نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: با موضوعاتی که چندین بار در انجمن‌های مختلف تکرار می‌

رأی دهندگان
25. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • پیام‌هایشان را پاک کنید و فقط یکی را باقی بگذارید.

18 72.00%
  • تمام پیام‌هایی که به این شکل ارسال شده‌اند را پاک کنید و هیچ‌ کدام را باقی نگذارید.

1 4.00%
  • پیام‌هایشان را پاک کنید و اجازه ارسال هر موضوع جدیدی را از کاربرشان به طور کلی سلب کنید.

1 4.00%
  • پیام‌هایشان را به همان شکلی که هست حفظ کنید. این کار اخلالی در فروم ایجاد نمی‌کند.

5 20.00%
صفحه 91 از 102 نخستنخست ... 4181828384858687888990919293949596979899100101 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 901 تا 910 , از مجموع 1014

موضوع: پیشنهادات برای بهینه سازی فروم

پیش فرض پاسخ : پیشنهادات برای بهینه سازی فروم

دوستان من بارها اشاره کردم اما کو گوش شنوا!

ببینید! پستی که نمایش داده میشه right-aligned هستش، دلیلش هم اینه کو کلیت سایت رو right-to-left بستین، با این کار پست های انگلیسی خیلی بد نمایش داده میشن. چیزی که mahmoudb هم اشاره میکنه:
    یه مشکل تایپی که همیشه باش روبرو میشم این هست که تو باکسی که تایپ میکنیم (چه برای پست چه برای پیغام خصوصی)، بتونیم بدون در هم ریخته شدن جملات، "پرانتز" ها، "نقطه های اخر جملات" و همینطور "شکل ها" رو بدون غلط های نگارشی تایپ کنیم. به عنوان مثال دقت کنید:
    Graduate Record Examination (GRE).
    من راه های مختلفی رو امتحان کردم، جواب نمیده. تنها راه تغییر در کد نرم افزار انجمنه، که تعریف بشه، پست لاتین left-to-right نمایش داده بشه و پست فارسی برعکس.

::Never say never::

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering at Bogazici University

نقل قول نوشته اصلی توسط miladolad نمایش پست ها
    دوستان من بارها اشاره کردم اما کو گوش شنوا!

ببینید! پستی که نمایش داده میشه right-aligned هستش، دلیلش هم اینه کو کلیت سایت رو right-to-left بستین، با این کار پست های انگلیسی خیلی بد نمایش داده میشن. چیزی که mahmoudb هم اشاره میکنه:

من راه های مختلفی رو امتحان کردم، جواب نمیده. تنها راه تغییر در کد نرم افزار انجمنه، که تعریف بشه، پست لاتین left-to-right نمایش داده بشه و پست فارسی برعکس.

شما اگه فقط میخواید از چپ نمایش داده بشه پستتون باید از توی قسمت "صفحه پیشرفته" گزینه Align Left رو بزنید. فکر کنم قبلا هم جوابتون رو داده بودن تو پستهای قبل:
    Applyabroad

ApplyAbroad Guardian
    Sina0077 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering

سلام.من یه پیشنهادی داشتم فک کنم خوب باشه مطرح کنم.یه بخشی باز کنین به عنوان خداحافظی از سایت(یا هر چی دوست دارین) کسایی که دیگه ممیان سایت اونجا پیام بدن تا دیگه مثلا ازشون انتظار جواب یا کمک نداشته باشیم.

Senior Member nima_AA آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Sina0077 نمایش پست ها
    سلام.من یه پیشنهادی داشتم فک کنم خوب باشه مطرح کنم.یه بخشی باز کنین به عنوان خداحافظی از سایت(یا هر چی دوست دارین) کسایی که دیگه ممیان سایت اونجا پیام بدن تا دیگه مثلا ازشون انتظار جواب یا کمک نداشته باشیم.
    سینا جان ممنون از پیشنهادت فکر میکنم چون خیلی از کاربران انجمن موقت فعالیت نمیکنن این روش همیشه جواب نمیده جدا از اینکه نمیشه کسی رو مجبور کرد که در همچین بخشی حتما ارسال داشته باشه

2 راه حل پیشنهاد میشه

1- این اشخاص در امضاء خود اعلام کنند که در انجمن تا مدتی یا برای همیشه فعالیت ندارند
    2- قسمی رو مدیریت سایت اضافه کنه که در بخش مشخصات کاربر ظاهر بشه با این عنوان این اکانت فعلا فعال نیست

اینجوری بقیه کاربران انجمن آگاه میشوند از ,عدم فعالیت کاربر و حتی بازه زمانی عدم فعالیت وی
    ویرایش توسط nima_AA : July 19th, 2012 در ساعت 02:37 PM
    زندگی یک هدیه است به ما حق ویژه، فرصت و مسؤولیت می‌دهد.
    باید به ازای آن، چیزی بازگردانیم و آن « خود اصلاح‌شده » ماست
    . « آنتونی رابینز »

با سلام
    من به عنوان یک تازه وارد، یک سری مشکلات کلی را درباره سایت به نظرم آمد:
    بعضی از موضوعات و انجمن ها به قدری صفحه دارند، که عملاً خواندن تمام آنها مقدور نیست ( مثلاً گروه 38 شغله ویزا آفیس ورشو که الان به 3000 صفحه رسیده). من تازه وارد برای کسب اطلاعات می آیم و چون نمی توانم به لحاظ زمانی همه مطالب قبلی را بخوانم، سوال می کنم و بقیه اخطار می دهند، می گویند تکراری است برو پست های قبلی را بخوان. من یک تقاضا دارم. ما به اطلاعات جدید نیاز داریم. شروع برخی مطالب مربوط به چند سال قبل است. بعضی مطالب، الان اصلاً به درد نمی خورد و باید حذف شود. پیشنهاد می کنم برای بهبود کار، مطالبی از فروم را که مربوط به 2 سال قبل یا بیشتر هست، پاک کنید. این موضوع شامل خیلی چیزها می تواند باشد، مثلاً وضعیت مانی اردر و ارسال آن (که در حال حاضر با توجه به تحریمها خیلی فرق کرده)، وضعیت سرویس های پست بین المللی و خیلی چیزهای دیگر.
    به زبان ساده تر، سعی بشود وضعیت فروم به سمت مختصر و موجز شدن پیش برود، هم وقت کمتری می گیرد، هم مفید تر است.
    آن که حقیقت را نمی داند، فقط بی شعور است، اما آن که حقیقت را می داند و آن را دروغ می نامد، تبهکار است (برتولت برشت)

درود

ساعت سایت 3 دقیقه جلو هست. لطفا تصحیح فرمایید.

سپاس

Senior Member mehrabounr آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Marketing PHD

یه پیشنهای میخوام بدم، نمیدونم تا حالا مطرح شده یا نه.

سیستم "امتیاز دهی" فروم یه مقدار اشتباهه.یعنی نمیدونم این چیزی که میگم در نظر گرفته شده یا نه. ممنون میشم اگه بهم پاسخ بدید.

من نوعی، پاسخهای یک نفر رو میخونم. از پاسخش خوشم میاد، بهش امتیاز میدم.
    ولی بعدش تا به چند نفر دیگه (که دقیق نمیدنم چندتاست) امتیاز ندم، نمیتونم به اون شخص دوباره امتیاز بدم.

خب حالا اگه این فرد همه پاسخهاش مفید و خوب باشه، و بخوام هر پستش که برام مفید بوده تشکر کنم/ امتیاز بدم، این سیستم مانع من میشه و نیمشه بهش امتیاز داد. خب همین خودش کلی مشکل زاست. یعنی اون فرد نمیفهمه پاسخهاش چقدر کمک کننده است و یا دیگه کمک نمیکنه یا کمتر کمک میکنه یا کمتر میاد فروم و قتش رو میذاره واسه زندگی خودش.
    یعنی این سیستم امتیاز دهی باعث ناامیدی اونهایی میشه که فعالیتشون زیاده و دوست دارن کمک کنن.

یا یه نفری که دائم پستهای تکراری، اشتباه، اطلاعات غلط، بی احترامی و ..... میده. اگه بخوای بهش امتیاز منفی بدی تا اعتبارش بیاد پایین و همه بفهمن و کورکورانه اعتماد نکنن، فروم جلوتو میگیره.

یا یه حالت دیگه:
    اومدیم و بقیه پستهای مفیدی ندادن و کسی نبود که من بخوام بهش امتیاز بدم یا تشکر کنم. باید به خاطر اینکه بتونم به اون فردی که لایقشه امتیاز بدم، بیام به 6-7 نفر الکی امتیاز مثبت بدم که لایقش نیستن یا منفی بدم که حقشون نیست.
    اینم باز سیستم درستی در نمیاد. اونهایی که هیچ کاری نمیکنن امتیاز مثبت الکی نسیبشون میشه یا تازه کارها الکی امتیاز منفی گیرشون میاد تا من بتونم دوباره دسترسیم باز بشه و به اون فرد اصلی که پست خوب داده، امتیاز بدم.

ممنون میشم اگه به این ایرادها فکر کنید.
    یا اگه فکر کردید یه توضیحی بدید
    یا اگه خیلی پیچیده است بگید که قبلا بررسی شده و به دلایلی که مدیران خودشون میدونن و قابل ذکر نیست یا ..... این سیستم اینطوری طراحی شده.
    ممنون
    ویرایش توسط mehrabounr : August 25th, 2012 در ساعت 05:03 PM
    Sorry if you haven't received an answer from me. I don't check the forum any more. If you want to talk, find me on Linkedin or through email.
    Bear in mind I only have information about USA Business school and business PHD admissions.*Who ever says apply to top 30, say NO

Senior Member mehrabounr آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Marketing PHD

یه چیز دیگه هم دیدم که مشکل زیاد ایجاد میکنه، دیدم هم تو همین تاپیک قبلا مطرح شدخه

طولانی بودن خیلی زیاد بعضی از تاپیکها
    خیلی از تاپیکها تو اوایل که راه میافتن همش پستها شامل اطلاعاته ولی بعد از یه مدت بقیه پستها اطلاعات جدید ندارن و بیشتر جنبه شخصی داره که هرکس وضعیت خاص خودش رو میپرسه که چه شانسی داره یا چی کار کنه و ..... این پستها به درد هیچکس دیگه نمیخوره. هر فرد جدیدی هم که کیاد دوباره همون سوال رو در مورد خودش میپرسه. بعدشم کسایی که تازه وارد فروم میشن از دیدن اینکه یه تاپیکی بالای 30 صفحه داره شوکه میشن و دیگه نمیرن بخونن (تنبلی یا وقت نداشتن)و همون پست اولشون میشه یه مجموعه سوال که پاسخش قبلا داده شده.

یا به قول اون دوستمون، بعضی تاپیکها اطلاعاتی توشون هست که دیگه الان صحت ندارند. اطلاعات قدیمی هست و دیگه نمیشه ازش استفاده کرد ولی تا یه نفر همه پستهای تاپیک 150 صفحه ای رو نخونه، نمیفهمه از کجا اطلاعات جدید رو ببینه یا از کجای تاپیک به دردش میخوره و در نهایت میاد ساده ترین چیز رو دوباره سوال میکنه

همه اینها هی باعث میشه که تاپیکها طولانی تر بشه در حالیکه مطالب مفیدشون هی کمتر بشه.

راه حلهاش که به نظرم میرسه:
    همه تاپیکها "خونه تکونی" بشن. یعنی هر 4-5 ماه، پستهایی که "شانس من" "پرونده " و امتال اینها ، یعنی چیزهای شخصی هستن حذف بشن. اطلاعاتی که به درد همه میخوره تو تاپیک بمونه.
    یا اینکه هر 29صفحه، یه خلاصه تهیه بشه از مطالب 29 صفحه قبل. یعنی همه بدونن میتونن تو صفحات 30و 60 و ..... مطالب اصلی و خلاصه شده رو پیدا کنن
    یا اینکه صفحه اول تاپیک رو مدل reserve کنید. یعی 10 تا پسن سفید یکی از مدیران بدن که صفحه اول خالی باشه. بعد در طول زمان، لینک پستهایی که اطلاعات مهم و حیاتی توشه رو بیارن و بذارن توی اون 10 تا پست اول.

حتما هم لازم نیست همه اینها رو بذارید به عهده مدیران. از کاربرهای فعال هر تاپیک کمک بگیرید. دسترسیشون رو موقتی و با هماهنگی باز کنید و بگید اونها 10 صفحه 10 صفحه خلاصه کنن و خلاصش رو بدن به مدیر تاپیک

یه چیز آخری هم بگم
    میدونم همه مدیرها خیلی زحمت میکشن و وقت میذارن و تلاش میکنن، ولی یه ایرادی تو کل سیستم مدیریتی هست.
    مدیرهایی که انتخاب میشن برای بخشها، لزوما روی اون بخش تسلط ندارن. یعنی مدیر رشتش X هست ولی مسئول زیر مجموعه Y شده در حالیکه اطلاعات زیادی از اون Y نداره. این فرد میتونه تاپیک رو از یه لحاظهایی مدیریت کنه مثلا پست تکراری یا بی ادبی، ولی اگه یکی بیاد و اطلاعات غلط بده و همه رو گمراه کنه که تاثیرش خیلی بدتر از بی ادبی یا .... است، این مدیر نمیتونه تشخیص بده و جلوش رو بگیره.

اگه میشد کسایی که همکاری میکنن، مدیر شدن و وقت میذارن رو طوری تقسیم بندی کرد که موضوعاتی که نزدیکتر به تجربه اون فرد، روندی که رفته یا رشتش باشه، که آشناییش و در نتیجه کنترلش بیشتر باشه، عالی میشد

امیدوارم که این فروم و مدیراش همیشه پایدار و موفق باشن و اگه انتقادی هم میشه، فقط برای بهتر شدن نتیجه زحماتشون بدونن نه به ایراد گیری یا ناشکری ما کاربرها.
    Sorry if you haven't received an answer from me. I don't check the forum any more. If you want to talk, find me on Linkedin or through email.
    Bear in mind I only have information about USA Business school and business PHD admissions.*Who ever says apply to top 30, say NO

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrabounr نمایش پست ها
    یه پیشنهای میخوام بدم، نمیدونم تا حالا مطرح شده یا نه.

سیستم "امتیاز دهی" فروم یه مقدار اشتباهه.یعنی نمیدونم این چیزی که میگم در نظر گرفته شده یا نه. ممنون میشم اگه بهم پاسخ بدید.

من نوعی، پاسخهای یک نفر رو میخونم. از پاسخش خوشم میاد، بهش امتیاز میدم.
    ولی بعدش تا به چند نفر دیگه (که دقیق نمیدنم چندتاست) امتیاز ندم، نمیتونم به اون شخص دوباره امتیاز بدم.

ممنون
    من با توجه به اطلاعات خودم نظر میدم تا زمانیکه مدیران ارشد و ادمین پاسخگو باشن :

ایراد شما وارد هستش اما این تنظیمات از روی عمد برای انجمن طراحی شده تا کاربران نتوانند به منظور بالابردن امتیاز کاربر دیگر و برعکس پایین بردن امتیاز کاربر پیاپی امتیاز ارسال کنند تا از امتیاز دهی بی مورد جلوگیری شود

این یک
    راه حل پیشگیرانه برای جلوگیری از تخلف کاربران در دادن امتیاز می باشد که خود ایجاد محدویت میکند برای مثالی که شما زده اید,

احتمال دادن امتیاز پیاپی کم می باشد و تنها راه حل پیشنهادی این می باشد که نام کاربر و پست ایشان را یادداشت کنید تا زمانیکه مجوز پیدا کنید.

با توجه به حجم بالای مطالب فروم و تاپیکهای متعدد خیلی سخت نیست که به کاربران دیگری امتیاز بدهید تا امکان ارسال امتیاز به کاربر مورد نظر میسر شود ولی قبول دارم که این کار کمی وقت گیر است

در نهایت تصمیم گیری نهایی با ادمین سایت می باشد برای تغییر این تنظیم
    . « آنتونی رابینز »

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrabounr نمایش پست ها
    1- طولانی بودن خیلی زیاد بعضی از تاپیکها
    راه حلهاش که به نظرم میرسه:
    همه تاپیکها "خونه تکونی" بشن. یعنی هر 4-5 ماه، پستهایی که "شانس من" "پرونده " و امتال اینها ، یعنی چیزهای شخصی هستن حذف بشن. اطلاعاتی که به درد همه میخوره تو تاپیک بمونه.
    یا اینکه هر 29صفحه، یه خلاصه تهیه بشه از مطالب 29 صفحه قبل. یعنی همه بدونن میتونن تو صفحات 30و 60 و ..... مطالب اصلی و خلاصه شده رو پیدا کنن
    یا اینکه صفحه اول تاپیک رو مدل reserve کنید. یعی 10 تا پسن سفید یکی از مدیران بدن که صفحه اول خالی باشه. بعد در طول زمان، لینک پستهایی که اطلاعات مهم و حیاتی توشه رو بیارن و بذارن توی اون 10 تا پست اول.

حتما هم لازم نیست همه اینها رو بذارید به عهده مدیران. از کاربرهای فعال هر تاپیک کمک بگیرید. دسترسیشون رو موقتی و با هماهنگی باز کنید و بگید اونها 10 صفحه 10 صفحه خلاصه کنن و خلاصش رو بدن به مدیر تاپیک

2- اگه میشد کسایی که همکاری میکنن، مدیر شدن و وقت میذارن رو طوری تقسیم بندی کرد که موضوعاتی که نزدیکتر به تجربه اون فرد، روندی که رفته یا رشتش باشه، که آشناییش و در نتیجه کنترلش بیشتر باشه، عالی میشد
    من با توجه به اطلاعات و تجربه خودم نظر میدم تا زمانیکه مدیران ارشد و ادمین پاسخگو باشند :

1- پیشنهاد های شما بسیار مفید و کاربردی هستش که البته در انجمن مدیران نیز تا حدودی قبلا مطرح شده ,امکان دسترسی موقتی مدیریتی به کاربران فعلا نیست و مدیران باید این کار را انجام بدهند ولی با توجه به تجربه من کاربران فعال با همکاری نزدیک مدیران هر بخش و انجمن میتوانند پیشنهادات شما را عملی نمایند , در کل بستگی به هماهنگی و همکاری دو طرفه کاربران با مدیران دارد هر کدام به نوعی در این پاکسازی انجمن نقش موثر و مفیدی دارند

پیشنهاد استفاده از پست های اول برای اطلاع رسانی بسیار مفید هست و من به شخصه استفاده میکنم از این روش و موثر ارزیابی میکنم

جدا از اینکه کاربران انجمن نیز باید تمام تلاش خود را در تاپیکهای تازه تاسیس بکنند تا پست های اول هر تاپیک حاوی مفید ترین مطالب ممکن باشد

2- در انجمن های مربوط به کشورها معمولا مدیران تجربه لازم و اطلاعات لازم را دارند ولی در مورد انجمن های تخصصی و رشته های تحصیلی این تجربه کمتر هستش و علت هم این هستش که بعضی از مدیران همزمان چندین انجمن را مدیریت میکنند و داشتن اطلاعات برای همه انها غیر ممکن هستش و در نهایت ایراد شما وارد هستش

از نظر من دلیل اصلی هم این هستش که اگر قرار باشه تمام مدیران اطلاعات تخصصی هر انجمن را داشته باشن باید به تعداد رشته ها و انجمن ها مدیر داشته باشیم که این عملی نیست

راه حل پیشنهادی من :

1- دقت نظر بیشتر برای انتخاب مدیران با دانش تخصصی به خصوص در انجمن های تخصصی و رشته های تحصیلی البته تا حد امکان با توجه به محدودیت ها
    2- کاربران فعال که اطلاعات تخصصی مفیدی دارند مشارکت و همکاری بیشتری با مدیران انجمن هایی داشته باشن که اطلاعات تخصصی کمتری دارند و به مدیران مربوطه مشاوره بدهند
    3- کاربران فعال در صورتی که شرایط لازم را برای مدیریت دارند خود داوطلب بشن برای اینکه به عنوان یک مدیر مطلع و کارامد در انجمن فعالیت کنند چون هر شخصی بهتر راجع به اطلاعات خود دانش دارد
    4- مدیریت دانش توسط مدیران و هدایت اطلاعات کاربران فعال و مطلع نیز بسیار مفید خواهد بود

پ ن :

من از تلاش ستودنی شما در انجمن مدیریت و اقتصاد اگاهی کامل دارم و میدونم که تمام پیشنهادات شما از روی دلسوزی می باشد
    امیدوارم مدیران ارشد ,ادمین و مدیران بخش شما بتوانند از همکاری و نظرات کاربران فعالی مثل شما استفاده نمایند
    و همکاری خوبی صورت گیرد
    ویرایش توسط nima_AA : August 25th, 2012 در ساعت 06:33 PM
    . « آنتونی رابینز »

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)