نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8

موضوع: معرفی دانشگاههایی با رنک متوسط و شرایط خوب

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    NA

پیش فرض معرفی دانشگاههایی با رنک متوسط و شرایط خوب

دوستان سلام
    هدف از ایجاد این Topic معرفی دانشگاه های درآمریکا می باشد که رنک خیلی بالایی ندارد ولی مثلا در مهندسی قوی هستند. به طور مثال شاید خیلی از شما عزیزان تصور نمایید دانشگاه های مثل San Jose State دانشگاه ضعیفی باشد ولی خودم که چند واحد آنجا سپری کردم خلاف این نظر را دارم. چرا که علاوه بر داشتن اساتید ممتاز از امکانات آزمایشگاهی قوی هم برخوردار بودند + نزدیکی به Silicon Valley که معدن کار خانه های الکترونیک دنیا می باشد که خیلی ازدانشجویان در این کارخانه مشغول به کار می شدند+یکی از نکات جالب دانشکده مهندسی وجود اساتید ایرانی فراوانی در دپارتمان های مهندسی آن می باشد ولی تنها ایراد این دانشگاه نداشتن مدرک دکتری در بعضی از دپارتمان های مهندسی می باشد.
    +نزدیکی این دانشگاه به دانشگاه های بزرگی همچون Stanford and berkeley مخصوصا دومی باعث شده که بسیاری از دانشجویان جهت کارهای تحقیقاتی به دانشگاه های قوق الذکر فرستاه شوند.

خلاصه سرتان را درد نیاورم چرا که در شرایط فعلی گرفتن پذیرش سخت تر شده است ولی غیر ممکن نیست و حتی دوستانی که علاقه مند به تحصیل در دانشگاه های مطرح تری می باشند با ورود به این دانشگاه ها و نشان دادن خودشان (معدل بالا +مقاله دادن) می توانند راحت تر به اصطلاح خودشان را به دانشگاه های برتر Transfer کنند. نسبت به دوستانی که مستقیم بخواهند وارد شوند.
    ممنون می شوم از تمامی دوستان خصوصا دوستانی که در آمریکا اقامت دارند که اگر اطلاعاتی در مور اینگونه دانشگاه ها دارند آن را در این بخش بگذارند
    با تشکر

Senior Member Milad2012 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering, University of Oklahoma

پیش فرض پاسخ : معرفی دانشگاههایی با رنک متوسط و شرایط خوب

سلام دوستان
    کسی از California Polytechnic State University یا CALPOLY اطلاعی داره که دانشگاه خوبی هست یا نه؟ Webometric Ranking: 316
    مرسی

Junior Member

سلام...لطفا دانشگاه های با شرایط خوب در امریکا در رشته مدیریت بازرگانی و بازاریابی بهم معرفی کنین....دنشگاه هایی که معدل 16.50 رو پذیرش کنن و از رنک خوبی هم بر خوردار باشن....خواهش میکنم خیلی زود راهنماییم کنین....این پاسخ میتونه در تصمیم گیری بهم کمک بزرگی بکنه.مرسی

سلام
    من کارشناسی ارشد ابیاری وکشاورزی گرایش زهکشی هستم از دانشگاه ارومیه با معدل 16 وخورده ای کارنامه ام ترجمه شده است برا دکترا میخواستم برم یکی از کشور های امریکا کانادا یا انگلیس ایلس هم4.5 ،5 هستم البته می تونم خودم رو بکشم بالا در ضمن ازمونgre ندادم.برنامه نویسی اتوکد را فول بلدم میتونید جزئیات برنامه هام رو توی سایتم ببینید.www.lisp.ir
    می خواستم بدونم از کجا باید شروع کنم؟از کدوم دانشگاه وکدوم استاد؟
    ایا به من بورسیه میدن؟
    اگه دانشگاهش متوسط هم باشه مشکلی نیس

Junior Member javoon آواتار ها

سلام به تمامی دوستان عزیز
    با توجه به اینکه اغلب بچه ها در حد متوسط رو به بالا هستند اگه این تاپیک فعالتر بشه بهتره و می تونه خیلی کمک بکنه.

سلام

اين دو سايت اطلاعات همه دانشگاهها رو داره
    من فكر كنم در مورد دانشگاههاي متوسط بتونيد تو اين سايت ها اطلاعات مفيدي پيدا كنيد
    http://www.gradschools.com

* http://educationusa.state.gov

خيلي از اين دانشگاههايي كه كمتر معروف باشند براي جذب دانشجو به شدت تبليغات ميكنن مثلا قستي براي دريافت اطلاعات بيشتر وجود داره .. مشاورشون تماس ميگيره باهاتون و كامل راهنمايي ميكنه (البته براي خارج آمريكا احتمالا با ايميل فقط تماس ميگيرن)..

Junior Member javoon آواتار ها

سلام
    در فایل زیر اطلاعاتی در مورد دانشگاه UW–Milwaukee قرار داره که فکر کنم بد نباشه البته گفتن رتبه کلی 200 رو داره.
    http://www4.uwm.edu/freshwater/acade...k-may-2011.pdf

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی برق-الکترونیک

دوستان عزیز سلام

با توجه به رشته خودم(مهندسی برق) میتونم بگم که با وضعیت بسیار رقابتی برای پذیرش که امسال به وجود آمده دانشگاه هایی از ایالات متحده که در زمینه مهندسی یا به طور جزیی مهندسی برق از رنکینگ و رتبه بالای 50 برخوردارند دانشگاه های متوسط محسوب می شوند. هر چند به نظر برخی از دوستان تازه کوچ کرده باید از رتبه 70 یا 80 به بالا را متوسط دانست.
    اول از همه باید بگم که باید حتما تشخیص داد که دانشگاه مورد نظر و مدرک آن مورد تایید سازمانی مثل وزارت علوم ایران هست یا خیر. به هر حال ممکن است که روزی
    بوی جوی مولیان آید همی...
    و شما مجبور یا مختار به بازگشت بشید.

در زیر رتبه بندی دانشگاه های آمریکا در زمینه مهندسی برق را شاهد هستید. به همراه Average GRE Quantitative score

http://www.uscollegeranking.org/engi...-rankings.html