صفحه 13 از 26 نخستنخست ... 34567891011121314151617181920212223 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 255

موضوع: بعد از پذیرش می شه از استاد درخواست TA/RAship کرد؟

پیش فرض پاسخ : بعد از پذیرش می شه از استاد درخواست TA/RAship کرد؟

دوستان یه متن ایمیل خوب برای سوال از استادا میشه بگید؟؟

الآن منم مثل خیلی از شماها پذیرش دارم و برای فاند گفته که با استادا تماس بگیر، subject ایمیل چی بزارم که ایمیل باز کنه و یه متن مودبانه و تاثیر گذار در حد 2-3 خط، کسی کمکی میتونه بکنه؟؟

Member behrad3d1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Cincinnati

دوستان من از Cincinnati برای دکترای مکانیک پذیرش گرفتم و توی نامه پذیرشم عنوان شده که Graduate Scholarship بهم تعلق گرفته که 20000 دلار در سال هست. اما برآورد هزینه سالانه نزدیک به 40000 دلار هست.
    این دانشگاه یه مرکز تحقیقاتی داره که کاملا با موضوع کاری من تطابق داره بنابراین من توی SOP اشاره کرده بودم که میخوام به این مرکز ملحق بشم و توی نامه Admission ذکر شده که رییس اون مرکز رو به عنوان استاد راهنمای من درنظر گرفتند.
    من با توجه به اطلاعاتی که از دانشجوهای ایرانی اون مرکز به دست آوردم، روند فاند دادنشون در سالهای پیش به این صورت بوده که معمولا 3 ماه بعد از شروع ترم فاند میدادن! اما پارسال از ابتدا فاند دادن. من به معاون اون مرکز که مسئول بررسی شرایط دانشجوهاست ایمیل زدم اون بهم گفت برای اینکه فاند بگیری باید بیای اینجا جلسه حضوری داشته باشیم. بعدش به استاد راهنمای خودم ایمیل زدم و در مورد سوابق تحقیقاتیم و دلایلم برای کار باهاشون توضیح مختصری دادم و در آخر هم درباره RA پرسیدم ازش. هنوز جوابی بهم نداده.
    حالا 2 تا سوال دارم :
    1- با این شرایط به نظرتون احتمال اینکه بعد از رفتن به اونجا فاند بگیرم هست؟
    2-برای پروسه ویزا، Bank Statement باید هزینه مربوط به سال اول رو تامین کنه یا کل سال های تحصیل؟ چون جایی خونده بودم که در صورت اینکه خودم میخوام پول بدم باید کل هزینه سالهای تحصیل تو حسابم باشه !

Senior Member krig1960 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط behrad3d1 نمایش پست ها
    دوستان من از Cincinnati برای دکترای مکانیک پذیرش گرفتم و توی نامه پذیرشم عنوان شده که Graduate Scholarship بهم تعلق گرفته که 20000 دلار در سال هست. اما برآورد هزینه سالانه نزدیک به 40000 دلار هست.
    این دانشگاه یه مرکز تحقیقاتی داره که کاملا با موضوع کاری من تطابق داره بنابراین من توی SOP اشاره کرده بودم که میخوام به این مرکز ملحق بشم و توی نامه Admission ذکر شده که رییس اون مرکز رو به عنوان استاد راهنمای من درنظر گرفتند.
    من با توجه به اطلاعاتی که از دانشجوهای ایرانی اون مرکز به دست آوردم، روند فاند دادنشون در سالهای پیش به این صورت بوده که معمولا 3 ماه بعد از شروع ترم فاند میدادن! اما پارسال از ابتدا فاند دادن. من به معاون اون مرکز که مسئول بررسی شرایط دانشجوهاست ایمیل زدم اون بهم گفت برای اینکه فاند بگیری باید بیای اینجا جلسه حضوری داشته باشیم. بعدش به استاد راهنمای خودم ایمیل زدم و در مورد سوابق تحقیقاتیم و دلایلم برای کار باهاشون توضیح مختصری دادم و در آخر هم درباره RA پرسیدم ازش. هنوز جوابی بهم نداده.
    حالا 2 تا سوال دارم :
    1- با این شرایط به نظرتون احتمال اینکه بعد از رفتن به اونجا فاند بگیرم هست؟
    2-برای پروسه ویزا، Bank Statement باید هزینه مربوط به سال اول رو تامین کنه یا کل سال های تحصیل؟ چون جایی خونده بودم که در صورت اینکه خودم میخوام پول بدم باید کل هزینه سالهای تحصیل تو حسابم باشه !
    سلام دوست عزیز.
    1- من فکر می کنم برای دریافت کمک هزینه بعد از شروع تحصیل، شانس داشته باشید. به خصوص بعد از گذراندن واحدهای درسی سال اول، در صورتی که GPA شما خوب باشد خیلی محتمل است که از سال دوم به شما TA بدهند. در مورد RA چون معمولاً از محل Grant پژوهشی استاد تامین می شود، اگر استاد برای امسال Grant گرفته باشد، با توجه به این که خودش رئیس مرکز هست و خودتان گفتید رویه معمول به این صورت بوده که بعد از مدتی از آغاز شروع تحصیل کمک هزینه می دادند، احتمال این که بتوانید RA بگیرید هم کم نیست. به نظر می رسد، ابتدا می خواهند مدتی توانایی های پژوهشی شما را در زمان فعالیتتان در آن مرکز بیازمایند (مثلاً قابلیت Team work، خلاق بودن، توانایی حل مسئله و غیره) و وقتی که از توانایی های شما مطمئن شدند، آنگاه کمک هزینه را به شما بدهند. بهتر است در عین حال که منتظر مشخص شدن پاسخ بقیه گزینه هایی که برایشان اقدام کرده اید هستید، تماستان را با این استاد حفظ کنید و این گزینه را به عنوان سوپاپ اطمینان نگه دارید.
    2 - این سوالتان مربوط به این تاپیک نمی شود و اگر آن را در تاپیکهای مربوط به Bank statement در بخش روادید (ویزا) آمریکا مطرح کنید، جواب دقیق تری می گیرید، منتهی فکر می کنم به غیر از حالتی که نوع ویزا M1 است در بقیه موارد BS صرفاً باید هزینه سال اول را پوشش دهد، منتهی به احتمال زیاد موقع مصاحبه برای دریافت ویزا در مورد چگونگی تأمین بقیه هزینه ها از شما می پرسند و مدارکی خواهند خواست. پیشنهاد می کنم به اینجا هم نگاهی بیندازید، اطلاعات خوبی پیدا خواهید کرد.
    موفق باشید.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

Junior Member

دوستان اگه یه دانشگاهی به ما فاند داده باشه، ولی مثلاً کم باشه، آیا می شه بهشون mail زد که این فاند برای من کافی نیست و بیشتر بدین؟ منظورم اینه که جای چونه زدن داره؟

Senior Member esf11 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط elijoonam نمایش پست ها
    دوستان اگه یه دانشگاهی به ما فاند داده باشه، ولی مثلاً کم باشه، آیا می شه بهشون mail زد که این فاند برای من کافی نیست و بیشتر بدین؟ منظورم اینه که جای چونه زدن داره؟
    در مورد اینکه میزان مشخص فاند هر دانشگاه بحث کرد شاید جواب نده اما اگه استاد شخصا ساپورت کنه میشه و مثلا خیلی دوستون داشته باشه ta میده دوباره. در ضمن نباید خلاف قوانین دانشگاه باشه.
    اما اگر در مورد award هایی که مثلا شخص خاصی میده میشه چونه زد. مثلا دوستم بهش 15000 دلار Award مثلا خاندان عباسقلی میدادن و خودش با خانواده عباسقلی حرف زد و کلی التماس کرد و اونا بهش 25000 دادن.
    کلا نمیشه نسخه پیچید و همه چیز به شرایط دانشگاه ربط داره و حال خوش منشی!!!!

Junior Member

سلام
    من یه سوال فوری دارم اگه کسی بتونه به من کمک کنه ممنون می شم.
    من برای مستر از دانشگاه کارلتون پذیرش گرفتم ولی صحبتی ار فاند نکردن. وقتی ایمیل زدم و پرسیدم گفتن که ما بجای TA برای بچه های مستر امکان همکاری و کار دانشجویی با کمپانی های مربوط به رشته داریم که منابع فاند هم دارن. می خواستم بدونم کسی در این مورد تجربه ای داره؟ این هزینه مورد نظر رو تامین میکنه؟ برای ویزا و .. چی؟ نیاز به work permit داره؟
    من باید چیکار کنم و از استاده چی بخوام؟ نامه خاصی باید بدن؟ چون خود استاده گفته وقتی اومدی بر اساس توانایی های هماهنگی رو انجام می دیم. من که گیج شدم!

Member behrad3d1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Cincinnati

نقل قول نوشته اصلی توسط esf11 نمایش پست ها
    در مورد اینکه میزان مشخص فاند هر دانشگاه بحث کرد شاید جواب نده اما اگه استاد شخصا ساپورت کنه میشه و مثلا خیلی دوستون داشته باشه ta میده دوباره. در ضمن نباید خلاف قوانین دانشگاه باشه.
    اما اگر در مورد award هایی که مثلا شخص خاصی میده میشه چونه زد. مثلا دوستم بهش 15000 دلار Award مثلا خاندان عباسقلی میدادن و خودش با خانواده عباسقلی حرف زد و کلی التماس کرد و اونا بهش 25000 دادن.
    کلا نمیشه نسخه پیچید و همه چیز به شرایط دانشگاه ربط داره و حال خوش منشی!!!!
    دقیقا همینطوره. منم ایمیل زدم برای اینکه از پارشیال به فول تغییر بدند گفتن نمیتونیم مگر اینکه استادت RA رو از اول بده بهت!

Senior Member krig1960 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sara2030 نمایش پست ها
    سلام
    من برای مستر از دانشگاه کارلتون پذیرش گرفتم ولی صحبتی ار فاند نکردن. وقتی ایمیل زدم و پرسیدم گفتن که ما بجای TA برای بچه های مستر امکان همکاری و کار دانشجویی با کمپانی های مربوط به رشته داریم که منابع فاند هم دارن. می خواستم بدونم کسی در این مورد تجربه ای داره؟ این هزینه مورد نظر رو تامین میکنه؟ برای ویزا و .. چی؟ نیاز به work permit داره؟
    من باید چیکار کنم و از استاده چی بخوام؟ نامه خاصی باید بدن؟ چون خود استاده گفته وقتی اومدی بر اساس توانایی های هماهنگی رو انجام می دیم. من که گیج شدم!
    سلام.
    یه حالت محتمل اینه که در اواخر دوره تحصیلتون در قالب یه دوره Internship (مثلاً 6 ماهه) در یه کمپانی خارجی مشغول میشین و فرضاً تز مستر شما به صورت یه پروژه ارتباط با صنعت (Industrial project) تعریف میشه و در ازای پروژه ای که برای اون کمپانی انجام میدین، اون کمپانی به شما دستمزدی پرداخت می کنه. این از یه نظر می تونه خیلی گزینه خوبی باشه، چون فرضاً اگه اون شرکت از کیفیت کار شما راضی باشه، ممکنه بعداً از شما برای پروژه های آینده اش دعوت به همکاری بکنه. حتی اگه بعداً نیاز به نیرو نداشته باشه، می تونین ازش رضایت نامه بگیرین که با داشتن سابقه کار (ولو پاره وقت) در کانادا و رضایت نامه از یک کارفرمای کانادایی، اشتغال پس از تحصیل در زمینه های مرتبط به رشته خودتون به نسبت ساده تر میشه. البته در مورد این که این دستمزدها و کمک هزینه ها چه بخشی از هزینه های تحصیل و زندگی رو تأمین می کنن می تونین از خود استاد بپرسین، اما به احتمال زیاد چون از نوع کار دانشجویی هست نیاز به Work permit جداگانه ندارین و احیاناً اگه نیاز به هماهنگی خاصی داشته باشه خودشون براتون انجام میدن. احتمالاً میخوان ابتدا ببینن که شما در سال اول چه طوری از پس درسها برمیاین تا اگه از معدل و فعالیتهای علمی-پژوهشی شما رضایت داشتن، این امکان رو براتون فراهم کنن. به هر حال خوبه که از این استاد تشکر کرده و ابراز علاقه کنین و ازش بخواین اگه امکانش هست توضیح بیشتری در این مورد ارائه بده.
    موفق باشین.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

ApplyAbroad Hero dexoey آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    HTW Berlin - Construction and Real Estate Management

نقل قول نوشته اصلی توسط krig1960 نمایش پست ها
    سلام.

یه حالت محتمل اینه که در اواخر دوره تحصیلتون در قالب یه دوره Internship (مثلاً 6 ماهه) در یه کمپانی خارجی مشغول میشین و فرضاً تز مستر شما به صورت یه پروژه ارتباط با صنعت (Industrial project) تعریف میشه و در ازای پروژه ای که برای اون کمپانی انجام میدین، اون کمپانی به شما دستمزدی پرداخت می کنه. این از یه نظر می تونه خیلی گزینه خوبی باشه، چون فرضاً اگه اون شرکت از کیفیت کار شما راضی باشه، ممکنه بعداً از شما برای پروژه های آینده اش دعوت به همکاری بکنه. حتی اگه بعداً نیاز به نیرو نداشته باشه، می تونین ازش رضایت نامه بگیرین که با داشتن سابقه کار (ولو پاره وقت) در کانادا و رضایت نامه از یک کارفرمای کانادایی، اشتغال پس از تحصیل در زمینه های مرتبط به رشته خودتون به نسبت ساده تر میشه. البته در مورد این که این دستمزدها و کمک هزینه ها چه بخشی از هزینه های تحصیل و زندگی رو تأمین می کنن می تونین از خود استاد بپرسین، اما به احتمال زیاد چون از نوع کار دانشجویی هست نیاز به Work permit جداگانه ندارین و احیاناً اگه نیاز به هماهنگی خاصی داشته باشه خودشون براتون انجام میدن. احتمالاً میخوان ابتدا ببینن که شما در سال اول چه طوری از پس درسها برمیاین تا اگه از معدل و فعالیتهای علمی-پژوهشی شما رضایت داشتن، این امکان رو براتون فراهم کنن. به هر حال خوبه که از این استاد تشکر کرده و ابراز علاقه کنین و ازش بخواین اگه امکانش هست توضیح بیشتری در این مورد ارائه بده.
    موفق باشین.
    من اگر بخوام با شرکت های مختلف بابت این این قضیه تماس بگیرم ایا حتما باید موضوع خاصی رو به عنوان موضوع پروژه مشخص کنم ( که در ارتباط با کار اونها هستش) یا این که میتونم در ایمیل بگم که هر موضوعی رو که شما نیاز دارید در موردش تحقیق میکنم؟
    از ایرانی بودنم بسیار متنفرم.
    به علت جو حاکم بر این سایت، حضور من بسیار کمرنگ می باشد.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط sara2030 نمایش پست ها
    سلام
    منظورشون co-op است؟‌ ازشون دقیق بپرسید و بخواهید لینک وب سایتی را که توضیحات کافی در این مورد داشته باشد بدهند.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)