نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: کدوم پرواز را انتخاب خواهید نمود؟

رأی دهندگان
1791. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • KLM

283 15.80%
  • ? + IRAN AIR

192 10.72%
  • LUFTHANSA

445 24.85%
  • TURKISH AIRLINES

424 23.67%
  • QATAR AIRWAYS

260 14.52%
  • EMIRATES

110 6.14%
  • ALITALIA

77 4.30%
صفحه 283 از 2191 نخستنخست ... 1832332732742752762772782792802812822832842852862872882892902912922933333837831283 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,821 تا 2,830 , از مجموع 21904

موضوع: پرواز به کانادا (بلیت، آژانس، بهترین مسیر و محدودیت بار)

پیش فرض پاسخ : پرواز به کانادا ( بلیت، آژانس، خطوط هواپیمایی)

نقل قول نوشته اصلی توسط Kazy نمایش پست ها
    البته در مورد ارلاینزهای قطری و امارات مسافر در دبی باید هواپیما عوض کنه چون پرواز اول کوتاه(Short term) و پرواز دوم بلند(Long term) به حساب میاد و نوع هواپیما (Type)فرق می کنه و مسافر توی هواپیما منتظر نمی مونه
    توي تمامي اين ارلاينزهاي بايد مسافرين هواپيمايشان را تعويض نمايند. مسافري توي هواپيما منتظر نمي مونه.قطر ارويز در شهر دوحه هست نه دبي.
    منظور اين نيست كه مسافر توي هواپيما روي صندلي منتظر پرواز هست. منظور مقايسه بين نشستن روي صندلي هواپيما در هنگام پرواز با امكان تحرك محدودش با آزاد گشتن در سالن ترانزيت مي باشد.
    بحث اين بود كه كوتاه بودن زمان ترانزيت مزيتي نيست وقتي شما بايد مدت زمان بيشتري را به جايش توي هواپيما سپري نماييد.

Junior Member

سلام یه سوال
    من شنیدم وقتی از ایران برامون بلیط برای رفت و برگشت به کانادا صادر میشه که رفتش از کانادا به ایران هست آنوقت بلیط non refundable میشه
    و اگر بخای کنسل کنی پولی برگشت داده نمیشه
    آیا این موضوع صحت داره؟

نقل قول نوشته اصلی توسط comeng نمایش پست ها
    سلام یه سوال
    من شنیدم وقتی از ایران برامون بلیط برای رفت و برگشت به کانادا صادر میشه که رفتش از کانادا به ایران هست آنوقت بلیط non refundable میشه
    و اگر بخای کنسل کنی پولی برگشت داده نمیشه
    آیا این موضوع صحت داره؟
    يستگي به كلاس بليط دارد

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Pearson نمایش پست ها
    يستگي به كلاس بليط دارد
    مثلا لوفتانزا برای مونترال به تهران و بر گشت

نقل قول نوشته اصلی توسط comeng نمایش پست ها
    مثلا لوفتانزا برای مونترال به تهران و بر گشت
    لوفت هانزا 13 مدل اكونومي دارد. توي كلاس هاي اكونومي ارزانش بليط بعد از استفاده اولين segment مابقي segment ها not refundable مي شود

Junior Member

سلام
    من چند تا سوال داشتم، اگه بتونید منو راهنمایی کنید، ممنون میشم
    1. آیا برای ویزای توریستی، گرفتن بلیط رفت و برگشت اجباریه یا نه، آخه دو سال پیش که بلیط رفت و برگشت گرفته بودم (bmi)تونستم از کانادا ویزای امریکا بگیرم و از امریکا اومدم ایران، تو ایران که بلیط برگشتو برام کنسل کردن (سه ماه قبل از تاریخ بلیط) فکر کنم چیزی حدود 10 درصد قیمت بلیطو بهمون دادن، برای اردیبهشت دارم بلیط می گیرم، می خواستم بدونم میشه بلیطو یک طرفه بگیرم یا نه
    2. آیا غیر از هواپیمایی قطر ، هواپیمایی دیگری هست که بشه 2 تا بار 23 کیلویی برد یا نه
    3. من شنیدم پروازهای ایران ایر از همه ارزونتره، ولی میگن نمیشه بهش اعتبار کرد، چون ممکنه بهش سوخت ندن، نظر شما چیه
    3. من بین 10 تا 20 اردیبهشت می خوام بلیط بگیرم، آژانس به من پرواز 13 اردیبهشت (5 می) رو پیشنهاد داده(هواپیمایی قطر)(برگشت 2 نوامبر) با مبلغ 18.100.000 ریال،
    آیا قیمت مناسب هست یا نه،
    4. من پروازارو تو سایت amadeus.net چک می کنم، سایت معتبریه یا نه
    5. من تو فرم در خواست ویزا گفتم 20000 دلار می برم، الان که ایران گیر میده که دلار زیاد نبریم، آیا گمرک کانادا گیر میده که چرا پولی که اعلام کردین، با خودتون نیاوردین؟
    6. و یه سوال خنده دار : این پولی که آژانس های هواپیمایی از ما می گیرن از کجا میشه فهمید که زیادی نگرفتن، چون به ما یه قیمتی اعلام می کنن و ما پولو پرداخت می کنیم، ما که نرم افزارشونو نمی بینیم که قیمتش چه قدره؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ramin_k نمایش پست ها
    سلام
    من چند تا سوال داشتم، اگه بتونید منو راهنمایی کنید، ممنون میشم
    1. آیا برای ویزای توریستی، گرفتن بلیط رفت و برگشت اجباریه یا نه، آخه دو سال پیش که بلیط رفت و برگشت گرفته بودم (bmi)تونستم از کانادا ویزای امریکا بگیرم و از امریکا اومدم ایران، تو ایران که بلیط برگشتو برام کنسل کردن (سه ماه قبل از تاریخ بلیط) فکر کنم چیزی حدود 10 درصد قیمت بلیطو بهمون دادن، برای اردیبهشت دارم بلیط می گیرم، می خواستم بدونم میشه بلیطو یک طرفه بگیرم یا نه
    2. آیا غیر از هواپیمایی قطر ، هواپیمایی دیگری هست که بشه 2 تا بار 23 کیلویی برد یا نه
    3. من شنیدم پروازهای ایران ایر از همه ارزونتره، ولی میگن نمیشه بهش اعتبار کرد، چون ممکنه بهش سوخت ندن، نظر شما چیه
    3. من بین 10 تا 20 اردیبهشت می خوام بلیط بگیرم، آژانس به من پرواز 13 اردیبهشت (5 می) رو پیشنهاد داده(هواپیمایی قطر)(برگشت 2 نوامبر) با مبلغ 18.100.000 ریال،
    آیا قیمت مناسب هست یا نه،
    4. من پروازارو تو سایت amadeus.net چک می کنم، سایت معتبریه یا نه
    5. من تو فرم در خواست ویزا گفتم 20000 دلار می برم، الان که ایران گیر میده که دلار زیاد نبریم، آیا گمرک کانادا گیر میده که چرا پولی که اعلام کردین، با خودتون نیاوردین؟
    6. و یه سوال خنده دار : این پولی که آژانس های هواپیمایی از ما می گیرن از کجا میشه فهمید که زیادی نگرفتن، چون به ما یه قیمتی اعلام می کنن و ما پولو پرداخت می کنیم، ما که نرم افزارشونو نمی بینیم که قیمتش چه قدره؟
    1. حتما حتما بايد براي يك ويزاي توريستي بليط برگشت داشته باشيد. توي همين ايران نمي گذارند سوار هواپيما شويد و هم توي پورت ورودي شما رو ديپورت ميكنند.
    اغلب دوستان فكر مي كنند اگر بليط برگشتشان رو ريفاند كنند 50 درصد پول بليط رو مي گيرند در صورتيكه اصلا اينطوري نيست. توي اغلب كلاس هاي اكنومي بعد از استفاده از بليط رفت، برگشتش ديگر قابل استرداد نيست. بعضي از كلاس ها هم فقط تا 30 درصد كه اون هم يك جريمه ي كنسلي بهش مي خورد و آخرش چيزي واقعا نمي موند. اگر قيمت بليط ها رو با هم خودتان مقايسه كنيد بعضي وقت ها متوجه مي شويد كه يك بليط رفت و برگشت با يك بليط رفت خالي تفاوت چنداني از نظر قيمتي با هم ندارد. مواردي بوده كه حتي بليط رفت و برگشت ارزانتر از يك بليط رفت خالي بوده. توي همين فروم يك از دوستان كه الان بايد كلگري باشد هر كاري مي كرد بليط زير 4 ميليون پيدا نمي كرد كه با راهنمايي من يك بليط رفت و برگشت گرفت به قيمت 1.5 ! گفت برگشتش رو چي كار كنم؟ گفتم هيچي فقط نرو فرودگاه! حالا فكر مي كنيد همچين بليطي رو بعد از استفاده از مسير رفت مي شود برگشتش رو ريفاند كرد!
    2. اين بحث رو ما قبلا هم كرديم . تا موقعي كه مقايسه قيمتي بين ارلاينزها مختلفي نداشته باشيد اين بار اضافه قطري فقط جنبه گول زدنكي دارد. با هر ارلاينزي شما مي تونيد هر چقدر بخواهيد بار ببريد!
    3. پرواز هاي ايران ار توي مسير رفتشون هيچ مشكل سوختي ندارند. مشكل اين هست كه ديگه اركانادا با ارلاينزهاي ديگه به دليل تحريم ايران همكاريش را به ايران ار بهم زده اند و ديگه نمي تونيد شما بليط ايران ار - ار كانادا را بگيريد. فقط دو ايرلانز كي ال ام و بريتيش ارويز هنوز قرارداد به صورت محدود دارند كه اون هم زياد نمي شود روش حساب كرد. ايران ار فقط هفته ايي دو تا سه روز به main base اين ارلاينزها پرواز دارد.
    4. قيمت ها را گفته اند توي اين فروم نديد. ولي پيام خصوصي بده هر قيمتي كه خاصي برات در ميارم و روي مسيرت برات ارلاينزهاي ممكن رو چك مي كنم
    5. تا حدودي بله ولي همه schedule ها توش نيستند
    6. دلار به ارلاينز چه ربطي دارد؟ كانادا هم مشكلي ندارد چقدر پول مي بريد فقط بايد بالاي 10 تا رو اعلام كنيد.
    7. زير هر بليطي قيمت بليط واضح نوشته شده fare ticket چقدر هست، مالياتش چقدر هست،‌total price چقدر هست، دلار رو با چه rate ي محاسبه كرده و حتي شرايط كنسلي ، تغيير تاريخ و no show . كسي قيمت الكي نمي تونه بهتون بدهد! كسي هم نمي تونه توي قيمتي كه سيستم مي ده دستكاري كند!
    بعد هم قيمت ها رو با هم مقايسه كنيد، من براي بچه هاي فروم هميشه پايين ترين قيمت ها رو پيدا كردم.
    ویرایش توسط Pearson : March 23rd, 2012 در ساعت 07:44 AM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    2151

جناب پیرسون عزیز
    برای 15 تا 20 آگوست از تهران باید به تورنتو برم ، اگه ممکنه راهنمایی کنید چه بلیطی بهتر هست تهیه کنم خیلی ممنون میشم...1 نفر و اکونومی

Senior Member sama7452 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه فردوسی - الکترونیک

پیرسون عزیز
    سال نو مبارک. یه سوال از خدمتتون دارم. اگه بار همراه ما برای پرواز ترکیش از مشهد به تورنتو (کامفورت کلاس) یه چمدون 23 کیلویی بیشتر بشه، چقدر اضافه بار باید پرداخت کنیم؟
    ممنون از راهنماییتون. بازم عذر زحمات.
    به سلامتی زندگی ، که اگه خوش بگذره اسمش میشه " خاطره " اگه پدرت دربیاد اسمش میشه " تجربه " !!

Senior Member sama7452 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه فردوسی - الکترونیک

نقل قول نوشته اصلی توسط sama7452 نمایش پست ها
    پیرسون عزیز
    سال نو مبارک. یه سوال از خدمتتون دارم. اگه بار همراه ما برای پرواز ترکیش از مشهد به تورنتو (کامفورت کلاس) یه چمدون 23 کیلویی بیشتر بشه، چقدر اضافه بار باید پرداخت کنیم؟
    ممنون از راهنماییتون. بازم عذر زحمات.
    ببخشید. اینبار خودم جواب خودمو میدم. امروز رفتم دفتر ترکیش پرسیدم. برای اضافه بار هر چمدون تا سقف سی کیلو (چون بار مجاز درهرتکه 23 کیلوئه) صرف نظر از مقدارش 85 دلار میگیرن. برای هرتکه اضافی (مازاد بر دوتکه مجاز برای هر مسافر) تا سقف 23 کیلو 215 دلار. اینطوری که میگفتن، دلار دولتی حساب میکنن.
    شاد و سربلند باشید.
    به سلامتی زندگی ، که اگه خوش بگذره اسمش میشه " خاطره " اگه پدرت دربیاد اسمش میشه " تجربه " !!