صفحه 7 از 26 نخستنخست 1234567891011121314151617 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 255

موضوع: بعد از پذیرش می شه از استاد درخواست TA/RAship کرد؟

ApplyAbroad Champion

پیش فرض پاسخ : بعد از پذیرش می شه از استاد درخواست TA/RAship کرد؟

همون طور که سجاد گفته، احتمال گرفتن فاند برای ترم اول خیلی کمه. من توصیه می‌کنم که با استادهایی که به کارتون نزدیکه تماس بگیرید، ولی «سیریش شدن» در بسیاری از موارد کار نمی‌کنه.

Junior Member Hwoarang آواتار ها

بازم سلام و خسته نباشید خدمت دوستان،

اول از دوستان عزیز بابک و سجاد بابت پاسخشون تشکر میکنم. خوب من طی این روزا با استاد و دپارتمان تماس گرفتم و جوابایی گرفتم. شرح ماوقع رو میزارم و بعد سئوالمو میپرسم، ممنون میشم بازم اگه دوستان با تجربه کمک کنند.

من اول ایمیل زدم به مسئول تحصیلات تکمیلی دپارتمان و ازش دوتا سئوال کردم، 1) ازش پرسیدم که این نداشتن فاند مربوط به استادی میشه که با من ارتباط داره یا همونطوری که توی ایمیل (که توی پست قبلیم ایمیل هست) گفته بود دپارتمان فاند نداره ازش در ادامه پرسیدم که آیا تماس گرفتن با بقیه اساتید فایده داره؟
    2) پرسیدم میتونم ترم پاییز رو به بهار 2011 دیفر کنم؟ آیا با دیفر کردن شانس گرفتن فاند بیشتر میشه؟

این جوابا رو به من داد:
    Dear Hwoarang,

For question 1, the situation is true for the department. At this time, no faculty have an assistantship that they can offer. However, the faculty are always applying for grants that they can use to fund a student with. Sometimes they don’t learn that they have been awarded a grant until later in the spring or early summer. For this reason, we encourage students to keep contacting the faculty because it is possible that one or more of them can offer an assistantship later on (although we can’t predict which ones will get grants, if any).

For question 2, yes, you can defer admission to the spring 2011 semester. You just need to let me know and I can arrange that. We usually have assistantships available to offer every semester, including the spring, although the majority of our assistantships are available to offer in the fall.

بعد به استاد ایمیل زدم و ازش پرسیدم که آیا دیفر کنم شانسی پیدا میکنم و اینکه چطوری شانسم واسه گرفتن فاند بیشتر میشه، به عنوان مثال گفتم جی ار ای نمره ی بهتر بیارم. استاد هم این جواب داد.

Dear Mr Hwoarang,

I don’t have any funding to offer now. Something may come up this summer or in the Fall. Waiting for next semester may increase your chances, but there is no guaranty. To increase your chances of getting funding, you may wish to:

(a) Contact other faculty who may have funding

(b) Apply to multiple universities

(c) Good GRE scores are certainly helpful

(d) I looked your CV again and you seem to have publications. You should send them to the faculty that you are interested in working with

If something comes up here, I will have you in mind.

Sincerely,

سئوال اولم از دوستان اینکه منظوره استاد از این چی بوده (Something may come up this summer or in the Fall. Waiting for next semester may increase your chances, but there is no guaranty.)؟ منظورش این بوده پاییز یا تابستون فاند (آگوست و سپتامبر) براش میاد یا واسه ترم پاییز و بهار براش فاند میاد؟ من اینطوری برداشت کردم که پاییز براش فاند میاد، آیا ارزش داره دیفر برای بهار 2011 کنم؟

سئوال دومم اینکه این جمله استاد (If something comes up here, I will have you in mind) امیدوار کننده ست یا یه جور تعارفه؟ (توضیح: استاد ایرونی نیست!!)

ممنون میشم اگه دوستان با تجربه لطف کنند و نظرشونو بگن.
    از کرده های خویش هیچ هراسان مباش و بی سرپرست شان مگذار! پشیمانی کار پسندیده ای نیست.
    فریدریش نیچه, غروب بتان.

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Comp. Eng

من اگه جای شما باشم اینو دیفر می کنم برای ترم بعد و دنبال admission های دیگمو (اگه باشه البته) می گیرم. این استاد ظاهرا خیلی هم شما رو در اولویت قرار نداده. بنظر من اگه یه دانشجوی بومی پیدا کنه که رزومه اش حتی کمی بدتر از شما هم باشه اونو ور میداره ولی امکان داره کسی نباشه و با شما تماس بگیره به هر حال دیفر کن و شانست رو برای ترم بعد امتحان کن ولی خیلی روش حساب باز نکن.

موفق باشی

ApplyAbroad Champion

برای hwoarang:
    استادها معمولا برای فاند پروپوزال می‌فرستند و نتیجه‌اش اغلب در اواخر ترم بهار یا اوایل تابستون مشخص می‌شه. احتمالا این استاد برای فاندهای دیگه‌ای هم اقدام کرده که نتیجه‌اش در پاییز مشخص می‌شه و دلیل این که گفته something may come up this summer of in the fall همین بوده. طبیعتا همون طور که خود طرف گفته هیچ تضمینی نیست که استاد حتما فاند بگیره یا حتی اگر بگیره تضمینی نیست که حتما به شما فاند بده. همون طور که گفته he will have you in mind. به عبارتی شما هم یکی از گزینه‌ها هستید. این جمله تعارف نیست ولی تعهدی هم در کار نیست و استاد ممکنه هر تصمیمی بگیره.
    در مورد این ارزشش رو داره که به دیفر کنید یا خیر، باید بگم که به خود شما بستگی داره. اگر از پس هزینه‌های دانشگاه و زندگی برنمیایید مجبورید و می‌خواهید مطمئن باشید که از روز اول فاند دارید و قدرت ریسک پذیری ندارید، باید دیفر کنید. البته تا آخرین روزی که فرصت دیفر کردن دارید صبر کنید و ببینید که آیا می‌تونید فاند بگیرید یا خیر. ضمن این که وقتی شما اونجا باشید اگر استادی فاند بگیره، احتمال این که شما بتونید ازش فاند بگیرید بیشتره تا زمانی که دیفر کنید و در دانشگاه حضور نداشته باشید و بخواهید از راه دور با استاد صحبت کنید.

من این سوال رو در یه تاپیک دیگه مطرح کرده بودم کسی جواب نداد. میشه لطفا راهنمایی کنید؟
    یک استاد خیلی خوب که اصلا توی کمیته پذیرش نبود واسه من واسطه شد که پذیرش گرفتم. این استاد که صد در صد سوپروایزر من خواهد بود و باهاشون همکاری بیشتری خواهم داشت انشاالله.
    حالا یه موضوع و دیتای لازم برای یه تحقیق کوچیک پیدا کردم که به یه استاد دیگه در همون دپارتمان اما یه رشته ی دیگه س مربوطه که این استاد دوم توش تخصص داره نه رشته خودم. حالا هم برای اینکه رو این موضوع کار کنم و هم برای اینکه پام محکمتر بشه تو دپارتمان میخوام با استاد دوم هم رابطه برقرار کنم. بیشتر هدفم اینه که خودمو معرفی کنم و در ترم های اینده كه همه این استادا من رو تو پروژه هاشون شرکت بدن. (چشم اندازی به اینده برای research assistant در واقع).
    به نظر شما رابطه من با استاد دوم، استاد اول رو ناراحت میکنه؟ چه فکری ممکنه در نظر اون ایجاد شه به نظر شما؟؟ که مثلا من دارم به اون یا رشته مون خیانت میکنم؟ چون در ایران سیستم اینجوریه که بعضی وقتا استادامون باهم رقابت میکنن. ببخشید سوالم شاید یه خورده عجیب باشه اما ذهنمو مشغول کرده. نمیدونم چیکار کنم.

نقل قول نوشته اصلی توسط ItsMe نمایش پست ها
    من این سوال رو در یه تاپیک دیگه مطرح کرده بودم کسی جواب نداد. میشه لطفا راهنمایی کنید؟
    یک استاد خیلی خوب که اصلا توی کمیته پذیرش نبود واسه من واسطه شد که پذیرش گرفتم. این استاد که صد در صد سوپروایزر من خواهد بود و باهاشون همکاری بیشتری خواهم داشت انشاالله.
    حالا یه موضوع و دیتای لازم برای یه تحقیق کوچیک پیدا کردم که به یه استاد دیگه در همون دپارتمان اما یه رشته ی دیگه س مربوطه که این استاد دوم توش تخصص داره نه رشته خودم. حالا هم برای اینکه رو این موضوع کار کنم و هم برای اینکه پام محکمتر بشه تو دپارتمان میخوام با استاد دوم هم رابطه برقرار کنم. بیشتر هدفم اینه که خودمو معرفی کنم و در ترم های اینده كه همه این استادا من رو تو پروژه هاشون شرکت بدن. (چشم اندازی به اینده برای research assistant در واقع).
    به نظر شما رابطه من با استاد دوم، استاد اول رو ناراحت میکنه؟ چه فکری ممکنه در نظر اون ایجاد شه به نظر شما؟؟ که مثلا من دارم به اون یا رشته مون خیانت میکنم؟ چون در ایران سیستم اینجوریه که بعضی وقتا استادامون باهم رقابت میکنن. ببخشید سوالم شاید یه خورده عجیب باشه اما ذهنمو مشغول کرده. نمیدونم چیکار کنم.
    تا جایی که من می دونم کار خیلی غیر منطقی حساب میشه چون استاد اولی قاعدتن روی شما حساب باز کرده. از نظر اخلاقی هم درست نیست. به نظر من بذارید بعد از اینکه رفتید در موردش فکر کنید. کسایی رو می شناسم که سوپروایزرشون رو بعد از رفتن تغییر دادن. به هر حال اگه این دو استاد در تماس باشند و استاد دوم هم مایل به کار با شما نباشه اینکار نتیجه ی بدی براتون داره.

اخه من نمیخوام استاد دوم رو بکنم سوپروایزرم. فقط میخوام باهاش یه تحقیق کوچیک بکنم که منو بشناسه و وقتی رفتم اونجا هوامو داشته باشه حسابی. این استاد پروفسوره ولی اولی اسوشید پروفسوره.

نقل قول نوشته اصلی توسط ItsMe نمایش پست ها
    اخه من نمیخوام استاد دوم رو بکنم سوپروایزرم. فقط میخوام باهاش یه تحقیق کوچیک بکنم که منو بشناسه و وقتی رفتم اونجا هوامو داشته باشه حسابی. این استاد پروفسوره ولی اولی اسوشید پروفسوره.
    اگر الان فاند ندارید و احتمال می دید که استاد اول نتونه بهتون فاند بده شاید فکر بدی نباشه. (منظورتون از هواتونو داشتن فانده دیگه؟) به هر حال مدت زیادی هم تا شروع ترم نمونده. من شنیدم که برای جلب نظر یه استاد برای همکاری در آینده بهتره باهاش کورس بردارید و به صورت آزمایش عضو گروه تحقیقاتیش بشید.

من بعد از پذيرشم كه سوپروايزرم رو مشخص كردن در مورد RAاز استادم يك ماه و نيم پيش پرسيدم گفت فعلا نميدونم بايد اين ترم تموم شه پروزه هاي الانمو كامل كنم واسه ترم ديگه تصميم بگيرم.اگه لازم داشتم حتما تورم در نظر ميگيرم.اگه ازش الان بپرسيم چي شد اشكال داره؟اصلا پيگيري RA وجهه خوبي داره يا نه؟
    ممنون
    ویرایش توسط zahra_aug : May 11th, 2010 در ساعت 06:09 PM
    علم بهتر است یا ثروت؟!

Junior Member Hwoarang آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط zahra_aug نمایش پست ها
    من بعد از پذيرشم كه سوپروايزرم رو مشخص كردن در مورد RAاز استادم يك ماه و نيم پيش پرسيدم گفت فعلا نميدونم بايد اين ترم تموم شه پروزه هاي الانمو كامل كنم واسه ترم ديگه تصميم بگيرم.اگه لازم داشتم حتما تورم در نظر ميگيرم.اگه ازش الان بپرسيم چي شد اشكال داره؟اصلا پيگيري RA وجهه خوبي داره يا نه؟
    ممنون
    من فک نمی کنم ایرادی داشته باشه. RA دسته استاده و اینطور که بچه ها توی همین فروم هم میگن اتفاقا نیاز به پیگیری و به قولی "سیریش بازی" داره. "اگه لازم داشتم حتما تورم در نظر ميگيرم" من هم وضعیت مشابه با شما رو داشتم توی پستهای قبلی می تونید ببینید. دوستان سجاد و بابک لطف کردن جواب دادن. اینطور که با تجربه ها میگی به این جمله نمیشه دل خوش کرد!
    از کرده های خویش هیچ هراسان مباش و بی سرپرست شان مگذار! پشیمانی کار پسندیده ای نیست.
    فریدریش نیچه, غروب بتان.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)