صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 18 , از مجموع 18

موضوع: كمك در نرم افزار فلوئنت

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    U O T

پیش فرض دوستان فلوئنت کار لطفا جواب بدین

با سلام دوستان
    گروهه ما برای یه پروژه درسی از یک فابل کیس فلوئنت ران گرفتیم .در انتهای ران گرفتن فهمیدیم که نمودار نیروی درگ هم نیاز داریم.برای تعریف درگ باید در همون ابتدا باید تو قسمت monitor ، مدول درگ درست میکردیم که نکردیم.حالا بعد از 100 بار ران گرفتن و کلی زمان گذاشتن کاری هست که تو فلوئنت کنیم و بتونیم نمودار درگ با همین دیتا ها بدست بیاریم؟؟؟
    نمیخوایم دوباره ران بگیریم زمان این 100 تا حدودا 10 روز شده و زمان کافی و سیستم قوی نداریم.دوستان مطلع لطفا کمک کنند.

ApplyAbroad Guardian
    میلاد آواتار ها

پیش فرض پاسخ : دوستان فلوئنت کار لطفا جواب بدین

نقل قول نوشته اصلی توسط arash81069 نمایش پست ها
    با سلام دوستان
    گروهه ما برای یه پروژه درسی از یک فابل کیس فلوئنت ران گرفتیم .در انتهای ران گرفتن فهمیدیم که نمودار نیروی درگ هم نیاز داریم.برای تعریف درگ باید در همون ابتدا باید تو قسمت monitor ، مدول درگ درست میکردیم که نکردیم.حالا بعد از 100 بار ران گرفتن و کلی زمان گذاشتن کاری هست که تو فلوئنت کنیم و بتونیم نمودار درگ با همین دیتا ها بدست بیاریم؟؟؟
    نمیخوایم دوباره ران بگیریم زمان این 100 تا حدودا 10 روز شده و زمان کافی و سیستم قوی نداریم.دوستان مطلع لطفا کمک کنند.
    سلام،

دقیق یادم نیست. اما بهتون پیشنهاد میدم اول یک بک آپ بگیرید از فایلتون. بعد این کار ها رو انجام بدین:

1- نیروی درگ رو به همین آنالیزی که الان دارید اضافه کنید و یک iteration بزارید انجام بشه. ممکنه دراگ رو بهتون بده. (فکر میکنم درست گفته باشم) اما مقدار نیرو ها رو در iteration های قبلی نمیتونید به دست بازیابی کنید چون هیچ رکوردی از قبل بدون تنظیم کردن اولیه ذخیره نمیشه. پس اگه آنالیزتون استاتیک هست یا روند تغییر رو لازم ندارید این کار به دردتون میخوره.

2- اگه نیروی کل رو اندازه گرفتین میتونین با اندازه گیری پارامترهای دیگه که داشتین |(مثل زاویه حمله) نیروی درگ رو در در اکسل با استفاده از نیروی کل وارد بر جسمتون حساب کنید.

پ ن: مگه چی رو دارید تحلیل میکنید که 100 تا iteration ده روز وقت برده!؟ خیلی زیاده این زمان برای این تعداد iteration. اگه میتونید مش رو بهینه کنید.
    ناگهان خوابی مرا خواهد ربود ...

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    U O T

نقل قول نوشته اصلی توسط میلاد نمایش پست ها
    سلام،

دقیق یادم نیست. اما بهتون پیشنهاد میدم اول یک بک آپ بگیرید از فایلتون. بعد این کار ها رو انجام بدین:

1- نیروی درگ رو به همین آنالیزی که الان دارید اضافه کنید و یک iteration بزارید انجام بشه. ممکنه دراگ رو بهتون بده. (فکر میکنم درست گفته باشم) اما مقدار نیرو ها رو در iteration های قبلی نمیتونید به دست بازیابی کنید چون هیچ رکوردی از قبل بدون تنظیم کردن اولیه ذخیره نمیشه. پس اگه آنالیزتون استاتیک هست یا روند تغییر رو لازم ندارید این کار به دردتون میخوره.

2- اگه نیروی کل رو اندازه گرفتین میتونین با اندازه گیری پارامترهای دیگه که داشتین |(مثل زاویه حمله) نیروی درگ رو در در اکسل با استفاده از نیروی کل وارد بر جسمتون حساب کنید.

پ ن: مگه چی رو دارید تحلیل میکنید که 100 تا iteration ده روز وقت برده!؟ خیلی زیاده این زمان برای این تعداد iteration. اگه میتونید مش رو بهینه کنید.
    با سلام ممنون از راهنماییت 100 تا iteration که نیس 100 تا فایله کیس با رینولدز و voidfraction و قطر متفاوت در کل تحلیل یک probe تو یه لوله جریان دوفازی!! تو بعضی از رینولدز ها 7-8 ساعت با یه سیستم 8 هسته اس تایم میبره!
    چون autosave فعال کردیم هر 50 تا timestep یه فابل data داده.در مورد جوابهاشون با این روشی که گفتین چقدر قطعیت وجود داره؟
    مرسی از راهنماییتون

ApplyAbroad Guardian
    میلاد آواتار ها

با سلام ممنون از راهنماییت 100 تا iteration که نیس 100 تا فایله کیس با رینولدز و voidfraction و قطر متفاوت در کل تحلیل یک probe تو یه لوله جریان دوفازی!! تو بعضی از رینولدز ها 7-8 ساعت با یه سیستم 8 هسته اس تایم میبره!
    چون autosave فعال کردیم هر 50 تا timestep یه فابل data داده.در مورد جوابهاشون با این روشی که گفتین چقدر قطعیت وجود داره؟
    مرسی از راهنماییتون
    منظورتون از قطعیت رو متوجه نشدم، اگه منظور اینه که چقدر مطمئن هستم مورد اول که گفتم قابل انجام باشه، باید بگم که تجربه ای که خودم داشتم در این زمینه این بود که ما مقدار فشار رفرنس رو اشتباه وارد کرده بودیم، اما بعد که متوجه شدیم و مقدار رو تصحیح کردیم سایر متغیر هایی که به مقدار فشار رفرنس مربوط میشد تصحیح شدن. برای همین حدس میزنم میتونید همین الان هم این مقدار درگ رو تعریف کنید و فقط یک iteration نرم افزار رو اجرا کنید تا مقدار رو محاسبه کنه. از طرفی، شما این مقدار رو هر جا از نرم افزار بخواههید بهتون میده، چیز خاصی نباید باشه، چون این نیرو وجود داره فقط چون ازش نخواستید نمایش داده نمیشه و ذخیره نمیشه، یک عدده که نرم افزار میتونه هر وقت شما خواستید از همون معادلاتی که حل میکنه بیرون بکشه و نمایش بده. وقتی هم که در زمان های مختلف شما فایل ها رو ذخیره کردید دیگه میتونید روند تغییر زمانی رو هم داشته باشید.

در مراحل بعدی هم شما ممکنه کانتور های مختلف از نرم افزار بخوایید استخراج کنید که اون رو هم باید بتونید با تعریف اون کانتور در اون timestep و با یک بار اجرای برنامه به دست بیارید. راستی، هر جایی که قبلا گفتم که برنامه رو یک iteration اجرا کنید رو تصحیح میکنم، منظورم یک timestep بود تا نرم افزار بتونه کمیتی که اضافه کردید رو محاسبه کنه.

متاسفانه تجربه کاری من با فلوئنت خیلی زیاد نیست، اما منطقی که بقیه نرم افزار ها CFD دارن همینه. فلوئنت هم حتما باید مشابه باشه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    U O T

پیش فرض پاسخ : كمك در نرم افزار فلوئنت

تو همون قسمت monitor یه قسمت هست به اسمه resedual که بازه دقت به ما میده اگر واسش تعریف نکنیم که چه دقتی میخوایم بهمون دقت کمی میده و ممکنه جوابی که میده با جوابی که با دقت بالاتر میده بعد از چند تا iteration متفاوت باشه .از اونجایی که تعریف درگ هم تو همون قسمته من حدس زدم شاید باید تمام iterationها طی کنه تا به جواب دقیق برسه.نظر شما چیه؟

ApplyAbroad Guardian
    میلاد آواتار ها

تو همون قسمت monitor یه قسمت هست به اسمه resedual که بازه دقت به ما میده اگر واسش تعریف نکنیم که چه دقتی میخوایم بهمون دقت کمی میده و ممکنه جوابی که میده با جوابی که با دقت بالاتر میده بعد از چند تا iteration متفاوت باشه .از اونجایی که تعریف درگ هم تو همون قسمته من حدس زدم شاید باید تمام iterationها طی کنه تا به جواب دقیق برسه.نظر شما چیه؟
    بله، اون یه سری تنظیمات اونجا بود که من دقیقا یادم نیست چیا بودن. اما اگه درست تو ذهنم مونده باشه کل پاسخ رو تحت تاثیر قرار میده نه فقط یک نیرو رو.

در کل، به نظر من اینطور نیست. یعنی شما اگه از اول نیروی درگ رو مانیتور میکردید یا از مثلا iteration هزارم این کار رو بکنید، پاسخ درگ شما در iteration دو هزار یکسان هست. البته ممکنه در اون قسمت تنظیمات شما بیایید محدوده convergence رو به صورت مجزا برای درگ تعریف کنید. اگه اینطوری باشه ممکنه حل شما تحت تاثیر قرار بگیره، اما تا اونجا که من میدونم نیروی درگ معمولا زودتر از بقیه فاکتور ها stable میشه و برای همین معمولا مانیتور میشه.

من خیلی چیزها رو در مساله شما نمیدونم. مثلا اینکه شما با چه شرطی به time step بعدی میرید. آیا فقط تعداد iteration برای شما مهمه یا شرط دیگه ای هم دارید؟

در ضمن، این سوال رو در CFD ONLINE پرسیدید؟ مطمئنا اونجا تعداد خیلی بیشتری نظر میتونید بگیرید.

سلام
    کسی میتونه در مورد شبیه سازی جریان پیرامون قایقی که در حال حرکت است به من کمک کنه؟

Junior Member

با سلام
    من دانشجوی ارشد انرژی هستم و در زمینه مدلسازی پیل سوختی پلیمری با فلوئنت به مشکلات زیادی برخوردم کسی این جا میتونه منو کمک کنه؟ باتشکر

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)