نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: با موضوعاتی که چندین بار در انجمن‌های مختلف تکرار می‌

رأی دهندگان
25. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • پیام‌هایشان را پاک کنید و فقط یکی را باقی بگذارید.

18 72.00%
  • تمام پیام‌هایی که به این شکل ارسال شده‌اند را پاک کنید و هیچ‌ کدام را باقی نگذارید.

1 4.00%
  • پیام‌هایشان را پاک کنید و اجازه ارسال هر موضوع جدیدی را از کاربرشان به طور کلی سلب کنید.

1 4.00%
  • پیام‌هایشان را به همان شکلی که هست حفظ کنید. این کار اخلالی در فروم ایجاد نمی‌کند.

5 20.00%
صفحه 92 از 102 نخستنخست ... 42828384858687888990919293949596979899100101 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 911 تا 920 , از مجموع 1014

موضوع: پیشنهادات برای بهینه سازی فروم

Senior Member mehrabounr آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Marketing PHD

پیش فرض پاسخ : پیشنهادات برای بهینه سازی فروم

نقل قول نوشته اصلی توسط nima_AA نمایش پست ها
    من با توجه به اطلاعات خودم نظر میدم تا زمانیکه مدیران ارشد و ادمین پاسخگو باشن :

ایراد شما وارد هستش اما این تنظیمات از روی عمد برای انجمن طراحی شده تا کاربران نتوانند به منظور بالابردن امتیاز کاربر دیگر و برعکس پایین بردن امتیاز کاربر پیاپی امتیاز ارسال کنند تا از امتیاز دهی بی مورد جلوگیری شود

این یک
    راه حل پیشگیرانه برای جلوگیری از تخلف کاربران در دادن امتیاز می باشد که خود ایجاد محدویت میکند برای مثالی که شما زده اید,

احتمال دادن امتیاز پیاپی کم می باشد و تنها راه حل پیشنهادی این می باشد که نام کاربر و پست ایشان را یادداشت کنید تا زمانیکه مجوز پیدا کنید.

با توجه به حجم بالای مطالب فروم و تاپیکهای متعدد خیلی سخت نیست که به کاربران دیگری امتیاز بدهید تا امکان ارسال امتیاز به کاربر مورد نظر میسر شود ولی قبول دارم که این کار کمی وقت گیر است

در نهایت تصمیم گیری نهایی با ادمین سایت می باشد برای تغییر این تنظیم
    این دلیلی که گفتید رو درک میکنم.
    ولی چون این پوینتها و امتیازها اثر بزرگی تو زندگی اشخاص نداره، فکر نمیکنم کسی اینقدر وقت بذاره و با دوستاش هماهنگ که امتیاز همدیگرو بالا ببرن. ولی خب من تا حالا مدیر نبودم. یعنی این برداشتم نظریه و فرضیه است و شاید تو عمل واقعا همچین افرادی پیدا بشن.

بعضی از تاپیکها عمومیه. مثلا ویزا گرفتن یا اطلاعات کشورها. تعداد کاربرهای فعالشون هم زیاده. کلا فعالیت تو تاپیکش زیاده. برای همین این امتیاز دادنه سخت نیست. یعنی شما هر 2 تا پست 1دونه پست خوب هست که بخواید امتیاز بدید.

ولی بعضی تاپیکها که میرن تو دسته تخصصی، از رشته ها و گرایشها و امتحانهای تخصصی زبان و امثال اینها (از جمله تاپیکهای مدیریت) تعداد کسایی که فعالیت میکنن خیلی کم و محدوده. یعنی 1 یا 2 نفر هستن که جواب همه رو میدن. اونوقت قدردانی از اونها با این سیستم فعلی ممکن نمیشه.

چون حجم اطلاعات مورد نیاز واسه کل فرایند پذیرش و رفتن و .... زیاده معمولا یه شخص کارش رو مرحله به مرحله میکنه. یعنی اول امتحانش رو میفهمه چیه این رو میده، بعد میره سراغ مرحله بعد که مثلا مدارکه بعد ویزا و ..... سر همین توی یه مدت طولانی توی یه تعداد معدودی تاپیک کار داره و تمام فعالیتش یا سرزدنش به فروم تو همین محدوده کوچک هست.
    شما تو یه دایره یا محدوده کوچک، تعداد کسایی که باهاشون برخورد دارید کمه، طوری که بعد از 2-3 روز میدونید این شخص کیه و چی میخواد و چی کار میخواد بکنه یا چطور حرف میزنه و اطلاعاتش چقدره.
    بعد توی همین محدوده کوچک میخواید امتیاز هم بدید و کمک هم بکنید و تشکر کنید از اون چندنفر معدود یا برعکس با امتیاز منفی میخواید دیگران رو متوجه کنید که کسی داره اشتباه راهنمایی میکنه، که خب نمیشه. یعنی دستتون حسابی بسته است.

(ما تو تاپیک مدیریت این مشکل امتیاز منفی رو عملا داشتیم. یکی از فروم سو استفاده میکرد، اینقدر با پیغام خصوصی و ایمیل با همدیگه حرف زدیم و همگی دسته جمعی پستها رو گزارش کردیم تا بالاخره اون فرد رو انداختن بیرون. که هیچکدوم هم قصد شخصی یا دعوا با اون شخص نداشتیم یعنی مشکل انفرادی نبود ولی خب مجبور بودیم اعتبار اون شخص رو به هر نحو شده، کم کنیم که تنظیمات فروم این امکان رو نمیداد)

در هر صورت، من چیزی که به نظرم میرسه رو میگم. منتها از فرضیه و نظریه ما کاربرها، تا چیزی که تو واقعیت وجود داره و امکانش هست و شدنیه، فاصله زیاده و تشخیص اون قسمت و عملی کردنش به زحمت و گردن شما مدیرانه.

باز هم ممنون که اینقدر با دقت پیشنهادها رو در نظر میگیرید
    Sorry if you haven't received an answer from me. I don't check the forum any more. If you want to talk, find me on Linkedin or through email.
    Bear in mind I only have information about USA Business school and business PHD admissions.*Who ever says apply to top 30, say NO

Senior Member mehrabounr آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Marketing PHD

یه چیزی هم الان به نظرم اومد

مثل اینکه همکاران انجمن در تلاشند که بخش "ویکی" رو تکمیل یا به روز کنن. It's a noble act . امیدوارم زودتر به نتیجه برسه چون کلی از سوالهای تکراری دوستان تازه فروم، دیگه مطرح نخواهد شد و میتونن از همون ویکی بخونن و جواب بگیرن.

من مطمئن نیستم این رو برای همین اگه اشتباه میکنم بگید.

فکر میکنم که ویکی، یه جای باز هست. یعنی هرکسی و همه امکان این رو دارن که اون رو ویرایش کنن. شاید این در خیلی جاها خوب باشه ولی تو این فروم مشکل ایجاد کنه.
    یعنی شما این همه تلاش کنید و بنویسید و فرمت و صفحه بندی و مرتب کردن و ...... بعد یه نفر که میزان اطلاعاتش یا پیش زمینش یا انگیزش مشخص نیست، بیاد و اون رو راحت تغییر بده. خب تمام زحمات شما از بین میره.

به نظرم، متن ویکی که تهیه شد، حالا چه توسط مدیران یا کمک کاربران یا ... ، متن نوشته تایید بشه. البته اگه خود مدیران به اون موضوع تسلط ندارن. اگر دارند که ما بهشون اعتماد داریم

یعنی لینک ویکی رو توی تاپیک مربوطش بدید واز کاربرها بخواید برن بخونن و تو فروم، به طور خلاصه نظر بدن که آیا اطلاعات درسته و کامله؟ آیا جوابگوی سوالات اصلی و اولیه هست یا نه؟ مثلا یه فرصت 4 روزه بدید برای این کار. تو این 4 روز یا مطالب تایئد میشه یا ایراد میگیرن یا هیچکس تو تاپیک فعالیت نمیکنه و اجبارا به اطلاعاتی که دهمین الان هست رضایت میدید

بعد که تایید شد و اطمینان از صحت و کفایت مطلب حاصل شد؛ کل اون مطلب ویکی رو تو یک تاپیک قفل شده به عنوان تاپیک اجباری! قرار بدید که دیگه توش نشه دستکاری یا تغییرهای دلبخواهی ایجاد کرد.
    بعد هم اعلام کنید که هرکسی تو اون زیرمجموعه تازه وارد میشه، اول اون تاپیک رو بخونه و بعد فعالیتش رو شروع کنه.

که خب نمیدونم این رو چطور میشه اجباریش کرد یا یاداوریش کرد

مثلا وقتی پیغام حدید میگیرید یه pop up اعلام میکنه که بردید چک کنید. شاید بشه تنظیم کرد که مثلا افرادی که تازه عضو یشن یا زیر مثلا 20 تا پست دارن، هر پستی که خواستن تو تاپیک بدن ، به محض اینکه دکمه ارسال رو میزننف کنسل کنه و یه pop up نشون بده که اول اون تاپیک قفل شده رو بخونید. بعد اگه فرد خونده که خب دوباره میتونه بزنه ارسال و پستش رو بفرسته. اگه نخونده میفهمه که باید کجا بره.

حالا شما زحمت بکشید ببینید همچین چیزی شدنیه. اصلا تنظیمات فروم یا برنامش یا ... همچین امکاناتی داره؟ من از این چیزا اصلا سر در نمیارم.
    Sorry if you haven't received an answer from me. I don't check the forum any more. If you want to talk, find me on Linkedin or through email.
    Bear in mind I only have information about USA Business school and business PHD admissions.*Who ever says apply to top 30, say NO

Member polymath آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Architecture-Iran university of science and technology

سلام دوستان

من مي خواستم در مورد گروه ها نظر بدم . به نظرم گروه ها اون كيفيت لازم را ندارن و اعضا تقريبا هيچ ارتباطي با هم ندارن و نمي دونن كه چي تو گروه جديدا پست شده يا موضوع جديد تو گروه چي هستش . به نظرم در بخش جهت اطلاع شما هنگامي كه پست جديدي يا موضوع جديدي ايجاد مي شه در گروه يه اطلاع كوچكي به كاربر بده مثل موقعي مه پيام مي دن . اون وقت بحث ها شايد حتي از انجمن ها هم تخصصي تر بشه .

با تشكر
    ابي كه براسود زمينش بخورد زود ..... دريا شود ان رود كه پيوسته روان است
    گر مرد رهي غم مخور از دوري و ديري .... داني كه رسيدن هنر گام زمان است

یه ایراد بزرگی هم که این فروم داره اینه که بعد از پست دادن تا یه مدت معینی میشه پست رو ویرایش کرد و بعد از اون نمیشه که این خیلی ایراد بزرگی هست لطفا این موضوع رو رسیدگی کنید

سلام

من حدودا یک ماهی هست که به عضویت این فروم در اومدم و در این مدت تنها بخش مورد توجه من بخش "پرداخت هزینه ها با کارت اعتباری و انتقال وجه" بوده و اکثر پست های من هم در این انجمن هست. به عنوان کاربری که تقریبا هر روز به این بخش سر می زنم و مطالب رو می خونم، می تونم بگم که چند روزی هست جو تاپیک های مربوط به ارز دانشجویی به دلیل قوت گرفتن اخبار مربوط به قطع ارز دانشجویی بسیار متشنج شده و تعداد پست های تکراری و بی فایده واقعا افزایش چشمگیری پیدا کرده. مثلا یک خبری در تاپیک گذاشته می شه و بعد این خبر چندین و چند بار دیگه از سورس های مختلف یا بعضا همون سورس نقل می شه و هیچ کس هم مثل این که حوصله نمی کنه حتی یک یا دو صفحه قبلی تاپیک ها رو مطالعه کنه. عده ای هم تنها به ذکر شایعات پرداخته و از همه بدتر عده ای فقط به آه و ناله می پردازن! واقعا معلوم نیست بدون نظارت مدیریت این تاپیک ها به چه سمتی حرکت کنن. حتی بعضا دیده شده مدیر یک بخش دیگه از فروم که لااقل ازش انتظار می ره خودش به قوانین فروم احترام بذاره، میاد و یک خبری که 20 بار تکرار شده رو دوباره می ذاره و به تحلیل اون خبر می پردازه!

البته شاید انتظار اینکه مدیران این انجمن (studentz و میلاد عزیز) بخوان در قامت مبصر کلاس! ظاهر بشن و یک خط در میان به کاربران تذکر بدن انتظار باطلی باشه، اما لااقل انتظار می ره مدیریت نقش فعالتری رو بازی کنه و اجازه نده این تاپیک ها همین طوری با سرعت هر چه تمامتر به بی راهه برن. شاید حداقل کاری که بشه کرد، این باشه که یکی از مدیران فروم که بیشتر آنلاین می شه و وقت آزاد بیشتری داره مدتی مسئولیت رو به عهده بگیره و به این تاپیک ها نظم بده...

با تشکر

درود
    چرا ساعت سایت حدود 12 دقیقه جلو هست؟
    قبلا ۳-۴ دقیقه جلو بود. ولی الان ۱۲ دقیقه.

ApplyAbroad Champion

نقل قول نوشته اصلی توسط imantex نمایش پست ها
    سلام

من حدودا یک ماهی هست که به عضویت این فروم در اومدم و در این مدت تنها بخش مورد توجه من بخش "پرداخت هزینه ها با کارت اعتباری و انتقال وجه" بوده و اکثر پست های من هم در این انجمن هست. به عنوان کاربری که تقریبا هر روز به این بخش سر می زنم و مطالب رو می خونم، می تونم بگم که چند روزی هست جو تاپیک های مربوط به ارز دانشجویی به دلیل قوت گرفتن اخبار مربوط به قطع ارز دانشجویی بسیار متشنج شده و تعداد پست های تکراری و بی فایده واقعا افزایش چشمگیری پیدا کرده. مثلا یک خبری در تاپیک گذاشته می شه و بعد این خبر چندین و چند بار دیگه از سورس های مختلف یا بعضا همون سورس نقل می شه و هیچ کس هم مثل این که حوصله نمی کنه حتی یک یا دو صفحه قبلی تاپیک ها رو مطالعه کنه. عده ای هم تنها به ذکر شایعات پرداخته و از همه بدتر عده ای فقط به آه و ناله می پردازن! واقعا معلوم نیست بدون نظارت مدیریت این تاپیک ها به چه سمتی حرکت کنن. حتی بعضا دیده شده مدیر یک بخش دیگه از فروم که لااقل ازش انتظار می ره خودش به قوانین فروم احترام بذاره، میاد و یک خبری که 20 بار تکرار شده رو دوباره می ذاره و به تحلیل اون خبر می پردازه!

البته شاید انتظار اینکه مدیران این انجمن (studentz و میلاد عزیز) بخوان در قامت مبصر کلاس! ظاهر بشن و یک خط در میان به کاربران تذکر بدن انتظار باطلی باشه، اما لااقل انتظار می ره مدیریت نقش فعالتری رو بازی کنه و اجازه نده این تاپیک ها همین طوری با سرعت هر چه تمامتر به بی راهه برن. شاید حداقل کاری که بشه کرد، این باشه که یکی از مدیران فروم که بیشتر آنلاین می شه و وقت آزاد بیشتری داره مدتی مسئولیت رو به عهده بگیره و به این تاپیک ها نظم بده...

با تشکر
    سلام

ممنون دوست عزیز از اینکه این موضوع را مطرح فرمودید. موضوع در حال بررسی است.

دلیل افزایش پست های تکراری این است که برخی از دوستان به علت بی اطلاعی خبری را اعلام می کنند که به زعم خودشان جدید هست، بدون اینکه چند پست قبلی را مطالعه کنند. تعداد اندکی هم از موضوع به خوبی اطلاع دارن و قوانین را هم میدونند، اما به دلایل خاصی سعی در بهم زدن تاپیک ها دارند.

از دوستان مطلع و با تجربه تقاضا می شود، مثل همیشه با مدیران همکاری لازم را داشته باشند و در صورت مشاهده پست خلاف و تکراری، به آن پاسخی نفرمایند و در صورت امکان گزارش نمایند تا در اولین فرصت رسیدگی شود.

ممنون از همکاری همه دوستان
    لطفا پست نامرتبط و خلاف مقررات را گزارش فرمایید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science, Ph.D., Western Michigan University

سلام
    من توي بعضي انجمنهاي فروم عضو هستم و هر روز ايميل مباحثي كه آپديت شدند برام مياد. از اونجايي كه مطالب رو به ترتيب مي خونم هميشه وقتي صفحه يك موضوع باز ميشه - و روي اولين كامنت ها هست- بايد دكمه «صفحه آخر» رو بزنم تا به آخرين مطالب دست پيدا كنم.
    مي خواستم پيشنهاد كنم كه در صورت امكان سورت نمايش كامنتها رو از آخرين به اولين كامنت تغيير بديد. و يا حالت بهتر اينكه اين سورت جزء ترجيحات كاربر باشه و هر كسي سورت دلخواهش رو تنظيم كنه.

با تشكر

Senior Member nima_AA آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi_mka نمایش پست ها
    سلام
    من توي بعضي انجمنهاي فروم عضو هستم و هر روز ايميل مباحثي كه آپديت شدند برام مياد. از اونجايي كه مطالب رو به ترتيب مي خونم هميشه وقتي صفحه يك موضوع باز ميشه - و روي اولين كامنت ها هست- بايد دكمه «صفحه آخر» رو بزنم تا به آخرين مطالب دست پيدا كنم.
    مي خواستم پيشنهاد كنم كه در صورت امكان سورت نمايش كامنتها رو از آخرين به اولين كامنت تغيير بديد. و يا حالت بهتر اينكه اين سورت جزء ترجيحات كاربر باشه و هر كسي سورت دلخواهش رو تنظيم كنه.

با تشكر
    تنظیمات >> ویرایش تنظیمات >> حالت نمایش تاپیک
    میتونین خودتون تنظیم کنید
    زندگی یک هدیه است به ما حق ویژه، فرصت و مسؤولیت می‌دهد.
    باید به ازای آن، چیزی بازگردانیم و آن « خود اصلاح‌شده » ماست
    . « آنتونی رابینز »

ApplyAbroad Guardian
    میلاد آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi_mka نمایش پست ها
    سلام

با تشكر
    همچنین در صورتی که پست خوانده نشده ای در تاپیک وجود داشته باشه با استفاده از دکمه " برو به اولین پست خوانده نشده" که در بالای اولین صفحه تاپیک وجود دارد میتونید به پست مورد نظر خودتون برید.Capture.JPG
    ناگهان خوابی مرا خواهد ربود ...

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)