صفحه 44 از 45 نخستنخست ... 343536373839404142434445 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 431 تا 440 , از مجموع 441

موضوع: رشته علوم سیاسی، روابط بین الملل، مطالعات منطقه ای و استراتژیک، مدیریت سایبر

پیش فرض پاسخ : کارشناسی ارشد علوم سیاسی، روابط بین الملل، مطالعات منطقه ای و استراتژیک، مدیری

سلام کسی از دوستان تا به حال در رشته روابط بین الملل در مقطع دکتری اپلای کرده و موفق شده فاند بگیره؟ اگر هست لطفا از تجاربتون بگید. من میخوام پایان نامه ارشد بنویسم به نظرتون چه موضوعی انتخاب کنم تا روند پذیرشم تسهیل بشه؟ کدوم کشورها برای روابط بین الملل مناسبه و کدوم دانشگاه ها فول فاند داره

پیش فرض پاسخ : رشته علوم سیاسی، روابط بین الملل، مطالعات منطقه ای و استراتژیک، مدیریت سایبر

سلام
    دوستان من قصد دارم برای رشته مطالعات امنیتی و استراتژیک اقدام کنم. پرس و جو کردم گفتن احتمالا برا این رشته ها موقع ویزا دادن مشکل پیش بیاد و رد کنن ایرانیا رو.
    کسی اطلاع داره از این موضوع ؟

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : رشته علوم سیاسی، روابط بین الملل، مطالعات منطقه ای و استراتژیک، مدیریت سایبر

دوست عزیز

شما در مورد چه کشوری این موضوع را شنیده اید. دستکم در انگلستان که من اطلاع دارم این موضوع مصداق ندارد.

پایدار باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط NNXIO1198 نمایش پست ها
    سلام
    دوستان من قصد دارم برای رشته مطالعات امنیتی و استراتژیک اقدام کنم. پرس و جو کردم گفتن احتمالا برا این رشته ها موقع ویزا دادن مشکل پیش بیاد و رد کنن ایرانیا رو.

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : کارشناسی ارشد علوم سیاسی، روابط بین الملل، مطالعات منطقه ای و استراتژیک، مدیری

دوست عزیز

من میخوام پایان نامه ارشد بنویسم به نظرتون چه موضوعی انتخاب کنم تا روند پذیرشم تسهیل بشه؟

من فکر میکنم انتخاب کشوری که میخواهید در آن ادامه تحصیل بدهید خیلی مهم است.

در کشورهای مختلف مسایل مختلف روابط بین الملل مربوط به خود آن کشور عمدتا موضوع کارهای دانشگاهیان است. . الان در انگلستان موضوع برگزیت مساله ایست که دانشگاهیان الان به ان معطوف هستند. در چین حتما مسایل جنگ تجاری با آمریکا مسایل مربوط به هنگ کنگ و دریای چین مسایل روزی است که دانشگاهها به ان توجه دارند.

دلیل ان هم این است که گرنت تحقیقاتی برای این رشته معمولا کم است و پولی هم که هزینه میشود برای پژوهش در خصوص مسایل مهم و روز خود آن کشور است.

پایدار باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط MohammadIR نمایش پست ها
    سلام کسی از دوستان تا به حال در رشته روابط بین الملل در مقطع دکتری اپلای کرده و موفق شده فاند بگیره؟ اگر هست لطفا از تجاربتون بگید. من میخوام پایان نامه ارشد بنویسم به نظرتون چه موضوعی انتخاب کنم تا روند پذیرشم تسهیل بشه؟ کدوم کشورها برای روابط بین الملل مناسبه و کدوم دانشگاه ها فول فاند داره

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

نقل قول نوشته اصلی توسط susighton نمایش پست ها
    دوست عزیز

شما در مورد چه کشوری این موضوع را شنیده اید. دستکم در انگلستان که من اطلاع دارم این موضوع مصداق ندارد.

پایدار باشید
    ممنون از پاسختون.

من برای دانشگاه کلگری کانادا و مک کواری استرالیا می خواستم اقدام کنم. نماینده دانشگاه مک کواری تو ایران گفتن چون به مباحث نظامی و امنیتی مربوط هست. ممکنه بعد از پذیرش گرفتن ویزا ندن به ایرانیا. خصوصا دانشگاه کلگری چون اسم رشته military, security and strategic Studies هست. ولی من خودم نشنیده بودم این موضوع رو.

بازم ممنون

ApplyAbroad Superstar

سلام بر شما

خواهش میکنم کار مهمی واقعا نبود.

علیرغم این گفته باز هم به نظرم مناسب باشد بدون واسطه از اساتید دانشکده سوال کرد.

پایدار باشید

ممنون از پاسختون.

من برای دانشگاه کلگری کانادا و مک کواری استرالیا می خواستم اقدام کنم. نماینده دانشگاه مک کواری تو ایران گفتن چون به مباحث نظامی و امنیتی مربوط هست. ممکنه بعد از پذیرش گرفتن ویزا ندن به ایرانیا. خصوصا دانشگاه کلگری چون اسم رشته military, security and strategic Studies هست. ولی من خودم نشنیده بودم این موضوع رو.

بازم ممنون

Keep Calm and APPLY ON

Member
    رشته و دانشگاه
    IR

سلام
    Havent heard this before, the major that i am studying now is called Defence and Security Studies here in New Zealand and i got my visa in 28 days.

سلام سلام
    سعی میکنم چند تا سوال رو با هم جواب بدم.
    1-موضوع تحقیقتون ( چه پایان نامه ، چه مقاله) فی نفسه مهم نیست. مهم اینه که در نهایت یک کار علمی انجام بدین. موضوع تحقیقتون از این جهت مهمه که بعدا با استناد به اون میتونین استاد پیدا کنید. فرضا کسی که حوزه موضوع تحقیقاتیش تاثیر اقتصاد بر سیاست خارجی کشورهای اسیایی در بازه زمانی 2000 تا 2020 هست میتونه دنبال استادهایی بگرده که case study مشابه دارنند. سعی کنید دنبال موضوعاتی بگردین که عمومی تر باشه. اون وقت دسستوت برای پیدا کردن استاد بازتره. (یه راهنمایی کوچک به نظر من خیلی وارد مسایل داخلی کشورها نشین هزار تا نکته هست که به عنوان خارجی اصلن درک نمیکنیم. من برای انتخابات ریاست جمهموری امریکا که تازه میلیون میلیون منبع براش هست خواستم کار کنم، بعد از یک مدت دیدم خیلی از موضوع پرتم. همون بهتر که امریکایی ها روش کار کنن).
    2- گرفتن پذیرش و فاند خیلی عجیب غریب نیست. مراحلش خلاصه اینجوریه :1- امتحان GRE و زبانتون بدین. نمره GRE ظاهرا باید حداقل 310 باشه برای گرفتن فاند. به قسمت پذیرش دپارتمان (نه کل دانشگاه. فرق میکته دانشگاه به دانشگاه و دانشکده به دانشکده) ایمیل بزنید بپرسید جزییات رو درباره حداقل معدل و نمرات آزمون ها. (پیشنهاد برای GRE وقت بزارین و خوب بخونید)
    2- با توجه به معدل، نمره آزمون ها و استاد بگردین دانشگاه ها رو انتخاب کنید (پیشنهاد: از آسمون ها پایین بیاین دانشگاه های معمولی رو بگردین.)
    2-استاد پیدا کنید. باهاش مکاتبه کنید (تو همین سایت کلی نکته هست که چطوری بهشون ایمیل بزنید و چی بنویسید) 3- اگه استاده اکی بود اپلای کنید. البته به معنی پذیرش صد در صد نیست. یه کمیته ای تشکیل میشه همه پرونده ها رو بررسی میکنن بعد از بینشون انتخاب میکنن.
    3- معمولا توی مدارک باید یه فرمی یا چیزی باشه که درخواست Scholarship رو بدین. همین! توضیح اینکه شما باید در ازای 20 ساعت کار در هفته(این مال امریکاست) حالا یا به عنوان teacher assistant یا research assistant یه حقوقی دریافت میکنین حالا یا پذیرش نمیدن که هیچی، یا پذیرش میدن، فاند نمیدن که بازم هیچی!! یا جفتشو با هم میدم (معمولا برای دکتری این آخری خوشبختانه بیشتر صادق هست) من تجربه هر سه تاشو داشتم.
    انزار1: اگه سطح زبانتون عالی نیست همون در وطن ادامه تحصیل بدین. معیار زبان عالی: یه مقاله انگلیسی پیدا کنیدو بخونید طوری که بفهمید. ببینید چقدر طول میکشه و چقدرشو میفهمین. در مجموع باید روزی حداقل 4 یا 5 تا مقاله بخونین و معمولا خلاصه کنید تا نقدشون کنید و سر کلاس بحث کنید.
    انزار 2: کلاس های دکتری کلن چهار و پنج نفره هست. جای پیچوندن ندارید.
    انزار 3: یه نرم افزار یاد بگیرید R, STATA غیره. این جا دیگه کسی توصیفی کار نمیکنه. روش پژوهش عمدتا کمی هست یعنی باید فرضیه هاتون رو با عدد تست کنید.
    انزار 4: فرصت شغلی این رشته ها همه جای دنیا محدوده. یا دانشگاه (سوپر رقابتی) یا پژوهشکده.
    انزار 5: استاد های ایران عمدتا تو نظریه ها خوبن تو اپلای کردن نظریه ها تعطیل. اکثرا ازتون میخوان نظریه ها رو اپلای کنید.
    شاد باشید

Junior Member

یک توصیه برادرانه. بنده دکترای این رشته رو گرفته ام مقالات متعددی دارم و تحقیقات متعددی هم در اروپا انجام داده ام. اگر سطح انگلیسی تون عالی نیست و دانش گسترده ای (منظورم تئوریک و عمیق هست) از علوم سیاسی و روابط بین‌الملل ندارید وارد این رشته نشید. خوندن دکتری توهمی فراگیر در ایران هست که با توجه به اینکه ما ملتی متوهم هستیم ضرر می کنیم. بهتره اگه شرایطش رو ندارید یا این رشته (حتی ادعا می کنم که بیشتر رشته های علوم اجتماعی-انسانی شرایط وحشتناک مشابهی دارند) رو نخونید و یا اگر میخونید برای اینده اش نخونید که تباه میشید. تولیدات علمی در روابط بین‌الملل بسیار سخت هست و مثل کپی پیست های موجود در مقالات فارسی و پایان‌نامه های ایران نیست. علوم انسانی اجتماعی در ایران مرده است (که البته عمدی هست و بحث جداگانه ی دارد) و پدیده مرده (یعنی عمدا به این شکل دراومده) نمی تواند مفاهیم زنده و به روز تولید کند و بنابراین باید واقع بینانه با مسائل بغرنج کنار امد. استادان بسیار انگشت شماری در ایران توانائی نوشتن و ارائه به زبان های بین المللی را دارند چون متدولوژی بلد نیستند و بدین سبب نمی توانند دانشجویان ماهر پرورش دهند. شما می توانید با مراجعه به رزومه اساتید از حال و روز علوم سیاسی اگاه شوید. ندانستن زبان های خارحی به خصوص در رشته های اجتماعی انسانی پرده ای اهنین بر ذهن ایرانیان زده است. گرفتن مدرک دکتری بسیار ساده است اما جایگیری در میان جامعه اکادمیک خیلی سخته.
    امیدوارم این حرفم راه راست را برای افراد علاقه مند نشان دهد.

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

سختی ها قابل کتمان نیست. ولی توانمندی بچه های ایران هم قابل اغماض نیست.

A Spartan complained to his mother that the sword was short. She simply said: step closer to the enemy

برای فرد هوشمند هیچ کمبودی نیست که راه حل نداشته باشد. برای کارهایی که بچه های ایرانی از عهده آن برآمده اند -و بعضی از آنها از همین فروم بوده اند- میتوانم برایتان کتاب بنویسم.

هشدار شما صادقانه و بسیار صحیح و مفید است. ولی نصف واقعیت است . حقیقت بچه های ما فراتر است.

پایدار باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط Savalan1 نمایش پست ها
    یک توصیه برادرانه. بنده دکترای این رشته رو گرفته ام مقالات متعددی دارم و تحقیقات متعددی هم در اروپا انجام داده ام. اگر سطح انگلیسی تون عالی نیست و دانش گسترده ای (منظورم تئوریک و عمیق هست) از علوم سیاسی و روابط بین‌الملل ندارید وارد این رشته نشید. خوندن دکتری توهمی فراگیر در ایران هست که با توجه به اینکه ما ملتی متوهم هستیم ضرر می کنیم. بهتره اگه شرایطش رو ندارید یا این رشته (حتی ادعا می کنم که بیشتر رشته های علوم اجتماعی-انسانی شرایط وحشتناک مشابهی دارند) رو نخونید و یا اگر میخونید برای اینده اش نخونید که تباه میشید. تولیدات علمی در روابط بین‌الملل بسیار سخت هست و مثل کپی پیست های موجود در مقالات فارسی و پایان‌نامه های ایران نیست. علوم انسانی اجتماعی در ایران مرده است (که البته عمدی هست و بحث جداگانه ی دارد) و پدیده مرده (یعنی عمدا به این شکل دراومده) نمی تواند مفاهیم زنده و به روز تولید کند و بنابراین باید واقع بینانه با مسائل بغرنج کنار امد. استادان بسیار انگشت شماری در ایران توانائی نوشتن و ارائه به زبان های بین المللی را دارند چون متدولوژی بلد نیستند و بدین سبب نمی توانند دانشجویان ماهر پرورش دهند. شما می توانید با مراجعه به رزومه اساتید از حال و روز علوم سیاسی اگاه شوید. ندانستن زبان های خارحی به خصوص در رشته های اجتماعی انسانی پرده ای اهنین بر ذهن ایرانیان زده است. گرفتن مدرک دکتری بسیار ساده است اما جایگیری در میان جامعه اکادمیک خیلی سخته.
    امیدوارم این حرفم راه راست را برای افراد علاقه مند نشان دهد.
    ویرایش توسط susighton : May 20th, 2022 در ساعت 01:42 PM

Keep Calm and APPLY ON