صفحه 5 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 55

موضوع: موضوعات مناسب برای پایان نامه و مقاله برای گرفتن پذیرش و بورس

پیش فرض پاسخ : موضوعات مناسب برای پایان نامه و مقاله برای گرفتن پذیرش و بورس

دوستان کسی می تونه بهم بگه حوزه "زمان بندی شیفت کاری(staff scheduling) رو چقدر برای پایان نامه ارشد مناسب می دونید؟!
    علاقه مندم که برای دکتری اگر امکانش فراهم شد از ایران برم.میخوام بدونم توی دنیا با چه دیدی بهش نگاه میشه؟!
    بعدش به نظرتون اگر بخوام توی دکتری در خارج از ایران حوزه کاریمو عوض کنم قبول می کنن؟!
    *این موضوع زمان بندی شیفت تقریبا از حالت کاربردی خارج شده و حالت انتزاعی پیدا کرده می خواستم بدونم اگر برای خارج از کشور اقدام کنم چقدر به کاربردی بودن پایان نامه ام اهمیت میدن؟!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering , K.N.Toosi University of Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadreza21 نمایش پست ها
    دوستان کسی می تونه بهم بگه حوزه "زمان بندی شیفت کاری(staff scheduling) رو چقدر برای پایان نامه ارشد مناسب می دونید؟!
    علاقه مندم که برای دکتری اگر امکانش فراهم شد از ایران برم.میخوام بدونم توی دنیا با چه دیدی بهش نگاه میشه؟!
    بعدش به نظرتون اگر بخوام توی دکتری در خارج از ایران حوزه کاریمو عوض کنم قبول می کنن؟!
    *این موضوع زمان بندی شیفت تقریبا از حالت کاربردی خارج شده و حالت انتزاعی پیدا کرده می خواستم بدونم اگر برای خارج از کشور اقدام کنم چقدر به کاربردی بودن پایان نامه ام اهمیت میدن؟!
    سلام دوست عزیز
    استدلالتون کاملا درسته
    زمان بندی شیفت و زمان بندی ماشین تقریبا از حالت کاربردی خارج ش ده و ایده هایی که جدیدا در نظر گرفته میشه معمولا حالت کاربردی نداره
    توصیه من به شما اینه که یا تو حوزه زنجیره تامین یا هلثکر کار کنی. چون هنوز خیلی جای کار دارن. البته زمان بندی حوزه مقاله خیزیه و خیلی هم میشه کاربردی به قضیه نگاه کرد ولی من اگه زنجیره تامین یا هلث کر کار کنی واسه اپلای کار به به مراتب راحت تری خواهی داشت. امیدوارم تونسته باشم بهتون کمک کرده باشم.

موفق باشی ;-)

نقل قول نوشته اصلی توسط IeMaster نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    استدلالتون کاملا درسته
    زمان بندی شیفت و زمان بندی ماشین تقریبا از حالت کاربردی خارج ش ده و ایده هایی که جدیدا در نظر گرفته میشه معمولا حالت کاربردی نداره
    توصیه من به شما اینه که یا تو حوزه زنجیره تامین یا هلثکر کار کنی. چون هنوز خیلی جای کار دارن. البته زمان بندی حوزه مقاله خیزیه و خیلی هم میشه کاربردی به قضیه نگاه کرد ولی من اگه زنجیره تامین یا هلث کر کار کنی واسه اپلای کار به به مراتب راحت تری خواهی داشت. امیدوارم تونسته باشم بهتون کمک کرده باشم.

موفق باشی ;-)
    چند روزی هست دارم به فیلد داده کاوی فکر می کنم،دوتا استراتژی جلوی رومه اول همین فیلد زمان بندی شیفت بمونم! چون ترم سومم و چند روز دیگه باید پروپزال تحویل بدم! و در دکتری اقدام کنم به داده کاوی!!
    خطر 5 بلکم 6 ترمه شدن رو به جون بخرم و برم سمت داده کاوی (ممکنه 4 ترمه هم تموم کنما ولی خب هیچ تضمینی نیست)
    به نظرتون چطوری شرایط رو مدیریت کنم؟!

*زمان بندی پرستارا چقدر با زمان بندی کارمندا در خط تولید فرق داره؟! می خوام بدونم اون چطوری میره توی حوزه هلث کر ولی من میرم توی حوزه زمان بندی؟!اونم یه جور زمان بندیه دیگه؟!

Junior Member
    رشته و دانشگاه

چند روزی هست دارم به فیلد داده کاوی فکر می کنم،دوتا استراتژی جلوی رومه اول همین فیلد زمان بندی شیفت بمونم! چون ترم سومم و چند روز دیگه باید پروپزال تحویل بدم! و در دکتری اقدام کنم به داده کاوی!!
    خطر 5 بلکم 6 ترمه شدن رو به جون بخرم و برم سمت داده کاوی (ممکنه 4 ترمه هم تموم کنما ولی خب هیچ تضمینی نیست)
    به نظرتون چطوری شرایط رو مدیریت کنم؟!

*زمان بندی پرستارا چقدر با زمان بندی کارمندا در خط تولید فرق داره؟! می خوام بدونم اون چطوری میره توی حوزه هلث کر ولی من میرم توی حوزه زمان بندی؟!اونم یه جور زمان بندیه دیگه؟!
    سلام
    ببین اتفاقا اگه بری سراغ داده کاوی زمان کمتری برای انجام پروزه ازت میگیره
    چون نیازی به برنامه نویسی به اون شکل نداره و اگرم باشه خیلی محدوده
    اما سایر حوزه ها نیاز به برنامه نویسی و مخصوصا تسلط به الگوریتم های فراابتکاری داره
    اگه به زمان بندی علاقه داری و کار کردی من به شخصه توصیم اینه بری سراغ هلثکر- زمان بندی زمان بندیه (چه ماشین-چه هواپیما-چه شیف کاری چه درستار و چه اتاق عمل ...)
    چون راحت تر هم مقالت چاپ میشه و هم واسه پی اچ دی تو امریکا میتونی استاد پیدا کنی
    هلثکر اینده درخشانی داره

سلام
    ببین اتفاقا اگه بری سراغ داده کاوی زمان کمتری برای انجام پروزه ازت میگیره
    چون نیازی به برنامه نویسی به اون شکل نداره و اگرم باشه خیلی محدوده
    اما سایر حوزه ها نیاز به برنامه نویسی و مخصوصا تسلط به الگوریتم های فراابتکاری داره
    اگه به زمان بندی علاقه داری و کار کردی من به شخصه توصیم اینه بری سراغ هلثکر- زمان بندی زمان بندیه (چه ماشین-چه هواپیما-چه شیف کاری چه درستار و چه اتاق عمل ...)
    چون راحت تر هم مقالت چاپ میشه و هم واسه پی اچ دی تو امریکا میتونی استاد پیدا کنی
    هلثکر اینده درخشانی داره

خیلی ممنونم دوست عزیز،
    والا در مورد داده کاوی استاد راهنمای فعلیم داده کاوی کار نمی کنه و باید تغییر استاد راهنما بدم (در کمتر از 10 روز پروپوزال بنویسم) و از طرفی با استاد راهنمای فعلیم درس دارم برای همین خیلی ترسیدم که این کار رو بکنم،
    اونم که نوشتم ممکنه 5-6 ترمه بشم چون تنها استادی که توی زمینه داده کاوی قبول دارم،اخلاقش خاصه بیشتر روی مفاهیم تمرکز داره و تا مفاهیم رو نفهمی اجازه دفاع نمیده!
    دارم تلاش می کنم حوزه رو ببرم سمت هلثکیر و زمان بندی پرستارها،با فرض این که این کار رو بکنم،بعدش می تونم توی دکتری داده کاوی رو توی هلثکیر پیاده سازی کنم؟!( با این که اصلا در این زمینه کار نکردم!!)میخوام بدونم شانسی برای فکری که توی سرم دارم وجود داره یا نه؟!
    میگن دانشگاه های کانادا و آمریکا به مدل های تحقیق در عملیاتی اقبال بیشتری نشون میدن!درسته؟

داستان موضوع پایان نامه هم مفصله نه علاقه خاصی پشتشه نه تجربه خاصی.... :|

Junior Member
    رشته و دانشگاه

خیلی ممنونم دوست عزیز،
    والا در مورد داده کاوی استاد راهنمای فعلیم داده کاوی کار نمی کنه و باید تغییر استاد راهنما بدم (در کمتر از 10 روز پروپوزال بنویسم) و از طرفی با استاد راهنمای فعلیم درس دارم برای همین خیلی ترسیدم که این کار رو بکنم،
    اونم که نوشتم ممکنه 5-6 ترمه بشم چون تنها استادی که توی زمینه داده کاوی قبول دارم،اخلاقش خاصه بیشتر روی مفاهیم تمرکز داره و تا مفاهیم رو نفهمی اجازه دفاع نمیده!
    دارم تلاش می کنم حوزه رو ببرم سمت هلثکیر و زمان بندی پرستارها،با فرض این که این کار رو بکنم،بعدش می تونم توی دکتری داده کاوی رو توی هلثکیر پیاده سازی کنم؟!( با این که اصلا در این زمینه کار نکردم!!)میخوام بدونم شانسی برای فکری که توی سرم دارم وجود داره یا نه؟!
    میگن دانشگاه های کانادا و آمریکا به مدل های تحقیق در عملیاتی اقبال بیشتری نشون میدن!درسته؟

داستان موضوع پایان نامه هم مفصله نه علاقه خاصی پشتشه نه تجربه خاصی.... :|
    شما تو دکترا هیچ محدودیتی برای انتخاب موضوع نخواهید داشت. مسلما اگه قبلا تو اون حوزه کار کرده باشید کارتون ساده تره ولی در صورتی که حتی کار هم نکرده باشید کسی نمیتونه جلوی شما رو بگیره. شما حتی میتونید با استفاده از هلثکر داده های مورد نیاز جهت زمان بندی پرستارها رو دسته بندی کنید و بعد اون رو حل کنید. یعنی رویکرد ترکیبی دادهکاوی-بهینه سازی در پیش بگیرید
    بله تقریبا همینطوره

موفق باشید ;-)

Junior Member

خواهش میکنم . کار خاصی نکردم. یه راهنمایی کوچیک بود. موفق باشی ;-)
    سلام دوست عزیز ... وقتتون بخیر
    منم یه سوال دارم. من کارشناسی رو ریاضی کاربردی تموم کردم و سال پیش ارشد صنایع سیستم دادم که قبول هم شدم ولی بنا به دلایلی نرفتم. حالا برا ارشد یا دایرکت پی اچ دی میخام آمریکا یا کانادا صنایع برم. با تحقیقاتی که کردم healthcare رو برای کار کردن مناسب دیدم و میخوام تو این زمینه مقاله کار کنم و چون پایه ی ریاضیم قویه و تحقیق در عملیاتم هم خیلی قویه فکر میکنم خوب میتونم روش کار کنم. نظر شما در این مورد و در مورد تصمیمم چیه ؟ و این که چون کارشناسیم صنایع نبوده پایه ام تو دروس صنایع ضعیفه. کتابی چیزی در رابطه با مهندسی سیستم های سلامت یا همون healthcare ندارین بهم معرفی کنین؟

Member artash آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Finance , University of Tehran

با سلام
    دوستان من لیسانس مدیریت صنعتی دارم و فوق فایننس و تقریبا بیس مهندسی صنایع رو تو لیسانس کار کردم
    بنظر شما واسه دکتری با این شرایط رو چه موضوعی کار کنم که بهتر نتیجه بگیرم . اخه من میخوام تو دکتری صنایع رو ادامه بدم . با تشکر

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط beysad نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز ... وقتتون بخیر
    منم یه سوال دارم. من کارشناسی رو ریاضی کاربردی تموم کردم و سال پیش ارشد صنایع سیستم دادم که قبول هم شدم ولی بنا به دلایلی نرفتم. حالا برا ارشد یا دایرکت پی اچ دی میخام آمریکا یا کانادا صنایع برم. با تحقیقاتی که کردم healthcare رو برای کار کردن مناسب دیدم و میخوام تو این زمینه مقاله کار کنم و چون پایه ی ریاضیم قویه و تحقیق در عملیاتم هم خیلی قویه فکر میکنم خوب میتونم روش کار کنم. نظر شما در این مورد و در مورد تصمیمم چیه ؟ و این که چون کارشناسیم صنایع نبوده پایه ام تو دروس صنایع ضعیفه. کتابی چیزی در رابطه با مهندسی سیستم های سلامت یا همون healthcare ندارین بهم معرفی کنین؟
    سلام ببخشید من متوجه نشدم از من سوال پرسیده بودید الان به صورت اتفاقی دیدم این پست رو. تصمیمتون کاملا تصمیم درست و به جاییه.
    توصیه می کنم این هند بوک رو مطالعه کنید
    http://www.springer.com/business+%26...-1-4614-5884-5
    دید خوبی در مورد سیستم های سلامت بهتون میده و می تونید از بین حوزه های موجود رو یکیش بیشتر تمرکز کنید برای چاپ مقاله

Junior Member

سلام
    من دانشجوی ارشد رشته emba (مدیریت اجرایی) گرایش تولید و عملیات هستم، تصمیم دارم واسه دکتری برای کانادا اقدام کنم. الان میخام موضوع پایان نامه انتخاب کنم
    به نظرتون موضوع پایان نامه چقدر مهمه و اینکه چه موضوعی کار کنم که واسم امتیاز محسوب شه. استادم موضوع scm رو پیشنهاد داده. خودم بین هلثکر و انبارهای عبوری توی زنجیره تامین موندم.نظر شما چیه؟
    مرسی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)