نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: با موضوعاتی که چندین بار در انجمن‌های مختلف تکرار می‌

رأی دهندگان
25. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • پیام‌هایشان را پاک کنید و فقط یکی را باقی بگذارید.

18 72.00%
  • تمام پیام‌هایی که به این شکل ارسال شده‌اند را پاک کنید و هیچ‌ کدام را باقی نگذارید.

1 4.00%
  • پیام‌هایشان را پاک کنید و اجازه ارسال هر موضوع جدیدی را از کاربرشان به طور کلی سلب کنید.

1 4.00%
  • پیام‌هایشان را به همان شکلی که هست حفظ کنید. این کار اخلالی در فروم ایجاد نمی‌کند.

5 20.00%
صفحه 101 از 102 نخستنخست ... 51919293949596979899100101102 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,001 تا 1,010 , از مجموع 1014

موضوع: پیشنهادات برای بهینه سازی فروم

Member Garibaldi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics - SUT

پیش فرض پاسخ : پیشنهادات برای بهینه سازی فروم

نقل قول نوشته اصلی توسط Hooman9 نمایش پست ها
    سلام من تازه وارد هستم در این انجمن بنظرم 2 تا اشکال اساسی که انجمنتون داره اولش این هست که پست اول تقریبا هیچ کدوم ار تاپیک ها اطلاعات کافی و جامعی در اختیار آدم قرار نمیده و باعث میشه کاربر مجبور بشه بار ها سوال بدیهی و پیش پا افتاده رو بپرسه و یا مجبور بشه پیام خصوصی بده به کاربران دیگه احتمالا خودتون متوجه شدین تقریبا هر 3-4 صفحه اطلاعات داره تکرار میشه
    دومین مشکلی که دارم ظرفیت کم صندوق پیام هست به هرکس که میخوام پیام بدم سیستم میگه صندوف کاربر پر شده از اون طرف بعضی پیام هایی که از دوستان میفرستن اطلاعات مفیدی داره و آدم ممکنه بخواد مدتی پیام رو نگهداری بکنه که با ظرفیت 2 پیام که گذاشتین غیر ممکنه
    ن
    منم همین ایراد رو در سایت میبینم. بعضی تاپیک ها حجم بسیار زیادی پیدا کردن و از طرفی پرسیدن سوال تکراری اونم بدون مطالعه کردن پست های قبلی از نظر عرف انجمن کار نادرستی به حساب میاد، یعنی کاربر مجبور هست برای پیدا کردن جواب یه سوال شاید خیلی ساده مدت ها وقت بذاره و بسیاری مطالب کاملا نامربوط رو بخونه. البته منکر این نیستم در جریان همین مطالعه نامربوط چه بسا اطلاعات جدیدی هم بدست میاد.

حالا راهکارهای من:
    1- یک پست اول هر فروم یک سری اطلاعات کلی و سول و جواب های پر تکرار رو داشته باشه که امکان ویرایش اون رو چند نفر از اعضای با تجربه اون انجمن داشته باشند و با اضافه کردن سوال و جواب پر تکرار به اون پست و پاک کردن پست های مشابه از حجم تاپیک هم بکاهند.

2- امکان مشاهده بهترین پاسخ ها بر اساس یک معیاری مثل امتیازدهی برای همه کاربران مهیا باشه.

ممنون از همه زحمات شما

رشته و دانشگاه
    Physics - SUT

در ادامه پیشنهاد قبلیم یه پیشنهاد دیگه دارم، برای دسترسی سریعتر و راحتتر به پاسخ ها و اطلاعات خوب یه کار دیگه هم میشه کرد، استفاده از هشتگ و کیوورد های خاص برای دسته بندی و جستجو. میشه از خود کاربران خواست که اینارو اضافه کنند و یا مدیر انجمن پاسخ های خوبی که حاوی اطلاعات کاملی هستند به نوعی با اضافه کردن کیوورد دسته بندی کنه.

Senior Member

یه زمانی سوال میپرسیدی٬ ۱۰ نفر جواب میدادن٬ طوری که یه سری کاربر اینقدر پست میذاشتن که بلاک میشدن٬ الان به ندرت کسی جواب میده٬‌ به نظرم کاربرهایی که جواب میدن یه پول به عنوان جایزه از تبلیغات فروم بهشون اختصاص داده بشه٬‌چون اونا هستن که فروم را هنوز نگهداشتن. هر چند که بعیده پیشنهادم بررسی بشه.
    امضا نامرئی

Global Moderator

Simon آواتار ها

کاربر گرامی
    با سلام و احترام

با توجه به فراگیری انواع اپلیکیشن ها بالاخص تلگرام در ایران و در دسترس بودن گوشی های هوشمند، افراد به ندرت به سایت ها سر میزنند که این نه به سایت مربوطه نه به کاربران و نه مدیران بلکه تغییر فرهنگ استفاده از اطلاعات هست. آن زمانی که شما به آن اشاره فرمودید هنوز تکنولوژی گوشی های هوشمند تا این اندازه در دسترس همگان نبود. ضمن اینکه سوالات هم در چرخه ی تکرار افتاده اند و با سرچ در سوالات قبلی میتوان بدون پرسش مجدد به پاسخ رسید. موسسات اخذ پذیرش بسیاری هستند که برای مشاوره و پاسخگوایی به سوالات پول دریافت میکنند. دوستانی که تمایل دارند برای پاسخگوایی به کاربران جایزه دریافت کنند میتوانند به این موسسات که تعدادشون کم هم نیست بپیوندند و اجازه بدهند این یک سایت هم برای سایر کاربران که رایگان و بدون چشمداشت راهنمایی میکنند باقی بماند.

سپاس

نقل قول نوشته اصلی توسط candid نمایش پست ها
    یه زمانی سوال میپرسیدی٬ ۱۰ نفر جواب میدادن٬ طوری که یه سری کاربر اینقدر پست میذاشتن که بلاک میشدن٬ الان به ندرت کسی جواب میده٬‌ به نظرم کاربرهایی که جواب میدن یه پول به عنوان جایزه از تبلیغات فروم بهشون اختصاص داده بشه٬‌چون اونا هستن که فروم را هنوز نگهداشتن. هر چند که بعیده پیشنهادم بررسی بشه.
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Junior Member a747asma آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE

سلام
    فقط خواستم یه تشکری کرده باشم بابت پشتیبانی خوبتون و رسیدگی سریع به درخواست ها. مرسی ازتون
    به چه می اندیشی... نگرانی بیجاست... عشق اینجا و خداهم اینجاست.
    لحظه هارا دریاب... زندگی فردا نه، که همین امروز است.

رشته و دانشگاه
    Physics - SUT

سلام و خسته نباشید خدمت گردانندگان و مدیران سایت
    در مورد آگهی های پایین صفحه میخواستم چیزی عرض کنم
    وقتی که مثلا برای بزرگتر کردن کاراکتر ها از قابلیت زوم براوزر استفاده میکنیم آگهی های پایین صفحه هم به همان نسبت بزرگ می شوند و بخش زیادی از صفحه را اشغال می کنند، نمی دانم از نظر فنی چه راه حلی دارد، مثلا یه فریم جداگانه برای آگهی ها، یا هر چیزی که باعث بهتر شدن این مشکل بشود، به نظر من، به یک تجربه بهتر در استفاده از این سایت کمک خواهد کرد.
    با تشکر از توجه و زحمات شما
    96 nine or six

Global Moderator

Simon آواتار ها

با سلام و احترام

از شما سپاسگزارم که این مورد را اطلاع رسانی کردید. من این موضوع را با ادمین در میان گذاشتم تا اگر راه حلی داره به قابلیت های فروم اضافه کنند. قطعا نظرات سازنده شما دوستان به بهتر شدن فروم کمک خواهد کرد.

ارادت

نقل قول نوشته اصلی توسط Garibaldi نمایش پست ها
    سلام و خسته نباشید خدمت گردانندگان و مدیران سایت
    در مورد آگهی های پایین صفحه میخواستم چیزی عرض کنم
    وقتی که مثلا برای بزرگتر کردن کاراکتر ها از قابلیت زوم براوزر استفاده میکنیم آگهی های پایین صفحه هم به همان نسبت بزرگ می شوند و بخش زیادی از صفحه را اشغال می کنند، نمی دانم از نظر فنی چه راه حلی دارد، مثلا یه فریم جداگانه برای آگهی ها، یا هر چیزی که باعث بهتر شدن این مشکل بشود، به نظر من، به یک تجربه بهتر در استفاده از این سایت کمک خواهد کرد.
    با تشکر از توجه و زحمات شما

از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

با سلام،
    به نظر من امتیاز منفی بهتر است تغییر کنه. بعضی کاربران از این گزینه برای بیرون کردن کسانی که باهاشون هم عقیده نیستند استفاده می کنند. اینطوری تاپیک ها تک بعدی میشه.
    معمولن سوالاتی که راجب تصمیم گیری و انتخاب آپشن هاست، بحث هایی که می تونست ابعاد مختلف را از زبان کاربران مختلف با تجارب و نظرات مختلف شامل بشه، متاسفانه یک کاربر بقیه کسانیکه باش هم نظر نیستند را با امتیاز منفی فراری میدی.

من به این خاطر نمی گم که نگران امتیازم باشم، بلکه به این فکر هستم کاربرانی که دوست دارم نظراتشون را بشنوم از تاپیک ها فراری داده میشن و نهایتا تاپیک تبدیل میشه به چیزی که فقط نظر یک نفر و هم عقیدگانش توش ادامه پیدا می کنه

به نظرم اگر پستی خیلی بد هست، می تونه گزارش بشه، ولی امتیاز منفی چه کاربردی داره جز ساکت کردن نظر مخالف؟

نظر دیگه : می تونید دکمه نپسندیدم اضافه کنید که تغییری در امتیاز نده. لازم نیست مثل بعضی فاروم ها لیست کسانیکه پسندیدند یا نپسندیدند زیر پست ها نمایش داده بشه. فقط لطفن کسانیکه نظر متفاوت دارند با گرفتن امتیاز منفی از شرکت در بحث مأیوس نشوند.
    راحت ترین راهش اینه که بگین در صورت فشردن دکمه امتیاز منفی، صفر امتیاز از کاربر کم کن. نیاز به تغییر طراحی لی اوت و دکمه اضافه کردن هم نداره و پی نوشت هم سرجاش باقی می مونه
    تشکر،
    برای خواندن مقاله به چه گوش دهیم Link

Global Moderator

Simon آواتار ها

سلام

اولا لازم میدونم که از زحمتی که کشیدید برای درج پیشنهاد در این قسمت، از طرف تیم مدیریت فروم ازتون تشکر و قدردانی کنم.

در خصوص پیشنهاد شما، بشخصه معتقدم کسی که میدونه داره به بقیه کمک میکنه نباید این کمک کردن رو منوط به اخذ امتیاز کنه که با گرفتن یک منفی مثلا دلسرد و منزوی بشه و با دریافت یک امتیاز مثبت فعالیتش رو گسترش بده. میبینیم که برخی تاپیک ها در انحصار افرادی خاص در حال اداره شدن هست و به شما کاملا حق میدم ولی اون کاربر خاص هم به خودی خود متکلم وحده نشده و ما در این امر کمکش کردیم پس چه بهتر که به اون کاربر هم نشون بدیم که امتیاز منفیش تاثیری در رویه ما برای ابراز کردن خودمون نداشته و به فعالیتمون بدون توجه به عکس العمل ایشون ادامه بدیم همونطور که خیلی از پیشکسوت های من در این فروم همچنان دارند به همنوعان خودشون کمک میکنند و امتیاز منفی هیچ زمانی مانع کمک کردنشون به دیگران نشده و پر توان و مصمم همیشه یاور و کمک رسان بودند.

نکته بعد اینکه اگر امتیاز منفی بدون علت و از روی غرض ورزی درج شده باشه شما میتونید اون رو اطلاع رسانی کنید و مورد بررسی قرار میگیره. اگر مشخص بشه کاربری بی دلیل و از روی غرض ورزی به یک نفر یا تعداد زیادی بارها منفی داده با حتی در امتیاز از الفاظ نامناسب استفاده کرده قطعا کارت دریافت میکنه و اگر این کارت ها به تعداد مشخصی برسه حساب کاربریش از ده روز تا بصورت دایمی مسدود میشه. اما این نکته رو هم در نظر داشته باشید که امتیاز منفی یا مثبت یک نوع ابراز عقیده است.
    در مورد دکمه پسندیدم که پیشنها دادید این مورد رو با ادمین محترم در میان میگذارم. امیدوارم که در آینده امکان اضافه کردن چنین امکانی وجود داشته باشه.

باز هم از اینکه در بهبود انجمن ما رو یاری میکنید سپاسگزاری میکنم.

سایمون

نقل قول نوشته اصلی توسط dv1397 نمایش پست ها
    با سلام،
    به نظر من امتیاز منفی بهتر است تغییر کنه. بعضی کاربران از این گزینه برای بیرون کردن کسانی که باهاشون هم عقیده نیستند استفاده می کنند. اینطوری تاپیک ها تک بعدی میشه.
    معمولن سوالاتی که راجب تصمیم گیری و انتخاب آپشن هاست، بحث هایی که می تونست ابعاد مختلف را از زبان کاربران مختلف با تجارب و نظرات مختلف شامل بشه، متاسفانه یک کاربر بقیه کسانیکه باش هم نظر نیستند را با امتیاز منفی فراری میدی.

من به این خاطر نمی گم که نگران امتیازم باشم، بلکه به این فکر هستم کاربرانی که دوست دارم نظراتشون را بشنوم از تاپیک ها فراری داده میشن و نهایتا تاپیک تبدیل میشه به چیزی که فقط نظر یک نفر و هم عقیدگانش توش ادامه پیدا می کنه

به نظرم اگر پستی خیلی بد هست، می تونه گزارش بشه، ولی امتیاز منفی چه کاربردی داره جز ساکت کردن نظر مخالف؟

نظر دیگه : می تونید دکمه نپسندیدم اضافه کنید که تغییری در امتیاز نده. لازم نیست مثل بعضی فاروم ها لیست کسانیکه پسندیدند یا نپسندیدند زیر پست ها نمایش داده بشه. فقط لطفن کسانیکه نظر متفاوت دارند با گرفتن امتیاز منفی از شرکت در بحث مأیوس نشوند.
    راحت ترین راهش اینه که بگین در صورت فشردن دکمه امتیاز منفی، صفر امتیاز از کاربر کم کن. نیاز به تغییر طراحی لی اوت و دکمه اضافه کردن هم نداره و پی نوشت هم سرجاش باقی می مونه
    تشکر،

در مورد سیستم امتیازدهی، کاش امتیازهای چه مثبت و چه منفی هر کامنتی قابل مشاهده بودند. اینکه یک کامنت توسط چه کسانی مورد تایید است یا برعکس نکته خیلی مهمیه که این سایت این امکان رو فراهم نمیکنه

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)