نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: با موضوعاتی که چندین بار در انجمن‌های مختلف تکرار می‌

رأی دهندگان
25. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • پیام‌هایشان را پاک کنید و فقط یکی را باقی بگذارید.

18 72.00%
  • تمام پیام‌هایی که به این شکل ارسال شده‌اند را پاک کنید و هیچ‌ کدام را باقی نگذارید.

1 4.00%
  • پیام‌هایشان را پاک کنید و اجازه ارسال هر موضوع جدیدی را از کاربرشان به طور کلی سلب کنید.

1 4.00%
  • پیام‌هایشان را به همان شکلی که هست حفظ کنید. این کار اخلالی در فروم ایجاد نمی‌کند.

5 20.00%
صفحه 83 از 102 نخستنخست ... 33737475767778798081828384858687888990919293 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 821 تا 830 , از مجموع 1014

موضوع: پیشنهادات برای بهینه سازی فروم

ApplyAbroad Veteran
    atabak-aut آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering-École Polytechnique de Montréal

پیش فرض پاسخ : پیشنهادات برای بهینه سازی فروم

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrdad نمایش پست ها
    سلام
    تقسیم بندی معقولی هست. این رو برای فایلهای خودتون در نظر دارید یا به طور کلی؟
    اگر میتونید فایهای خودتون رو به این صورت توی یک directoryهای مربوط دسته بندی کنید، اونوقت به مرور بقیه فایلها رو هم همینطور دسته بندی میکنیم.

البته اگر کسی در این مورد نظری داره، لطفا اینجا بیان کنید.
    مرسی.
    سلام
    این تقسی بندی رو بیشتر برای فایلهای خودم در نظر دارم. پس من فایلهای خودم به این صورت در directory ها میذارم و تحویل میدم.
    منتظر نظرات سایرین هم هستیم
    Essentially, all models are wrong, but some are useful.
    (George E. P. Box)
    ----------------------------------------------------------------------
    به
    قوانین انجمن احترام بگذاریم.

Member moshel آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    software engineering

با سلام به مدیران سایت
    من نمی دونستم که این سوالم رو باید کجا بپرسم
    ببخشید
    تا حالا یه سر به نتایج پذیرش زدین؟؟؟
    چند صفحه اخر که سفیده؟و اینکه چرا همه برای سال 2008 و قبلش هست؟یعنی تو این سه سال دوستان پذیرش نگرفتند؟
    اگه میشه پذیرشهارو تقسیم بندی بشه؟مثله اروپا/استرالیا/آمریکا/کانادا/سایر کشورها
    چون ما می خوایم شرایط خودمون رو با دوستان مطابقت بدیم دیگه؟
    مرسی از زحمات فراوانتون

ApplyAbroad Guardian
    shamim65 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science-NMSU

نقل قول نوشته اصلی توسط atabak-aut نمایش پست ها
    سلام
    این تقسی بندی رو بیشتر برای فایلهای خودم در نظر دارم. پس من فایلهای خودم به این صورت در directory ها میذارم و تحویل میدم.
    منتظر نظرات سایرین هم هستیم
    به نظر من پیشنهاد خوبیه.تقسیم بندیش هم خوبه.بهتره که از این به بعد همه فایل ها رو توی این دایرکتوری قرار بدیم و توی تاپیک ها لینک به این فایل ها بدیم.امکان جستجوی فایل ها هم اگر باشه که بهتر.
    ممنونم اتابک

نقل قول نوشته اصلی توسط moshel نمایش پست ها
    با سلام به مدیران سایت
    من نمی دونستم که این سوالم رو باید کجا بپرسم
    ببخشید
    تا حالا یه سر به نتایج پذیرش زدین؟؟؟
    چند صفحه اخر که سفیده؟و اینکه چرا همه برای سال 2008 و قبلش هست؟یعنی تو این سه سال دوستان پذیرش نگرفتند؟
    اگه میشه پذیرشهارو تقسیم بندی بشه؟مثله اروپا/استرالیا/آمریکا/کانادا/سایر کشورها
    چون ما می خوایم شرایط خودمون رو با دوستان مطابقت بدیم دیگه؟
    مرسی از زحمات فراوانتون
    سلام
    من مدت زیادی هست که میخواستم این قسمت رو به روز کنم، ولی متاسفانه کارهای اجرایی فروم اینقدر وقت میگیره که فرصت نکردم.
    لطفا قوانین فروم رو بخونید و با رعایت اونها در بهبود کیفیت فروم سهیم باشید.

Member moshel آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    software engineering

میشه توی تالاره کامپیوتر و برق این دو مبحث از هم کلا جدا بشن؟
    واقعا باعث سردرگمی هست

نقل قول نوشته اصلی توسط moshel نمایش پست ها
    میشه توی تالاره کامپیوتر و برق این دو مبحث از هم کلا جدا بشن؟
    واقعا باعث سردرگمی هست
    واقعیتش اینکه که این دو رشته خیلی به هم نزدیک هستن و خیلی از دانشجوها بین اونها جابجا میشن. من خودم دوستان زیادی دارم که در ایران برق خوندن، ولی بعدا کامپیوتر ادامه دادن.
    همچنین بعضی از مباحث که تحت عنوان برق شناخته میشه، گاهی به عنوان مهندسی کامپیوتر (computer engineering) شناخته میشن.
    بنابراین دلیل سردرگمی شباهت بیش از حد این دو رشته هست.
    لطفا قوانین فروم رو بخونید و با رعایت اونها در بهبود کیفیت فروم سهیم باشید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ICT - University of Agder, Norway

دوست عزیز دلیل مخالفت من با نصب این نرم افزار قدیمی بودن و یا ترس از کم شدن اقتدار نیست! مسائل تکنیکی سایت هم چیزی نیست که با نظر سنجی انجام بشه. من تحصیلاتم (دکتری) رو در computer science تموم کردم و مدت زیادی در این زمینه کار کردم. اتفاقا همین الان دارم روی مرورگرهای وب روی تلفنهای موبایل توی یکی از معتبرترین شرکتهای تولید کننده موبایل کار میکنم. از چند و چون خیلی از این نرم افزار ها اطلاع دارم و با مشکلات امنیتی که اینجور نرم افزارها میتونن اینجاد کنن آشنا هستم.
    بعد از آخرین باری که فروم هک شد، من اجرای نرم افزارهای غیر لازم روی سرور رو به حداقل رسوندم تا مشکلات امنیتی کمتر بشه. به همین دلیل هر گونه نرم افزاری تا وقتی 100% لازم نباشه و یا اینکه از امنیتش اطمنان پیدا نکنم روی سرور نصب نخواهم کرد.

به هر حال ممنون از اینکه پشنهاد دادید و پیگیری کردید.
    خواهش میکنم، پیگیری برای راحتی امثال خودم و کاربران هست که صد البته به گسترش فروم هم کمک میکنه
    البته من در رابطه با ایمن نبودن این پلاگین خاص قانع نشدم، لزوم وجود یک چنین چیزی هم که در دنیای امروز در چنین انجمنی به نظرم اجتناب ناپذیر هست
    ، فکر کنم میتونیم سراغ راههای آلترناتیو بریم، برنامه ای به نام Forum Runner هم وجود داره که البته اگر شما نسبت به اینجور برنامه ها حساسیت دارید هر چه سریعتر سراغ راه حلی که یکی از مدیران در ابتدا به بنده پاسخ داده بودند بریم (نسخه موبایل فروم)
    این یک نمونه فارسی هست: www.akkasee.com/forum
    با تشکر

ضمن خسته نباشید به تمام مدیران انجمن. من از استفاده کنندگان پروپاقرص فوروم هستم و اکثر اطلاعاتی را که برای اپلای کردن نیاز دارم اینجا پیدا میکنم. چند پیشنهاد برای بهتر شدن خدمات سایت داشتم.

من فکر میکنم یکی از مشکلات فوروم تعداد بسیار زیاد پستها است که روز به روز هم بیشتر میشه. بنابراین پیدا کردن اطلاعات مورد نیاز برای افرادی که تازه عضو فوروم میشوند، خیلی مشکل است. برای رفع این مشکل 2 پیشنهاد دارم:

1. یک دیتابیس برای فوروم درست شود و فایلهای پرکاربردی که بچه ها Upload میکنند بصورت مرتب و منظم بر روی دیتابیس قرار داده شود. با اینکار افراد تازه کار که وارد سایت میشوند براحتی میتوانند فایلهای مورد نظرشون رو پیدا کنند و نیازی نیست که مرتب در پستهای مختلف دنبال اطلاعات بگردند. با اینکار جلوی ارسال فایلهای تکراری هم گرفته میشود.

2. هر چند ماه یکبار خلاصه ای از پستهای مفید هر تاپیک تهیه شود و برای دانلود روی فوروم قرار داده شود. با اینکار نیازی نیست که کاربران مجبور باشند تعداد زیادی از صفحات فوروم را مطالعه کنند تا اطلاعات کاربردی و مفید را پیدا کنند.

من زمانیکه پستهارو میخوندم، مشابه کار بالا را انجام دادم. یعنی مطالب مفید فوروم را در فایلهای Word کپی کردم و گاهی مرور میکنم. اگر فکر میکنید این فایلها مفیدند، ارسال کنم.

با تشکر

سلام
    ممنون از پیشنهادتون. من خودم هم چندین بار با این موضوع فکر کردم. دلیلش هم همین بوده که شما فرمودید. ما تعداد زیادی فایل روی سرور داریم ولی گاهی لینکها کار نمیکنه. وقتی نرم افزار فروم رو هم جابجا کردیم باز تعدادی از اونها از کار افتاد. لطفا الان هم هر وقت لینکی میبینید که کار نمیکنه، گزارشش کنید تا مدیر یا خود من سعی کنیم درستش کنیم.

در مورد دانلود سنتر: فایلهای شما به چه صورتی هست؟ چطوری مرتب شدن؟ مثلا توی دایرکتوری های مختلف هستن؟ اگر مثلا بشه اونها رو مشابه ساختار فروم دسته بندی کرد، خوب خواهد بود. اگر مایل هستید بیشتر در این زمینه با هم کار کنیم تا یک راه حل مناسب پیدا کنیم.

روی سرور فعلی مشکل جا فعلا نداریم و میتونیم 10GB رو نگه داریم.

مرسی.
    با سلام
    من چند وقتی سرم شلوغ بود و وقت نکردم جواب بدم.
    در هر حال با تشکر از پاسخ شما، به نظر من راه حل نهایی یک دانلود سنتر منظم هست و اینکه بچه ها اطلاعات رو در صفحه ها فرم آپلود نکنن.
    اطلاعات من شامل یه سری کتاب pdf و نرم افزار شبیه ساز تافل در اکثر برند ها بارنز و کاپلن و کمبریج و ............. هست. و یه سری فایل تصویری حیات وحش مثل لایف و پلانت ارث و ..... البته الان بالغ بر 60 گیگ میشه ولی میشه انتخاب کرد. من تقریبا اکثر کتاب ها و اکثر نرم افزار ها رو دارم. البته اکثرا در زمینه ibt هست.
    در نهایت به نظر من شما باید کل فایل های دانلود رو از صفحات پاک کنید. و در یک دانلود سنتر منظم بزارید. با این کار فضا شما به شدت افزایش می یابد. من الان حضور ذهن ندارم ولی یادم هست یه فایل100 مگی رو 6-7 بار با 6-7 تا اسم مختلف دانلود کردم. این کار یعنی هدر دادن فضا

با آرزوی موفقیت

با سلام
    در ادامه پست قبلی
    "اگر مثلا بشه اونها رو مشابه ساختار فروم دسته بندی کرد، خوب خواهد بود. اگر مایل هستید بیشتر در این زمینه با هم کار کنیم تا یک راه حل مناسب پیدا کنیم. "

به نظر من ساختار فرم هم تا حدی با توجه به پست باز کردن دوستان مبهم هست باید یه کم منظم تر بشه.نه اینکه فایل ها بر اساس اون مرتب شه. مثلا اگه کل فایل های pdf امتحان تافل ibt یه جا باشه هم مهم نیست فقط باید اولا اسمش کامل و گویا باشه مثلا به سال چاپ کتاب اشاره بشه و دوما فایل تکراری نداشته باشیم. در هر صورت هر کسی با توجه به اسم کتاب می فهمه که ابن کتاب برای writing و یا speaking مفید هست.فقط باید راحت در دسترس باشه و قابل دانلود و جستجو باشه و همچنین مثل الان 100 مدل از چاپ های مختلف به کتاب موجود نباشه بلکه فقط آخرین چاپش موجود باشه. واین یعنی بررسی مداوم دانلود سنتر.
    با تشکر
    ویرایش توسط mr_saeed : October 27th, 2011 در ساعت 11:22 PM

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)