صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 20

موضوع: وضعیت اقامت بعد از تحصیل در ایتالیا

پیش فرض پاسخ : وضعیت اقامت بعد از تحصیل در ایتالیا

نقل قول نوشته اصلی توسط digipars نمایش پست ها
    چيزي كه من از منابع رسمي خوندم، اقامت 10 سال بصورت قانوني در ايتاليا و يا 5 سال با كار(و ويزاي كاري) در شرايظ ما مي گنجه و بقيه هيچي (البته قضييه ازدواج هم بود)
    یعنی بعد از تحصیل 5 سال کار کنیم و ویزای کاری بگیریم، میشه اقامت دائم گرفت؟ یا نه همون 10 سال باید بگذره حتما؟ اینجوری وقتی درسمون 3 ساله تموم شه 8ساله میشه اقامت دائم گرفت!!!

Member babakmhr آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Software Engineering - University of Science and Culture 

برای اقامت دائم،
    1-ازدواج،که بعد از دوسال از ثبت و امتحان زبان و یکسری تاریخ و این چیزا شهروندی رو میشه گرفت.
    2- پنج سال کار کردن و مالیات دادن منجر به اخذ اقامت دائم میشه و 5 سال هم که از این تاریخ بگذره با امتحان زبان و تاریخ میشه شهروندی رو گرفت.
    3- پنج سال سرویس به دولت ایتالیا از خارج از کشور،که شامل حال ماها نمیشه.
    راه اول رو در حین دانشجو بودن اگر انجام بشه،اون دوره حساب میشه ولی راه دوم خیر و دوران تحصیل حساب نمیشه.

Member qazwsx آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    babol technology

پس باید حتما باید ازدواج کنیم با این ایتالیایی ها.
    حالا این ایتالیا ای ها مسلمان اصلاً توشون پیدا می شه؟ که بش با اون ازدواج کرد با همه مسیحی و یهودی و ... هستند؟
    به امید خدا که جزء او امیدی نیست

عاشق هر ایرانی با معرفت

سلام من و شوهرم ویزا گرفتیم ولی به پسرمون ندادن می خواستم ببینم چقدر طول میکشه شوهرم کارت اقامتشو درست کنه تا به پسرمون اجازه بدن.

Banned
    رشته و دانشگاه
    برق-کنترل

اوضاع و شرايط و سختي كار پيدا كردن بعد از اتمام تحصيلات در ايتاليا چطوري هست؟
    چقدر وقت داريم كه بعد از اتمام تحصيلات كار پيدا كنيم؟
    ايا در اين مدت ميشه كار مناسب واسه اقامت رو پيدا كرد يا نه؟

Member dr_saeid آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    کامپیوتر - نرم افزار

دوستان کسی اطلاعات دقیق در مورد گرفتن اقامت بعد از پایان تحصیل داره؟
    من برای مستر میخوام اقدام کنم. متاهل هم هستم
    راهی وجود داره که بعد از پایان تحصیل (یا حتی حین تحصیل) بشه برای اقامت و ویزای کاری اقدام کرد؟
    یکی از موسسات پذیرش دانشجو میگفت باید کار پیدا کنی و کارفرمات برات درخواست اقامت بده و فقط اگر در ایتالیا باشی (با ویزای تحصیلی) میتونی این کار رو انجام بدی
    این گقته صحت داره؟ یعنی کار با ویزای تحصیلی منع قانونی نداره؟

Junior Member

با سلام و درود خدمت دوستان عزیز
    بنده تا چند ماه آینده جهت پذیرش فوق اعزامم به ایتالیا منتها من چون هدفم امریکاست و بخاطر شرایط تحصیل و زندگیم نمیتونم مستقیم برم بخاطر همین مجبورم که از ایتالیا برم برای رسیدن به هدفم ولی یه مشکل اساسی هست که ذهنمو درگیر کرده اونم اینه که آیا از روزی که وارد ایتالیا شدم و موندم میتونم از طریق سفارت امریکا برای کار در امریکا و گرفتن ویزا و اقامت در امریکا اقدام کنم و موفق بشم؟؟!!!! که البته بعد از تحصیلم در ایتالیا میشه یعنی برای کار کلا برم امریکا لطفا راهنماییم کنید دوستان

Junior Member

با سلام
    اگه بشه کسی توضیح بده شرایط کلی بعد از اتمام ویزا تحصیلی چطور است؟ ممنون میشوم. یعنی بلافاصله بعد از اتمام ویزا باید برگشت یا قانونا اجازه میدهند که مدتی دنبال کار باشیم تا بتونیم به ویزای کاری تبدیل کنیم
    یک چیزی در مورد یک سال زمان برای این تبدیل شنیده بودم چقدر صحت داره؟
    با سپاس

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط pep نمایش پست ها
    با سلام
    اگه بشه کسی توضیح بده شرایط کلی بعد از اتمام ویزا تحصیلی چطور است؟ ممنون میشوم. یعنی بلافاصله بعد از اتمام ویزا باید برگشت یا قانونا اجازه میدهند که مدتی دنبال کار باشیم تا بتونیم به ویزای کاری تبدیل کنیم
    یک چیزی در مورد یک سال زمان برای این تبدیل شنیده بودم چقدر صحت داره؟
    با سپاس
    درود
    بعد از اتمام تحصیلات شما میتوانید رسیدنت پرمیت دانشجویی خود را به مدت یک سال به رسیدنت پرمیت جستجوی کار تبدیل کنید. اگه توی این یک سال کار پیدا کردید تبدیل به پرمیت کار میشود اگر نه که باید برگردید به کشور خود.

گود لاک
    Change your life today. Don't gamble on the future, act now, without delay.g
    تنها به پیام هایی که امکان گفته شدن در فروم نیست جواب داده خواهد شد و به جای پست ها و پیام های تشکر از اضافه کردن به امتیاز کاربر استفاده نمایید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط behnamhg نمایش پست ها
    درود
    بعد از اتمام تحصیلات شما میتوانید رسیدنت پرمیت دانشجویی خود را به مدت یک سال به رسیدنت پرمیت جستجوی کار تبدیل کنید. اگه توی این یک سال کار پیدا کردید تبدیل به پرمیت کار میشود اگر نه که باید برگردید به کشور خود.

گود لاک
    سلام
    این که می فرمایید برای ویزاهای تحصیلی یک ساله هم صدق میکند یا باید زمانش از یه مقداری بالاتر باشه.(مثلا 2 سال به بالا)؟
    سپاسگذارم

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)