صفحه 14 از 26 نخستنخست ... 456789101112131415161718192021222324 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 255

موضوع: بعد از پذیرش می شه از استاد درخواست TA/RAship کرد؟

Senior Member krig1960 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : بعد از پذیرش می شه از استاد درخواست TA/RAship کرد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط dexoey نمایش پست ها
    من اگر بخوام با شرکت های مختلف بابت این این قضیه تماس بگیرم ایا حتما باید موضوع خاصی رو به عنوان موضوع پروژه مشخص کنم ( که در ارتباط با کار اونها هستش) یا این که میتونم در ایمیل بگم که هر موضوعی رو که شما نیاز دارید در موردش تحقیق میکنم؟
    سلام.
    در مورد اون سبک از Internship که در پاسخ به دوستمون توصیفش کردم، فکر می کنم این قضیه رو باید استاد و دانشگاه برای شما هماهنگ بکنن و اگه رأساً با کمپانی ها وارد مذاکره بشین احتمالاً به نتیجه دلخواه نمیرسین. تا اونجایی که بنده اطلاع دارم در آلمان، دانشگاههایی که به صورت hochschule یا همون University of Applied Sciences هستن (که گویا دانشگاه شما هم از این نوع هست) برخی از دوره های مستر رو به این صورت تعریف می کنن که بخشی از دوره تحصیلی دانشجو به صورت Internship در بخش صنعت تعریف میشه و جایابی و هماهنگی رو دانشگاه برای دانشجو انجام میده. البته این نوع Internship معمولاً اجباری نیست (به جایش می توان واحد پاس کرد) و کمی با حالتی که در پاسخ به دوستمون گفتم متفاوت هست. یعنی احتمالاً شما صرفاً در اون کمپانی دوره ای رو به صورت کارورزی می گذرونین و پروژه ای رو به شما نمیدن. از طرفی چون در آلمان به طور معمول شهریه اخذ نمیشه (یا مبلغ شهریه خیلی بالا نیست) و هزینه های زندگی هم نسبتاً مناسب هست، ممکنه اون کمپانی به اون صورت دستمزدی هم پرداخت نکنه، منتهی دانشجویان خارجی معمولاً به خاطر کسب تجربه، ایجاد سابقه کار و داشتن رضایت نامه از یک کارفرمای آلمانی از این دوره ها استقبال می کنن. مثلاً این لینک رو ببینین.
    البته شما می تونین با استاد راهنما یا Coordinator دوره صحبت کنین و ازش بپرسین که اگه بخواین تز مسترتون رو در قالب یه پروژه صنعتی تعریف کنین چی کار باید کرد. ممکنه خود دانشگاه از بخش صنعت پروژه هایی گرفته باشه که بخشی از این پروژه بتونه به صورت تز مستر شما تعریف بشه یا استاد پروپوزالی داده باشه که تصویب شده و شما بتونین به عنوان محقق همکار در این پروژه مشارکت داشته باشین. به غیر از اینها اگه با کلیدواژه های زیر هم در گوگل جستجو کنین احتمال داره گزینه های خوبی پیدا بشه:
    Graduate jobs in Germany
    Internships in Germany
    Traineeships in Germany
    موفق باشین.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

Junior Member

از همه ی دوستان بابت پاسخ تون ممنونم. راستش از استاد که در موردش پرسیدم این جواب رو به من داد:
    Our students tell us that they value this experience much more than traditional university teaching assistantships (where you typically grade papers), and there are often funds available to support this. After you've arrived, you will meet many entrepreneurs, and we can match your skills and interests with opportunities.
    فکر نمی کنم کارآموزی مورد نظرشون بوده باشه. به هر حال از کمک همه ممنونم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Executive Management University of Tehran

دوستان، من از دانشگاه University of North Texas -UNT پذیرش گرفتم. برای Fall 2012 دکترای مارکتینگ. نامه پذیرش و I-20 رو هم دانشگاه برام فرستاده، توی این I-20 که برام فرستادن هزینه ها رو به عهده خودم زدن. ولی بعد از خود دانشگاه ایمیل زدن و گفتن که تصمیم گیری نهایی در مورد فاندها گرفته نشده، و به محض اینکه تصمیم نهایی مشخص شد بهت خبر میدیم. ظاهراً شرایط جوری هم نیست که من بخوام با اساتید تماس بگیرم چون خود دپارتمان داره در مورد فاندها تصمیم می گیره. من از طریق یکی از دانشجویان ایرانی که توی همون دپارتمان درس می خونه و تا به حال کمک خیلی زیادی هم بهم کرده فهمیدم که امسال هر دپارتمان فقط 2 تا پوزیشن RA و TA داره ولی تعداد بیشتری پذیرش کرده و گفتن که بهتره اگه کسی می تونه هزینه های سال اولش رو خودش بده برای ویزا اقدام کنه. (یعنی احتمالاً از سال بعد می خوان فاند بدن)
    حالا سئوال من اینه که به نظرتون من با همین نامه پذیرش و I-20 برای گرفتن وقت اضطراری از سفارت آنکارا اقدام بکنم یا صبر کنم تا نتیجه فاند معلوم بشه. البته میدونم احتمال فاند برای ترم اول یا سال اول کمه و در ضمن من هنوز منتظر جواب دو تا دانشگاه دیگه که اپلای کردم هم هستم. ولی می ترسم واسه وقت سفارت دیر بشه!

سلام دوستان

فرق کسی که فاند داره با کسی که نداره هنگام ویزا گرفتن چیه؟

این سوال نگرانم کرد خیلی زیاد

و اینکه بعضی دوستان اشاره کردن که بعد از رفتن به آمریکا و همون ترم اول هم میشه فاند گرفت!! چطور ممکنه؟!! چند وقت بعد از رفتن یعنی؟

Member behrad3d1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Cincinnati

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_ نمایش پست ها
    سلام دوستان

فرق کسی که فاند داره با کسی که نداره هنگام ویزا گرفتن چیه؟

این سوال نگرانم کرد خیلی زیاد

و اینکه بعضی دوستان اشاره کردن که بعد از رفتن به آمریکا و همون ترم اول هم میشه فاند گرفت!! چطور ممکنه؟!! چند وقت بعد از رفتن یعنی؟
    مهمترین فرقش سر اینه که شما وقتی فاند نداری باید مدارک کافی برای نشون دادن توانایی مالی برای ساپورت خودتونه. (که جزییاتش رو توی تاپیک. bank statement میتونید پیدا کنید) به سفارت ارایه بدین.
    اینطور که دوستان گفتند شما وقتی در دانشگاه حضور دارید هم استاد راهنماتون شما رو توی اولویت برای دادن فاند های خودش قرار میده وهم میتونید استادهایی که فاند دارند رو پیدا کنید و ...
    برای شرکت در پروژه‌ی "شهر من را ببین" این پست را بخونید

مهاجرگرام
    -۹ سال آمریکا زندگی کردیم حالا داریم از تجربیاتمون میگیم -
    مهاجرگرام در اینستاگرام و یوتیوب

خب آخه یه دوست دیگه ای هم میگفت فاند رو حتی قبل از پذیرش میدن اساتید ! و بعد پذیرش دیگه نمیشه اقدام کرد!!

سردرگم شدم من الان

و آیا این شانس برای دانشجوی ارشد که بدون فاند پذیرش گرفته هستش که یه خودی نشون بده و همون ترم اولش فاند بگیره اونم تو مقطع ارشد؟ از لحاظ قانونی میپرم که امکانش هست؟
    کسی رو سراغ دارید؟
    اصلا چی میشه که کسی بدون فاند میره اما بعدش استاد بهش فاند میده؟ با چیش حال میکنه مثلا؟

Member behrad3d1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Cincinnati

خب آخه یه دوست دیگه ای هم میگفت فاند رو حتی قبل از پذیرش میدن اساتید ! و بعد پذیرش دیگه نمیشه اقدام کرد!!

سردرگم شدم من الان

و آیا این شانس برای دانشجوی ارشد که بدون فاند پذیرش گرفته هستش که یه خودی نشون بده و همون ترم اولش فاند بگیره اونم تو مقطع ارشد؟ از لحاظ قانونی میپرم که امکانش هست؟
    کسی رو سراغ دارید؟
    اصلا چی میشه که کسی بدون فاند میره اما بعدش استاد بهش فاند میده؟ با چیش حال میکنه مثلا؟
    ببینید صحبت در مورد این مسئله نمیتونه قطعی باشه اما طبق صحبت دوستان در همین فوروم مواردی هست که فاند استاد در تابستون مشخص میشه پس اول ترم وضعیت فاندش مشخصه و میتونه اختصاص بده. حالا فرض کنید استاد الان برای ۵ نفر فاند داره و ۶ تا دانشجویی که ثبت نام کردن و دارن باهاش کار میکنن رو داره. مسلما اون ۶ تا دانشجوشو کنار نمیزاره بیاد به دانشجویی که هنوز معلوم نیست بره یا نره فاند بده. یه موقع هایی هم هست که استاد میگه باید بیای تا بسنجم شرایطت رو و بعد بهت فاند میدم خب این خوبه چون نشون میده استاد فاند داره. فقط باید از دانشجوهای دیگه اش یه آمار بگیرید که روی چه مواردی اون استاد تصمیم میگیره. اما مواردی که خود استاد به صراحت اعلام کنه فاند نمیده دیگه حداقل روی اون استاد نمیشه زیاد حساب کرد. در مورد TA هم امکانش هست برای ترم دوم بشه گرفت. به خصوص اگر در ترم اول واحد هایی که برای آمادگی TA در دانشگاه ارایه میشه رو پاس کنید.
    اما فاندهایی که از طرف دانشگاه اعلام میشه معمولا حداقل برای اون ترمی که اعلام کردن قابل گرفتن نیست. مثلا الان برای ترم پاییز اگر از دانشگاه بخواین که فاندی بده احتمالا جواب خواهند داد که تمام position ها پر شده.
    بحث من کلی هستش. چون خودم برای دکتری اقدام کردم در مورد ارشد اطلاعاتم کمتره. باز هم دوستان که تخصص دارن بفرمایند.
    برای شرکت در پروژه‌ی "شهر من را ببین" این پست را بخونید

مهاجرگرام
    -۹ سال آمریکا زندگی کردیم حالا داریم از تجربیاتمون میگیم -
    مهاجرگرام در اینستاگرام و یوتیوب

Senior Member krig1960 آواتار ها

سردرگم شدم من الان

کسی رو سراغ دارید؟
    سلام.
    اساتید در مدت دوره تحصیل به برآیند فعالیت علمی - پژوهشی شما نگاه می کنن. گذراندن دروس با معدل خوب (GPA:4/4)، ارتباط موثر با استاد و همکلاسی ها، نشون دادن روحیه مشارکت جمعی و کار گروهی (Team working)، نشون دادن توانایی حل مسئله، برخورد خلاقانه و نقادانه با مسائل درسی، تسلط بر زبان انگلیسی (به خصوص Speaking) و غیره همه اینها از جمله مواردی است که می تونه اعتماد یه استاد رو نسبت به شما جلب کنه که از سال دوم به شما کمک هزینه از نوع TA یا RA بده.
    موفق باشین.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

سلام.
    از دوستان یک سوال داشتم. من میخواهم ترم اول را خودم هزینه کنم و سعی کنم که برای ترم های بعد فاند بگیرم. از یکی از دوستام تو یکی از دانشگاههای آمریکا پرسیدم که این کار رو بکنم؟ گفت حتما قبل اینکه این کار رو بکنی یه تاییدیه از یه استاد که کارشو میپسندی بگیر که بهت بگه اگه خوب کار بکنی بهت فاند میدم. اما مشکل من اینه که اصلا هیچ استادی تو اون دانشگاهی که من مد نظرم است جواب ایمیل نمیده که من بخوام حالا باهاش چونه بزنم! حالا از دوستانی که تجربه دارن خواهش میکنم که منو راهنمایی کنن و بگن آیا بدون هماهنگی با استادی در دانشگاه مقصد هم میتوان بعدا فاند گرفت یا نه؟ یا حتما باید از قبل با یکی از اساتید هماهنگ کرد و بعد با این امید رفت اونجا؟
    ممنون

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    PhD. ECE

نقل قول نوشته اصلی توسط maziarfisher نمایش پست ها
    سلام.
    از دوستان یک سوال داشتم. من میخواهم ترم اول را خودم هزینه کنم و سعی کنم که برای ترم های بعد فاند بگیرم. از یکی از دوستام تو یکی از دانشگاههای آمریکا پرسیدم که این کار رو بکنم؟ گفت حتما قبل اینکه این کار رو بکنی یه تاییدیه از یه استاد که کارشو میپسندی بگیر که بهت بگه اگه خوب کار بکنی بهت فاند میدم. اما مشکل من اینه که اصلا هیچ استادی تو اون دانشگاهی که من مد نظرم است جواب ایمیل نمیده که من بخوام حالا باهاش چونه بزنم! حالا از دوستانی که تجربه دارن خواهش میکنم که منو راهنمایی کنن و بگن آیا بدون هماهنگی با استادی در دانشگاه مقصد هم میتوان بعدا فاند گرفت یا نه؟ یا حتما باید از قبل با یکی از اساتید هماهنگ کرد و بعد با این امید رفت اونجا؟
    ممنون
    نمی شه جواب قطعی به سوالتون داد. اما هماهنگی با استاد شانستون بیتشر می کنه. اگر هماهنگ نباشید نمی تونید 100 درصد روی فاند ترم 2 حساب باز کنید و فقط می تونید بعنوان بک اپ بهش نگاه کنید.
    Every thing is possible, because impossilbe says i-m possible.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)