه کسایی با چه شرایطی این بورسو گرفتن؟
    فقط 1 سوال دیگه:میشه به جای sat امتحان gre رو داد؟ بازم ممنونم

فکر نکنم این که دانشجو هستید ربطی به امتحان اس.ای.تی داشته باشه من تا به حال فقط یک نفر رو شنیدم که برای لیسانس بورس کامل گرفته باشه
    اونم خانم اناهیتا مقامی بود که از ام.ای.تی پذیرش گرفتن

Member

خب ایشنو هم من و خیلی های دیگه هم شنیدیم اما شما بقیه سوالا رو جواب ندادین!

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط danialsolimany نمایش پست ها
    اگه کسی دانشجوی دانشگاه دولتی باشه بازم نیاز به امتحان sat هست؟(مثلا خود من سال 1 دانشگاه شیراز)
    بعدشم فکر کنم در مورد هزینه ها بچه ها خیلی دست پایین گرفتن چون با 1 محاسبه ساده عدد خیلی بزرگتری بدست میاد حداقل 150 میلیون نه 100 میلیون.
    در مورد بورس کامل دوره لیسانس لطف کنید بنویسید اینکه مثلا چه کسایی با چه شرایطی این بورسو گرفتن؟
    فقط 1 سوال دیگه:میشه به جای sat امتحان gre رو داد؟ بازم ممنونم
    در مورد هزینه خیلی کسی دست پایین نگرفته چون شما سالی 10 هزار پوند شهریه و بین 8-10 هزار پوند هزینه زندگی رو حساب کنید میشه سالی 18-20 هزار پوند یا 32-35 میلیون که سه سالش میشه 96 تا 105 میلیون. اگر دانشگاه خیلی بالا بخواید برید هم سالی 4-7 هزار پوند زیاد میشه که سه سالش میشه بین 20-30 میلیون و درنتیجه به سختی به 150 میلیون میرسه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ریاضی فیزیک دبیرستانی

Lightbulb ادامه تحصیل در مقطع لیسانس

سلام

من علی هستم
    17 سالم هست
    دانش آموزپیش دانشگاهی دبیرستان اژه ای اصفهان (تیز هوشان)
    5 سال هست به صورت حرفه ای رباتیک کار میکنم و به همین دلیل به طور باید و شاید به درسم (معدل) نرسیدم!
    در گروه هم من الکترونیک بودم و علاقه ی زیادی به رشته ی برق دارم ولی به رشته ها یی مثل مهندسی پزشکی و هوا فضا و مکانیک هم علاقه دارم!
    امسال در مسابقات بین الملی ایران اپن مقام اول رو بدست اوردم و سهمیه ی شرکت در مسابقات جهانی رو کسب کردم.
    سپس در مسابقات جهانی که در شهر مکزیک برگذار شد شرکت کردم و مقام دوم رو کسب کردم!(پر اعتبار ترین مسابقات دنیا)
    در زمان امتحان های ترم (دیپلم) هم ایران نبودم (مسابقات بودم) و تمام امتحان ها برای شهریور مانده! (دعام کنید) اما معدلم 17~18 می شود.
    حالا با یکی از دوستان که دقیقا شرایتش مثل من هست درباره ی رفتن در حال تحقیق هستیم!
    زبان هم در سطح نسبتا خوبی هستم ولی تافل ندارم !(قصد دارم شروع کنم برای تافل اماده بشوم)
    1)می خواستم بدونم شرایتم برای اقدام در مقطع لیسانس چطوره؟!
    2)از کجا شروع کنم؟!
    3)کسی هست که تا بحال از لیسانس رفته باشد؟!
    4)اصلا این مقام ها به من کمک مي کند با خیر؟!
    5)از حالا اقدام کنم یا از فوق لیسانس؟! (فرد بسیار مستقلی هستم)
    6)در کل از حالا اقدام کردن بهتر است یا نه؟! کاره درستی هم هست؟!
    7)امکان دریافت بورسیه برای ما هست؟!
    8)من مشتاق هستم به دانشگاه birmingham برم! کسی درباره ی این دانشگاه و این که بورس می دهد یا نه اطلاه ع دارد؟!
    9)هزینه ی یک دانشجو در انگلستان تغریبا چقدر هست؟!
    لطفا کمکم کنید! دچار سردرگمی هستم!

هرچه جست و جو کردم تاپیکی در این باب پیدا نکردم! امید وارم تاپیک رو اشتباه اضافه نکرده باشم! اگر اشتباه است لطفا خودتان مکان پست رو عوض کنید!
    ممنون

ممنون می شوم هر اطلاعاتی دارید به من بدید! اگر هم پست مفیدی برای موقعیت من میشناسید ممنون می شوم معرفی کنید.
    من تازه برای apply شروع کردم!

Banned

پیش فرض پاسخ : ادامه تحصیل در مقطع لیسانس

1- خوبه سلام میرسونه . 2 - از انتخاب دانشگاه و گرفتن مدرک زبان. 3 - بله زیادن. 4 - در رشته مرطب بله ولی در رشته دیگر خیر. 5 - از حالا معلومه که بهتره. 6 - در صورتی که بودجه دارید بهترین کار است. 7 - احتمالش در این مقطع خیلی پایینه. 8 - خیر اطلاعی ندارم. 9 - بسیار زیاد با توجه به این که پوند هم هست میتونم بگم برای زندگی 500 تا 600 پوند ولی شهریه دانشگاه ها با هم فرق داره ... (میتونی سالی بیست ملیون حساب کنی البته به این موضوع بستگی داره که ارز دولتی بگیری یا ازاد)

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط hajighasemi_a نمایش پست ها
    سلام
    من علی هستم
    17 سالم هست
    دانش آموزپیش دانشگاهی دبیرستان اژه ای اصفهان (تیز هوشان)
    5 سال هست به صورت حرفه ای رباتیک کار میکنم و به همین دلیل به طور باید و شاید به درسم (معدل) نرسیدم!
    در گروه هم من الکترونیک بودم و علاقه ی زیادی به رشته ی برق دارم ولی به رشته ها یی مثل مهندسی پزشکی و هوا فضا و مکانیک هم علاقه دارم!
    امسال در مسابقات بین الملی ایران اپن مقام اول رو بدست اوردم و سهمیه ی شرکت در مسابقات جهانی رو کسب کردم.
    سپس در مسابقات جهانی که در شهر مکزیک برگذار شد شرکت کردم و مقام دوم رو کسب کردم!(پر اعتبار ترین مسابقات دنیا)
    در زمان امتحان های ترم (دیپلم) هم ایران نبودم (مسابقات بودم) و تمام امتحان ها برای شهریور مانده! (دعام کنید) اما معدلم 17~18 می شود.
    حالا با یکی از دوستان که دقیقا شرایتش مثل من هست درباره ی رفتن در حال تحقیق هستیم!
    زبان هم در سطح نسبتا خوبی هستم ولی تافل ندارم !(قصد دارم شروع کنم برای تافل اماده بشوم)
    1)می خواستم بدونم شرایتم برای اقدام در مقطع لیسانس چطوره؟!
    2)از کجا شروع کنم؟!
    3)کسی هست که تا بحال از لیسانس رفته باشد؟!
    4)اصلا این مقام ها به من کمک مي کند با خیر؟!
    5)از حالا اقدام کنم یا از فوق لیسانس؟! (فرد بسیار مستقلی هستم)
    6)در کل از حالا اقدام کردن بهتر است یا نه؟! کاره درستی هم هست؟!
    7)امکان دریافت بورسیه برای ما هست؟!
    8)من مشتاق هستم به دانشگاه birmingham برم! کسی درباره ی این دانشگاه و این که بورس می دهد یا نه اطلاه ع دارد؟!
    9)هزینه ی یک دانشجو در انگلستان تغریبا چقدر هست؟!
    لطفا کمکم کنید! دچار سردرگمی هستم!

هرچه جست و جو کردم تاپیکی در این باب پیدا نکردم! امید وارم تاپیک رو اشتباه اضافه نکرده باشم! اگر اشتباه است لطفا خودتان مکان پست رو عوض کنید!
    ممنون

ممنون می شوم هر اطلاعاتی دارید به من بدید! اگر هم پست مفیدی برای موقعیت من میشناسید ممنون می شوم معرفی کنید.
    من تازه برای apply شروع کردم!
    1. خوبه، با معدل زیر 18 شانسی از 3-4 دانشگاه اول ندارید ولی احتمالا از بقیه شانس خواهید داشت، هدفتون رو Birmingham نگذارید جای بهتر می تونید برید. معدل دروس اختصاصی شما چقدره؟ (نمرات عمومی شما ارزشی ندارند)
    2. زبان + آماده سازی SoP.
    3. بله، من خودم از لیسانس رفتم.
    4. بله کمک می کنند.
    5. هر چه زودتر بهتر، اگه الان می تونید برید حتما برید.
    6. بله بسیار خوبه.
    7. بورسیه کامل نه ولی احتمالا اسکالرشیپ هایی خواهید گرفت که شهریه تون رو کم کنه.
    8. اسکالرشیپ ها برای کم کردن شهریه رو همه جای می دن ولی من توصیه می کنم روی Imperial/UCL/Edinburgh/Manchester/Bristol تمرکز کنید.
    9. بستگی به شهر محل زندگی داره (داخل یا خارج از لندن).

یک سوال: هدف شما چیه (بعد از لیسانس)؟ ادامه تحصیل تا دکترا و تحقیق و پژوهش؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ریاضی فیزیک دبیرستانی

ممنون از جواب دقیقتون!1)من هنوز امتحان ندادم ولی اختصاصی هام بهتر از عمومی هاک می شود! :دی10)بعله! ادامه تحصیل تا دکترا و تحقیق و پژوهش!!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ریاضی فیزیک دبیرستانی

ببخشید
    چند سوال دیگر
    این اسکولارشیپ ها چند درصد تاثیر میگذارند؟!
    امکانش هست که رنکینگ دانشگاه رو پایین بیاوریم و یه بورس شدن فکر بکنیم تا یتوانیم در مقطع بعدی به بورسیه در یک دانشگاه بهتر فکر کنیم
    هزینه ها تقریبا چقدر هست؟!
    این sop چی هست؟!

نقل قول نوشته اصلی توسط hajighasemi_a نمایش پست ها
    ببخشید
    چند سوال دیگر
    این اسکولارشیپ ها چند درصد تاثیر میگذارند؟!
    امکانش هست که رنکینگ دانشگاه رو پایین بیاوریم و یه بورس شدن فکر بکنیم تا یتوانیم در مقطع بعدی به بورسیه در یک دانشگاه بهتر فکر کنیم
    هزینه ها تقریبا چقدر هست؟!
    این sop چی هست؟!
    شما اگر می توانید هزینه ها را تامین کنید به دنبال جایی ارزانتر در اروپا یا حتی خود آمریکا بگردید.چون هر پوند 3 نومنه!!! ولی دلار و یورو ارزانتر!!! بعد در ارشد برید انگلیس.
    بورس برای لیسانس آن طور که مد نظر شماست وجود نداره!!! چند جور بورس برای لیسانی است.یکی بورس کامل که فقط چند دانشگاه در جهان دارند اسمش را یادم نیست ولی در دانشگاهایی مثل هاروارد و استمفورد ارائه میشه که کل هزینه شما را می پردازند که متقاضانش جهانی تعدادش محدود و رقابت سنگینه!!!
    بورس بعدی ماله دانشجویان درسخوان است و خر خونا که باعث کسر یا تخفیف در شهریه میشه.بورس ورزشکاران دانسجو و بورس های دولتی و ایالتی.مثلا دولت هلند بورس گذاشته برای سال 4 لیسانس کسایی که پول لازم دارند تحصیلاتشون را تمام کنند عطا میشه. در گوگل سرچ کنید grant finder in در کشور مورد نظر

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)