صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 18

موضوع: كمك در نرم افزار فلوئنت

Junior Member

پیش فرض كمك در نرم افزار فلوئنت

با سلام خدمت دوستان

دو عكسي كه در پيوست امده مربوط به پروژه ام است.
    موضوع پروژه انتقال حرارت در جسم جامد است به صورن ناپايدار تحت تاثير جريان عبوري.
    مشكل من هم اينست كه :
    بعد از ارسال فايل مشم در فلوئنت پيغام جدايي مرزها داده ميشود (مرز جامد و سيالم )لذا در حل جسم جامد حضور جريان را احساس نميكند.
    عملكرد من هم به اين صورت بوده كه بعد از رسم دو مربع آنها را به هم اسپليت كردم.
    از لحاظ تئوري مشكلي نيست ولي در عمل نتيجه نميدهد.

من با خيلي از دوستان در مشهد صحبت كردم ولي جوابي ندادند.خواهش ميكنم اگر نظري داريد حتما براي من ارسال كنيد.

به نظر خودم مشكل از كرك نرم افزار است؟
    به نظر شما مشكل از كجاست ؟
    پيشا پيش از لطف شما ممنونم.
    تصاویر پیوست تصاویر پیوست

Junior Member

پیش فرض پاسخ : كمك در نرم افزار فلوئنت

سلام.
    فکر نمی کنم اشکال از کرک باشه.مربع داخلی سیال ازش عبور می کنه؟من تا حالا لازم نشده که از اسپلیت استفاده کرده باشم ولی شرایطش را داخل user guide
    بخون ببین چی نوشته حتماً بهت کمک می کنه.
    من تا حالا نشنیدم که بگن کرک فلوئنت اشکال داشته باشه

Junior Member

سلام
    خيلي ممنون.
    مربع داخلي جسم جامد است و جرياني از آن عبور نميكند.
    هلپ نرم افزار را هم خواندم ولي متوجه نكته خاصي نشدم.

Senior Member 7para2x آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک(انرژی) - KTH, Sweden

آیا شرایط مرزی و نوع مرزها را به درستی مشخص کرده اید ؟
    در صورت گرفتن پذیرش لطفاً اطلاعات خودتان را بخش "نتایج پذیرش" وارد کنید
    فرقی نمی كند كه گودال كوچك آبی باشی یا دریای بیكران ، زلال كه باشی ، آسمان در توست

ApplyAbroad Veteran
    pejman-Mech آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط safdar نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان

دو عكسي كه در پيوست امده مربوط به پروژه ام است.
    موضوع پروژه انتقال حرارت در جسم جامد است به صورن ناپايدار تحت تاثير جريان عبوري.
    مشكل من هم اينست كه :
    بعد از ارسال فايل مشم در فلوئنت پيغام جدايي مرزها داده ميشود (مرز جامد و سيالم )لذا در حل جسم جامد حضور جريان را احساس نميكند.
    عملكرد من هم به اين صورت بوده كه بعد از رسم دو مربع آنها را به هم اسپليت كردم.
    از لحاظ تئوري مشكلي نيست ولي در عمل نتيجه نميدهد.

من با خيلي از دوستان در مشهد صحبت كردم ولي جوابي ندادند.خواهش ميكنم اگر نظري داريد حتما براي من ارسال كنيد.

به نظر خودم مشكل از كرك نرم افزار است؟
    به نظر شما مشكل از كجاست ؟
    پيشا پيش از لطف شما ممنونم.
    با سلام.

دوست عزیز مشکل از مش شماست نه چیز دیگه! ببینید مشکل شما در اینه که بر روی مربع داخلی هم که جسم جامد شما هست، مش مربوط به جریان سیال تعریف شده و لذا چنین مشکلی پیش اومده. (اگه مساله سه بعدی بود احتمالا این مشکل پیش نمی امد چون نرم افزار می توانست ناحیه محاسباتی (بین دو مکعب) را بدون مش زدن داخل مکعب کوچک مش بندی کند اما اینجا چنین امکانی وجود نداره)

شما اصلا نیازی به اسپلیت کردن ندارید اینجا! کافیه دو مربع داخل و خارج رو که ایجاد کردید، با تقسیم ناحیه بین دو مربع به چند ناحیه (مثلا مستطیل شکل) که مرزهای مربع داخل رو به مربع بیرونی ربط می ده، ناحیه محاسباتی تون رو به چند ناحیه کوچک تقسیم کنید و مش بزنید و برای مربع داخل هم حتما از شرط مرزی دیواره استفاده کنید و داخل اون رو هیچ مش نزنید. در شکلی که ضمیمه کردم یه نمونه از این مشی که گفتم رو به شکل شماتیک می بینید (البته خیلی سریع و بی دقت تو paint کشیدمش)

در انتخاب نوع شرایط مرزی و همچنین ریز و درشتی مش ها هم باید خیلی دقت کنید که در شکلهای شما مشتون کاملا یکنواخت هست و این اشتباهه.
    تصاویر پیوست تصاویر پیوست

Junior Member

با سلام
    pejman-Mech عزيز
    از لطف شما خيلي ممنونم.مشكل من حل شد من در محاسباتم اثر پخشندگي گرمايي(آلفا) را در نظر نگرفته بودم لذا در داخل جسم تغييرات دما نميديدم چون بزرگي آلفا باعث ميشد تا جسم سريعا با محيط سيال همدما شود.
    من روش شما را امتحان نكردم ولي حتما درست است، و با حل خودم به جواب رسيدم.
    باز هم از راهنمايي شما بسيار ممنونم.

با سلام
    من میخوام یک لوله با قطر 100 میکرون رو با فلوئنت شبیه سازی کنم. سرعت ورودی 0.4 متر بر ثانیه است و سیال درون لوله آب است. این سرعت ورودی در محدوده جریان آرام قرار دارد و باید وقتی
    پروفایل سرعت در خروجی رسم می شود سرعت ماکسیموم برابر با 0.8 شود ولی وقتی رسم میکنم برابر با 0.6 است. به نظر شما مشکل از کجاست؟
    ممنون

Junior Member

شبکه ریزتر انتخاب کن.یا دقت کار ببر بالا تر. 10e-12 خوبه.
    سئوال های cfd داخل سایت زیر مطرح کن.حتماً جواب میدن
    www.cfd-online.com
    قبلش جستجو کن شاید جواب سئوالت پیدا کنی.

ApplyAbroad Veteran
    pejman-Mech آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط arashmarahel18 نمایش پست ها
    با سلام
    من میخوام یک لوله با قطر 100 میکرون رو با فلوئنت شبیه سازی کنم. سرعت ورودی 0.4 متر بر ثانیه است و سیال درون لوله آب است. این سرعت ورودی در محدوده جریان آرام قرار دارد و باید وقتی
    پروفایل سرعت در خروجی رسم می شود سرعت ماکسیموم برابر با 0.8 شود ولی وقتی رسم میکنم برابر با 0.6 است. به نظر شما مشکل از کجاست؟
    ممنون
    سلام دوست عزیز

ببینید با این مشخصات هیچ کس نمی تونه به شما کمک کنه. شما باید اطلاعات بیشتری بدید. اولا مساله 3 بعدی است یا 2 بعدی؟ ثانیا جریان رو پایا حل کردید یا ناپایا؟ پارامترهای حلتون چی بوده؟ خطای باقیمانده رو چند گرفتید؟ و سوالات زیاد دیگر...

در هر حال شما دارید شبیه سازی انجام می دید و طبیعی است که کمی خطا یا تفاوت در مقادیر عددی تون با واقعیت دیده بشه. این تفاوت می تونه بسته به خیلی چیزا متغیر باشه میزانش. مثلا در جریان توربولانس خطای 20% در اکثر مسائل خیلی هم خوب و قابل قبوله.
    اینکه جریان در ورودی لامینار هست دلیلی نمیشه که در وسط لوله هم لامینار باقی بمونه (گسترش لایه مرزی و گذار از لامینار به توربولانس رو که یادتونه). پس این عددی که به دست میاد همچین هم عدد بدی نمی تونه باشه...
    موفق باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط arashmarahel18 نمایش پست ها
    با سلام
    ممنون
    سلام
    3 نکته هست که با توجه به اونا شاید مشکلت حل بشه
    1- اگر نسبت طول لوله به قطر لوله بالاتر از 10 باشه باید از دقت مضاعف استفاده بشه (اگر مسئله دو بعدی هست از 2ddp و اگه سه بعدیه 3ddp استفاده بشه)
    2- طول ورودی کوتاهه و جریان هنوز توسعه یافته نشده. طول ورودی هیدرو دینامیکی در جریان آرام وابسته به رینولدز جریانه که فرمول مربوطه در کتب سیالات هست اما معمولا اگر نسبت طول لوله به قطر لوله بالاتر از 10 باشه جریان توسعه یافته است .
    3- شرط مرزی خروجی مناسب انتخاب نشده. توصیه می کنم بعد از اطمینان از طول ورودی، مسئله را هم با pressure outlet و هم با out flow حل کنی.
    ویرایش توسط pejman-Mech : March 16th, 2011 در ساعت 11:13 AM دلیل: درج ایمیل و آدرس وبلاگ

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)