صفحه 5 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 63

موضوع: رد کردن پیشنهاد پذیرش های رسیده

پیش فرض پاسخ : رد کردن پیشنهاد پذیرش های رسیده

نقل قول نوشته اصلی توسط bbehnam نمایش پست ها
    مرسی از جواب شما
    قراره امروز یکی از دوستان در این مورد تحقیق کنه نتیجه هر چی شد اینجا میذارم
    در مورد اینکه فقط یکبار I20 صادر میشه حرفی نیست ولی مهم اینه که آیا میشه دانشگاه مقصد رو عوض کرد یا نه
    نتیجه این شد که فقط یکبار برای هر نفر I20 صادر میشه ولی اگر از جای دیگه ای هم پذیرش گرفته باشین میتونید بعد از رسیدن به مقصدتون در دانشگاه اول برای ترانسفر به دانشگاه دوم اقدام کنید. این موضوع دو تا نکته داره: 1- این کار باعث ایجاد یک هزینه اضافه خواهد شد (حداقل 500 دلار) و 2- دانشگاه دوم باید برای انجام این ترانسفر موافقت خودش رو اعلام بکنه یعنی باید از قبل خیلی شفاف با مسئول مربوطه در دانشگاه دوم صحبت کنید و در این مورد تایید قطعی رو ازشون بگیرید.
    دوستان این اطلاعاتی هستش که من بدست آوردم و هیچ تضمینی نیست که صددرصد درست باشه چون تجربه شخصی خودم نیست فقط خواستم کمکی کرده باشم

Member nobuddy آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IE @ IUST

نقل قول نوشته اصلی توسط Hanna01 نمایش پست ها
    I-20 به تعداد پذیرش هایی که می گیرید صادر میشه و میتونید چند تا بگیرید اما اکسپت کردن همه اونها کار بسیار ناپسندیه چون اونا با اکسپت شما خیالشون راحته که شما میرین بعد که ترنسفر می کنید وقتی رسیدید این یعنی حق یک نفر دیگرو ضایع کردید چون به خاطر تایید شما اسم کسی از لیست انتظار در نیومده و اونموقع دیگه خیلی دیره برای جایگزین کردن یک نفر به جای شما.
    دوست عزیز، تا جایی که من اطلاع دارم، شما I-20 رو اکسپت نمی کنید و فقط درخواست صدورش رو میدید تا به دستتون برسه.
    شما فقط "آفر لتر" رو می تونید اکسپت یا رد کنید، اما اگه یه آفری رو اکسپت کرده باشید و بخواهید جای دیگه رو هم اکسپت کنید اونوقت کار شما ایراد داره! یعنی باید قبلی ها رو رد کنید که کار سختی هم نیست فقط کافی اعلام کنید که منصرف شدید.
    هر دانشگاهی هم که پذیرفته میشید می تونید بلافاصله درخواست I-20 بدید، یعنی همزمان می تونید دو یا بیشتر I-20 داشته باشید (بدون اینکه آفر لترهاشونو رو اکسپت کنید).
    اما واسه دریافت هر I-20 اگه قرار باشه که به طور غیر مستقیم توسط شخص ثالثی دریافت کنید، یه هزینه ای باید بدید و بنابراین شاید بصرفه باشه که تعداد I-20 ها حداقل تعداد ممکن باشه. اگه محدودیت زمانی ندارید موقعی درخواست I-20 از دانشگاهی رو بدید که لااقل تا حد بالایی از انتخابتون مطمئن هستید یا اینکه زمانی که فکر می کنید وقت خیلی زیادی ندارید واسه درخواست ویزا، و دریافت به موقع ویزا واستون در اولویت هست.

نهایتا شما تنها با یکی از I-20 های که در دست دارید می تونید (و باید) واسه ویزا اقدام کنید.

دوستان اگه جایی رو مطمئن هستید که من اشتباه گفتم، لطفا تصحیح کنید.

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    PhD. ECE

نقل قول نوشته اصلی توسط nobuddy نمایش پست ها
    هر دانشگاهی هم که پذیرفته میشید می تونید بلافاصله درخواست I-20 بدید، یعنی همزمان می تونید دو یا بیشتر I-20 داشته باشید (بدون اینکه آفر لترهاشونو رو اکسپت کنید).
    منظورتون از جمله داخل پرانتز چیه؟
    تا اونجایی که من می دونم (البته به اندازه شما اطمینان ندارم) برای اینکه براتون ای-20 صادر بشه شما باید مدرک مالی سابمیت کنید که نشون می ده از پس هزینه هاتون بر میایید. بعد دانشگاه براتون ای-20 صادر می کنه ابن مال وقتیه که پذیرش شما بدن فانده!
    اگر منظورتون از آفر لتر، نامه مربوط به فاند هست، وقتی به شما پذیرش با فاند دادن و شما درخواست کردید که ای-20 براون صادر بشه یعنی افر فاند رو پذیرفتید و اونها ای-20 شما رو براساس اون صادر می کنند! اگر می خواهید ای-20 شما بدون فاند براتون صادر بشه می شه مثل قسمت بالا داستان، و البته اگر نظرتون عوض شد و خواستید آفر فاند رو اکسپ کنید (بعد از گرفتن ای-20 بدون افر فاند) ای-20 جدید بعدا براتون صادر نخواهد شد. چون محدودیت زمانی برا صدور ای-20 جدید برای یک نفر وجود داره مگر اینکه دانشگاه بخواد برای شما حالت خاص در نظر بگیره و قانون رو ندیده بگیره.
    طبق قانون شما باید بعد از 15 آپریل فقط یک پذیرش اکسپ شده با فاند داشته باشید (و البته می تونید چندین پذیرش و ای-20 بدون فاند هم داشته باشید). این تاریخ هم شامل اکثر دانشگاه های امریکا می شه و البته نه همه. تا قبل از این تاریخ می تونید چند پذیرش با فاند رو اکست کنید و ای-20 براتون صادر بشه، اما بعد از کنسل کردن پذیرش ها ای-20 شما باطل خواهد شد و فقط یک کاغذ بی ارزش خواهد بود.
    موفق باشید.
    Every thing is possible, because impossilbe says i-m possible.

Member nobuddy آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IE @ IUST

نقل قول نوشته اصلی توسط majidi123 نمایش پست ها
    تا اونجایی که من می دونم (البته به اندازه شما اطمینان ندارم) برای اینکه براتون ای-20 صادر بشه شما باید مدرک مالی سابمیت کنید که نشون می ده از پس هزینه هاتون بر میایید. بعد دانشگاه براتون ای-20 صادر می کنه ابن مال وقتیه که پذیرش شما بدن فانده!
    اگر منظورتون از آفر لتر، نامه مربوط به فاند هست، وقتی به شما پذیرش با فاند دادن و شما درخواست کردید که ای-20 براون صادر بشه یعنی افر فاند رو پذیرفتید و اونها ای-20 شما رو براساس اون صادر می کنند! اگر می خواهید ای-20 شما بدون فاند براتون صادر بشه می شه مثل قسمت بالا داستان، و البته اگر نظرتون عوض شد و خواستید آفر فاند رو اکسپ کنید (بعد از گرفتن ای-20 بدون افر فاند) ای-20 جدید بعدا براتون صادر نخواهد شد. چون محدودیت زمانی برا صدور ای-20 جدید برای یک نفر وجود داره مگر اینکه دانشگاه بخواد برای شما حالت خاص در نظر بگیره و قانون رو ندیده بگیره.
    طبق قانون شما باید بعد از 15 آپریل فقط یک پذیرش اکسپ شده با فاند داشته باشید (و البته می تونید چندین پذیرش و ای-20 بدون فاند هم داشته باشید). این تاریخ هم شامل اکثر دانشگاه های امریکا می شه و البته نه همه. تا قبل از این تاریخ می تونید چند پذیرش با فاند رو اکست کنید و ای-20 براتون صادر بشه، اما بعد از کنسل کردن پذیرش ها ای-20 شما باطل خواهد شد و فقط یک کاغذ بی ارزش خواهد بود.
    موفق باشید.
    سلام آقا مجید،
    خیلی ممنون بابت کامنتت.
    مثه شما من هم گفتم که تا جایی که اطلاع دارم و از کسانی که مطمئن هستن خواستم، که احیانا، اصلاح کن.
    من با ذهنیت پذیرش با فاند این مطلب رو عنوان کردم. و طبق اطلاعات دریافتی تا همین چند ساعت پیش فکر میکنم که میشه چندتا I-20 داشت باز تا همون قبل 15 اپریل.

مثلا خود ICE.gov هم میگه میتونید چندتا i-20 داشته باشید:
    Once you are accepted to an SEVP-certified school, your school will give you a document called a Form I-20. The Form I-20 is a paper record of your information in our database called SEVIS. Each school that accepts you will mail you a Form I-20. Before you apply for your visa, you must select one school’s Form I-20

اینکه میگید کنسل کردن پذیرش های قبلی باعث بی اعتبار شدن I-20های صادر شده از اونجاها میشه هم که کاملا درسته و طبیعی هست.

بیشتر تحقیق میکنم و اگه به نتیجه دقیق تری رسیدم اعلام خواهم کرد.

بازم ممنون
    ویرایش توسط nobuddy : March 25th, 2013 در ساعت 12:47 AM

یعنی کسانی که بلافاصله پس از رسیدن به فرودگاه آمریکا ترنسفر می کنن کسانی هستن که دو آفر رو همزمان اکسپت کردن؟ من اینطور فکر می کنم.

موفق باشید.
    دوست عزیز
    با توجه به اینکه پروسه صدور I20 دو سه هفته زمان میبره، اگر با یک دانشگاه برای صدور I20 موافقت کرده باشی و اطلاعات لازم رو بهشون بدی و بعد بخوای برای اطمینان آفر دانشگاه دوم رو هم قبول کنی و اونوقت این دانشگاه هم بخواد I20 رو بفرسته، تاریخ 15 آپریل رو رد میکنه اونوقت چه اتفاقی میافته؟ هر دو دانشگاه I20 رو میفرستن؟ اصلا اینکه هر شخص نباید دو تا پذیرش با فاند بعد از این تاریخ داشته باشه کجا بررسی میشه؟

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    PhD. ECE

نقل قول نوشته اصلی توسط bbehnam نمایش پست ها
    دوست عزیز
    با توجه به اینکه پروسه صدور I20 دو سه هفته زمان میبره، اگر با یک دانشگاه برای صدور I20 موافقت کرده باشی و اطلاعات لازم رو بهشون بدی و بعد بخوای برای اطمینان آفر دانشگاه دوم رو هم قبول کنی و اونوقت این دانشگاه هم بخواد I20 رو بفرسته، تاریخ 15 آپریل رو رد میکنه اونوقت چه اتفاقی میافته؟ هر دو دانشگاه I20 رو میفرستن؟ اصلا اینکه هر شخص نباید دو تا پذیرش با فاند بعد از این تاریخ داشته باشه کجا بررسی میشه؟
    زمان صدور ای-20 از دانشگاه به دانشگاه فرق می کنه. برای من 3 روزه صادر شده. در مورد اینکه زمان می گذره و 15 آپریل رد می شه، شما اگر اولین پذیرشتونو 2 فوریه گرفته باشید تا 15 آپریل زمانه زیادیه ...
    در مورد اینکه اگه 2 تا افر با فاند داشته باشید چه اتفاقی می افته، تا زمانی که نفهمند هیچ اتفاقی برای شما نمی افته، اما دانشگاهی که افرش رو قبول کردید و نرفتید طبیعتا نگاه دیگه ای نسبت به اپلیکنت های ایرانی خواهد داشت (البته اگر این مساله در تصمیم گیری افراد مهم باشه) اما اگر بفهمند تا اونجایی که من می دونم شما در هر مرحله از تحصیلتون در امریکا باشید باید زحمت رو کم کنید.
    اسم دقیق نهادی که این بررسی ها رو انجام می ده رو متاسفانه نمی دونم، اما مربوط به اداره مهاجرت امریکاست اگر اشتباه نکنم.
    در مورد اون تاریخ هم همونطوری که گفتم خیلی از دانشگاه های امریکا هستند که اونو اجرا می کنند (یعنی قبول کردند که اجرا کنند) بعضی ها هم نه. یادمه یکبار لیستشونو تو همین سایت دیده بودم اما حافظه ام اونقدر خوب نیست که لینکشو اینجا براتون بزارم.
    به هر حال، من سعی می کنم در حد دانش خودم حرف بزنم و جاهایی که احتمال می دم که ممکنه اشتباه کنم سعی می کنم از کلماتی استفاده کنم که فرد بدونه اینها نظرات من هستند و ممکنه در حال حاضر به دلایل مختلف (اشتباه من، تغییر قوانین و ...) تغییر کرده باشن.
    موفق باشید

زمان صدور ای-20 از دانشگاه به دانشگاه فرق می کنه. برای من 3 روزه صادر شده. در مورد اینکه زمان می گذره و 15 آپریل رد می شه، شما اگر اولین پذیرشتونو 2 فوریه گرفته باشید تا 15 آپریل زمانه زیادیه ...
    در مورد اینکه اگه 2 تا افر با فاند داشته باشید چه اتفاقی می افته، تا زمانی که نفهمند هیچ اتفاقی برای شما نمی افته، اما دانشگاهی که افرش رو قبول کردید و نرفتید طبیعتا نگاه دیگه ای نسبت به اپلیکنت های ایرانی خواهد داشت (البته اگر این مساله در تصمیم گیری افراد مهم باشه) اما اگر بفهمند تا اونجایی که من می دونم شما در هر مرحله از تحصیلتون در امریکا باشید باید زحمت رو کم کنید.
    اسم دقیق نهادی که این بررسی ها رو انجام می ده رو متاسفانه نمی دونم، اما مربوط به اداره مهاجرت امریکاست اگر اشتباه نکنم.
    در مورد اون تاریخ هم همونطوری که گفتم خیلی از دانشگاه های امریکا هستند که اونو اجرا می کنند (یعنی قبول کردند که اجرا کنند) بعضی ها هم نه. یادمه یکبار لیستشونو تو همین سایت دیده بودم اما حافظه ام اونقدر خوب نیست که لینکشو اینجا براتون بزارم.
    به هر حال، من سعی می کنم در حد دانش خودم حرف بزنم و جاهایی که احتمال می دم که ممکنه اشتباه کنم سعی می کنم از کلماتی استفاده کنم که فرد بدونه اینها نظرات من هستند و ممکنه در حال حاضر به دلایل مختلف (اشتباه من، تغییر قوانین و ...) تغییر کرده باشن.
    موفق باشید
    دوست من
    احساس میکنم از لحن سوال من ناراحت شدی که من معذرت میخوام چون اصلاً قصد کل کل نداشتم فقط چون اطلاعات خوبی دارین میخوام مطمئن شم
    حالا سوال من اینه که اگر کار یک نفر طوری پیش بره که یک I20 تو دستش باشه و حالا یک دانشگاه دیگه میخواد براش بفرسته و تاریخ 15 آپریل هم گذشته، چه اتفاقی میفته؟
    یه حالت دیگه: اگر دو دانشگاه به صورت همزمان بعد از 15 آپریل بخوان I20 بفرستن چی؟

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    PhD. ECE

نقل قول نوشته اصلی توسط Hanna01 نمایش پست ها
    یعنی کسانی که بلافاصله پس از رسیدن به فرودگاه آمریکا ترنسفر می کنن کسانی هستن که دو آفر رو همزمان اکسپت کردن؟ من اینطور فکر می کنم.
    در مورد ترنسفر در فرودگاه اطلاع خاصی ندارم و نمی دونم می شه اینکار رو برای همه دانشگاه ها کرد یا نه، اما اگر همیچن کاری رو فرد بخواد انجام بده، حتما باید ای-20 دانشگاه دوم رو هم داشته باشه ( فقط هر دوتا آفری که اکسپت کرده نباید با ساپورت مالی باشه).

پیش فرض مصوبه 15 آپریل

سلام دوستان
    منبع اصلی قانون مبهم 15 آپریل رو پیدا کردم (لینک زیر)؛
    http://www.cgsnet.org/april-15-resolution
    چیزی که من متوجه شدم اینه:
    1. دانشجو میتونه هز چند تا آفر که قبل از 15 آپریل داشته باشه اکسپت کنه و محدودیتی در این زمینه وجود نداره و در صورت انصراف هم کافیه به صادر کننده به صورت مکتوب اطلاع بده.

2. در صورتی که دانشجو یک یا چند آفر رو قبل از 15 آپریل اکسپت کنه و تا این تاریخ انصراف خودش رو اعلام نکنه، برای پذیرفتن هر آفری بعد از این تاریخ باید اول از تمام صادر کننده های قبلی تاییدیه مکتوب بگیره که همه آفرها کنسل هستند. همینطور اگر دانشگاه هم بخواد بعد از 15 آپریل به کسی آفر بده باید اول از دانشجو تاییدیه مکتوب بگیره که از هیچ جای دیگه ای آفر اکسپت شده نداره و یا همه رو کنسل کرده.

دقیقاً به همین دلیل هم هستش که اکثر دانشگاهها تاریخ 15 آپریل رو به عنوان ددلاین نهایی پذیرش یا رد آفر مشخص میکنن که به پست حالت دوم نخورن. البته این مصوبه فقط در مورد آفرهای همراه با کمک هزینه (از هر نوعش) هست.
    دوستان اگر من اشتباه میکنم لطفاً اصلاح کنید
    یا حق

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)