صفحه 1 از 7 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 63

موضوع: رد کردن پیشنهاد پذیرش های رسیده

Junior Member

پیش فرض رد کردن پیشنهاد پذیرش های رسیده

گفتم تاپیکی هم ایجاد بشه که تجربیات بچه ها در مورد چگونگی جواب رد دادن به دانشگاه هایی که پذیرش گرفتیم ازشون تبادل بشه.

برای شروع همتی کنید و اگر متن نامه ای دارید اینجا بزارید که استفاده کنیم.

یک سوال حیاتی هم دارم، اینکه آیا این امکان هست که بتونیم طوری جواب بدیم که پذیرشمون نیمه فعال بشه؟ مثلا در حال حاضر برای انتخاب نهایی بین دو سه دانشگاه شک داریم و باید یکی رو در نهایت بریم و دو تای دیگه رو دیکلاین کنیم، ولی اون دو تای دیگه همرده اولی هستند و شاید بعدا متوجه بشیم که تو انتخابمون اشتباه کردیم و مشتاق باشیم که دانشگاه رو عوض کنیم و به یکی از اون دانشگاه هایی که جواب رد داده بودیم بریم.

ApplyAbroad Veteran

پیش فرض پاسخ : رد کردن پیشنهاد پذیرش های رسیده

نقل قول نوشته اصلی توسط violetcrow نمایش پست ها
    گفتم تاپیکی هم ایجاد بشه که تجربیات بچه ها در مورد چگونگی جواب رد دادن به دانشگاه هایی که پذیرش گرفتیم ازشون تبادل بشه.

یک سوال حیاتی هم دارم، اینکه آیا این امکان هست که بتونیم طوری جواب بدیم که پذیرشمون نیمه فعال بشه؟ مثلا در حال حاضر برای انتخاب نهایی بین دو سه دانشگاه شک داریم و باید یکی رو در نهایت بریم و دو تای دیگه رو دیکلاین کنیم، ولی اون دو تای دیگه همرده اولی هستند و شاید بعدا متوجه بشیم که تو انتخابمون اشتباه کردیم و مشتاق باشیم که دانشگاه رو عوض کنیم و به یکی از اون دانشگاه هایی که جواب رد داده بودیم بریم.
    درود....
    پیشنهاد خوبیه...منم نمونه شو تو یه جایی به خصوصی ندیدم و بیشتر پراکنده بوده....

در مورد اون سوال حیاتی هم به نظرم نمیشه...یا ادم قبول می کنه یا ردش می کنه دیگه...تا بحال نشنیدم...ولی شاید منظورتون هم دیفر کردن باشه....تا نظر دوستان چی باشه؟

شب خوش

میشه درخواست extension کرد. یه سری دلیل میاری میگی به خاطرشون می خوای بهت بیشتر وقت بدن. من این کارو کردم بهم تا اول می وقت دادن. فقط اگه قراره با استادی کار بکنی باید به اونم بگی. من برای سال اول از دانشکده فاند داشتم برای باقی سال ها یه استادی بهم پیشنهاد داد باهاش کار کنم منم گفته بودم اگه اکسپت کردم باشه. وقتی extension گرفتم استاد گفت فقط تا 21 april صبر می کنه بدش به یکی دیگه اون پیشنهادش رو می ده.

Member vtmesx آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering - Texas A&M University

نقل قول نوشته اصلی توسط violetcrow نمایش پست ها

...
    سلام
    پيشنهاد من:
    Thanks for your admission committee's time and consideration.
    Please offer this assistantship (or fellowship) to another outstanding, maybe more deserved, applicant
    I wish the best for you in your academic activities

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی برق - دانشگاه مک گیل

سلام دوستان، یه سوالی امروز ذهنمو خیلی مشغول کرده،
    من اخیرا پیشنهاد دانشگاه مک مستر رو قبول کردم (مجبور بودم چون گفته بودند تا فلان تاریخ باید بهشون بگم)، جدیدا خبرهای خوبی از مک گیل رسیده و احتمالا منو بردارند، حالا سوالم اینه که من اگه از مک گیل پذیرش بگیرم و اونو accep کنم، این مک مسترو چی کارش کنم، بعدا موقع گرفتن ویزا مشکل واسم پیش نیاد؟ می تونم به مک مستر ایمیل بفرستم بگم نمیام؟؟

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

نقل قول نوشته اصلی توسط shghamidi نمایش پست ها
    سلام دوستان، یه سوالی امروز ذهنمو خیلی مشغول کرده،
    من اخیرا پیشنهاد دانشگاه مک مستر رو قبول کردم (مجبور بودم چون گفته بودند تا فلان تاریخ باید بهشون بگم)، جدیدا خبرهای خوبی از مک گیل رسیده و احتمالا منو بردارند، حالا سوالم اینه که من اگه از مک گیل پذیرش بگیرم و اونو accep کنم، این مک مسترو چی کارش کنم، بعدا موقع گرفتن ویزا مشکل واسم پیش نیاد؟ می تونم به مک مستر ایمیل بفرستم بگم نمیام؟؟
    می تونی اما خیلی باید با ناراحتی و تاسف و احترام و اینا بگی که اصلآ بهشون بر نخوره .. اسمی هم از mcgill نبر ... یه علتی هم بیار که پس فردا اگه فهمیدن رفتی mcgill واست بد نشه ...
    یه چیزی توی مایه های مشکلات شخصی که نمی تونی بری شهر mcmaster یا یه چیزی شبیه به این که انگار دست تو نیست که نمی تونی روی انتخابت بمونی ...
    در مورد دانشگاه دیگه اصلآ حرف نزن که خیلی ضایع ست .. مراقب باش هر کاری می کنی .. اگه بهشون بر بخوره سال دیگه روی گرفتن ایرانی ها یه تجدید نظر منفی می کنند ...
    البته منم شاید مجبور بشم این کار رو انجام بدم ... اما جفتش ماله یه کشور نیست و یه کم راححتر می شه بهانه اورد ولی ماله شما که یه کشور هست باید دست به عصا باشی ...
    حتی پیشنهاد می کنم توی یه ایمیل قارپی نگی "نه نمی خوام!!" ... مثل خبر مرگ بستگان باید نم نم گفت ... مثلآ یه ایمیل بده که من یه مشکلی پیش اومده برام و سعی می کنم خودم رو برسونم اما ممکنه نتونم .. گفتم از الان تا دیرتر نشده یه کم در جریان باشین .. در ایمیل بعدی حتمآ خبر قطعی تر رو می دم ... بعد توی ایمیل بعدی بگو که همچنان درگیری که درست کنی موضوع رو ... بعد هم بگو نه نشد که بیام و منم خیلی ناراحتم و اشکم سرازیره ! ...

موفق باشی
    البته این کار بلکل خیلی بده و ناجوره ... باید واقعآ (جدا از شوخی!) با شرمندگی اعلام کرد که اونا واقعآ وقتی روی حرف کسی حساب می کنند ، انتظار دارن که کاملآ هم بجاست ...
    حتی الامکان نباید این کار رو کرد به نظرم !

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی برق - دانشگاه مک گیل

نقل قول نوشته اصلی توسط Some14Myself نمایش پست ها
    می تونی اما خیلی باید با ناراحتی و تاسف و احترام و اینا بگی که اصلآ بهشون بر نخوره .. اسمی هم از mcgill نبر ... یه علتی هم بیار که پس فردا اگه فهمیدن رفتی mcgill واست بد نشه ...
    یه چیزی توی مایه های مشکلات شخصی که نمی تونی بری شهر mcmaster یا یه چیزی شبیه به این که انگار دست تو نیست که نمی تونی روی انتخابت بمونی ...
    در مورد دانشگاه دیگه اصلآ حرف نزن که خیلی ضایع ست .. مراقب باش هر کاری می کنی .. اگه بهشون بر بخوره سال دیگه روی گرفتن ایرانی ها یه تجدید نظر منفی می کنند ...
    البته منم شاید مجبور بشم این کار رو انجام بدم ... اما جفتش ماله یه کشور نیست و یه کم راححتر می شه بهانه اورد ولی ماله شما که یه کشور هست باید دست به عصا باشی ...
    حتی پیشنهاد می کنم توی یه ایمیل قارپی نگی "نه نمی خوام!!" ... مثل خبر مرگ بستگان باید نم نم گفت ... مثلآ یه ایمیل بده که من یه مشکلی پیش اومده برام و سعی می کنم خودم رو برسونم اما ممکنه نتونم .. گفتم از الان تا دیرتر نشده یه کم در جریان باشین .. در ایمیل بعدی حتمآ خبر قطعی تر رو می دم ... بعد توی ایمیل بعدی بگو که همچنان درگیری که درست کنی موضوع رو ... بعد هم بگو نه نشد که بیام و منم خیلی ناراحتم و اشکم سرازیره ! ...

موفق باشی
    البته این کار بلکل خیلی بده و ناجوره ... باید واقعآ (جدا از شوخی!) با شرمندگی اعلام کرد که اونا واقعآ وقتی روی حرف کسی حساب می کنند ، انتظار دارن که کاملآ هم بجاست ...
    حتی الامکان نباید این کار رو کرد به نظرم !
    ممنون از جوابتون، در مورد نکته آخری که گفتید باید بگم من از روی ناچاری مجبور شدم این کارو بکنم.

من شرایط شما رو نمی دونم. ولی به نظرم آدم مگه اینکه ناچار بشه نباید همچین کاری بکنه. به نظر من صرفاً اینکه آدم یه دانشگاه بهتر قبول بشه دلیل خوبی نیست. الآن توی خیلی از دانشگاه ها دیدشون سر همین قضیه به ایرانیا بده.
    توی پست بالا هم گفتم که میشه در خواست extension کرد. خیلی ها اینو نمیدونن. ولی من تا جایی که شنیدم معمولاً اگه دلایل خوبی بیاری راحت بهت extension میدن.
    من وقتی در خواست دادم گفتم که نتایج خیلی از دانشگاههام نیومده و دانشگاه هایی هستن که یه شرایطی دارن که برام بهتره (مثل نزدیکی به خانواده و ...). گفتم که این انتخاب مهمیه چون تعیین می کنه که 5 سال آینده کجا زندگی می کنم. خیلی راحت با درخواستم موافقت کردن.

نمی تونم به اندازه کافی تاکید کنم که چقدر کار بدیه که آدم بعد از accept کردن بره جای دیگه. متاسفانه برای خیلی از ایرانیها این جا نمیفته. آدمهایی رو دیدم که هر آفری که میگیرن سریع accept میکنن. ممکنه تا 3-4 تا هم بشه.. آدمی رو دیدم که سه جا رو accept کرده و حتی برای هر سه جا بلیط هواپیما رزرو کرده و تا چند هفته قبل از رفتن انتخاب نکرده. تاثیری رو که این آدمها روی قبول شدن ایرانیا توی سالهای بعدی هم میذارن رو دیدم. هر سال استادا کمتر به ایمیلهای ما جواب میدن. استادی رو میشناسم که ایرانی هم هست و به ایرانیها خیلی خوب جواب میداد ولی طی 2-3 سال گذشته اینقدر ایرانیا پیچوندنش که دیگه ایمیلاشونو جواب نمیده. یه استاد از همین McGill ایمیل یکی از دوستای منو جواب داد و گفت من فقط در صورتی بهت ادمیشن میدم که قول بدی هیچ جای دیگه حتی اپلای هم نکنی.

ApplyAbroad Veteran
    pejman-Mech آواتار ها

من با هادی کاملا موافقم. به نظرم باید یه فکری اساسی راجع به این موضوع بشه وگرنه در آینده اوضاع واسه ایرانیا بد می شه. (همونطور که الانشم بعضی جاها اینطور شده)

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

نقل قول نوشته اصلی توسط shghamidi نمایش پست ها
    ممنون از جوابتون، در مورد نکته آخری که گفتید باید بگم من از روی ناچاری مجبور شدم این کارو بکنم.
    ناچاری داریم تا ناچاری ! ... با حرفای هادی موافقم ... من که گفتم شاید باید این کار رو انجام بدم اصلآ صحبت دانشگاه بهتر و offer پر فاندتر نیست ... اتفاقآ دارم از یه جایی که پول بیشتری می ده دوره بهتری داره به کمتر و معمولی تر منتقل می کنم خودم رو ... ! ... هر چند می دونم اگه صحبت های هادی رو بخونین بازم برای خودتون دلایل خودتون رو دارین و ....... بگذریم ! ... هادی این چیزی نیست که کسی دیگه بتونه براش فکر کنه ... خودش شخص باید طرز فکرش رو داشته باشه .. حالا منظورم با این دوستمون نیست ... برای همه دارم می گم !

موفق باشی

صفحه 1 از 7 1234567 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)